Jump to content


AV receiver i Dreambox


m2fast4u

Recommended Posts

Pozdrav svima...Imam jedno pitanje vezano oko kupovine AV resivera...Hteo bi da povezem Dreambox 800HD i neki AV resiver koji radi upscaling u 1080p.Gledao sam Onkyo TX-SR706,ali ne znam dali bi mogao to on da odradi...Na Dreamboxu imam izlaz DVI i opticki za audio...Na kraju ne mora da bude Onkyo,svi predlozi su dobrodosli,samo da nije nesto preskupo (kad to kazem mislim da ne bude skuplje od 800e na pr.)Hvala unapred na komentarima...

Link to comment
Share on other sites

706 radi up, licno nisam probao mada ljudi na netu kazu da dobro radi posao. Kako bi ti povezao Dreambox na AVR? Preko cinca (composite) ili s-video? Obe varijante ne daju bas dobre rezultate. Ako imas komponentni izlaz onda je stvar dosta bolja (YPbPr).

Link to comment
Share on other sites

Dreambox pusta full hd kanale sa satelita,ali vise je onih koji nisu u toj rezoluciji..Znaci od dvi na hdmi pa u onkyo..Nemogu nigde na netu da vidim kako av resiveri odradjuju taj posao i koliko kvalitetno,da bi znao koji da kupim,sto je i moje pitanje sa pocetka teme?A sto se tice tv-a,TOSHIBA 42XV500PG...

Link to comment
Share on other sites

Imas makar 80 HD kanala na SAT varijanti i (bez uvrede) pored njih ti pratis SD kanale? Kao da pored gomile SACD diskova slusas radi o stanicu koja ima gadne smetnje. Ako je u pitanju DB 8000 on ima opciju da radi up, namestis 720p ili ako ima 1080p i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Imas makar 80 HD kanala na SAT varijanti i (bez uvrede) pored njih ti pratis SD kanale? Kao da pored gomile SACD diskova slusas radi o stanicu koja ima gadne smetnje. Ako je u pitanju DB 8000 on ima opciju da radi up, namestis 720p ili ako ima 1080p i to je to.
Link to comment
Share on other sites

Hvala prijatelju na odgovoru...Nije los ni Azbox,ali mu je malo slabija podrska u odnosu na dream...Neznam,hteo sam da kupim AVR da pored zvuka imam i obradu video signala..Gledao sam neke yamahine modele koji imaju tu mogucnost,evo i slika mogucnosti modela:

oao-Clip.jpg

Yamaha RX-V863 je oko 700e,i ima dobre mogucnosti...Posle toga sam gledao Onkyo 706 pa sad na forumu pitam o njemu kako se pokazao,jer kao gledam,skuplje je bolje...Ali nebi vise od toga placao AVR..

Link to comment
Share on other sites

Yamahe prosle linije poput 1800, 3800, 663, 863 imaju problema sa pustanjem BTB i WTW nivoa slike. U poredjenju sa njima Onkyo 706 bi ti se trebao bolje pokazati. Pokusao sam sa DVD playera pustiti 480p sliku pa da Onkyo 706 prebaci na 720p ili 1080p ali kvalitet DVD filmova mi je tu negde, tacnije nisam priemcivao neku razliku. Mozda zato sto DVD player Samsung 1080P8 radi odlican posao oko up (net review) pa AVR nije morao ne znam sta da poboljsava. Sada kako ti je DB povezan sa tv? Jesi probao sada DVI>HDMI na tv direktno?

Link to comment
Share on other sites

Da na hdmi je i povezan bio...Znaci Yamahu izbegavati..Ok...Verujem da bi Onkyo 706 odradio ono sto ja hocu..Reci mi jel si 706 uzimao u Nisu ili negde drugde?Voleo bi da isprobam da znam sta kupujem..Videcu sa onim likom ispod kalce u Nisu moze li da nabavi neki avr za probu...

Link to comment
Share on other sites

Dreambox povezati digitalno na avr(Onkyo ili bili koji koji ima hdmi) nije nikakav problem...!!!

Evo ovako:

-dvi/hdmi kablom(na jednom kraju dvi na drugom hdmi) povežete dreambox sa avr-om

Naravno tako imate samo sliku,ali ne i audio signal.

-optiÄkim digitalnim kablom(avr ima bolje d/a konvertore od dreambox-a) povežete dreambox sa avr-om pa imate i zvuk.

I to je to!!!

Paralelno rešenje je da koristite komponentne izlaze za video vezu,ali nisam siguran da li dreambox preko komponentnih izlaza hd kanale šalje u standardnoj rezoluciji ili ful onakvi kakvi su.

Kako god u tom sluÄaju imate viÅ¡estruku konverziju,Å¡to verovatno obara kvalitet signala a i trebaju vam tri koaksijalna kompozitna video kabla(kvalitetna naravno).

Tako da je ovo prvo ipak najbolje...

Å to se Onkyo modela tiÄe u prodaju uskoro ide tx-sr607(naslednik tx-sr606) po verovatno sliÄnoj ceni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...