Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Pokusavao sam, u par navrata, da kupim 3010 ali nikako da mi se uklopi sa zvucnicima... e sad sam napokon uspeo!!!! :hdphones

Pa Surferu kazi nam u cemu si uspeo, tj sta sad cini sistem..BTW-moj Expo cd player 3010s2 svira bruka ali mi uskoro stize ljubimac sony xa-7 es , tako da Expo postaje vishak, a maybe i ostane zavisi kako prodje na testu protiv sony-ja..HMMM jel moze glasanje na nevidjeno novi Expo protiv starog dobrog Sony-ja xa-7 najbolje 7-ce kostao 4500dm..... :banana Sta misle kolege o tome :screwy

Link to comment
Share on other sites

Pa Surferu kazi nam u cemu si uspeo, tj sta sad cini sistem..BTW-moj Expo cd player 3010s2 svira bruka ali mi uskoro stize ljubimac sony xa-7 es , tako da Expo postaje vishak, a maybe i ostane zavisi kako prodje na testu protiv sony-ja..HMMM jel moze glasanje na nevidjeno novi Expo protiv starog dobrog Sony-ja xa-7 najbolje 7-ce kostao 4500dm..... :banana Sta misle kolege o tome :screwy

Sony.

Nece bas da ga upuca, a i zavisi kakav je ukus slusaoca. Mislim da ce Sony da ima prirodniji zvuk, bolji bas i, uopste, slicice gramofonu. Sony je velika umiljata maca. :)

Exposure ce imati vise detalja, ali ce oni biti manje prirodni u celini. Imace i cistiji zvuk. Moguce je da ce dinamika biti na strani Exposure-a.

Soni ce, zato, imati dusu.

Link to comment
Share on other sites

Sony.

...mislim da ce Sony da ima prirodniji zvuk, bolji bas i, uopste, slicice gramofonu.

Soni ce, zato, imati dusu.

Ha, ha! Sasvim "slucajno" mi je kuci Sony 707 es Swoboda :facehearts i mislim da si veoma blizu opisivanja Sony-ja, mada neznam kako svira 3010 u kombinaciji sa Ampom tj. nisam ga cuo u mom sistemu... ima dusu Sony itekako i jako sladak bass a od Expo cd-a ocekujem dinamiku.. za sad mi je dovoljna dinamika sa Ampa, jako dobro kontrolisan i utegnut bass (na starom JBL L80T).. srednji i visoki su posebna prica, nisam ocekivao neki prostor ali iznenadio sam se kad sam prvi put zakacio Expo da je i to ogromno.. :1038:

U svakom slucaju probacu i cd 3010 pa da cujem ko je u prednosti! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Taj 707ES Swoboda 2+ i XA7ES nemaju bas mnogo dodirnih tacaka u zvuku - Swoboda je detaljniji i cistiji ali mu je ostao onaj artefakt na basu - ima blago elektricni prizvuk i tvrdje svira od XA7ES.

Zorane cenim vase misljenje s'obzirom da slovite i za tehnicko lice btw kad je rec o swobodi do pre 20ak dana je bila kod mene u sistemu u nazad 3 godine,zamenio sam je za expoa 3010s2. Bio si u pravu, expo svira detaljnije i sa boljim basom a sony svira tecnije. Mislim da sony ima problem u izlaznom stepenu jer ima masu opa na liniji signala, clock je savrsen, veliki minus je nemogucnost nabavke lasera 272a koji ne postoji da se kupi.

Sony xa7 ima diskretnije uradjen izlazni stepen mada i on moze da bude bolji, mislim da tu ima dosta prostora za unapredjivanje . . .

Link to comment
Share on other sites

Interesantna poredjenja. Uvek sam se divio Sony plejerima sa pocetnim brojem 7. Imao sam prilike da neke i poslusam. Na zalost nikada ni jedan nisam posedovao. Steta sto je za vecunu nabavka novog lasera neresiv problem. Mislim da ovo poredjenje Exposure CDa sa Sony sedmicama koji bi da se sada prave kostali dva do tri puta vise od Expo plejera itekako imponuje. Koliko vidim Expo je po mnogim aspektima rame uz rame sa Sony ES. To je za svaku pohvalu. Na racun Exposure dakako.

Link to comment
Share on other sites

neka neko javi ovima u exposureu da se srbi zesce pale na internetu na njihove plejere.

Jel' se nasao od ovih silnih Exposurasa neko da kupi onaj tvoj amp,ne mogu da verujem da pored toga ljudi kupuju ovu novu konfekciju za velike pare.Predlozio sam ga jednom momku,ali dzaba deca vise ne slusaju- odu i kupe neki shit samo da je novo.

Link to comment
Share on other sites

Sondek, moram priznati zacnuo me malo ovaj tvoj komentar. Novi Expo je sve samo ne konfekcija. Pricam iz licnog iskustva.To su extremno dobre sprave. Uz to cena je vise nego povolna imajuci u vidu kvalitet koji se dobija, dodatno mnogo je niza nego u inostranstvu. Zasto novo? Zato sto sam za novi Exposure dobio tri godine garancije mada sam siguran da mi nece trebati ali neka je tu za nedaj boze. Hvala ti za ono /klinac/, na zalost ni tu nisi u pravu. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Evo informacije iz prve (druge) ruke, Exposure razvija dva DAC-a... Ocekuje se da se na trzistu pojave najranije u martu sledece godine. Nema predvidjanja, za sada, kom cenovnom rangu ce pripadati.

valjda će bar jedan cenom da parira srpskom sirotinjskom

Offtopic: kako je krenulo predložiću da se novac od prodaje telekoma uloži u kupovinu akcija exposure

nakon toga - nacionalizacija, expoprijacija i sl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...