Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

@Boki:sa kojim si ti pa Cyrus-ima ziveo duze/krace vreme,bas me interesuje :bacanje..teoretisanje,gledanje slika i ziveti s necim su 3 razlicite stvari...

:)

Nisam ni sa jednim duže živeo. A što bih?

Imao sam prilike da poslušam Cyrus I u svom sistemu. Celodnevna sesija.

"Zavodljiv" zvuk srednjetonski. LoÅ¡ija kontrola na basu. OK za zvuÄnike koji su "lagani pogon".

A o uredjajima sam priÄao i sa drugarom koji duuugo servisira Hi-Fi komponente.

I njemu su neki modeli UK pojaÄala "omiljeni", zbor raznih kerefeka, od izostanka zaÅ¡tite

Äak i za pre+power kombinacije, pa preko toga da su voleli u uredjajima Äesto da koriste

neke nestandardne delove, koje posle, kada se servisira, ne može ni baterijskom lampom

da pronadjeÅ¡. Ili neka reÅ¡enja u konstrukciji i proizvodnji, koja su praktiÄno nepopravljiva kada se zdimi.

Neki modeli UK pojaÄala koji su zavrÅ¡ili kod njega na stolu su imali kvarove koje ni posle

viÅ¡ednevnog mozganja nisu mogli da se provale u Äemu je kvaka. OÄigledno gluposti u samoj konstrukciji.

BTW, nije lepo da piÅ¡eÅ¡ o "teoretisanju i gledanju slika". Na osnovu Äega se gadjeÅ¡ pretpostavkama? :)

P.S. I tebi su krive su noge, a sistem ti zvuÄi ko radio-kasetofon Kontinental. :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni sa jednim duže živeo. A što bih?

Imao sam prilike da poslušam Cyrus I u svom sistemu. Celodnevna sesija.

"Zavodljiv" zvuk srednjetonski. LoÅ¡ija kontrola na basu. OK za zvuÄnike koji su "lagani pogon".

A o uredjajima sam priÄao i sa drugarom koji duuugo servisira Hi-Fi komponente.

I njemu su neki modeli UK pojaÄala "omiljeni", zbor raznih kerefeka, od izostanka zaÅ¡tite

Äak i za pre+power kombinacije, pa preko toga da su voleli u uredjajima Äesto da koriste

neke nestandardne delove, koje posle, kada se servisira, ne može ni baterijskom lampom

da pronadjeÅ¡. Ili neka reÅ¡enja u konstrukciji i proizvodnji, koja su praktiÄno nepopravljiva kada se zdimi.

Neki modeli UK pojaÄala koji su zavrÅ¡ili kod njega na stolu su imali kvarove koje ni posle

viÅ¡ednevnog mozganja nisu mogli da se provale u Äemu je kvaka. OÄigledno gluposti u samoj konstrukciji.

BTW, nije lepo da piÅ¡eÅ¡ o "teoretisanju i gledanju slika". Na osnovu Äega se gadjeÅ¡ pretpostavkama? :)

P.S. I tebi su krive su noge, a sistem ti zvuÄi ko radio-kasetofon Kontinental. :)

...pandorina kutija je opet otvorena.... :)

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, los trenutak... Trenutno su neke druge investicije u igri, a, sto je jos gore, nemam nacina da ga dovucem odande.

Morace malo da se saceka... Ali mi je drago sto mislite na mene :).

...neeeee... :) steta, stvarno je lepa prilika za odlicnu spravu. Samo pogledajte sta se za te pare nudi ovde, pa neka je i novo.... :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni sa jednim duže živeo. A što bih?

Imao sam prilike da poslušam Cyrus I u svom sistemu. Celodnevna sesija.

"Zavodljiv" zvuk srednjetonski. LoÅ¡ija kontrola na basu. OK za zvuÄnike koji su "lagani pogon".

A o uredjajima sam priÄao i sa drugarom koji duuugo servisira Hi-Fi komponente.

I njemu su neki modeli UK pojaÄala "omiljeni", zbor raznih kerefeka, od izostanka zaÅ¡tite

Äak i za pre+power kombinacije, pa preko toga da su voleli u uredjajima Äesto da koriste

neke nestandardne delove, koje posle, kada se servisira, ne može ni baterijskom lampom

da pronadjeÅ¡. Ili neka reÅ¡enja u konstrukciji i proizvodnji, koja su praktiÄno nepopravljiva kada se zdimi.

Neki modeli UK pojaÄala koji su zavrÅ¡ili kod njega na stolu su imali kvarove koje ni posle

viÅ¡ednevnog mozganja nisu mogli da se provale u Äemu je kvaka. OÄigledno gluposti u samoj konstrukciji.

BTW, nije lepo da piÅ¡eÅ¡ o "teoretisanju i gledanju slika". Na osnovu Äega se gadjeÅ¡ pretpostavkama? :)

P.S. I tebi su krive su noge, a sistem ti zvuÄi ko radio-kasetofon Kontinental. :)

@Boki:uredjaje bi trebalo slusati a ne rspravljati o njima sa nekim serviserom.Svi ti tehnokratski ljudi imaju svoje neke fiks ideje,pljuju po svemu i svacemu,kad bi ih zamolio da naprave nesto bilo bi op trc gevezen zajn..Hifi ne funkcionise kao matematicka jednacina,ne mali broj audiofila je odrastao na toj britanskoj skoli zvuka,nije svako u mogucnosti da uzima Krell,MAC,ML itd od 50.100kg sto neki od njih imaju vrednosti za stocnu vagu a kad ih slusas,trebaju ti tamponi za usi...tehnokrata je bilo uvek u ovom sportu,i uvek ce biti prisutni,to je jedna stvar/jedna strana,a s druge imas ljude koji bi jednostavno slusali mziku,sa zadovoljstvom i qrvanjski ih ne zanima sta se krije ispod poklopca,koliki je trafo,kapacititivnost kondenzatora...

Link to comment
Share on other sites

@Boki:uredjaje bi trebalo slusati a ne rspravljati o njima sa nekim serviserom.Svi ti tehnokratski ljudi imaju svoje neke fiks ideje,pljuju po svemu i svacemu,kad bi ih zamolio da naprave nesto bilo bi op trc gevezen zajn..Hifi ne funkcionise kao matematicka jednacina,ne mali broj audiofila je odrastao na toj britanskoj skoli zvuka,nije svako u mogucnosti da uzima Krell,MAC,ML itd od 50.100kg sto neki od njih imaju vrednosti za stocnu vagu a kad ih slusas,trebaju ti tamponi za usi...tehnokrata je bilo uvek u ovom sportu,i uvek ce biti prisutni,to je jedna stvar/jedna strana,a s druge imas ljude koji bi jednostavno slusali mziku,sa zadovoljstvom i qrvanjski ih ne zanima sta se krije ispod poklopca,koliki je trafo,kapacititivnost kondenzatora...

ÄŒesto se deÅ¡ava da ovakvi postovi viÅ¡e govore o onome ko ih je pisao, nego o onome o kome su pisali. Ti njega ne znaÅ¡ da bi mogao tako da lamentiraÅ¡ svaÅ¡ta. Isto tako ja mogu da kažem da imaÅ¡ komplekse od onih koji imaju tehniÄka znanja. I umesto da sluÅ¡aÅ¡ i nauÄiÅ¡, prepucavaÅ¡ se sa neutemeljenjim pretpostavkama. Pomenuta osoba pravi DAC-ove, pojaÄala, pretpojaÄala. Radio je viÅ¡ekanalna pojaÄala (4, 8 i 16 kanala) za ozvuÄavanje velikog broja prostorija, gde se preko daljinca nezavisno podeÅ¡avaju svi kanali, i to ne samo gain, već i ton kontrole, delay, a masa drugih stvari, a sve preko programiranog mikrokontrolera. DugogodiÅ¡nje iskustvo ne samo u popravkama na stotine uredjaja, već i u konstrukcijama i izvedbama istih, koja već godinama pouzdano rade na velikom broju lokacija, od kućnih uredjaja, preko pomenutih za klubove, diskoteke, hotele, itd.

Link to comment
Share on other sites

Boki, pajo, samo da probam sa par konstruktivnih predloga:

- Tema je exposure. Nije UK pojacala generalno.

- Ako nekoga ne zanima sta je ispod i hoce da pise samo o zvuku - sjajno. Ali drzimo se teme.

- Ako neciji drugar ima nesto da kaze, moze da se uclani na forum :). To sto je tebi neko nesto rekao Boki, ne znaci da je tako. Drago mi je da ti svoje drugove postujes, ali to nije obavezujuce za sve nas. Takodje, to sto tvoj drugar nije posle visednevnog mozganja, uspeo da shvati zasto je nesto prestalo da radi ne znaci da je uredjaj los, vec samo da tvoj drugar to ne razume. :bacanje

Znaci, ajde da se polako vratimo na temu, a ako hocete na neku drugu temu - otvorite je. Poceli ste da se rasplinjavate, pa hajde da to ne ode daleko...

Link to comment
Share on other sites

- Ako neciji drugar ima nesto da kaze, moze da se uclani na forum :bacanje. To sto je tebi neko nesto rekao Boki, ne znaci da je tako. Drago mi je da ti svoje drugove postujes, ali to nije obavezujuce za sve nas.

Ja ne vredjam nikoga, samo iznosim Äinjenice, a neki UK amp fanovi su toliko iskljuÄivi, da se ne može napisati niti jedna kritika koja je stvarna, realna i zasnovana na statistici popravke uredjaja, da odmah krećete u neargumentovane napade koji za osnovu imaju samo liÄno vredjanje. E ima faca, ko fanovi Majkl Äeksona. I puni iskustva, nadasve.

To Å¡to se provlaÄe po uredjajima reÅ¡enja koja spaljuju delove kola mi samo govori o tome koliko trasha ima medju projektima uredjaja Äak i poznatih brandova, e sad ako neko neće da veruje da toga ima to nije moj problem. Samo vi verujte u SF priÄe, i "nepogreÅ¡ivost" i fantastiÄnu kompetentnost svih tihn faca, a nigde drugo niko nema nikakvog pojjma.

Imati znanje, biti dobar konstruktor, Äak i praviti veoma dobre uredjaje, nije direktno povezano sa pravljenjem poznatog branda. Ne bi bilo loÅ¡e da je prvi uslov, ali posle toga ima joÅ¡ mnogo stvari. A "proboj" nekoga medju poznate izgleda kao proboj mladog slikara medju elitu. Dobri agenti, dobar marketing, i "bombastiÄna priÄa", visoka cena, pa svi ti uslovi zajedno možda od nekoga naprave "zvezdu u usponu".

Takodje, to sto tvoj drugar nije posle visednevnog mozganja, uspeo da shvati zasto je nesto prestalo da radi ne znaci da je uredjaj los, vec samo da tvoj drugar to ne razume. :)

Nije lepo da vredjaÅ¡. Kada bi viÅ¡e znao o konstrukcijama pojaÄala, znao bi da su nekada reÅ¡enja u nekim uredjajima tako bezvezna da stvaraju potencijal za proosciliranje kola pod odredjenim uslovima, a da ne možeÅ¡ da odrediÅ¡ pod kojim uslovima, i u kom trenutku, i zbog Äega. ZameniÅ¡ delove koji su pocrkali, ali se naravno situacija ponavlja. I to ne uvek, nego "nekada" i zbog "neÄega". Dovoljno je da se deÅ¡ava pod odredjenim radnim uslovima (a ne svim) i pod nekim okolnostima, i tako možeÅ¡ ostati zakopan vremenski koliko hoćeÅ¡. U osciloskop može danima da se bulji. To se ne bi deÅ¡avalo da je sve isprojektovano kako treba, tako da proglaÅ¡avati servisera za "neznalicu", a slepo verovati da je to sve savrÅ¡eno isprojektovano kako treba, jer je eto firma poznata je apsurdno. Ne malo puta se naleće na neverovatne gluposti u brandiranim uredjajima.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒesto se deÅ¡ava da ovakvi postovi viÅ¡e govore o onome ko ih je pisao, nego o onome o kome su pisali. Ti njega ne znaÅ¡ da bi mogao tako da lamentiraÅ¡ svaÅ¡ta. Isto tako ja mogu da kažem da imaÅ¡ komplekse od onih koji imaju tehniÄka znanja. I umesto da sluÅ¡aÅ¡ i nauÄiÅ¡, prepucavaÅ¡ se sa neutemeljenjim pretpostavkama. Pomenuta osoba pravi DAC-ove, pojaÄala, pretpojaÄala. Radio je viÅ¡ekanalna pojaÄala (4, 8 i 16 kanala) za ozvuÄavanje velikog broja prostorija, gde se preko daljinca nezavisno podeÅ¡avaju svi kanali, i to ne samo gain, već i ton kontrole, delay, a masa drugih stvari, a sve preko programiranog mikrokontrolera. DugogodiÅ¡nje iskustvo ne samo u popravkama na stotine uredjaja, već i u konstrukcijama i izvedbama istih, koja već godinama pouzdano rade na velikom broju lokacija, od kućnih uredjaja, preko pomenutih za klubove, diskoteke, hotele, itd.

@Boki:nije napisano tvojim serviserom :) ..takvih ima i ovde,neki su dealeri,a neki i proizvodjaci u neku ruku,izigravaju macho tipove sa pojacalima od 300-500W jedno vreme pred javnoscu a onda odjednom uzimaju/ ili pocinju proizvodnju pojacala od 30-50W u cistoj A klasi ili prelaze na cevase sa EL-84 kama... :) i dalje mogu samo da ponovim moju omljenu recenicu:hifi nije matematika i ne funkcionise po jednacinama (nekima da :bacanje ) :)

:)

Link to comment
Share on other sites

pre 7-8 godina jedan lik iz peÅ¡te mi je nudio par xvi monoblokova, pri Äemu je kod jednog bilo posla (kondenzator, ako se dobro sećam). mogao sam se pozabaviti s tim, ali mi nisu bile potrebne takve zveri. iskreno, mislio sam da i nije vredno truda. :bounce ah, kako me vreme demantovalo.

odliÄan post!

:bounce

Link to comment
Share on other sites

Ja ne vredjam nikoga, samo iznosim činjenice, a neki UK amp fanovi su toliko isključivi, da se ne može napisati niti jedna kritika koja je stvarna, realna i zasnovana na statistici popravke uredjaja, da odmah krećete u neargumentovane napade koji za osnovu imaju samo lično vredjanje.

Boki, ja nisam rekao da vredjas, procitaj ono sto si sam citirao. Znaci - procitaj ono sto pise, pa odgovaraj na to, a ne na ono sto ti lepo da odgovaras. Ovo sto si citirao nije imalo nikakve veze sa konstrukcijom bilo cega, vec samo sa time sto ti kreces sa argumentima "rekao mi drugar ovo".

Znaci, idemo ponovo: Ako mislis da nesto znas - reci to. Ali nemoj navoditi argument "rekao mi drugar" kao nesto sto mi moramo da prihvatimo jer mi ne znamo tog "drugara", niti znamo sta je on tebi rekao.

Nije lepo da vredjaš. Kada bi više znao o konstrukcijama pojačala, znao bi da su nekada rešenja u nekim uredjajima tako bezvezna da stvaraju potencijal za proosciliranje kola pod odredjenim uslovima, a da ne možeš da odrediš pod kojim uslovima, i u kom trenutku, i zbog čega.

....

To se ne bi dešavalo da je sve isprojektovano kako treba, tako da proglašavati servisera za "neznalicu", a slepo verovati da je to sve savršeno isprojektovano kako treba, jer je eto firma poznata je apsurdno.

Boki ti si naveo ovo:

Neki modeli UK pojačala koji su završili kod njega na stolu su imali kvarove koje ni posle

višednevnog mozganja nisu mogli da se provale u čemu je kvaka.

Znaci, nisi rekao da nesto oscilira. Nisi rekao da je covek ustanovio bilo sta. Rekao si da je je postojao kvar (verovatno ocigledno manifestovan sa "ne radi"), koji "i posle višednevnog mozganja nije moga da se provale u čemu je kvaka". Sta je tu vredjanje? Sta ti znaci "da je sve isprojektovano kako treba". Kako se to projektuje "kako ne treba". Niti znam ko je tvoj drugar, niti mislim da je los serviser, ali ili ti nesto lose prenosis ili se on covek u to sto je popravljao ne razume - jer bar po tvojoj izjavi nije bio u stanju ni "da provali u cemu je kvaka".

Gde sam te ja vredjao? Molim te, prekini da mi stavljas reci u usta, prekini da se branis od nepostojecih ad-hominem napada i prekini da generalizujes. Ako mislis da neki uredjaj ne valja, i ako je neki Exposure, napisi o tome u ovoj temi (za ostale otvori drugu temu), napisi sta ne valja i pomozi drugim clanovima da ne kupuju taj uredjaj.

Poslednji put - nemoj davati kritike za koje nemas osnova. Nemoj generalizovati. I pre svega, nemoj nam davati agrumente "rek'o mi jedan covek...".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...