Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

A koliko ga dugo dnevno slusas? :crno-na-belo

Zavisi, u proseku je ukljucen recimo 3-4 sata dnevno,a od tog vremena ga slusam recimo 2 sata.Nije mi jasna jedna stvar.Drugar koji inace poznaje lampaske uredjaje kaze da ima veze i koliko glasno slusam????Razumem da to ima neke veze kod lampaskih pojacala,ali kakve to veze ima kod lampaskih cd plejera sa samom potrosnjom lampe???Kao kad pojacam glasnije vise se struje posrce iz lampe cd-a??? Nije mi logicno.

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite na koliko vremena da menjam lampe na cd plejeru? Ima 4 lampe ECC 83. :crno-na-belo

Lampi najvise skodi i skracuje joj radni vek trenutak ukljucenja, dok je katoda hladna a visoki napon sa anode ~cupa elektrone~ sa hladne katode.

Pogledaj ,ako mozes , u trenutku ukljucenja sta se desava sa lampama, ako naglo ~bljesnu ~ pa postepeno zasvetle,to ti je gornji slucaj i trudi se da sto manje ih palis i gasis ,

Cak po nekim ispitivanjima, u studijima gde su lampe radile po 24h,posle godinu dana takvog rada,su imale bolje karakteristike nego na pocetku rada.

Sto se tice kvaliteta zvuka i dugovecnosti lampe ,pokusaj da nabavis E83CC,(profesionalnu varijantu ECC83) toj lampi je radni vek 10 000h-bar po katalogu.

Link to comment
Share on other sites

Drugar koji inace poznaje lampaske uredjaje kaze da ima veze i koliko glasno slusam????Razumem da to ima neke veze kod lampaskih pojacala,ali kakve to veze ima kod lampaskih cd plejera sa samom potrosnjom lampe???Kao kad pojacam glasnije vise se struje posrce iz lampe cd-a??? Nije mi logicno.

Naravno da nije logicno, i nije tacno.

To sto ti je rekao ,moze delimicno da se odnosi na cevna izlazna pojacala ,mada ni sa tim se ne bi slozio 100%

Link to comment
Share on other sites

Zavisi, u proseku je ukljucen recimo 3-4 sata dnevno,a od tog vremena ga slusam recimo 2 sata.Nije mi jasna jedna stvar.Drugar koji inace poznaje lampaske uredjaje kaze da ima veze i koliko glasno slusam????Razumem da to ima neke veze kod lampaskih pojacala,ali kakve to veze ima kod lampaskih cd plejera sa samom potrosnjom lampe???Kao kad pojacam glasnije vise se struje posrce iz lampe cd-a??? Nije mi logicno.

Kada bi prostom racunskom operacijom izracunali, ovako:

1500h:3h :D =500dana

500:365=1,3698630136986 godina :D

p.s.Po ovome izlazi da lampe treba da menja na svakih 1.godinu i tri meseca! U sta prosto sumnjam jer je to veoma kratak zivotni vek lampi! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kada bi prostom racunskom operacijom izracunali, ovako:

1500h:3h :D =500dana

500:365=1,3698630136986 godina :D

p.s.Po ovome izlazi da lampe treba da menja na svakih 1.godinu i tri meseca! U sta prosto sumnjam jer je to veoma kratak zivotni vek lampi! :cheers

Zar nije opÅ¡ta preporuka da se takvi ureÄ‘aji (zbog promena u temperature-i) ostavljaju da rade (skoro) stalno... Onda je raÄunica joÅ¡ poraznija ...? JoÅ¡ kada se setim (dovoljno sam mator) radio ureÄ‘aja i TV ureÄ‘aja ... trajalo je to ... Taman sam poÄeo da radim na tome da se "ocevim" a vi me sada plaÅ¡ite ... :D
Link to comment
Share on other sites

Samo da razjasnimo, cevi se troše samo prilikom emisije, ne i u mirnom stanju (zapravo drastično manje jer i tada postoji katodna emisija ali minimalna). Podatak o radnom veku od 1.500 sati za ECCxx nije tačan. Zapravo, verovatno bi se pokazao pad karakteristike na par stotina kHz ali to nije relevantno za ovu vrstu uređaja.

Link to comment
Share on other sites

jos mi nijedna ecc nikad nije otišla, stavljao sam neke druge samo iz dosade i da malo menjam zvuk. a exxcc, ne znam da li je uopšte predviđeno da se ikad potroši :D ko sluša par sati dnevno, pre će sve oko lampi da se raspadne nego što će one da odu. a i nije teško naći zamenu, tako da nema brige :cheers

btw, oko gaÅ¡enja, imao sam razne preampe, full lampaÅ¡e, mono blokove, i sve sam gasio kad ne sluÅ¡am. za to da lampa crkne kao sijalica znam samo iz price, mozda sam imao srece, ali nikad zbog toga nisam drzao ampove ukljuÄene.

za neke lampe je burn-in ( dakle, ono kad pojaÄalu i zvuÄnicima treba 500 ili 1000 sati da se usviraju) svega par sati, za neke sa teÅ¡kim burn-inom Äak 20 sati. jeste zvuÄe loÅ¡ije kad su hladne, ali vrlo brzo doÄ‘u na isti nivo kao i kad ih ne gasiÅ¡ (probao i jedno i drugo viÅ¡e puta).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Milje vidim da prodajes postojecu amplifikaciju - dakle nesto kuvas pa me zanima sta? :cheers:thumbsup2

Hmmm...

da se ne "kuva" možda sledeća kombinacija:

Unison Research

- Unico cde(koji je već u sistemu)

- Unico pre

- Unico dm

Ili možda "samo", uz Unico cde i jedan moćan Unico 200 ???

Jesam li pogodio... makar blizu ???

Ili je moja prognoza ipak totalni promašaj...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...

da se ne "kuva" možda sledeća kombinacija:

Unison Research

- Unico cde(koji je već u sistemu)

- Unico pre

- Unico dm

Ili možda "samo", uz Unico cde i jedan moćan Unico 200 ???

Jesam li pogodio... makar blizu ???

Ili je moja prognoza ipak totalni promašaj...

Nekako posle cd-a i meni je Unison amplifikacija prva pala na pamet.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...