Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Napokon novi sajt, a tu je i nova serija 1010.

Mada, i dalje je Å¡turo kao i ranije...

Bez obzira, za svaku pohvalu je uvoÄ‘enje na tržiÅ¡te nove "entry level" serije, od samo dva modela(integralno pojaÄalo i cd-plejer, viÅ¡e vam i ne treba, uostalom)... !!!

No, ne razumem zaÅ¡to joÅ¡ uvek na zvaniÄnom site-u nema novog 2010s2 dac-a, a predstavljen je na već dva audio-salona...

Link to comment
Share on other sites

Sajt nista posebno, ali je svakako bolji od proslog :)

da li se zna cena za cd1010? Ako nije nesto preterano da ga uparim sa mojim 2010s2.

Evo, odma dođe info...

"Britanski Exposure nastavlja sa svojom tradicijom proizvodnje odliÄnih audio proizvoda po pristupaÄnim cijenama. Predstavili su novu seriju 1010 u kojoj se nalazi integrirano pojaÄalo od 2x50W i oÄekivane cijene oko 430 funti i CD player za 390 funti."

Glavom i bradom pored nove "1010" serije

6_exposure_1010_tony_brady_munchen_2011.jpg

Link to comment
Share on other sites

High capacity 120VA custom made toroidal transformer

....... Power Output (1KHz): 50W per channel RMS 8ohms

Ovo mi baš ne uliva neko poverenje, a mislim da će to malo teže da bude 50W po kanalu (sad vidim da je dat podatak na 1KHz), najrealnije je oko 30W za oba kanala istovremeno u celom frekventnom rasponu.

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi baš ne uliva neko poverenje, a mislim da će to malo teže da bude 50W po kanalu (sad vidim da je dat podatak na 1KHz), najrealnije je oko 30W za oba kanala istovremeno u celom frekventnom rasponu.

Exposure 2010s2 ima 200VA, a deklarisan je na 2x75w, i ne bih rekao da ima "problema sa snagom" !!!

ZaÅ¡to bi to onda bio sluÄaj sa "mlaÄ‘im bratom"...

Link to comment
Share on other sites

Kriza... nije samo kod Exp, pogledaj Simaudio i ostale, svi se spustaju da prikupe siri krug potrosaca.

To me i brine. Kuda sve to zapravo ide? Ova serija mu dođe nešto kao Poršeov model sa 5 vrata. Po mom skromnom mišljenju, neke granice jednostavno ne bi trebalo prelaziti. E sad, kada je opstanak u pitanju, neko premesti proizvodnju u Kinu i počne da pravi jeftine entry level modele, neko nastavi da se bori u svom segmentu kako zna i ume, a neko časno bankrotira odbijajući da se povinuje novim zahtevima tržišta. Keš ili obraz, pitanje je sad...

Naravno, najbitnije je šta mi kao potrošači imamo od toga. Baš ovakva spuštanja stepenicu po stepenicu da bi se prodrlo u svaki segment tržišta (po svaku cenu ili pak cenu opstanka) neminovno povlači kompromise za sobom. Bolje prvi u selu...? Dunno. Znam samo da mi se ovakvi izleti baš i ne dopadaju preterano. Sve to previše podseća na sunovrat Hi-Fi-ja početkom '80.-ih kada su NAD, Technics, Pioneer i ostala bratija počeli da prave Hi-Fi za svačiji džep. Evo do čega nas je to dovelo. Ako i veliki počnu da se bave bižuterijom, dođavola onda. Odvajkada su se nova dostignuća u Formuli 1 naknadno komercijalizovala i koristila u automobilskoj industriji. Još uvek se nije dogodila obrnuta situacija, koliko je meni poznato.

Link to comment
Share on other sites

To me i brine. Kuda sve to zapravo ide? Ova serija mu doÄ‘e neÅ¡to kao PorÅ¡eov model sa 5 vrata. Po mom skromnom miÅ¡ljenju, neke granice jednostavno ne bi trebalo prelaziti. E sad, kada je opstanak u pitanju, neko premesti proizvodnju u Kinu i poÄne da pravi jeftine entry level modele, neko nastavi da se bori u svom segmentu kako zna i ume, a neko Äasno bankrotira odbijajući da se povinuje novim zahtevima tržiÅ¡ta. KeÅ¡ ili obraz, pitanje je sad...

Naravno, najbitnije je Å¡ta mi kao potroÅ¡aÄi imamo od toga. BaÅ¡ ovakva spuÅ¡tanja stepenicu po stepenicu da bi se prodrlo u svaki segment tržiÅ¡ta (po svaku cenu ili pak cenu opstanka) neminovno povlaÄi kompromise za sobom. Bolje prvi u selu...? Dunno. Znam samo da mi se ovakvi izleti baÅ¡ i ne dopadaju preterano. Sve to previÅ¡e podseća na sunovrat Hi-Fi-ja poÄetkom '80.-ih kada su NAD, Technics, Pioneer is ostala bratija poÄeli da prave Hi-Fi za svaÄiji džep. Evo do Äega nas je to dovelo. Ako i veliki poÄnu da se bave bižuterijom, doÄ‘avola onda. Odvajkada su se nova dostignuća u Formuli 1 naknadno komercijalizovala i koristila u automobilskoj industriji. JoÅ¡ uvek se nije dogodila obrnuta situacija, koliko je meni poznato.

Ako se brineÅ¡, da će i Accuphase poÄeti da "pravi bižuteriju", budi bez brige... neće !!!

Link to comment
Share on other sites

Ako se brineš, da će i Accuphase početi da "pravi bižuteriju", budi bez brige... neće !!!

Iskreno se nadam da neće. No, neki proizvođači su gorepomenuti nastup rešavali razdvajanjem sektora (pa i brendova, kao H/K Co.) za Hi- i Lo-Fi. To bi moglo da bude prihvatljivo rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Exposure deklariše snagu svih svojih pojačala na 1 kiloherc, od 1010 pa do MCX. Jeste bezveze.

@chowek

Mislim da spuštanje u niže serije može da bude zato što propadaju, pa pokušavaju da se vade, ili jednostavno hoće da zarade više love. Kako god okreneš, ne valja.

Mada šta znam, slične reakcije su bile i u drugoj polovini šezdesetih, kad se pojavio prvi "Almost a Ferrari" Dino, sa zamislite samo 6 cilindara :grin:

Link to comment
Share on other sites

To me i brine. Kuda sve to zapravo ide? Ova serija mu doÄ‘e neÅ¡to kao PorÅ¡eov model sa 5 vrata. Po mom skromnom miÅ¡ljenju, neke granice jednostavno ne bi trebalo prelaziti. E sad, kada je opstanak u pitanju, neko premesti proizvodnju u Kinu i poÄne da pravi jeftine entry level modele, neko nastavi da se bori u svom segmentu kako zna i ume, a neko Äasno bankrotira odbijajući da se povinuje novim zahtevima tržiÅ¡ta. KeÅ¡ ili obraz, pitanje je sad...

Naravno, najbitnije je Å¡ta mi kao potroÅ¡aÄi imamo od toga. BaÅ¡ ovakva spuÅ¡tanja stepenicu po stepenicu da bi se prodrlo u svaki segment tržiÅ¡ta (po svaku cenu ili pak cenu opstanka) neminovno povlaÄi kompromise za sobom. Bolje prvi u selu...? Dunno. Znam samo da mi se ovakvi izleti baÅ¡ i ne dopadaju preterano. Sve to previÅ¡e podseća na sunovrat Hi-Fi-ja poÄetkom '80.-ih kada su NAD, Technics, Pioneer i ostala bratija poÄeli da prave Hi-Fi za svaÄiji džep. Evo do Äega nas je to dovelo. Ako i veliki poÄnu da se bave bižuterijom, doÄ‘avola onda. Odvajkada su se nova dostignuća u Formuli 1 naknadno komercijalizovala i koristila u automobilskoj industriji. JoÅ¡ uvek se nije dogodila obrnuta situacija, koliko je meni poznato.

Ne vidim problem u tome da firma koja je imala 2 (dva) integrisana pojaÄala u ponudi, uvede i treći model koji je namenjen Å¡irem segmentu tržiÅ¡ta. Tvrdoglavost u biznisu se uglavnom ne isplati, i Exposure oÄigledno nije smatrao da je "Äasni bankrot" ili nekakav elitizam po svaku cenu pravo reÅ¡enje. Expo ima poÅ¡teno napravljene sprave, i verujem da će i ove nove biti ozbiljna konkurencija u svom cenovnom razredu.

InaÄe, Å¡to se tiÄe primene tehnologija iz F1 u auto industriji, KERS je u F1 uveden kada su već postojali komercijalni modeli automobila sa hibridnim pogonom (Toyota Prius, recimo). A Å¡to se Porschea sa petoro vrata tiÄe, mislim da nije baÅ¡ prava analogija za ovu temu, "poor man Porsche" modeli su ipak Cayman i Boxster, da ne pominjem stariji model 924 koji veze nema sa Porsche filozofijom. I za kraj, jedna off-topic slika u prilogu...;-)

post-9977-0-90142600-1306314893_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim problem u tome da firma koja je imala 2 (dva) integrisana pojaÄala u ponudi, uvede i treći model koji je namenjen Å¡irem segmentu tržiÅ¡ta. Tvrdoglavost u biznisu se uglavnom ne isplati, i Exposure oÄigledno nije smatrao da je "Äasni bankrot" ili nekakav elitizam po svaku cenu pravo reÅ¡enje. Expo ima poÅ¡teno napravljene sprave, i verujem da će i ove nove biti ozbiljna konkurencija u svom cenovnom razredu.

InaÄe, Å¡to se tiÄe primene tehnologija iz F1 u auto industriji, KERS je u F1 uveden kada su već postojali komercijalni modeli automobila sa hibridnim pogonom (Toyota Prius, recimo). A Å¡to se Porschea sa petoro vrata tiÄe, mislim da nije baÅ¡ prava analogija za ovu temu, "poor man Porsche" modeli su ipak Cayman i Boxster, da ne pominjem stariji model 924 koji veze nema sa Porsche filozofijom. I za kraj, jedna off-topic slika u prilogu...;-)

U potpunosti se slazem sa ovim napisanim :thumbsup2

A bas bi voleo da vidim izvesne clanove, kojima bi bilo gadno da se provozaju sa pomenutom masinom sa slike :heat

Link to comment
Share on other sites

Kad smo se već "raspriÄali" o Exposure novotarijama, samo da dodam jednu zanimljivost vezanu za dac 2010s2 !!!

Naime umesto Burr-Browna, koristi Wolfsone...

Pretpostavljam da će se, ukoliko dođe do realizacije 3010 DAC-a, pružiti za 1704.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...