Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Ako se nekom ne sviÄ‘a, na pamet mi ne pada da ga ubeÄ‘ujem kako niÅ¡ta bolje ne postoji na planeti Zemlji, a joÅ¡ manje da mu objaÅ¡njavam zaÅ¡to pojaÄalo mora da puca ili ima blagi Å¡um. Imate masu savÅ¡eno upeglanih ureÄ‘aja sa relejima, soft-startovima, ekranima, touchscreenovima, standbyovima itd pa birajte.

:bacanje:talasi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao u svom sistemu 2010 i 3010, puckali su pri paljenju ali mi to nije smetalo, niti sam o tome razmisljao dok nisam procitao ovde... oba uredjaja su svirala "za sve pare"... Ako je pucketanje u sluzbi zvuka onda je OK! Zasto bi smetala ta sitnica... Meni je veca zamerka sto lici na Hand Made ali to je njihova filozofija, tako da je i to opravdano.

U brate, pa onda ja posjedujem vrhunski ureÄ‘aj obzirom kako grmi pri ukljuÄivanju a Å¡uÅ¡ti već kod nule. Dali kakvoći pridonosi i mjeÅ¡anje input signala? :D

(A hteo sam ga nositi majstoru na refreš... :bacanje )

edit: uređaj nije Ekspoužr

:talasi;):P:) Svaka cast!

Link to comment
Share on other sites

:klanjanje Novi modeli pucaju pri gašenju, stari pri paljenju. :nono:klanjanje

Btw, Expo ne treba ni gasiti. Potrošnja je minimalna tj. potpuno zanemarljiva a uređaj uvek spreman za optimalan rad.

Za moje pojaÄalo to eksplicitno piÅ¡e i u korisniÄkom uputstvu, on/off switch je tu zato Å¡to ga zakon na to obavezuje. :klanjanje

...mislio sam na gasenje pojacala kada se prekopcavaju interkonekti da ne bi doslo do kurscslusa...

Link to comment
Share on other sites

...mislio sam na gasenje pojacala kada se prekopcavaju interkonekti da ne bi doslo do kurscslusa...

Manje viÅ¡e interkonekti, niÅ¡ta od toga neće nastradati ali se zvuÄniÄkim kablovima igra samo kada je pojaÄalo ugaÅ¡eno.

Link to comment
Share on other sites

Manje viÅ¡e interkonekti, niÅ¡ta od toga neće nastradati ali se zvuÄniÄkim kablovima igra samo kada je pojaÄalo ugaÅ¡eno.

Zbog tog DUM u zvuÄnicima, u vrijeme kad sam imao doma IV izlaz, kod paljenja bih odspojio zv. kabele, pa ih nakon Å¡to opasnost proÄ‘e spojio. NiÅ¡ta nije nastradalo. ÄŒak mi se nije sviÄ‘alo ni kod gaÅ¡enja, isto neki udarac, ali manjeg intenziteteta, pa sam u poÄetku odspajao zv. kabele i prije gaÅ¡enja ureÄ‘aja. Isto bez posljedica.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam 3010s2. Za moje pojmove fenomenalan plejer.

Uporedjivao sam ga u salonusa 2010s2 u kombinaciji sa 3010s2 integralcem i Spendor A5 zvucnicima. Ima bolju zvucnu pozornicu, nesto je detaljniji i ritmicniji. Zvuci prirodnije. Iskreno to nisu razlike koje apsolutno zavredjuju skoro 100% visu cenu ali nisu ni zanemarljive.

Mislim da je u klasi cene 2010s2 sjajan plejer. Mislim da ce se dobro uklopiti uz tvoj 2010 i RS6. Trebalo bi da malo smiri i upegla zvuk. U pozitivnom smislu svakako.

Link to comment
Share on other sites

Nije Expo ni prvi ni jedini koji "duma", niti je to razlog za brigu. Priznajem, i moj prvi susret sa fenomenom je izazvao zabrinutost ali su me brojna iskustva korisnika kao i komentar proizvoÄ‘aÄa ohrabrili i ubedili da nema razloga za brigu. Sama pojava i nije toliko neprijatna koliko pomisao da neÅ¡to eventualno nije u redu ili Å¡kodi zvuÄnicima. PoÅ¡to sam razuveren na temu eventualnog negativnog uticaja na zvuÄnike, prihvatio sam tu pojavu kao i svaku drugu. Stvarno nije problem.

Link to comment
Share on other sites

Gotivno je sa koliko osecaja Ozzy opisuje Expo zvuk..i problematiku,too.

Ne stizem da pratim prilican broj tema,ali je vrlo moguce da ne postoji takav primer,odnosno primer iza koga konstantno stoje ovako lepa objasnjenja.

Prosecni forumas jednostavno “mora†pomisliti da u tom zvuku postoji Nesto.

Sta reci?

Sjajno.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Exposure CD 2010 S2

Znam da su ljudi po pravilu puni zabluda, pa tako i ja. Smatrao sam da je za hi-fi sistem najmanje vazna karika sistema izvor, a da su vazniji pojacalo i zvucnici. Mozda na prvi pogled (sluh), ali je istina mnogo drugacija. Dvd, computer, jeftiniji cd-plejeri - sve to radi pristojno, ali tek sa ubacivanjem odgovarajuceg cd-plejera, pojacalo i zvucnici pokazu sve svoje mogucnosti.

I po ko zna koji put se pokazalo tacno pravilo da se promenom bilo kog dela sistema, mora opet fino podesavati sistem – pomeranje zvucika, zamena kablova...

Moram priznati da sam ovaj cd-plejer kupio onako kako nikako ne treba kupovati – bez prethodnog slusanja. Ali sta cu, tu sam, gde sam i to se ne moze promeniti. Isao sam onom analogijom da je odredjeno pojacalo najbolje kupiti plejer istog proizvodjaca i iste cenovne kategorije. Da li je to bas uvek tako – ne znam. Ali mislim da se u ovom mom slucaju nisam prevario, cak naprotiv. Ne kazem, mozda postoji i bolji izbor, ali ja jednostavno to ne mogu utvrditi.

Listanjem interneta dosao sam do saznanja da je plejer dobio sasvim pristojne ocene stranih casopisa, sto ne mora biti neki reper, ali u nedostatku drugih opipljivijih informacija dobro dodju bilo kakve. Cak sam nasao i neke slike unutrasnjosti iz kojih se vidi kako je plejer uradjen. Vidi se da nije nije bas neki hi-end, ali meni deluje sasvim pristojno. Nisam neki strucnjak, ali razlikujem unutrasnjost cd-plejera od 30, 200, 700 i 10 000 evra.

Znam da je u danasnje vreme gde vladaju muzicki serveri, dac-ovi, optimozovani computeri, mp3, flac, sa-cd... suludo kupovati nov “obican “ cd-plejer, ali jednostavno taj uredjaj sam MORAO imati, ni sam ne znam zasto, jednostavno u ovom sportu stalno nesto drugo stalno preovladava, a ne razum.

Pa posto sam “morao†imati, po meni jedini uredjaj koji treba kupiti nov je upravo cd-plejer, iz raznoraznih razloga, a poucen losim iskustvima sa polovnim cd-plejerima.

Verujem da kupovinom kvalitetnog cd-plejera moze covek resiti taj problem za dugi niz godina. Sigurno ce doci i neki server, dac, comp, ili nesto slicno, ali cd ce uvek ostati tu i biti reper, uzor, sta vec... za sve ostale uredjaje koji ce doci.

Iako imam skoro isti broj ploca, kao cd-a, a mozda i vise, moram da priznam da je cd ipak primaran izvor u mom sistemu i da ga najvise slusam – za ploce moram biti nekako posebno raspolozen, a cd onako na brzinu zacas peva, konforniji je...

Posle ovolikog uvoda, mislim da je redno i da kazem nesto o samom plejeru.

Plejer je identicnih dimenzija kao i pojacalo ali malo lakse. Deluje dosta robusno i odaje utisak kvaliteta izrade tastera, fioke za cd.... Takodje veoma lep plavi displej. Daljinski je potpuno isti kao i za pojacalo, pa ga nisam ni otvarao, vec samo ubacio u fioku.

Sto se tice zvuka uneo je veliku promenu u mom sistemu, koji se inace sastoji od pojacala 2010 S2 i zvucnika MA RS6 i to normalno pozitivnu promenu. Moram priznati da mi je pri slusanju pojacala sa Creek cd-plejerom u salonu AVI-a ta kombinacija bila malo ostra za moj ukus, tada nije trenutno imao Exposure cd-plejer, pa nisam mogao da probam ovu kombinaciju koja je sada kod mene.

Kada sam pre mesec dana dobio pojacalo ( o kojem sam vec pisao ) i povezao ga na RS6, zatim probao na nekoliko razlicitih izvora – cd-plejer Sony M12, Sony 222 ES, DVD SA-CD Denon 1940, kompjuter sa Audigy ZS2 zvucnom kartom i sa jos nekoliko izvora zvuk je bio izuzetno detaljan, dinamican, ali ipak priznajem – malo svetao za moj ukus pri vecim jacinama, a sto je pri tisem slusanju, opet bilo dobro.

Sa prikljucivanjem ovog cd-plejera, posle nekoliko dana razradjivanja i zagrevanja, zvuk se drasticno promenio. Sve se nekako smirilo i upeglalo, visoki vise ne strce pri glasnijem slusanju. Zadrzao je detaljnost i dinamiku, cak i je i vise toga doslo do izrazaja, pa su se opet, kao i pri kupovini pojacala, sada pojavili neki novi zvuci, koji se do sada nisu culi na vec poznatim numerama. Visoki su dosli na normalnu meru i zvuce sasvim pristojno, ali najvise pomaka je doslo u basu, ceo zvuk je dobio neki prirodan loudnes, bas se spustio dosta nisko, ali opet ne mumla i ne brlja. (normalno da sam morao da kutije opet pomeram levo-desno, napred-nazad... da bih dobio onaj zvuk koji meni prija – to je za MA kao dobar dan.)

Cela zvucna slika se rasirila, postala prirodnija... jednom recju – odusevila me je.

(Gitarista i basista su zamenili mesta, bubnjar je dosao ispred njih, a pevac je usao u publiku i pevao mi na uvce.)

Salu na stranu, odlican plejer. Detaljan, neutralan kao sto cd-plejer treba i biti, posteno radi. I sigurno odlican izbor za Exposure pojacala te klase.

Normalno sada predstoje fina podesavanja sistema, kablovi, struja... ali to natenane. (Prvo da se izadje iz bunara, zvani minus na karticama)

Eto izneo sam moja nova iskustva, mozda ce nekom biti od koristi.

A ako sam bio dosadan – izvinite, sta da Vam radim,

Pozdrav.

A da, evo i slicica sa neta, mozda ce nekoga zanimati.

post-4989-128511091415_thumb.jpg

post-4989-128511091433_thumb.jpg

post-4989-12851109144_thumb.jpg

post-4989-128511091447_thumb.jpg

post-4989-128511091453_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...