Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pozdrav drugari!

 

S obzirom da se selim u inostranstvo, komplikovano mi je da nosim uredjaje, tj prodacu zvucnike (b&w 685) i cd player (sony 229es), vratiti pozajmljeni gramofon, ali Super XV ide u rucni prtljag, ili cu vec naci nacin :-).

 

Elem, posto cu graditi novi sistem oko pomenutog pojacala, molio bih za pomoc i savete. Dobra stvar je sto ce mi biti dosta toga dostupno preko ebay-a. Dakle, potrebni su prvenstveno zvucnici i cd player, soba je 18 do 20 kvm, muzika koja se slusa, uglavnom metal, od Black Sabbath-a do Suffocation-a, Cannibal Corpse-a itd, dakle stara i nova produkcija, pri tome, ne zelim da rusim zidove, vec da imam kvalitet i na ,,normalnoj" glasnoci.

 

Tipovao sam na nesto sa soft visokotoncem i na neke bookshelfe sa 6-7 mid/bass-om, ili eventualno neke manje podnostojece. Novaca, 500-tinak za zvucnike i 200-300 za cd player, naravno, dobrodosli su i skuplji predlozi, pa imam i neku eventualnu ideju za buducnost.

 

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj link http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=115986&highlight=exposure+3010&page=5  post 63. Covek koristi Tannoy Prestige sa Exposure 3010. Ok, to nije 500 evra ali je svakako interesantna i nesvakidasnja kombinacija. Uz to covek slusa tvrdju muziku.  Bila je i slika negde ,pokusacu da je nadjem.

 

@ nasao

post-30454-0-11501900-1385736512_thumb.j

post-30454-0-97136700-1385736525_thumb.j

post-30454-0-12283000-1385736536_thumb.j

post-30454-0-69460900-1385736546_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hvala na odgovorima, ali tesko je naci PMC ispod 800e... 

 

Naleteh na jednom sajtu na:

 

LINN / Kan II & Stands (Gebrauchtgerät)
 
 

 

button_email.jpg button_merken.jpg button_freunde.jpg button_melden.jpg   Produktgruppe: Kompaktlautsprecher Weitere Infos: LINN Homepage external.png Funktion: einwandfrei Optik: neuwertig Zubehör: komplett ohne OVP Farbe: schwarz Neupreis:   Alter: 10 Jahre + Monate Herst.-Garantie:   Händl.-Gewährl.:   Serien-Nr:   Preis: 580,00 EUR Beschreibung: Linn Kan II mit Biwiring Terminal, inklusive passender Linn Kan II Stands. Fantastischer Klang in kleinen Räumen mit den Lautsprechern möglichst nahe an der Rückwand. 

 

 

kaze tip da funkcionisu besprekorno i da izgledaju kao novi... sad, da li je to jaka cena i kako bi se oni uklopili sa Exposureom?

Link to comment
Share on other sites

    Ima jedno dve nedelje da sam bio u gostima kod Sime u AV impulsu.Na žalost zbog zauzetosti poslom nisam stigao da sednem i da lepo polako i opuÅ¡teno prenesem impresije.A mislim da ta poseta zaslužuje baÅ¡ takav komentar, studiozan i natenane.

 

     Ovo nije moja prva poseta AV Impulsu.Uz ono klasiÄno SIma je sjajan domaćin i bla bla bla...(služi piće od donetog :P )moram da dodam jednu vrlo bitnu stvar.Svaki put kada sam bio(ili smo bili) Sima je znao s kim ima posla i da nisam ni potencijali kupac, ali se ipak potrudio da napravi ugoÄ‘aj isto kao da nam pare same ispadaju iz džepova, da nam ispuni svaki hir i želju, pusti kombinaciju ureÄ‘aja koju želimo, da pregrÅ¡t korisnih informacija, iako ga mi posle i pored oÄiglednog zadovoljstva onim Å¡to smo Äuli i videli "napljujemo" i kažemo da niÅ¡ta ne valja! To je pravi drug i profesionalac (u prevodu, ćovek i komunista), svaka Äast i sve pohvale za Simu.

 

    No poÅ¡to ovo nije "Sima fan club" nego "EXPOSURE fan club"da se vratimo na temu.IÅ¡ao sam prevashodno da Äujem BFA kombinaciju sa Spendor A9.Bilo mi je interesantno da to Äujem i uporedim sa sajamskom kombinacijom BFA-Rockport.MeÄ‘utim joÅ¡ dok smo se pozdravljali, pažnju mi je privukao sistem na polici sa strane, najpre vizuelno.Dve srebrne komponente Äistih svedenih linija i podnostojeći vrlo kompaktni zvuÄnici.Sve u svemu jedan na prvi pogled lep elegantan sistem za nas obiÄne smrtnike.Odmah sam prepoznao kombo o kome je dosta pisano amp i CD Exposure 2010 s2.SluÅ¡ao sam ga ranije u kombinaciji sa Spendorima, radio je odliÄno, meÄ‘utim Spendor serija A iako odliÄna i hvaljena nije moj tip zvuka, tako da ni ovaj Expo nije neÅ¡to ostao kod mene u sećanju.ZvuÄnici, nisam znao koji su, kaže Sima NEAT Motiv 1.OdliÄno, 'ajde puÅ¡taj, nisam to nikada Äuo!!!!

 

 

      Na prve taktove, bilo je jasno, iz ovog sistema izlazi muzika! Ne tranzijenti, detalji, basovi, visoki,srednji, scena, dubina, bla bla bla..., nego sve to ali povezano u celinu, fluidno i muzikalno! OÄigledno i uÅ¡isluÅ¡no da se EXPOSURE i NEAT izvanredno slažu, za moj ukus bolje nego Exposure i Spendor.SIgurno će me neko demantovati,ukusi su razliÄiti!Ja preferiram otvoren, velik i vazduÅ¡ast zvuk,koji je prisutan u sobi, a ova kombinacija upravo to pruža, uz fenomenalnu "živinu" zvuka! Plus odliÄan kvalitet izrade i savremen nenametljiv dizajn.Moram priznati da mi se EXPO, iako sam ljubitelj crnih ureÄ‘aja, viÅ¡e sviÄ‘a u silver varijanti.

 

       Da se razumemo, ovo nije HI-AND i upravo zato piÅ¡em sa oduÅ¡evljenjem, koje traje i dve nedelje posle sluÅ¡anja.Uvek se oduÅ¡evim kada Äujem sistem koji ne koÅ¡ta bubreg a svira odliÄno,mnogo viÅ¡e nego kada je u pitanju sistem gde"pare nisu problem" zbog koga sam prvobitno doÅ¡ao u goste u AV Impuls.Kada je u pitanju nov ureÄ‘aj, koji je moguće priuÅ¡titi, ova kombinacija je sigurno jedan od favorita.Ima sigurno joÅ¡ dobrih kombinacija na tržiÅ¡tu, ali ja iznosim utisak o onome Å¡to sam Äuo i siguran sam da ko se odluÄi za ovu varijantu neće se kajati, naprotiv, biće dugo zadovoljan i ureÄ‘ajem i naÄinom negove muziÄke prezentacije.Mislim da vredi otići, Äuti i uveriti se svojim uÅ¡ima!

 

       Izvinjavam se na kvalitetu slika, da sam znao Å¡ta ću sluÅ¡ati poneo bih fotoaparat, neÅ¡to me zeza atacment, kaÄim slike naknadno!

Link to comment
Share on other sites

@surokvl

 

Slusao sam isti sistem (CD player 2010s2 kao transport + novi 2010s2 DAC + 2010s2 amp) samo zvucnici nisu bili NEAT nego EPOS.

 

POTPISUJEM SVE STO SI GORE NAPISAO !!!

Potrudiću se da Äujem EPOS,nisam ga sluÅ¡ao,a verujem da je sa DAC-om joÅ¡ bolje!

 

Znao sam.....SOCA .."sluzi pice od donetog" :beer

Surokvl...nema tolikog stada u Srbiji,koliko ti Sima "dodje" za reklamu!

 

Salu na stranu,stvarno verujem da te je system odusevio...moracu da svratim do "Soce" :hdphones

Vidi, ako je nešto dobro, dobro je, reklamira samo sebe uz malu pomoć nas! Svrati, da malo plakneš uši od JBL-a(i SONY-ja ali to moram tiho da govorim) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Hvala na odgovorima, ali tesko je naci PMC ispod 800e... 

 

Naleteh na jednom sajtu na:

 

LINN / Kan II & Stands (Gebrauchtgerät)

   

 

button_email.jpg button_merken.jpg button_freunde.jpg button_melden.jpg   Produktgruppe: Kompaktlautsprecher Weitere Infos: LINN Homepage external.png Funktion: einwandfrei Optik: neuwertig Zubehör: komplett ohne OVP Farbe: schwarz Neupreis:   Alter: 10 Jahre + Monate Herst.-Garantie:   Händl.-Gewährl.:   Serien-Nr:   Preis: 580,00 EUR Beschreibung: Linn Kan II mit Biwiring Terminal, inklusive passender Linn Kan II Stands. Fantastischer Klang in kleinen Räumen mit den Lautsprechern möglichst nahe an der Rückwand. 

 

 

kaze tip da funkcionisu besprekorno i da izgledaju kao novi... sad, da li je to jaka cena i kako bi se oni uklopili sa Exposureom?

Verovatno je kasno za odgovor,propustio sam ranije.Imao sam te zvucnike i slusao ih citavih 18g ,izvanredni su za mali prostor (do max 20m,idealno 14-15) ali izuzetno osetljivi prema ostatku sistema.Nemacki Stereplay ih je na moje iznenaÄ‘enje svrstao cak u high end grupa 2.Uz Naim ,a kasnije  i Linn ampove koji su uz njih korisceni prema preporuci proizvodjaca i Expo se Äesto koristio kao odlican izbor,odvojene kombinacije iz starog preioda poput ove iz mog predhodnog posta.O ceni je vec verovatno kasno pricati,ali je malo jaÄa.Ja sam svoje prodao za 250E sa stalcima (koji su od jako velikog uticaja kad je ovaj zvucnik u pitanju),to je bilo svesno i drugarski  malo ispod cene pa bi neka cena izmeÄ‘u te i moje bila prava mera.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno je kasno za odgovor,propustio sam ranije.Imao sam te zvucnike i slusao ih citavih 18g ,izvanredni su za mali prostor (do max 20m,idealno 14-15) ali izuzetno osetljivi prema ostatku sistema.Nemacki Stereplay ih je na moje iznenaÄ‘enje svrstao cak u high end grupa 2.Uz Naim ,a kasnije  i Linn ampove koji su uz njih korisceni prema preporuci proizvodjaca i Expo se Äesto koristio kao odlican izbor,odvojene kombinacije iz starog preioda poput ove iz mog predhodnog posta.O ceni je vec verovatno kasno pricati,ali je malo jaÄa.Ja sam svoje prodao za 250E sa stalcima (koji su od jako velikog uticaja kad je ovaj zvucnik u pitanju),to je bilo svesno i drugarski  malo ispod cene pa bi neka cena izmeÄ‘u te i moje bila prava mera.

 

Možda si ih već vidio a možda i nisi....mnogi kažu da su bolji a btw bliže su nego dojÄland.... :D

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/classifieds/item/2277-royd-the-sorcerer/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pitanje za strucnije, jer se u struju bas mnogo ne razumem.

 

Expo cd player kupljen u Engleskoj sa britankim "tropinskim" kablom za struju (230v 50hz), trazi samo adaper na "evropski" steker da bi radio u Nemackoj (230v 50hz) ili tu potoje i neke vece razlike? Da li da se upustam u takvu varijantu uopste?

Link to comment
Share on other sites

Ради и код Ð½Ð°Ñ Ð±ÐµÐ· проблема Ñамо треба заменити штекер за наше поднебље.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima, ako dobro razumem, trebalo bi mi samo ovako nesto:

 

http://www.amazon.co.uk/Adaptor-Pin-into-Plug-Euro-White/dp/B000MVDD2E

 

?

 

Ти адаптери Ñу обично лошег квалитета. Замени кабловÑки Ñа нашим.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...