Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

On 12/26/2015 at 18:04, ister said:

Znam za ostale kombinacije Expo/Spendor i jos par nekih . Ovo je povoljno, a i soba je 4.50 x 3.30. Sada tenutno sviraju Quad 77-L10, ali nedostaju niske frekvencije a sobu trenutno sredjujem i postavljam difuzore.

 

Te Rege su na rasprodaji u One hifi nove kostale toliko pa i manje. Uz to mislim da su sada vec i stari model. Ne vidim sta je tu toliko povoljno, sta vise.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, ister said:

A koliko su kostale  kada nigde nisam napisao cenu?, stari model naravno.
Pitanje je bilo da li je neko slusao Rega/Expo i misljnje, a ne da li je povoljno ili ne.

 

 

E ja se izvinjavam sto sam se dobronamerno umesao i skrenuo paznju na ekonomski nepovoljnu kupovinu pa naletero na reakciju ko iz onog filma - ko nema pare? Daj pet karata!!!

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, peterson said:

 

E ja se izvinjavam sto sam se dobronamerno umesao i skrenuo paznju na ekonomski nepovoljnu kupovinu pa naletero na reakciju ko iz onog filma - ko nema pare? Daj pet karata!!!

Ne moras da se izvinjavas, nije problem nepovoljna kupovina, daleko od toga da se ima za pet karata, nisam na kraju ni kupio, u medjuvremenu su se prodale. Samo me interesovalo da li je neko slusao kombinaciju. trenutno je soba prazna i pravim difuzore, trebace mi nesto bolje i kvalitetnije od QUAD 77-10L.

Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao da procitam kompletno celu temu, tu sam na nekoj 7-oj strani, iako sam ponosni vlasnik jednog od integralaca, volim i dalje da citam sve o Exposure. A, posto se dosta pominjao 2010S2, evo jednog review-a sa "digitalaudioreview", koji je ranije ostavio lep utisak na mene:

http://www.digitalaudioreview.net/2011/08/exposure-2010s2-integrated-amplifier/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Pozdrav svima

Zamolio bih vas za drugara malo pojasnjavanje, posto se ja zaista nerazumem u expo. Ovako:ima expo 3010. Sa 3010 mm phono. Posto on nikad nije slusao gram i totalno je nezaintetesovan za njega dali ta kartica moze da se izvadi i koliko vredi na oglasima i posto je negde procitao da moze da se stavi dac kartica, dali je to izvodljivo u prvoj verziji 3010 i ako jeste dali ima da se kupi.

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2016 at 16:14, sola said:

Pozdrav svima

Zamolio bih vas za drugara malo pojasnjavanje, posto se ja zaista nerazumem u expo. Ovako:ima expo 3010. Sa 3010 mm phono. Posto on nikad nije slusao gram i totalno je nezaintetesovan za njega dali ta kartica moze da se izvadi i koliko vredi na oglasima i posto je negde procitao da moze da se stavi dac kartica, dali je to izvodljivo u prvoj verziji 3010 i ako jeste dali ima da se kupi.

Exposure 3010 je danas vec prilicno star model. Posle njega su izasle verzije "S", "S2" i konacno "S2 D".

Ova poslednja daje mogucnost ugradnje DAC-a , sve predhodne nemaju tu opciju. Sve predhodne verzije su imale mogucnost fabricke ugradnje ili naknadne dogradnje ubacivanjem phono kartice ali samo MM ili MC. Nije postojala kartica koja kombinuje obe varijante. U Exposure-u veruju da kombinovanje dva phono preampa u jednom ne donosi benefite ni za jednu varijantu, naprotiv. Cak i danas imaju stand alone phono preamp-e ali samo u MM ili MC varijanti. Nikako zajedno.

Ne raspolazem informacijom da li se phono kartice iz razlicitih verzija 3010 pojacala mogu kombinovati. Predpostavljam da mogu ali nisam siguran. 

Nova phono karitca za model 3010 S2 D danas kosta cca 300 Eura. Mislim da cena polovne van pojacala ne vredi mnogo, mozda izmedju 100 i 150 Eura a mozda i manje, jer je broj korisnika relativno suzen na vlasnike Expo 3010 koji slusaju vinil a planiraju kupovinu phono preamp-a... Ako kartica nije kompatibilna sa svim inkarnacijama modela 3010 broj potencijalnih kupaca se dodatno smanjuje a time joj i cena pada...

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Sonichammer said:

Exposure 3010 je danas vec prilicno star model. Posle njega su izasle verzije "S", "S2" i konacno "S2 D"

Ne raspolazem informacijom da li se phono kartice iz razlicitih verzija 3010 pojacala mogu kombinovati. Predpostavljam da mogu ali nisam siguran. 

 

iz arhive par fotki iz serije S2,phono MM i MC kartice,mozda se uporedjivanjem mogu ustanoviti ima li razlige izmedju starijih-novijih-aktuelnih phono kartica..ono sto je empirijski tada ustanovljeno,barem sa moje strane,i za moj tadasnji ukus,separatne phono sekcije (mnogo skuplje od ovih fabrickih) ni pedalj nisu donosile nikakvu prednost u odnosu na ove fabricke,ni u slucaju MM,niti u slucaju MC-a..naravno,fetish je veliki,pa su ljudi skepticni,i vole da skupljaju raznorazna crna kucista jer to tako nalazu trendovi,gde mogu upotrebiti jos poneki IC ili strujni kabl X ili Y proizvodjaca ..najverovatnije iste ove kartice su upotrebljene u njihovim separatnim phono sekcijama..B)

mm.jpg

mm2.jpg

mc.jpg

mc2.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, paja959 said:

iz arhive par fotki iz serije S2,phono MM i MC kartice,mozda se uporedjivanjem mogu ustanoviti ima li razlige izmedju starijih-novijih-aktuelnih phono kartica..ono sto je empirijski tada ustanovljeno,barem sa moje strane,i za moj tadasnji ukus,separatne phono sekcije (mnogo skuplje od ovih fabrickih) ni pedalj nisu donosile nikakvu prednost u odnosu na ove fabricke,ni u slucaju MM,niti u slucaju MC-a..naravno,fetish je veliki,pa su ljudi skepticni,i vole da skupljaju raznorazna crna kucista jer to tako nalazu trendovi,gde mogu upotrebiti jos poneki IC ili strujni kabl X ili Y proizvodjaca ..najverovatnije iste ove kartice su upotrebljene u njihovim separatnim phono sekcijama..B)

Evo kako to izgleda kao stand allone komponenta.

U HiFi News review-u kazu da je pravi sexy mother fucker ! ;) http://www.exposurehifi.com/images/pdf/3010s2-phonoAmplifier-HiFiNews-Feb2014.pdf

 

 

expo phono preamp 3010 S2..jpg

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Sonichammer said:

Evo kako to izgleda kao stand allone komponenta.

U HiFi News review-u kazu da je pravi sexy mother fucker ! ;) http://www.exposurehifi.com/images/pdf/3010s2-phonoAmplifier-HiFiNews-Feb2014.pdf

 

 

expo phono preamp 3010 S2..jpg

nice,u opstoj plimi raznoraznih phono sekcija,opet raznoraznih cenovnih kategorija,nek mu je sa srecom :)..treba to poslusati,ako nastavlja utabanim stopama phono kartica koje se mogu ubaciti u seriju 3010,mozda bude i dobra opcija za non Expo korisnike koji se ne pale bas na novokomponovane/turbofolk ideje oko phono reprodukcije iz XXi veka..;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Posle detaljnog čitanja ove teme, nekoliko puta, moram da se pohvalim da sam zagrizao metak i ponovio se Exposure 2010s2 DAC-om i Exposure 2010s snagašem. DAC igra i ulogu preampa. Zvučne kutije su KEF Q300 koje sada deluju nedoraslo ovakvom sistemu, ali će njihova zamena morati da sačeka dolazak boljih finansijskih vremena, koja će sigurno doći (valjda ne lažu na dnevniku?!?).

Šta da kažem? Još uvek sam u pozitivnom šoku. Sanjao nisam da ću imati ovakav zvuk u svojoj dnevnoj sobi. Zvučnici su potpuno nestali iz zvučne slike. Kad se zatvore oči tu smo nas šestoro, žena, ja i bitlsi... Bas koji dolazi iz ovih malih kutija je za ne poverovati. I dubina i kontrola. Pošto obe komponente vole da budu zagrejane da bi pružile maksimum, nikad ih ni ne gasim.

Sve u svemu prezadovoljan sam. Naravno da uvek može bolje, i biće bolje. Ali je ovo već milina za slušati.

Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2016 at 22:00, jegor said:

Posle detaljnog čitanja ove teme, nekoliko puta, moram da se pohvalim da sam zagrizao metak i ponovio se Exposure 2010s2 DAC-om i Exposure 2010s snagašem. DAC igra i ulogu preampa. Zvučne kutije su KEF Q300 koje sada deluju nedoraslo ovakvom sistemu, ali će njihova zamena morati da sačeka dolazak boljih finansijskih vremena, koja će sigurno doći (valjda ne lažu na dnevniku?!?).

Šta da kažem? Još uvek sam u pozitivnom šoku. Sanjao nisam da ću imati ovakav zvuk u svojoj dnevnoj sobi. Zvučnici su potpuno nestali iz zvučne slike. Kad se zatvore oči tu smo nas šestoro, žena, ja i bitlsi... Bas koji dolazi iz ovih malih kutija je za ne poverovati. I dubina i kontrola. Pošto obe komponente vole da budu zagrejane da bi pružile maksimum, nikad ih ni ne gasim.

Sve u svemu prezadovoljan sam. Naravno da uvek može bolje, i biće bolje. Ali je ovo već milina za slušati.

Druze svaka cast i cestitke na kupovini ali vec smo debatovali na nekoj drugoj temi... probaj klasican preamp u sistemu, po mogucnosti sa lampama. To sa exposure snagasima svira da se raspametis. Nema zvuka iz preampa iz daca od 1000 keka. Nema.

Za zvucnike se slazem da ih menjas u dogledno vreme. Ne ide kef sa exposure. Moje skromno iskustvo kaze da exposure sa proac radi dosta dobro. Moguce i bolje sa necim drugom ali ja sem po sajmovima nisam slusao na kratko.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Pozdrav ljudi,

imao bih jedno pitanje (i unapred se izvinjavam ako je pitanje glupo, ali laik sam).

Da li je moguće ugraditi 3010 mm phono karticu u 2010s2 pojačalo?

Koliko sam video kartice su totalno drugačije, tako da pretpostavljam da ne, ali voleo bih znati sa sigurnošću.

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...