Jump to content


Hi-Files 29 u prodaji od utorka 05. maja


Ljuba

Recommended Posts

Ne mislim da je test sistema dobro resenje, slazem sa da treba testirati odvojene komponente. Bas zato sam mislio da pojacalo (konkretan primer) treba testirati sa vise zvucnika i izvora zvuka, a NE KAO SISTEM, tj. ne samo u okviru sistema koji je obezbedio distributer, vec sa vise komponenti.

U krajnjoj liniji citaoci se nece buniti da Hi-Files postane mesecnik... :o

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Kapiramo se sve, nisi morao ponovo da mi objasnjavas.

A sto se mesecnika tice, zaista tesko. Ne samo zato sto nama ipak treba puno vremena za testiranje, vec je mesecnik mnogo teze finansijski izneti. Sto ne znaci da necemo pokusati :o

Link to comment
Share on other sites

Jos nisam kupio novi HF, 8)

ali da se osvrnem na predlog o mesecnom izdavanju casopisa - po meni je ovakvo dvomesecno izlazenje prava mera - ne treba mi situacija da u jednom broju vidim testove 136 uredjaja (bio bih kompletno sludjen :o ) vec otprilike onoliko koliko se i sada objavljuje. Ovako kada kupim casopis procitam ga celog a onda se polako (u periodu do izlazenja novog broja) vracam nekim tekstovima i detaljnije to citam , tako da se to sve zavrsi za 2 meseca. Onda ti testovi i tekstovi imaju svoju tezinu- ako ih ima previse , gubi se sustina.

Zato i mislim da je ovakav period izlazenja casopisa prava stvar.

Pozdrav! 8)

Link to comment
Share on other sites

Nemam nesto specijalno da dodam na vec receno...ovaj broj kao i prethodni vizualno izgledaju odlicno, tekstovi makar za mene dobro napisani (informativno i edukativno), izbor komponenti OK, vrlo pozitivno sto se vodi racuna i o domacim proizvodjacima (Bracinac u ovom slucaju :o ),...

E sada ono sto me je pogodilo (negativno) je smanjenje debljine papira...znam da je kriza i da cena nije isla na gore ali ranije kada uzmem casopis u ruke imao sam sjajan osecaj jer su stampa kao i papir bili odlicni ali ovo danas mi je bas ostavilo gorak ukus...tasko je kada se naviknes na nesto, a onda to nesto nestane...

No u biti sadrzaj je nesto sto casopis cini kakvim jeste, tako da samo cepajte dalje...kupujem i broj 30 8)

Pozdrav;

G.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Golume, zanimljivo da mnogi nisu primetili promenu stamparije i papira. Kao sto sam govorio, dosadasnji papir je bio veoma visokog kvaliteta, Fedrigoni od 100 grama. Taj papir zaista niko ne koristi od domacih casopisa, jer predstavlja luksuz.

Sadasnji papir je standardni kunsdruk od 90 grama, nesto sto je bilo standard pre 3-5 godina. Ali sada svi vec rade na 80 grama i manje.

Mislim da u vreme krize, nema vise mesta za "luksuziranje", a da ce naredni brojevi svakako "lakse" dobiti veci broj stranica. :o

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to se bliži izlazak HF No.30, vredi napomenuti sledeće: HiFiles je postao već prepoznatljiv Äasopis, sa mirisom i ukusom. Nema većih oscilacija u kvalitetu. Najmanje mi se svideo broj gde su testirani projektori, a ubedljivo najdraži mi je broj 10! Upravo oko broja 10 nemam racionalnog objaÅ¡njenja, osim Å¡to sam se na njega vraćao najviÅ¡e puta.

Odajete (meni) utisak da kao ekipa znate šta radite. Puno sreće... pratim i dalje! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja pitanje vrednosti kolekcije nije bilo provokativno vec me stvarno interesuje misljenje drugih. Kada sam pre 5 god kupio prvi broj imao sam daleko manje znanja i iskustva iz HiFi oblasti. Neki se time bave vec decenijama, ja ne. U prvim brojevima bilo je odlicnih tema brojeva poput kablova, zvucnika, integrisanih pojacala i sl, steta sto toga vise nema. Sto se mene tice ovaj komplet ne bih prodavao.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram te Vlado, naravno. Razumem da je tvoje pitanje bilo iskreno.

Samo je šteta što na forumu imamo članove kojima je veoma lako da obezvrede tuđ trud i rad, iako ih niko nije ni pitao za mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...