Jump to content


Accuphase vs Luxman


accuphase

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

@LazyOne

Bio sam na putu cele nedelje tako da nisam mogao ranije da ti odgovorim ...

Kao sto rekoh, ja sam Tannoy Glenair slusao sa Accuphase integralcem a potom i sa Vincent integralcem, koji je cini mi se bio hibrid. Sa Vincentom je sviralo jako dobro a sa Accu jako lose. To medjutim ne znaci da sa tvojim integralcem ne svira dobro. Zapravo to je jedan tip svima onima koji su zainteresovani da naprave takvu ili slicnu kombinaciju.

Sto se tice Leben i malog Tannoy - to ne znaci opet da ce kod tebe dobro svirati. Mozes da probas, naravno, i bilo bi interesantno cuti to iskustvo. (vodi samo racuna da postoje 2 verzije tog Lebena: jedne sa Mullard lampama a jedna je bez. Ta sa Mullard lampama svira zbilja bolje). Ono na sta bih ja pre mislio (cisto probe radi) jeste Taticev SET sa 211. Anubis je negde pominjao da je on upravo napravio takvo izlazno pojacalo. Ja sam slusao SET sa 211 (ne Taticev) sa velikim Tannoy Westminster i to je sviralo strahovito. A Tatic je u Senti, sto opet nije daleko od tebe ... Mislim da bi pre mogao da pokusas nesto u tom pravcu.

Inace, imao sam priliku da prisustvujem jednom workshopu gde su demonstrirani Nordost zvucnicki kablovi vise klase .... Na istom sistemu tip je zamenjivao prvo Frey, pa Heimdal (bio je jos jedan izmedju) pa onda na kraju Valhallu. Cak mislim da ovde negde na forumu ima izvestaj sa tog workshopa. Meni se cini da su svi ti kablovi dobri i da tu ne treba previse razbijati glavu iako se u sustini dosta razlikuju po karakteru zvuka. Ne secam se vise pojedinosti ali se secam da je Valhalla svirala zbilja ubedljivo najbolje, i da je zvuk bivao bolji kada su se u sistem stavljali skuplji kablovi. Problem sa kablovima jeste opet onaj svojstven HiFi - da bi se pronasao onaj koji najbolje pase na odredjeni sistem potrebno ih je isprobati - druge nema. A to na zalost nije uvek lako izvesti ...

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡tovani "LazyOne",da li ste bili u prilici da vaÅ¡eg ljubimca dp-500 poÄastite nekim od medju audiofilima toliko cenjenih naslova iz xrcd,xrcd2,xrcd24,k2hd a sada i dxd naslova ???

Pitam zato Å¡to ima i onih(istini za volju u manjem broju) koji nisu aklamativno zadovoljni ovim cd izdanjima,odnosno cd-ima u njihovom naj..naj obliku.

Jednostavno,zanima me vaÅ¡ stav i eventualna sluÅ¡aÄka iskustva.

A Å¡to se dp-500 tiÄe tu pitanja nema,pohvala i komplimenata svakako da,neizmerno...

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡tovani "LazyOne",da li ste bili u prilici da vaÅ¡eg ljubimca dp-500 poÄastite nekim od medju,

audiofilima toliko cenjenih naslova iz xrcd,xrcd2,xrcd24,k2hd a sada i dxd naslova ???

Pitam zato Å¡to ima i onih(istini za volju u manjem broju) koji nisu aklamativno zadovoljni ovim cd izdanjima,odnosno cd-ima u njihovom naj..naj obliku.

Jednostavno,zanima me vaÅ¡ stav i eventualna sluÅ¡aÄka iskustva.

A Å¡to se dp-500 tiÄe tu pitanja nema,pohvala i komplimenata svakako da,neizmerno...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...