Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pozz.svima

pitanja za strucnjake expo-a:kolika je sonicna razlika(vise kakva?) izmedju 3010S i 3010S2 i kakva je kompetencija fabrickih phono kartica(MM i MC)recimo naspram nekih "vanjskih" pro-ject i sl..

ovako mi je ovdasnji expo dealer rekao:3010S je malo brutalniji/divlji,S2 je malo prefinjeniji u visokima,S2 je malo pomeren prema XXIII i XXVIII,phono sekcije u vrednosti separatnih negde u rangu od 500 eura

Fala :klanjanje

post-9700-0-53006800-1293465840_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Za Expo imam samo reci hvale, slusao u raznim kombinacijama kod SilverSurfer-a jer covek nema rucnu pa je za ovih 8 meseci promenio vise zvucnika i ampova nego carapa i gaca :thumbsup2 . E sad, ne znam kako zvuci expo na D700, mada mislim im vise lezi taj stariji model od ovog s2(lupam napamet)...a sto se tice phono sekcije, hmmmm...mislim da trebas da cujes Lehman Black Cube SE...ali i da ne zanemaris nekog chinese lampasa...jer sa dobrim lampama sviraju do 00! Pozz :hdphones

Link to comment
Share on other sites

Za Expo imam samo reci hvale, slusao u raznim kombinacijama kod SilverSurfer-a jer covek nema rucnu pa je za ovih 8 meseci promenio vise zvucnika i ampova nego carapa i gaca :thumbsup2 . E sad, ne znam kako zvuci expo na D700, mada mislim im vise lezi taj stariji model od ovog s2(lupam napamet)...a sto se tice phono sekcije, hmmmm...mislim da trebas da cujes Lehman Black Cube SE...ali i da ne zanemaris nekog chinese lampasa...jer sa dobrim lampama sviraju do 00! Pozz :hdphones

thanks..videcemo kako ovo bude radilo na nekom odstojanju od para dana,cetvrtak je deadline..sto mislis da je prva serija mozda bolja?...teoretski je 3010s malo otvoreniji od 3010s2(?)..u svakom slucaju konacno nesto sto nije vojsovano sa snimcima audiofilskih smizli <_<:ruganje

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Pajo jel Expo na probi ili kako? Ja imam s2 model i po mom misljenju to je izuzetno dobro pojacalo bar u kombinaciji sa Spendor A5 i A6. Ne znam ima li neke bitnije razlike izmedju s i s2 modela. Kako se slaze sa Tannoy? Bas bi bilo zanimljivo cuti.

..uzeo sam na slusanje od ovdasnjeg dealera,ex-demo primerak koji se prodaje sa nekim popustom,prva serija 3010s... Tehnicke razlike pojma nemam koje su izmedju dva modela,sonicno bi trebalo biti to sto je dealer rekao,i sto sam napisao..

..kako se slaze sa DC-om?..hmmm interesantno iskustvo,izuzetan drajv,imao sam osecaj da je malo ekstenzija u visokima "kraca" ja bih to malo produzavao da se to malo vibriranje zica bolje cuje,malo mi se cini kad slusas tise da je nekako "plitak-bledolik",kad malo odvrnes,recimo potenciometar na 9h,to nestaje,sve se slaze vec u jednu koherentu masu..nekom adekvatnijom kablazom za zvucnike koja sa tehniche strane vise odgovara proizvodjacu (milsim da je prica vrlo slicna kao kod Naima,bez odgovarajuceg "opterecenja" nije ono pravo)da se mogu postici dobri rezultati,ima potencijala u njemu,al trazi malo vecu paznju kod odabira komponenti...primerak je bio bez phono kartice,samo sam probao CD sa Klotz ili Mogami IC-ima,sa Mogami mi se zvuk vise svidjao,Klotz je bio malo dosadan u ovoj kombinaciji..neki Gotham GAC3,koji sam imao skoro na slusanju,bi legao tu ko kec na jedanaest prema nekim mojim gatanjima iz soljice za kafu :D :D +bi trebalo resiti pitanje zvucnickih kablova...

..vratio sam natrag spravu:uzeti stariju generaciju ili doplatiti cca 300-350 eura za aktuelnu seriju pitanje je sada+phono treba resavati...mozda malo vise no sto sam u prvom naletu planirao da trosim..videcemo sta budu donele sledece sesije,opcija nije totalno odbijena,imam tu jos par igraca u pozadini koji cekaju da se pozovu sa rezervne klupe,rezervni igrac mozda ima jednu frljoku koja u datom momentu moze zlata da vredi :lol:

:cheers

Link to comment
Share on other sites

...Danas obnovih oglas na Audiofil.net pa vidim tamo kupovinu i prodaju tog Exposure ampa ,jedan za drugim-Rijeka i Split nikako da se nadju.Ne znam zasto ovaj sto kupuje trazi po mogucstvu stariju varijantu,da li je cena u pitanju ili nesto drugo.Nisam upucen u cene ali ovo tamo je dosta novo(2 god),pa ako je od pomoci evo link http://www.audiofil.net/oglasnik/viewlist.asp?cid=10017&sid=50274&sa=1&page=1

Link to comment
Share on other sites

uzeti stariju generaciju ili doplatiti cca 300-350 eura za aktuelnu seriju pitanje je sada+phono treba resavati...

Hm, a zasto ne Farlowe XV integralac sa (dosta cenjenim) phono stageom ili XXV/XX ili pre/power combo sa XIII eksternim phono? Odgovara li tehniÄki? Cena neće biti veća a mislim da je kvalitet ipak na toj strani.

Link to comment
Share on other sites

Hvala momci svima na sugestijama i linkovima :klanjanje

@ozzy:kad sam mislio na stariju generaciju,mislio sam na razliku 3010s i 3010 s2,nisam ja tip lovca koji ceka nedeljama,mesecima,da se mozda poklope kockice na ebay :D ..sa tehnicke strane,100% sam siguran da moze svaki da regulise probleme sa problematicnim kutijama,bili 50,70 ili 100W...

&sonic:3010S je po zvanicnom cenovniku 380.000HUF,ex-demo sam mogao uzeti za 300.000..phono MM ili MC doplata 79.000HUF

novi 3010S2 je po recima dealera 395.000HUF,bez phonoa,1 euro racunaj cca 275HUF-a,otprilike ce se videti i moci doci do nekih suma u eurima,XXIII i XXVIII po 540.000HUF komad(!)..pre par meseci na ebay.co.uk,novi XXIII i XXVIII su prodati po 750GBP-a,komad,na buy it now,kolko se secam nije bilo phono kartice

@sondek:hvala na linku,11500 kuna za CD i amp se cini korektnim,pretpostavljam da ima neke rezerve u toj ceni,recimo 10000kuna,prepolovimo,5000 po komponenti,to je otprilika ta cena posto su otisli ovde u zadnjih godinu dana 2 komada 3010s-a,+putovanje,nesto mozda malo zezanja na grani EU non EU,ali na svu srecu 3x je gore ako imas visak pakle cigareta,nego visak hife u gepeku :D

..u medjuvremenu sam ja uradio jednu spontanu kupovinu B) ,rezerva sa klupe :P ,bila je povoljna cena,prvi vlasnik,kutija,dokumentacija,Musical Fdelity A 3.2..ima phono,da ocu jako brzo da ga se i resim,gubim manje no na bilo cemu novom/ex-demo..videcemo dokle cemo se druziti i kao ce to sljakati na duze staze :D

hvala svima na sugestijama,dobrim namerama,i Sretna Nova 2011 :xmas

:cheers

Link to comment
Share on other sites

&sonic:3010S je po zvanicnom cenovniku 380.000HUF,ex-demo sam mogao uzeti za 300.000..phono MM ili MC doplata 79.000HUF

novi 3010S2 je po recima dealera 395.000HUF,bez phonoa,1 euro racunaj cca 275HUF-a,otprilike ce se videti i moci doci do nekih suma u eurima,XXIII i XXVIII po 540.000HUF komad(!)..pre par meseci na ebay.co.uk,novi XXIII i XXVIII su prodati po 750GBP-a,komad,na buy it now,kolko se secam nije bilo phono kartice

hvala svima na sugestijama,dobrim namerama,i Sretna Nova 2011 :xmas

:cheers

Pa to ispada da je stari model "S" u Madjarskoj skuplji nego novi model "S2" u Srbiji. :screwy Phono kartica je kod nas, ako sam dobro izracunao, dobrano jeftinija. Dobro, znaci da dizemo cene? :lol:

Sve najbolje i tebi u NG. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da remetim temu, ali ima veze sa Exposure.

Zanimaju me Exposure zvucnicki kablovi. Kako mi rekose postoje samo dve varijante TMF 1 i TMF 2, i razlika je u debljini.

Da li neko zna vrstu materijala, konstrukciju i realnu vrednost „polovnih“ po metru?

Zahvaljujem!

Link to comment
Share on other sites

Posto sam vec zapoceo, samo bih ukratko - zvucnicki kablovi Exposure DMF 1, krajnje jednostavne konstrukcije - dva razmaknuta voda licnastog bakra (verovatno vece cistoce) 2,5 mm² - cist, precizan, nepretenciozan, muzikalan, malo povucen unazad - karakter. K’o stvoren za ove moderne zvucnike (do 40 kHz –1 dB) i moderne DAC-ove 24/96 i malo manje modernije usi :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Surferu na fotkama!!!! Auuu ala je dobar exo izntra :klanjanje , nisu stedeli kad su ga pravili..Koliko vuce wati iz mreze i koliko m.farada po kanalu koristi expo s2. Deluje mi jako, jako ozbiljno.. Bas me zanima da li bi se izborio sa mojim Dynaudio contour-om 3.3 :cheers. Moj cd Expo 3010 s2 ode na pravo mesto, za male parice. Never mind stize mi moj ljubimac sony xa-7 es za par dana, trebalo bi da je bolji, videcemo :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...