Jump to content


Razlika među diskovima


enaB

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

To je tacno, meni pola diskova od stajanja ne rade kako treba, retko kad ih slusam i posle odredjenog vremena imam sta da cujem... pucketaju, preskacu, zadnje pesme nece da sviraju itd... i to ne jednom nego na dosta komada...!!!

Link to comment
Share on other sites

Preporuka je i da se ne kupuju diskovi koji se prodaju na stapu vec zasebno pakovano u jewel case, ovi diskovi prolaze poseban stepen kontrole kvaliteta tako da je i verovatnoca da ce biti kvalitetniji dosta veci. CD-R je kao medij dosta losiji (kratkotrajni) od DVD-R pa je i to hendikep za audifile koji hoce da cuvaju muziku na ovom mediju. Meni je riknulo dosta "originalnih bugara", kao i Verbatim Crystal Azo koji je bio stvarno precenjen u testovima. Po meni su se stvarno najbolje pokazali pastelni Verbatim diskovi.

Link to comment
Share on other sites

Devojka koja je tada prodavala u Novom Sadu ne jednom mestu u razgovoru sa advokatom ili tuziocem dosla je do informacije da razlika izmedju te ''kopije'' (verovatno Bugar) i originala u prenosu signala, odnosno u zapisu nije bilo ama bas nikakve razlike... utvrdjeno ''autopsijom'' :roll: , razlika je bila samo u tome sto nisu imali dozvolu da stancaju te diskove...

Ziva istina...!

Tad sam se po njenoj preporuci nakupovao dosta dobrih diskova i ok su jos uvek...

Neke sam prerezivao sa verbatim diskovima u plavoj kutiji i oni su ok jos uvek... :wave2

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu ili anketu postovacu ovde. Da li cujete razliku izmedju oridjidji CDa i njegove kopije na CD-R medijumu? Rezane npr Nerom kao copy ili nekim exact copy programom?

Pecass je imao neku przilicu kojom dopece rezani CD i kaze da se bolje cuje posle toga.

pod dva da li cujete razliku izmedju Downloadovanog loslessa i istog narezanog na CD?

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu ili anketu postovacu ovde. Da li cujete razliku izmedju oridjidji CDa i njegove kopije na CD-R medijumu? Rezane npr Nerom kao copy ili nekim exact copy programom?

Pecass je imao neku przilicu kojom dopece rezani CD i kaze da se bolje cuje posle toga.

pod dva da li cujete razliku izmedju Downloadovanog loslessa i istog narezanog na CD?

Link to comment
Share on other sites

Cuje se razlika kopiranog diska (narezanog) i onog oridzn, ja je cujem kao manjak dinamike, detaljnosti, lakoce slusanja...

ali ne u velikoj meri, nekih 5-8 % u odnosu na oridzn... a drugar, ''haker'' kaze da je mnogo bolje kopirati disk nego stavljati na hard pa onda na disk (ako je ocuvanje kvaliteta zapisa u pitanju)... a ako disk ima kakvu greskicu, onda prebacivanjam ne hard i ponovnim rezanjem takva greskica moze i da nestane...

Prava cujna razlika je kompresovanjem, mislim da tu ne treba diskutovati...

Sa interneta sam skidao puno stvari, bilo je i dobrih ali i krseva... trebalo bi uporediti one dobre sa oridjn diskom pa konstatovati, ne bih smeo ovako...

Link to comment
Share on other sites

Devojka koja je tada prodavala u Novom Sadu ne jednom mestu u razgovoru sa advokatom ili tuziocem dosla je do informacije da razlika izmedju te ''kopije'' (verovatno Bugar) i originala u prenosu signala, odnosno u zapisu nije bilo ama bas nikakve razlike... utvrdjeno ''autopsijom'' :roll: , razlika je bila samo u tome sto nisu imali dozvolu da stancaju te diskove...

Ziva istina...!

Tad sam se po njenoj preporuci nakupovao dosta dobrih diskova i ok su jos uvek...

Neke sam prerezivao sa verbatim diskovima u plavoj kutiji i oni su ok jos uvek... :wave2

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Predlažem Bobici sledeći test: Neka presnimi CD, pa sa tog snimljenog na sledeći i tako jedno deset puta. Ako svaki put izgubi 5-8% kvaliteta, na desetom bi trebalo da se Äuje neko mumlanje...

Ili, neka menja rezaÄ. Valda se i oni kvare?

Moj odgovor na anketu je: Ne, ne Äujem nikakvu razliku. Losless ne mogu da sluÅ¡am na plejeru, pa ne mogu da kažem niÅ¡ta.

Ona fora da se "dopeÄe" disk možda nije loÅ¡a, za povećanje trajnosti zapisa. Ali, da se odmah Äuje razlika? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Predlažem Bobici sledeći test: Neka presnimi CD, pa sa tog snimljenog na sledeći i tako jedno deset puta. Ako svaki put izgubi 5-8% kvaliteta, na desetom bi trebalo da se Äuje neko mumlanje
Link to comment
Share on other sites

Citam celu temu, i sto vise citam manje mi je jasno. Kod digitalne kopije, file koji se nalazi na disku, hdd ili sta vec se sastoji od 1 i 0 i kada se kopira preslikava se tacan raspored tih 1 i 0. I to je (kao) identicna kopija originala ali opet ispada iz iskustava da nije. Ili...je to vise pitanje samo playera i lasera?

Link to comment
Share on other sites

Citam celu temu, i sto vise citam manje mi je jasno. Kod digitalne kopije, file koji se nalazi na disku, hdd ili sta vec se sastoji od 1 i 0 i kada se kopira preslikava se tacan raspored tih 1 i 0. I to je (kao) identicna kopija originala ali opet ispada iz iskustava da nije. Ili...je to vise pitanje samo playera i lasera?
Link to comment
Share on other sites

Ma, u redu je to Å¡to su audio zapisi tolerantni na greÅ¡ke, ali greÅ¡aka nema. Ako mi se joÅ¡ nikada nije desilo da kod verifikacije data CD-a javi greÅ¡ku, Å¡to znaÄi da je SVAKI bit na mestu, zaÅ¡to bi kod kopiranja 1:1 nekog muziÄkog CD-a bilo toliko greÅ¡aka? Kažem toliko, jer da bi primetio razliku kod presluÅ¡avanja, treba da se pogubi masa bitova, a ne jedan.

Ispada da kod kopiranja muziÄkog CD-a laser radi u nekom specijalnom modu, gde nikad nisi siguran Å¡ta će da nareže.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...