Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Samo :D

Super promena,cestitam.Neverovatno da sam pre skoro 30g prvi put video Gyrodec-a i da od onda nisam naleteo na lepsi.Verujem i da je zvucno oduvao predhodnog.Ja sam ga slusao sa Morch ruckom i FR glavom u odlicnom valve/esl sistemu.Sjajan zvuk,a vizuleni match sa srebrnom varijatom da ne pričam.Pa eto ideje kad zasvrbi sledeci put,mada je Sme V ultimate :klanjanje

Verovatno je pominjan polozaj zvucnika da ne sirim na tu temu.U medjuvremenu sam zbog svojih potreba razmisljao dosta na tu temu i vec video primenjen predlog kod kolege sa foruma  za teskom podlogom i tockicima za namestaj sa kuglicnim lezajevima. Dosta zgodno resenje da se lako izvuku zvucnici u bolji polozaj za slusanje,a nakon toga vrate gde ne ometaju normalno funkcionisanje u boravku.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Delija said:

Ne pratis na casu :)

Promenio je (bar) dva M gramofona. Verovatno sa dobrim razlogom.

Bas zbog toga i pitam, zato sto je bilo fotografija i sa MI gramofonima. Ne verujem da su MI gramofoni "losi". Sve su to odlicni gramofoni. mislim da je tesko po secanju to uporediti. Naravno da je vazan faktor i izgled gramofona. Po mom misljenju i potpuno opravdan fator za izbor gramofona. Slicno je i kod oblika rucice. Mislim da izgled ima najmanje uticaja kada su glave u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sondek said:

Samo :D

Super promena,cestitam.Neverovatno da sam pre skoro 30g prvi put video Gyrodec-a i da od onda nisam naleteo na lepsi.Verujem i da je zvucno oduvao predhodnog.Ja sam ga slusao sa Morch ruckom i FR glavom u odlicnom valve/esl sistemu.Sjajan zvuk,a vizuleni match sa srebrnom varijatom da ne pričam.Pa eto ideje kad zasvrbi sledeci put,mada je Sme V ultimate :klanjanje

Verovatno je pominjan polozaj zvucnika da ne sirim na tu temu.U medjuvremenu sam zbog svojih potreba razmisljao dosta na tu temu i vec video primenjen predlog kod kolege sa foruma  za teskom podlogom i tockicima za namestaj sa kuglicnim lezajevima. Dosta zgodno resenje da se lako izvuku zvucnici u bolji polozaj za slusanje,a nakon toga vrate gde ne ometaju normalno funkcionisanje u boravku.

Ako je u pitanju kolega koji znam da je u pitanju, popričaj s njim ponovo.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi vise od znacaja,resio sam drugacije pomeranje zvucnika.Draza i Veternika je,planiram da se vidim sa njim pa cu pitati.Svakako nije lose imati mogucnost lakog i brzog pomeranja zvucnika u prostor gde im je mesto,obelezi se samo mesto na podu i to je to davno mi je to jedan diler iz nemacke objasnio.Radim to svako vece,treba mi 10 sekundi...realno steta imati skupe sprave kad ni 50% potencijala zvucnika ne cujes zbog loseg polozaja.S druge strane u stanovima se i zivi,ne moze se biti rob tehnici.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
4 sati ranije, golum said:

Mislio si dobro vece i laku noc...koliki napredak su po tebi doneli blokovi i u kom smislu/smeru? 
Ovo sto je na snimku - izvor je? Gramofon?

Pozz!

 

Ovo sto je na snimku je pusteno sa kompa, FLAC format koji svira preko Mcintosh DA konvertera.

Mono blokovi osim ogromne rezerve u snazi su doneli veoma cujnu separaciju kanala sto je i logicno. Osim toga slusanje na maloj snazi je drasticno izbalansiranije i na veoma malim snagama se oseca dubina basa, a srednji i visoki spektar ne gube nista cak i na jedva cujnim snagama. Na velikim snagama se oseca sigurnost i punoca zvuka, nekako su zvucnici prodisali punim plucima.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, covek vuk said:

Nista specijalno ne treba da pokazu, nego racunam zanimljiviji su od fotografija....cuje se i neka muzika....

Ako je cilj primarno vizuelni - pozdravljam :thumbsup2

Nego gomila ljudi kaci snimke sistema da pokazu kako svira, a to nema smisla.

 

Jos jednom - vise nego sjajan sistem! :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...