Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

svaka cast na sistemu

da li si eksperimentisao sa pomeranjem zvucnika blize jedan drugom da li bi bolja zvucna slika bila. pitam zato sto i meni tako stoje zvucnici i ispostavilo se da mi je to najbolji razmestaj za zvucnu sliku a svi pricaju kako to ne valja

...Hvala....Sto se tice razmaka izmedju zvucnika sasvim je ok, mozda te slike zavaravaju, ali razmak je malo veci od 2.5m. :D

Link to comment
Share on other sites

Ako neko nije slusao Santanu i album Welcome, neka to odmah uradi.Upravo ga sada slusam posle duze vremena...remek delo, snimak je dosta mator, ali valjda nas jos ima koji slusamo muziku, a ne samo zvuk... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Lep sistem, nema sta :roll:

Cak i ovi Bowersi su mi sasvim ok, iako bih i njih dodushe malko procackao :wave2

Nego sto rece Panta, nije valjda da merish tezinu? :wave2

Sorry, ali to me podseca malo na mladost-ludost, lozenje i sl. a i ja sam prosao kroz to, kao i vecina nas ovde prisutnih na forumu. Dodushe, ja tezinu vishe ni ne smem da merim, ni svoju a tek ne sistema :order

Unico Cd je odlicna izbor, slusao sam ga u raznim sistemima i uvek je lepo svirao.

Rotel+B&W je poznata kombinacija ali za najvishe srednju klasu, ja bih ishao, ukoliko si u mogucnosti, jednog dana na nesto transparentnije, da se zvuk podigne na josh vishi nivo.

Opisi koju muziku slusas sem Maidena?!

Sve u svemu, lepo! :order

Link to comment
Share on other sites

Lep sistem, nema sta :roll:

Cak i ovi Bowersi su mi sasvim ok, iako bih i njih dodushe malko procackao :wave2

Nego sto rece Panta, nije valjda da merish tezinu? :wave2

Sorry, ali to me podseca malo na mladost-ludost, lozenje i sl. a i ja sam prosao kroz to, kao i vecina nas ovde prisutnih na forumu. Dodushe, ja tezinu vishe ni ne smem da merim, ni svoju a tek ne sistema :order

Unico Cd je odlicna izbor, slusao sam ga u raznim sistemima i uvek je lepo svirao.

Rotel+B&W je poznata kombinacija ali za najvishe srednju klasu, ja bih ishao, ukoliko si u mogucnosti, jednog dana na nesto transparentnije, da se zvuk podigne na josh vishi nivo.

Opisi koju muziku slusas sem Maidena?!

Sve u svemu, lepo! :order

Bas mi je drago da ti se CAK i ovi Bowersi dopadaju.To su zvucnici koji me SVAKI put vec 3 godine oduseve kad ih cujem.Pruzaju toliko blizak kontakt izmedju slusaoca i muzike, toliko drame da ti je nekada cudno neprijatno.Mnogi veliki svetski studiji ih koriste kao monitore, a ja cu sada kao da dovedem nekog poznavaoca sa lemilicom da ih malo prepravi...neka hvala... :order Muzika koju slusam??? Tesko je definisati kolekciju od 3.000,00 cd-a.Pink Floyd,Santana,Porcupine Tree,Led Zeppelin,Tribal Tech,Fourplay,Frank Zappa,Isis,Soundgarden,Alice in chains,Bill Evans,Lee Ritenour...ugavnom jazz i rock sa dosta ambijentale.Slusam muziku, a nikako test cd-e. :D Naravno da ne merim uredjaje,nego procitam tezinu iz specifikacija.

post-4257-128510833029_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pogresno si me shvatio Milje... Ne znam zasto si tako stalno napet i odmah skacesh u vatru. KAd god neko spomene B&W, ti ga odmah pendrekom po glavi... A pritom sa se naslusao i nagledao Bowersa za ceo zivot, i ne samo ja, mnogi... Opet to gledaj malko veselije, kao moje misljenje, nije nuzno da je ispravno...

Anyway, nigde nisam spomenuo lemilicu vec male tvikove vezane za polozaj i slusanja sa drugim pojacalima. Mislim da te kutije zasluzuju sto je bolje moguce, pa sam to hteo i da spomenem.

I ne znam odakle ti to CAK? Ja postujem i jako cenim sve prave high-end Bowerse ali isto tako kritikujem i one koji to ne zasluzuju! Ovde se svakako radi o sjajnom zvucniku kojem je potrebna sto bolja amplifikacija da bi izvukli iz sebe maximum.

Nadam se da sam sada bio jansiji i da dobronamerne kritike vishe necesh shvatati kao atak na sebe i tvoj sistem.

Nego, jel imash sve originale od CD? BAsh me zanima... Ja sam doshao do brojke 1000+ i stao jer bi mi trebala 3 zivota da sve preslusam. Postao sam izuzetno izbirljiv, nemoguce je sve voleti sem ako si profi muzicar...Ranije mi je trebalo zbog svirki, sad jednostavno nemam sluh za sve...

Slushash isti muziku kao ja, dosta smo slicni. BAsh bih voleo da se upoznamo ( nije provokacija) pa ako si za, mogao bi jednog dana da mi budesh gost...

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Pogresno si me shvatio Milje... Ne znam zasto si tako stalno napet i odmah skacesh u vatru. KAd god neko spomene B&W, ti ga odmah pendrekom po glavi... A pritom sa se naslusao i nagledao Bowersa za ceo zivot, i ne samo ja, mnogi... Opet to gledaj malko veselije, kao moje misljenje, nije nuzno da je ispravno...

Anyway, nigde nisam spomenuo lemilicu vec male tvikove vezane za polozaj i slusanja sa drugim pojacalima. Mislim da te kutije zasluzuju sto je bolje moguce, pa sam to hteo i da spomenem.

I ne znam odakle ti to CAK? Ja postujem i jako cenim sve prave high-end Bowerse ali isto tako kritikujem i one koji to ne zasluzuju! Ovde se svakako radi o sjajnom zvucniku kojem je potrebna sto bolja amplifikacija da bi izvukli iz sebe maximum.

Nadam se da sam sada bio jansiji i da dobronamerne kritike vishe necesh shvatati kao atak na sebe i tvoj sistem.

Nego, jel imash sve originale od CD? BAsh me zanima... Ja sam doshao do brojke 1000+ i stao jer bi mi trebala 3 zivota da sve preslusam. Postao sam izuzetno izbirljiv, nemoguce je sve voleti sem ako si profi muzicar...Ranije mi je trebalo zbog svirki, sad jednostavno nemam sluh za sve...

Slushash isti muziku kao ja, dosta smo slicni. BAsh bih voleo da se upoznamo ( nije provokacija) pa ako si za, mogao bi jednog dana da mi budesh gost...

Pozz

Nisam uopste napet,nego samo odgovaram na ono sto citam.Naravno da je to tvoje misljenje, kao sto je i svaki komentar nekog zvuka necije misljenje.Iskren da budem ne verujem da bi bilo ko drugi tvoj izraz PROCACKATI shvatio kao pomeranje zvucnika...itd...Moj sistem moze nekome da se svidi ili ne.Ne dozivljavam nista lose kada se nekom ne svidi, pod uslovom da ga je cuo.Najvise me nerviraju ova objasnjenja na forumu, ove replike.Ma uostalom vidi se da nisi bas normalan cim slusamo slicnu muziku. :wave2 A sto se tice onoga CAK???Pa ti si napisao da su ti CAK ovi Bowersi ok.Sto se tice cd-a, uglavnom su originali,mozda oko 300-400 rezanaca.Sta ti imas u sistemu? :)

Link to comment
Share on other sites

izuzetno lep sistem Mije, najvise mi se svidjaju one police sa muzikom :wave2. Zanima me jel si razmisljao da pocnes da arhiviras cd-e, dok se jos drze, kontam da tu ima preko 1TB losslesa. Zelim ti puno vremena za :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam uopste napet,nego samo odgovaram na ono sto citam.Naravno da je to tvoje misljenje, kao sto je i svaki komentar nekog zvuka necije misljenje.Iskren da budem ne verujem da bi bilo ko drugi tvoj izraz PROCACKATI shvatio kao pomeranje zvucnika...itd...Moj sistem moze nekome da se svidi ili ne.Ne dozivljavam nista lose kada se nekom ne svidi, pod uslovom da ga je cuo.Najvise me nerviraju ova objasnjenja na forumu, ove replike.Ma uostalom vidi se da nisi bas normalan cim slusamo slicnu muziku. :) A sto se tice onoga CAK???Pa ti si napisao da su ti CAK ovi Bowersi ok.Sto se tice cd-a, uglavnom su originali,mozda oko 300-400 rezanaca.Sta ti imas u sistemu? :)

Hmmm... :) Nagrdi ti mene lepo, nema sta :wave2 Ako spadam u grupu nenormalnih sto slusam ACDC, Maidene i obozavam Pink Floyd, Queen i sl. grupe a istovremeno i volim probrani dzez, slobodno me onda tako nazovi. :) JA dodushe slusam sve od klasike do metala, sve u svoje vreme i po raspolozenju. jedini pravac u kojem se nisam nesto preterano nasao, uz sve postovanje, je fado. Slusao sam Marizzu, prija mojim usima, ali ako se ne obrati paznja, kao da je ceo CD jedna pesma, sve strasno lice jedna na drugu i ume pomalo to da zamara.

KAd spominjem cackanje, tu se misli i na bi-wiring, bi-amping i sl. kategorije a ne samo na lemilicu. Taj zvucnik svira kako svira, dobro ili lose po necijim merilima i jeste glupo nesto cackati i da zelish jer fabrika zaista najbolje ga poznaje. Nikad nisam pljuvao nesto sto nisam cuo, dok si nazalost svojevremeno ti mene popljuvao bez razloga za nesto sto je bilo svojevremeno dokumentovano sa nase strane,a sam taj korisnik je bio na kraju presrecan sto mu je doradjen zvucnik. U tom slucaju primedba ja apsolutno bila na kalemu i ja i dalje smatram da je sramota da se stavlja vrednost zice 0,6 ili 0,8 na takav visokotonac, ali dobro de...

Jednostavno desilo se da su i kod te serije i kod mojih 683 visokotonci bili na korak pred pregorevanjem... I to je bilo sve...

Sto se tice replika ne morash vishe odgovarati jer i pored ruke pomirenja(dodushe svadje nije ni bilo! ) ti mislish da sam ja ovde ljudima da vadim bubrege i sl. pa vishe necu da ti trujem temu niti imam razloga za tim.

Samo sam hteo da razmenimo iskustva, da uz dogovor sa tobom cujem mog Karana sa Bowersima jer me to zanima i obratno, ali nevermind...

A za to CAK sam te zezao jer znam da si strahovit idealista Bowers firme pa sam se zaista vishe salio na ustrb svojih ranije izrecenih misljenja povodom niskobudzetnih kutija...

Sto se CD-a tice,nista lose nisam mislio. Imam i ja dosta Bugara koji su dobri, imam i dosta narezanih loseless-a a i originala, ali su mi, kao sto sam i rnaije pisao, najbolji ruski licencirani i doradjeni originali.

KAd bih narezao sve sa loselessa, imao bih i ja oko 4-5000 CD-a ali niti imam gde da ih drzim niti toliko da ih sve preslusam. Zato zivim da jednog dana sebi priustim nesto poput Naima HDX-a pa da uzivam do mile volje. :)

Pozz

Link to comment
Share on other sites

:):):)

Auuuuuuuuuu...

Ljudi pravite decu! Boki se preporodio od kad je postao tata. :wave2 Milje ga "pegla" a on nista! :)

Kad se samo setim kako je meni za mnogo manje skocio za vrat k`o pitbul... morao sam da ga bijem elektricnim pendrekom. :):):)

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...