Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Mozda je DMF2 stariji kabl pa se vise ne proizvodi. Mi smo jedno vreme nabavljali samo DMF1, dvojka nije bila u ponudi. Sad nema ni jedinice, kazu nece se ni on vise proizvoditi.

Glede Exposure DMF 1 kabla (i ne bih vise o kablovima) ali ostade kod mene do daljnjeg, zamenivski kablove koji kostaju vise od 100 € metar. :listen

Link to comment
Share on other sites

400VA mi bas lici na Exposure.Slicna,ili ista filozofija kao naim-sve je u dobroj struji.Da li jos uvek koriste Holden Fisher ili su i oni promenili firmu za trafoe.

AFAIK, H&F odavno nisu u biznisu, mislim da su aktuelni Expo trafoi made by Siga.

Link to comment
Share on other sites

Ista je stvar i sa Expo pojacalima... :rolleyes:

Interesatno da me kod Exposure pojacala (novijih) dizajn odusevljava. Taj minimalizam mi odmah u usima svira dobro, pa makar unutra bila i Hiraga :) Koji je Ozzy power amp imao u bi-amping kombinaciji, da ne trazim sada po galeriji?

A, vrlo ozbiljno, sto se tice ovog kabla, ne da sam se iznenadio nego sam gledao u one bakarne licne 5 minuta zagledajuci ih sa svih strana - mozda ne vidim dobro, a primenjena je neka hitech tehnologija? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Deni@

Pa bilo je problema, doduÅ¡e, ne baÅ¡ u poÄetku. Prvih dana mi je bilo zanimljivo. Na primer svežina u zvuku na koju nisam navikao. Kasnije je poÄela da smeta oÅ¡trina celog sistema, na koju takoÄ‘e nisam navikao. :grin: Imao sam osećaj da iz zvuÄnika izleću žileti :grin:

Radi umirivanja visokotonskog podruÄja promenio sam kablove, tako da sad imam: Exposure DMF 1 – zvuÄniÄki, i QED - Reference Audio Evolution – interconect. I sad je bolje. Mirnije je i srednjetonsko podruÄje.

Ah, da: sistem EXPO/NEAT traži veoma dug period da bi ,,propevao’’: bar dva - tri meseca!

JoÅ¡ neÅ¡to. Da bi ovaj sistem Äuli u punom sjaju Neati treba da budu odmaknuti bar 1m od zida - i zadnjeg i boÄnog a rastojanje imeÄ‘u zvuÄnika treba da bude oko 2m . Mada, po pitanju prostora veoma je zahvalan.Može dobro da se Äuje i u Å¡pajzu. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, svim zvucnicima treba neko vreme da se razmrdaju membrane (usviraju srafovi na skretnicama i usmere atomi u zicama :rolleyes: ) - deset sati tamo-vamo nije neki problem. Nego mene je zanimala ta analiticnosti i otvorenost Exposure-a… Recimo kako lezi power amp 3010 uz neko lampasko predpojacalo?

Link to comment
Share on other sites

AFAIK, H&F odavno nisu u biznisu, mislim da su aktuelni Expo trafoi made by Siga.

Definitivno zivim u proslom veku,covek uci dok je ziv,a i najnoviji uredjaji koji me zanimaju su "s kraja proslog veka" iz ovog skoro pa nista.Naim je pocetkom 90-tih presao na Nuvotem trafoe,kad se pojavi HF na ebay ili PFM nestane u vidu magle...

Link to comment
Share on other sites

Silver Surfer, interesuje me Å¡ta misliÅ¡ o kombinaciji Exposure - JBL L serija kad je u pitanju reprodukcija matorog rocka ('60/'70-te)? InaÄe, imam Exposure 2010 S2 (amp i cdp) i Neat (Motive 2). Dobar je mali Neat, ali kopka me tvoj L80t i jedan 4312xp koji se pojavio na K.P. :wave2

...a lepo je sve bilo napisano u temi "Janis Joplin..."... :order

Link to comment
Share on other sites

Silver Surfer, interesuje me Å¡ta misliÅ¡ o kombinaciji Exposure - JBL L serija kad je u pitanju reprodukcija matorog rocka ('60/'70-te)? InaÄe, imam Exposure 2010 S2 (amp i cdp) i Neat (Motive 2). Dobar je mali Neat, ali kopka me tvoj L80t i jedan 4312xp koji se pojavio na K.P. :wave2

..mislim da vredi probati,necu da diram nikoga,mene zarko interesuje kako to radi sa tim manjim "kutijicama" sa drajverima od 10-15cm :D ..100% i u to ne ulazim moze se sigurno izvuci bolji sub bas,izobaricni sistemi,kvazi TMR-i sta ti ja znam,sigurno noviju produkciju metala mogu da odrade,al za jedan Jefferson,Love,G.Dead,tesko,treba stofa i dalje ne samo u basu :P ..krstio sam se 3x sa D700-kama,moram da priznam da mi je jos i sad jedan veliki kamen spoticanja,nisam osetio probleme sa "preotvorenoscu" vise mi je bio malo "zatvoren"(kablovi ili je D700 ipak zatvorenijeg karaktera od ovih sto spominjete)..ne bih ja to pario sa cevasem,gubila bi se neka niti ritmicnosti,strogo POV..

B)

Link to comment
Share on other sites

@Aeroplan

Moja prica ide od prilike ovako... moracu da napravim "kratak istorijat" kako ne treba da se kupuje hi-fi.. glavni problem je nestrpljenje!

...davno sam se interesovao i bavio hifi-jem i onda me to proslo (malo dete, mali stan…) zavrsio sam pricu sa Bose AM5 i te zvucnike slusao godinama uveren (kakva zabluda) da je to prava stvar. Drugar (Kowalski :evil: ) me je pre nekih godinu i po dana ponovo inficirao ovom bolescu i njemu mogu da zahvalim za “muke†koje su usledile.

Kupio sam Neat Motive 1 i tu pocinje … naviknut na kolorisan, razliven, nedefinisan i lazno voluminozan bass koji daje AM5 bio sam razocaran Neatom. Kakva greska! Brzo sam ih promenio i presao na VA prvo Mozart a zatim Baby Grand. Uz to kroz kucu mi je proslo sijaset i novih i starih pojacala, od Naim-a, Arcam-a, Creek-a, Exposure-a, Primare-a….. i nigde nisam mogao da nadjem “svoj zvukâ€â€¦ Da problem bude veci, nekako se nije dalo da Exposure i Neat Motive 1 zasviraju zajedno u mojoj sobi, cuo sam ih tek kod distributera u salonu i odusevio se ali tada je vec bilo kasno. Neat je bio prodat, Vienne takodje, Primare je otisao a ja sam ostao sa gubitkom od nekih 2000Eu potrosenih kroz stalne kupi-prodaj kombinacije (bilo je i bice para pa ne zalim). Eh, da sam samo na vreme cuo Expo/Neat kombinaciju drugacije bi bilo ili jos bolje Hegel/Neat. Ni sam ne znam gde mi je pamet bila.

Da nastavim… taman kad sam se spremio da progutam gorku pilulu, priznam sebi da sam ispao blesav i resio da ponovo i konacno kupim Neat Motive1 i Exposure pojacalo doslo je do nekih neplaniranih problema finansijske prirode i ja sam zavrsio sa Creek Evo pojacalom koje sam dobio u nekoj zameni ( bar sam tu imao srece – fenomenalan uredjaj!) i bez zvunikh kutija.... tada sam se setih svoje stare ljubavi i uspeo da nadjem dobar komad tj par JBL L80T . Mojoj sreci nje bilo kraja. Konacno je sve bilo (skoro) na mestu. Dobra pozornica, voluminozan bas, prijatni srednji tonovi.

Ja naravno ne bih bio ja kada bi se na tome zavrsilo… kopkao me je Exposure… skupio sam zube (citaj pare) uzeo Expo 3010s2 na probu i zivac je proradio. Zvuk skoro kao na Creeku ali jos puno bolji! Jaci udarac, bolja ritmika, vise detalja, veca zvucna slika… odluka je donesena i pre nego sam toga bio svestan.

Proslo je od toga vec nekih dva meseca a ja se evo svako jutro budim i trcim u dnevnu sobu da cujem malo muzike i sebi ulepsam pocetak dana.

Upredjenje izmedju JBL I Neat Motive 1… JBL je stara skola, pun zvuk, veliki bass I za danasnje vreme vrlo pristojni visoki i srednji tonovi. Neat je moderan zvucnik, brzi, detaljniji i rezolutniji od JBL-a. Bassa ne fali ni u jednom trenutku. Za nijansu je manjeg volumena nego kod JBL ali to je razumljivo jer je velika razlika u zapremini, medjutim, nije razlika u bassu toliko koliko je realna razlika u zapremini. Kod Neata je bass brz, definisan i ima se utisak da su membrane duplo vece nego sto zaista jesu. Udara kao maljem direktno u grudi.

Neat je bolji na “malim†snagama... JBL mora da se malo vise otpanji da bi zasvirao kako treba. Velika je kutija, voluminozna, trazi snazno i strujno stabilno pojacalo.

Zakljucak? Da li sam zadovoljan sa JBL? Definitivno jesam. :facehearts Da li i dalje razmisljam o Motive 1 i po malo patim za njim? Da, definitivno. :plakanje Da li zelim da ga opet slusam u svom prostoru? Apsolutno ali uz dodatno dampiranje sobe. Tako ce verovatno i biti kad se malo oporavim od predhodnih avantura.

Procitao sam tvoju temu “Jenis Joplin u hifi carstvuâ€. Po mom misljenu i iskustvu napravio si dobar izbor i nisi pogresio.

Pozdrav! :wave2 :wave2 :wave2

Nemam obicaj da smaram dugim tekstovima ali eto... sorry! :oops:

... a evo i jedne lepe slicice! :facehearts

post-16091-0-21577800-1294655396_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne znaci.

„AC Power Consumption: On the back of many amplifiers you may see a label that shows (for example) "1000 watts". This is NOT the output power capability of the amplifier. This is (in almost all cases) the amount of AC power that the amplifier requires from the 120 VAC wall socket for nominal operation at full output using normal music signals. The amplifier's output power must always be less than this AC power requirement specification, because the amplifier cannot deliver more (or even as much ) power that it takes from the wall socket. All amplifiers generate heat to some degree, this is basically wasted electrical energy. Typically, if an amplifier takes 1000 watts from the wall, it might have a power rating of approximately 300 watts per channel (it really depends on the class of the amplifier's circuit class). I see vintage amplifiers on Ebay all the time... and those who are offering them for sale (who admit they know little or nothing about amplifiers) often make the mistake of listing the output power of the amplifier by stating the power requirement that is listed on the back of the amp.“

Izvor: http://www.rocketroberts.com/techart/powerart_a.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...