Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 7 months later...
On 21.10.2018. at 21:53, NL. said:

Izgleda baš lepo :)

Verujem da će biti prilike da se vidi i čuje na Hi-Files Show-u u novembru

Pozdrav, NL.

Takav je plan. 

Dolazis?

15 sati ranije, sunface said:

Fantastiko......da li je u daljini Proac speakers, ako me hawkeye ne vara...tako mi tisucu retorti !!!

Nije Proac.

PRoac je solidan ali ni blizu najbolji partner za Exposure.

To je Graham Audio The Chartwell LS6/f

37FDD5B0-CA65-4BF7-8F5D-80A35810BEFC.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 18.10.2016. at 0:00, jegor said:

Posle detaljnog čitanja ove teme, nekoliko puta, moram da se pohvalim da sam zagrizao metak i ponovio se Exposure 2010s2 DAC-om i Exposure 2010s snagašem. DAC igra i ulogu preampa. Zvučne kutije su KEF Q300 koje sada deluju nedoraslo ovakvom sistemu, ali će njihova zamena morati da sačeka dolazak boljih finansijskih vremena, koja će sigurno doći (valjda ne lažu na dnevniku?!?).

Šta da kažem? Još uvek sam u pozitivnom šoku. Sanjao nisam da ću imati ovakav zvuk u svojoj dnevnoj sobi. Zvučnici su potpuno nestali iz zvučne slike. Kad se zatvore oči tu smo nas šestoro, žena, ja i bitlsi... Bas koji dolazi iz ovih malih kutija je za ne poverovati. I dubina i kontrola. Pošto obe komponente vole da budu zagrejane da bi pružile maksimum, nikad ih ni ne gasim.

Sve u svemu prezadovoljan sam. Naravno da uvek može bolje, i biće bolje. Ali je ovo već milina za slušati.

Evo posle dve godine i neki dan, madam se da si jos ivek zadovoljan svojim Exposure komponentama.

U medjuvrdmenu Exposure je na trziste izneo novu verziju 2010s2 DAC-a sa oznskom DSD.

Sustinski razlika je Xmos cipu novije genetacije tako da se sada preko USB ulaza mogu reprodukovati fajlovi do 192kHz kao i DSD fajlovi.

Pisem ovo i zbog cinjenice da je Exposure ponudio “starim” korisnicima  DSD “upgrade kit” koji ne “kosta bubreg” pa ako neko zeli da unapredi ovaj vec izuzetan uredjaj to noze da uradi po pristupacnoj ceni.

Instalacija je besplatna.

info moze na PP ili 063211262

Link to comment
Share on other sites

On 23.10.2018. at 0:56, Sonichammer said:

Evo posle dve godine i neki dan, madam se da si jos ivek zadovoljan svojim Exposure komponentama.

I prezadovoljan. U međuvremenu sam čitao malo po netu iskustva vlasnika Exposure pojačala i zapalo mi za oko da se u nekoliko navrata pominje da su dobri u kombinaciji sa svilenim visokotoncima. Ovo se pokazalo kao tačno, tako da su kod mene završili zvučnici Heco Celan 700 i mislim da je sinergija odlična.

On 23.10.2018. at 0:56, Sonichammer said:

U medjuvrdmenu Exposure je na trziste izneo novu verziju 2010s2 DAC-a sa oznskom DSD.

Sustinski razlika je Xmos cipu novije genetacije tako da se sada preko USB ulaza mogu reprodukovati fajlovi do 192kHz kao i DSD fajlovi.

Pisem ovo i zbog cinjenice da je Exposure ponudio “starim” korisnicima  DSD “upgrade kit” koji ne “kosta bubreg” pa ako neko zeli da unapredi ovaj vec izuzetan uredjaj to noze da uradi po pristupacnoj ceni.

Instalacija je besplatna.

Pošto USB ulaz ne koristim uopšte, čak nisam ni pokušao da ga isprobam, ovaj upgrade ne bi imao smisla u mom slučaju.

Od pre neki dan je na probi Allo DigiOne SPDIF izlaz za Raspberry Pi koji je doneo još veće poboljšanje zvuka skoro u svakom aspektu. Postoji određena "nekompatibilnost" za koju krivim Exposure DAC. Ako je Raspberry Pi već uključen i naknadno upalim DAC, DAC ne registruje signal sa BNC ulaza. Tek posle restartovanja Raspberry-a čuje se klik iz DAC-a, tj. relej pusti signal i onda može da se sluša normalno. Ovaj problem ne postoji sa optičkim ulazom.

Link to comment
Share on other sites

Licno nisam imao problem ovog tipa sa npr M2Tech HiFace USB/SPDF konvertorom bilo koje izdanje/verzija, bilo da je u pitanju MkI ili MkII serija.  Svi povezivani na BNC SPDF ulaze odredjenog broja primeraka pomenutog D/A konvertora.

Takodje, niko se do sada nije zalio na problem slicnog tipa.

Mozda bi bilo najbolje kontaktirati proizvodjaca/konstruktora Exposure uredjaja (Tony Brady) pa od njega traziti eventualno savet ili pomoc. Sve pod uslovom da je "kriv" Exposure DAC . :)

Link to comment
Share on other sites

To je samo figurativno rečeno (krivac). DAC izgleda očekuje nekakav signal za pobudu, a Allo izgleda taj signal isporučuje samo kada se pali. Izgleda i da su to sredili novom revizijom pločice.

UPDATE: On sale is version 1.2 of Digione, which has very important improvements:

  • Improved ground sensitivity (rock solid with any DAC and AMP including ones with relays)

  • Small improvement on jitter

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...