Jump to content


Hi-Files 29 u prodaji od utorka 05. maja


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

dobar je novi broj volem one HK recenzije a i izgledaju kao krstarica Potjemkin na fotkama

Accuphase se lepo predstavio...

sto se tice papira pozdravljam - em manje drveca secemo em se na ovom papiru bolje vidi tekst.

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, casopise uopste slabo citam, jer od toga nikad nije bilo vajde, niti ce biti (mislim za mene nema vajde, za vas vec ima posto na tome zaradjujete). Kupio sam prosli broj Hi-Files (28) cisto da bacim pogled kako to radite. U medjuvremenu je uleteo i majski broj WHF, iz namere da iz uporedim. Da ne ulazim u detalje, WHF je potpuniji sa vecim brojem strana, jasnijih zakljucaka o nekoj robi, ocenama, u cenovnicima o svakom proizvodu nadje se i po neki kratak komentar, pored testiranog uredjaja preporuci se i njegova alternativa, vise uredjaja je testirano, na kraju se jos nalazi recnik pojmova, a uz casopis dodje i DVD disk. Puno toga jos moze da se pohvali kod tog casopisa, iako kao i vas, odise reklamnim kampanjama. Ne kazem da vise govore istinu u odnosu na Hi-Files, sve je to marketing i reklama u oba slucaja, vec i ono sto hoce da utrape, bolje prezentuju i bolje sakriju noge, a vizuelno i sadrzinski premasuju Hi-Files. Vasi testovi su dosta mlaki, sve je u ublazenoj formi, nista ne kazete konkretno i otvoreno, sve vam je skoro super, nista nikad ne kudite, a sama spoljasnjost uredjaja se prostire na 2/3 testa. Stvara se nejasna predstava o uredjajima sa takvim testovima, a za svo to testiranje i uoblicavanje imate 2 meseca. :listen Jer vas ovi iznad pritiskaju i drze za uzde sta sme i u kolikoj meri?

Pitanje je bilo koji casopis ima bolji papir od ovog na kome se sada stampa Hi-Files? Odgovor je prost, na prvom mestu Hi-Files 28 i prethodni, kao i WHF. Verovatno ima i drugih koji se bave drugim tematikama, a imaju bolji papir od 29. broja. Razumem ja da je poenta da se vise zaradi na jednoj stvari, ali prilicno ste providni u toj nameri...jos vam je kriza opravdanje i sto ostali imaju takav ili onakav papir...Zasto uporedjujete svoje papire sa tudjim? Jer to ide logikom, ako oni mogu vise da zarade sa jeftinijim papirom, to je to, od sada cemo i mi?! A sto se tice azuriranja cenovnika iz broja u broj, pa zar vam je opet 2 meseca malo vremena da to uradite?

Ovo sve je moj stav, recite sta hocete na sve to, ne morate ni da se pravdate, razumecu razloge. Ja niti imam neke koristi od svega ovoga, niti zivim od hi-fija. Samo ukazujem na vase "greske", kojih ste pre svega vi svesni, a mene niko ne tera da citam sve i svasta, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

to vec nije korektno s tvoje strane ja da sam urednik napomenutogmagazina bi se uvredio, jer ipak ima u casopisu hi-files vrlo dobrih testova.... i da veeelika je razlika namon citana, jer ima puno korisnih informacija... dobar uvod , fini zakljuchci... :listen:lol::oops:
Link to comment
Share on other sites

Druga stvar, da li si ti siguran oko onih tehnickih detalja papira koje si spomenuo i za Hi-Files i za WHF i da li to tvrdis sa punom odgovornoscu? :listen Ocekujem koncizan i krajnje precizan i direktan odgovor na postavljena pitanja, bez okolisanja i izbegavanja odgovora.

Kako mozes ti mene da napadas kada si ti izneo netacne podatke?

HF se stampa offset na 90gr, do skoro na 100gr.

Link to comment
Share on other sites

Auu, al se ovde toga reklo a mene nema nigde :wave2

Sad i ne znam odakle da krenem :wave2

Ovde treba ocigledno razdvojiti neke stvari. Trud i volja da se napravi casopis su jedno, izgled casopisa je nesto drugo a kvalitet tekstova je nesto trece. Da bi jedan casopis bio blizu vrhunskog, onog koji ispunjava sve tri tacke, mora zaista na neki nacin da briljira i dokaze se u svakoj od njih. Ja bih rekao da je hi-files doshao na pola puta, ali tu zaista vrebaju velike prepreke, jer se mnogi o njih saplicu.

Mislim zaista da ovde ima i dosta dilema koncepcijske prirode, gde se urednici jednostavno josh uvek ne opredeljuju u kom pravcu ce casopis da gura - u vrhunskom hi-fi audiofilskom ili u marketinskom, low-budget i user friendly.

Za pocetak, Ljubo svaka cast! Cestitam na zaista velikom trudu i entuzijamzu i dosadasnjim predjenim kilometrima i preprekama i zaista zelim da tako ostane. Mnogi u ovakvoj zemlji bi odustali vec posle prvog broja. Iako sam u pocetku kritikovao iz zelje da ukazem na potencijalne greske, sad sam sasvim solidno zadovoljan, ali opet smatram da HF treba josh puno toga da prodje i promeni.

PRva primedba je dakle koncepcijske prirode - daleko od toga da meni smeta HD tematika, televizori i sl. Ali se plasim samo da ne nagnete ka moru casopisa koji opisuju sve sto je analogno-digitalno. Jer iskreno, ako pogledate, ako se vec krenulo tim putem, trebalo bi i tako da se nesto uradi,a meni to smeta. JEr ako pisete o HD TV, zaso ne pisati o HD kamerama, aparatima itd?!? Ako se krene tim pravcem, HF ce zaista izgubiti veliki deo svoje publike jer casopisa koji pisu o tim stvarima je zaista puno i dobar deo njih su zaista kvalitetni. Dakle, ne zelim da HF jednog dana postane informator tipa IT market i sl.casopisa gde ce se pisati o lapotopovima i jeftinim kineskim zvucnicima a najmanje o onome sto je zamisljeno kao sustina od njegovog pocetka.

Sledeca primedba i dalje stoji vezana za kvalitet tekstova, ali ovaj put na njihovu koncepciju. Sam kvalitet se poboljsao, ali koncepcija je po meni nazalost josh uvek pogresna. U pravu su oni koji navode, to sam ja odavno pricao, da se 70% predstavlja uvodu i opisu izgleda uredjaja i karakteristika a samo 30% opisu samog kvaliteta zvuka,tzv.performance. Ali, dobro de, ocekujem da se to poboljsa.

Sto se tice samih recenzenata, nemam neke vece primedbe, uz jednu ideju-da se u svakom broju predstavi po jedan recezent sa njegovim sistemom i ideologijom,a ako je to suvisno za casopis-mislim da bi to moglo da se postavi na sajt bez problema. JEr danas ukoliko ne poznajete ideje ili kvalitete samih recezenata, zaista je tesko prihvatiti takvu kritiku, zar ne?

I mozda najveca kritika sto se ovoga tice - zaista tekstovi sve manje izgledaju kao zaista kriticni a sve vishe kao opis proizvoda uz zelju da svima bude lepo i ugodno. Neki uredjaji koji su zestoko iskritikovani od vecine ozbiljnih kriticara su zaista blago prosli, da ne kazme pomilovani :order Nisam za krvoprolice, ne moraju zvezdice da se ubacuju, ali ako je nesto losije za te pare-to svakako treba i napisati.

Zato na neku ruku i shvatam Borisa Notaxa i sl.kriticare. Ako je njihova kritika zaista usmerena na poboljsanje samog casopisa i recenzija, bez licnih uvreda ili vredjanja drugih lica - ne vidim nista lose u tome!

Isto morash i da shvatish da je cesto i negativna kritika dobrodosla, jer upravo ti sukobi misljenja podizu josh vishe tiraz ili cak i rejting casopisa.

I bitno je da ne shvatash nista licno niti da se nervirash sto se ne svidja svima casopis!

Sto se tice cenovnika-svaka cast, izgleda sve bolje! Mislim da bi dobro dosle tu neke promenice-recimo da se oboji ili potamni ono sto je testirano i stavi pored u kom broju je to uradjeno. Takodje, mislim da fali bar jedno 2 bitne stranice-sa kontaktima nasih distributera! To je jako, jako bitno!

Sto se tice poslednjeg broja-imam primedbu na Accuphase katalog koji je jako lep ali bez cena! Mislim da je krajnje vreme da se stave cene na ovakve kataloge, da se ne zavarava publika da nesto zaista moze sebi da priusti sto je kod vecine nemoguce, pa mjosh da ode u salon i slusa sistem od min. 20000 EUR...

Pozz!

:roll:

Link to comment
Share on other sites

Ma vrlo važno ko Å¡ta iznosi ovde. Jedino merilo kvaliteta je procenat remitende i porasta pretplatnika. To Ljuba zna bolje od svih znalaca u ovo treadu. Mi možemo samo da sudimo o tome po brzini kojim Äasopis nestaje sa polica kioska.

A, ako već pita za savete, onda neka posluša ili ne,

samo ne mora da se svaÄ‘a sa sa kritiÄarima Äak i sa nedobronamernima.

Link to comment
Share on other sites

@nikk18adsl

Ja ne zelim vise da diskutujem sa tobom iz dva razloga. Prvi je sto me uvlacis u raspravu gde ja treba da poredim HF i WHF sto ne zelim da radim. Drugi razlog je sto si bezobrazan i trebao sam da ostrije reagujem vec kod recenice da "nas neko drzi za uzde".

Meni je najzanimljivija cinjenica da se ti navodno razumes u kvalitet stampe i papira, imas sve informacije o kvalitetu stampe WHF, a iznosis pogresne podatke o HFu. Ne mogu da znam u cemu je tvoj problem, ali iznosis neistine (ili lazi).

Ono iza cega stojim jeste da se Hi-Files stampa na vrhunskoj osmobojni masini u offset tehnologiji.

Korisceni papir je veoma kvalitetan (i nikako nije "ocajan") i da je njegova gramatura 90.

Pored toga, korice su plastificirane ali u matu, a ne sjajno.

Vec sam rekao da ce broj stranica varirati izmedju 92 i 100, a siguran sam i da se cena casopisa nece menjati sigurno jos neko duze vreme (bez obzira na krizu, skok evra itd).

Toliko o mojoj raspravi sa tobom

@zormanic

Ja se ne svadjam sa "kriticarima" kada iznose tacne stvari. Vise puta smo dokazali da slusamo reakcije citalaca. Ako bi smo SAMO jurili tiraz ili procenat remitende, onda bih pokleknuo i stavio neku zensku na naslovnu :roll:

@borjan

Borjane, hvala na savetima. Znam da si nacitan HiFi stampe, tako da tvoje misljenje mi jeste zaista merodavno.

Ipak, evo odgovora na neke od teme koje si zapoceo.

Cene ne postoje u katalogu Accuphase-a, jer je to politika te kompanije. Mi naravno ne mozemo da uticemo na sadrzaj kataloga. Cenovnik moze svako dobiti jednostavnim upitom na telefon ili mail distributera.

Sto se tice HD price, nje ce biti sve vise. Testirali smo HD kamere i televizore, ali necemo ici na fotoaparate. Ipak, mislim da svi znate koji je profil Hi-Filesa i da tu ne moram posebno da objasnjavam. Sto bi rekao Paul Miller, samo da ubacim jedan test mobilnog telefona i mogu odmah da zatvaram firmu :wave2

Link to comment
Share on other sites

:wave2

@borjan

Borjane, hvala na savetima. Znam da si nacitan HiFi stampe, tako da tvoje misljenje mi jeste zaista merodavno.

Ipak, evo odgovora na neke od teme koje si zapoceo.

Cene ne postoje u katalogu Accuphase-a, jer je to politika te kompanije. Mi naravno ne mozemo da uticemo na sadrzaj kataloga. Cenovnik moze svako dobiti jednostavnim upitom na telefon ili mail distributera.

Sto se tice HD price, nje ce biti sve vise. Testirali smo HD kamere i televizore, ali necemo ici na fotoaparate. Ipak, mislim da svi znate koji je profil Hi-Filesa i da tu ne moram posebno da objasnjavam. Sto bi rekao Paul Miller, samo da ubacim jedan test mobilnog telefona i mogu odmah da zatvaram firmu :order

Link to comment
Share on other sites

Pogledajte samo kvalitet papira britanskog Hi Fi Choice ili hrvatske verzije T3 (izvinjavam se na poredjenju jer su to razlicite kategorije casopisa) pa cete videti da je Hi Files ODLICAN!! Ja, iskreno, i nisam primetio razliku u debljini papira 28. i 29. broja, tek sada kada su se neki zalili na to kao da je to najvaznija stvar u njihovim zivotima...

Svaka cast za tekstove, bolji ste iz broja u broj. Verujem da ce sledeci jubilarni broj doneti brojna lepa iznenadjenja (ne mislim na one glupe domace filmove) i cestitke Marku i Bojani!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nemojte sada da preterujete, naravno da se primeti razlika izmedju 28. i 29. broja, ovaj drugi se mnogo lakse savija ali da... nije toliko strasno samo se nadam da vise nece ici na dole. Kao sto sam vec rekao ali je to zato da bi cena ostala ista ok, jer su drugi casopisi poskupeli.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...