Jump to content


Pirate


Pirate

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SluÅ¡ao sam ih nedavno u AVI-ju, jako lepo su punile sobu, dubina, pozornica, sve je bilo tu. NaroÄito mi se dopao kvalitet izrade, a i ta fora da biraÅ¡ oÅ¡ jednu ili drugu masku je dobra. Il' da ih ostaviÅ¡ gole. :)

Moćna kutija za te pare, uživaj.

Link to comment
Share on other sites

Majstore , dobrodošao u klub ! Videćeš da ništa ne može da zameni veliki , ups veliki kutiju :-)

Na proleće lepo macolu u ruke , proširi kuću pa možeš da smestiš kutije kako bog zapoveda ...a posle možeš i da se ženiš :)

Uživaj !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Osim zvucnika sistem je manje-vise ostao isti i sastoji se od sledecih komponenti:

 

Audio deo:

Pojacalo: Creek EVO
Zvucnici: Epos Epic 5
Primarni izvor: Laptop HP 6720s + USB to SPDIF Digital PC link
Mini Disk: Sony MDS-JE 530 (ima funkciju i DAC-a)

Dek: Akai GX-9
 

Video deo:

TV: LG LCD LH3000 37’’

IPTV Setbox

CD/DVD: Samsung E35
Mini TV Andorid (dual core A9 processor)
 

Dodatna oprema:

Zvucnicki kabl: Klotz LY225T

Interkonekt kabl: Mogami 2549

Strujna letva: Multip

Polica: DIY TNT flexy

 

Ostale komponente koje su bile u sistemu (pojacalo: Creek 4040, zvucnici: Epos ELS 3, tuner: Creek 3140 i dek: Onkyo TA2031) trenutno ne koristim. Uredno sam ih popakovao i odlozio na sigurno i adekvatno mesto. Aktiviracu ih ... jednog dana ...

 

Primarni izvor je:

Laptop HP 6720s (foobar 1.2.9) –> USB to SPDIF Digital PC link –> Sony MDS-JE 530.

MD Sony u ovoj postavci ima ulogu DAC-a. HP laptop wireless-om preuzima muziku koja je smestena na server (Chieftec + ECS AMD690GM + AMD LE + 1GB rama + 2.5TB). Server se nalazi u drugoj sobi, i na prvoj slici se vidi u pozadini. Muzika je uglavnom u flac ili ape formatu. Server ima samo ulogu storage-a.

 

E sad ... kako sve ovo zvuci? Pa ... zvuci dobro :) . Najbitnije je da sam resio pitanje zvucnika na duze vreme. Realno, to mi je bila jedna od bitniji stavki. Sa Epos Epic 5 sam  prezadovoljan, i oko njega cu u buducnosti da gradim ceo sistem. Zvuci to onako kako sam ja  zamislio. Masnoce ima :) .

 

Ali da budem iskren ovaj sistem u tih poslednji godinu i kusur dana, od kada sam nabavio zvucnike, nije posteno ni radio. Zbog raznoraznih razloga uglavnom je bio u sleep modu. Pre svega zbog mog hronicnog nedostatka vremena. Nisam ni stigao ni sa cim ozbiljnije da se pozabavim. Definitivno, prioritet je nabavka nekog adekvatnog DAC-a. To mi je usko grlo u  sistemu. Kada to resim mozda cu da idem i u pravcu zamene pojacala.

 

Sve je ovo  trenutno u nekoj „pure raw“ verziji. Pocev od laptopa koje se koriste za sve zivo, najobicnijih kablova (usb nastavci, opticki neka jeftinoca), DAC-a i sl. Utisak je da i ako ovo trenutno dobro i simpaticno zvuci, Eposi jednostvano nisu ni blizu svog maksimuma. Ima tu mnogo mesta za poboljsanje. Ali tu je i jedan problem. Mnogo sam inertan :) .

Link to comment
Share on other sites

Živ, hvala na pitanju. Forum je odavno utanjio a ja sam zadovoljan opremom/zvukom koji imam od 2010. Povrh svega, dete je prisvojilo većinu vremenskih bodova pa i ne stižem da blejim. Javite se ako se zaputite 'vamo...

 

A, nije baÅ¡ da sam mislio bukvalno "živ". 

ViÅ¡e je to bio poziv da se reaktivirate. Bilo bi lepo proÄitati neÅ¡to od vas (ovde sad već mnogi pljuju po metalu), možda naterati Pirata da promeni policu... 

Hvala na pozivu, svakako. Iskoristiću ga uskoro. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...