Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ovo cujem prvi put. Gde si to tacno procitao?

Ono sto ja znam je da je Farlowe prodao firmu nekoj malezijskoj korporaciji koja je proizvodnju zadrzala u Engleskoj i ako se ne varam na celo prvo dovela bivseg konstruktora firme Myrad koji se nije proslavio serijama 2010 i 3010 posle koga dolazi Tony Brady í serijama S i S2 vraca Exposure na put stare slave.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, meni ovo lici na lapsus i dezinformaciju...

Nije mi logicno da brend koji ima proizvodne pogone u Kini kupi malu firmu i zadrzi proizvodnju u Engleskoj, zatim kupi veci prostor (takodje u GB) i tu preseli proizvodnju da bi na kraju entry level seriju pocela da proizvodi ne u Kini nego u Maleziji???? Kazem, nije mi logicno...

Link to comment
Share on other sites

Зашто није битно? Информације Ñу Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð½Ð°Ñ˜Ñ‚Ñ€Ð°Ð¶ÐµÐ½Ð¸Ñ˜Ðµ. Страницу пре тога пише да је Крик купио Ð•Ð¿Ð¾Ñ 1999. Знаш то и могуће је да је Ñинергија одлична, иÑти влаÑник жели да прода оба производа и направиће их (можда) као најбољу комбинацију.

Link to comment
Share on other sites

To su gluposti.

U konkretnom slucaju, slusao sam kombinaciju Exposure - Monitor Audio. Za moj ukus to svira odvratno. Takodje, kombinacija S Faber - Audio Research takodje po mom misljenju nije match a ista su grupacija...

Vecima tema na ovom forumu ode gde ne treba zahvaljujuci dokonosti i duhovitosti u pokusaju pojedinaca. Lepo vas mndlim da ova ne dozivi tu sudbinu. Ako nemate sta da kazete o brendu Exposure iz licnog iskustva ili nemate neko pitanje, cavrljanje i razbibrigu potrazite na nekom drugom mestu. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Slazem se.

 

Korporacije koje u svom vlasnistvu drze nekoliko brendova pokusavaju da ljudima isperu mozak i nateraju ih da potrose pare na jednom mestu, korporacije ko korporacije. Bas zbog toga sto se ovaj lep hobi pretvorio u veliki potrosacki biznis kao i svaki drugi vrlo je bitno poslusati svaku komponentu i kombinaciju pre kupovine sistema a menadzerske politike tih tzv korporacija ignorisati sto je vise moguce jer oni se bave biznisom a mi treba da uzivamo u svojim domovima u muzici a to jedno s'drugim ne ide.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da li je neko probao naimov NAC A5 zv. kabl sa exposure pojacalima novije generacije i koji su utisci?

Nasao sam na nekom stranom forumu da exposureu kao i naimu odgovaraju kablovi niske kapacitativnosti, a sobzirom i da je rec o firmama sa slicnom skolom zvuka trebalo bi da to bude ok.

Link to comment
Share on other sites

taj naimov kabl je danas bezobrazno precenjen.ja ga koristim ali iz vremena kad je kostao 300-400% manje.Ta firma je potpuno izgubila kompas odkad je usla u đavolji pakt sa francuzima.Sve im je duplo skuplje u odnosu na pre par godina i nekad dobri odnos kvalitet/cena otisao je dođavola.Taj kabl je nekad bio poznat kao dobar jeftin bakarni kabl tako da sasvim sigurno takvu zicu i bolju nalazis za upola manje novaca.Potrazi savet ili pretrazi pfm forum na tu temu.Mozes doduse da kupis jeftino polovan kabl u duzini ispod 3.5m koju naim preporucuje kao minimalnu i probas sam ili da ti neko od forumasa iz tvog mesta da na probu.Mislim da je Ozzy uz expo koristio taj kabl, ali nazalost ne učestvuje aktivno na forumu

 

Link to comment
Share on other sites

taj naimov kabl je danas bezobrazno precenjen.ja ga koristim ali iz vremena kad je kostao 300-400% manje.Ta firma je potpuno izgubila kompas odkad je usla u đavolji pakt sa francuzima.Sve im je duplo skuplje u odnosu na pre par godina i nekad dobri odnos kvalitet/cena otisao je dođavola.Taj kabl je nekad bio poznat kao dobar jeftin bakarni kabl tako da sasvim sigurno takvu zicu i bolju nalazis za upola manje novaca.Potrazi savet ili pretrazi pfm forum na tu temu.Mozes doduse da kupis jeftino polovan kabl u duzini ispod 3.5m koju naim preporucuje kao minimalnu i probas sam ili da ti neko od forumasa iz tvog mesta da na probu.Mislim da je Ozzy uz expo koristio taj kabl, ali nazalost ne učestvuje aktivno na forumu

 

Hvala sondek. Inace absolutno se slazem u vezi ovoga sto si napisao za naim, to je danas jedna komercijalna firma koja se preorijentisala na biznis, otisla stopama krella i izgubila onaj audiofilski status iz starih zlatnih vremena nazalost. Medjutim i pored svega naim nikad ne treba totalno odbaciti, bar za sad.

Link to comment
Share on other sites

Probaj flashback kabl koji kosta 2-3 funte za metar(qued),i Avondale-ov neki preporucuju koji se daje na probu(imaces doduse shiping kao stetu).Bas kao i naim iz boljih i postenijih vremena i expo nije firma koja puno polaze na kablove jer su uredjaji zglavno konstruisani.Ja koristim flashback interkonekt koji je duplo jeftiniji od naimovog i zvuci bolje,verujem i da je zvucnicki korektan,a 10 puta jevtiniji.Stari ekspozureov je naim naca 4,a to isto je i linn k20 koji koliko se secam kosta 8 evra za metar i to je postena cena.Proveri da li je nesto od toga preostalo u onehifi i to ti je sasvim pristojna zica potpuno identicna naimovom prvobitnom kablu br 4.Ljudi daju magijska svojstva zicama,a to kod zglavnih pojacala zaista nije presudno.Imao sam i taj naca4,tek je nesto losiji od ovog danas 3-4 puta skupljeg.  

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

expo

 nije firma koja puno polaze na kablove jer su uredjaji zglavno konstruisani.

Ove je potpuno netačno.Expo kao i sva (ili većina, da ne budem isključiv) kvalitetna pojačala itekako voli dobre kablove i reaguje na promenu istih.Probao kod sebe u više navrata sa 3010s2 i 2010s2 i čuo na još par mesta! 

 

Link to comment
Share on other sites

prihvatam kao moguće, licno iskustvo je licno iskustvo.Moje iskustvo je da te promene kablova ne menjaju sustinu,ali da se cuju razlike cuju se i kod promene konektora,a ne samo kablova.Vremenom mi sve manje znace tako male razlike, nekad jesu.Nedavno sam imao prilike slusati na izuzetno skupim uređajima poredjenja par kablova od 100-tinjak do preko 1000e i to su bile razlike koje ni pijan ne bih platio.Na kraju nam je prezenter zamenio najskuplji kabl od 1200-1300e sa nekim "jeftinim" balansiranim od 100-150E i zvuk je bio znacajno bolji od svega do tada ,ali zbog tipa veze ne zbog zice.Ne bih nastavljao dalje da ne odemo u velik off.Mozda bolje da sam napisao da prosecan expo fan nije cable freak,naprotiv,barem oni koje srećem po Uk forumima.

Link to comment
Share on other sites

Sudeci po tim forumima i chord bi se dobro uklopio. Nisam trenutno uopste u fazonu da trosim novac na razne egzoticne - skupe  kablove, mada bi vrlo rado da imam adekvatan sistem sa chord signature reference kablom. Slusao sam vise modela chord kablova i za nijedan nebih mogao da kazem da je los, bas naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...