Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

On 3.5.2020. at 17:46, covek vuk said:

Dobar dan....uzivanje uz novi album grupe Pearl Jam...remek delo...

https://www.youtube.com/watch?v=3NOAJdXGsDQ

 Jako mi se svidja kako je sredjeno, posebno mi je simpaticno svetlo ispod gramofona - pravi pogodak uz Gyro.

 S'obzirom na gramofon koji je, cenovno, dosta ispod CD-a, pitanje: Imas li utisak da je produkcija na vinilu nekako.... bolja (ne znam drugu rec) prema bubnjevima. Ja u zadnje vreme sticem taj utisak, slusao sam bas skoro Ten na vinilu i CD-u, i nekako mi se cini da i dobos i tomovi imaju vise "organski" zvuk na ploci. S'druge strane, cinele mi zvuce bolje na CD-u, vise se vaduha cuje, crash mi ima vise zivota, ride mi je nekako detaljniji....

Link to comment
Share on other sites

Hvala....

Apsolutno je bolje sve preko gramofona. Tacno je da cinele preko cd plejera zvuce preciznije, odnosno cistije, ali prirodnost samog zvuka svih instrumenata je mnogo bolja preko gramofona. Testirao sam mnogo puta i uporedjivao zvuk sa ploce i cd - a i uvek mi je bolji zvuk sa gramofona, cak i kada je gramofon vrednosti 500 eura, a cd plejer 3000 eura. Ali tu ima jos jedna veoma bitna stvar, a to je da se u studiju pre bilo kog objavljivanja nekog albuma radi poseban mastering za cd i poseban mastering za vinil, tako da postoje i suptilne razlike u tretiranju samog zvuka istog albuma na cd- u i vinilu. Hocu da kazem da te razlike koje cujemo kada uporedjujemo isti album preko cd-a i vinila mogu biti razlike u drugacijem masteringu za ova dva nosaca zvuka.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

U zadnjih par godina slusanja raznih zvucnica shvatio sam da se uopste vise ne lozim da moram da imam skupu zvucnicu jer je sistem skup, ili da moram da imam uzasno skup kabl jer je sistem skup....imao sam na gramofonu zvucnice od 150 pa sve do 2000 eura i ukapirao da mi se ova koju sada imam. a imao sam je i ranije, najvise dopada jer ima najanalogniji i najprijatniji zvuk za moj ukus.To je Grado Gold i verovali ili ne vise mi se dopada od Grado drvene koje sam imao i koja kosta 1500 eura. Ova koju sada imam kosta oko 250 eura i nikada je ne bih menjao. Tako je i sto se kablova tice. Ceo sistem mi je povezan sa kablovima VDH Gold cija je cena oko 500 eura za par XLR- A. To je zvuk koji kabla u koji sam zaljubljen i nisam se smirio dok nisam nabavio sve te kablove za ceo sistem, osim za zvucnike na kojima imam VDH Super Nova kablove koji su zaista skupi, cena im je oko 2500 eura za par. Imao sam u sistemu na slusanju i kablove od 5000 eura i jednostavno NIKADA ih ne bih menjao za ove moje.

Link to comment
Share on other sites

Ne moras da se lozis vise da moras da imas i skupe kablove, kako uostalom kazes za zvucnice.
Ocigledno je da si doziveo nekakvu vrstu prosvetljenja, te samo nastavi u tom smeru.
Resi se onda i tih precenjeno skupih gajtana i onda uzivaj u zvuku sistema.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Nevezano za konkretan slucaj tj ovaj sistem, jedan od razloga zasto ljudi idu na vece, efikasnije i lakse pokretljive zvucnike je dobijanje kvaliteta i na nizim nivoima glasnoce. To sa manjim kutijama nije moguce dobiti pa imamo paradoks da se manje kutije uvek slusaju glasnije. Da ne govorimo da zbog nize efikasnosti manje kutije iziskuju upotrebu pojacavaca vece snage, a gotovo uvek i dimenzija (osim u slucaju d-klase). Tu dolazimo do drugog paradoksa gde ustedu u prostoru dobijenom manjim zvucnicima ponistavamo pojacavacima velikih dimenzija.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, prophet said:

Nevezano za konkretan slucaj tj ovaj sistem, jedan od razloga zasto ljudi idu na vece, efikasnije i lakse pokretljive zvucnike je dobijanje kvaliteta i na nizim nivoima glasnoce. To sa manjim kutijama nije moguce dobiti pa imamo paradoks da se manje kutije uvek slusaju glasnije. Da ne govorimo da zbog nize efikasnosti manje kutije iziskuju upotrebu pojacavaca vece snage, a gotovo uvek i dimenzija (osim u slucaju d-klase). Tu dolazimo do drugog paradoksa gde ustedu u prostoru dobijenom manjim zvucnicima ponistavamo pojacavacima velikih dimenzija.

Slazem se 100% - iz licnog iskustva sa VA Liszt vs. The Music…

Link to comment
Share on other sites

Meni je dolazila policija na vrata sa ls3/5a standardom, danas slusam na neverovatno tihim nivoima slusanja ..pritom cujem "vise svega". Malecki te prosto nateraju da pojacavas jer dobijes neki poseban osecaj kad se pojavi "neki bass", verovatno od prostorije. Kao je to sve sve dobro odradjeno ona moze itekako da pomogne. Nailazio sam i dosta velikih zvucnika kojima blizina zida uopste ne smeta, mozda je i ovde takav slucaj ili pak Milje voli mali kick u basu i na tihom slusanju. 3d je nesto sto se takvom postavkom zrtvuje, ali imao sam dugo godina takvu postavku i tu se prostor formira na neki drugi nacin i moze se dobiti odlicna povezanost sa muzikom i osecaj da se u njoj aktivno ucestvuje. Iako je ovo sto sad slusam po svakom pitanju bolje, taj osecaj  ekad zafali ...realno svako bi trebao imati par sistema da zadovolji sve sto voli.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

ProAc zvučnici su mi svakako vrlo dragi i ne sumnjam da tvoji odlično zvuče, bilo bi ih lijepo čuti. Jedno vrijeme sam imao ProAc 1SC u manjoj sobi u kojoj sam nekada bio i to je bio vrlo suptilan i lijep zvuk. 

Ako može jedna preporuka - budući da i ja imam Gyrodec - obavezno nabavi Orbe spindle/clamp. To je jedna od stvari bez kojih više ne bih mogao živjeti. Jedna od stvari koja bi mi bila odlučujuća kada bih uzimao neki drugi gramofon je da ima tako dobar i efikasan clamp na šaraf. Uz tu stvar sam praktički zaboravio kako izgleda val na LP-u. Ovaj standardni koji prodaju uz Gyro, na pritisak, ne funkcionira ni blizu tako dobro. Orbe clamp i spindle bi trebao biti default i na Gyru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dobro veče svima. Dugo sam razmišljao sta da napišem i na koji način da opišem moj potpuno novi sistem. Postoji samo jedna prava rečenica, a to je da sve što sam u životu slušao pre ovog sistema, a slušao sam puno toga, je apsolutno ***** u odnosu na ovaj Quad sistem. Izvinite zbog ružnih reči.

Pozdrav svima....

https://youtu.be/9h_HFXxNrUg?si=pJ60VcdqvcKhfIoc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...