Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

procitah ovaj fantastičan review sa linka na prethodnoj strani, očito vrlo kompetetna sprava, no jedna stvar me buni a to je životni vek ovih 6H30 cevi koji je 5-6,000 sati. ja sam do sada ziveo ocito u pogresnom uverenju da je to supercev sa mnogo duzim zivotnim vekom od ovog koji u mom slucaju ne bi poziveo ni godinu dana bez gasenja u mojoj sobi (365 x 24 daje 8760 sati). 4 lampe po 100e prosecno, 400e. nije bas naivno, no dobro, ako je zaista najbolji onda OK, prezivece se.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anubisgrau said:

životni vek ovih 6H30 cevi koji je 5-6,000 sati.

to bi trebao biti neki standard za cevi tog tipa a sem toga izostavljeno je ono na kraju  DR  sto znaci da mozda nije ista verzija, mozda nije long life cev.   Kada sam nesto gledao zadnji put po nekim prodama nisu uopste bile iste cene za taj tip sa i bez tog DR na kraju.

Milje izvini za off.  Inace lep sistem.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, anubisgrau said:

procitah ovaj fantastičan review sa linka na prethodnoj strani, očito vrlo kompetetna sprava, no jedna stvar me buni a to je životni vek ovih 6H30 cevi koji je 5-6,000 sati. ja sam do sada ziveo ocito u pogresnom uverenju da je to supercev sa mnogo duzim zivotnim vekom od ovog koji u mom slucaju ne bi poziveo ni godinu dana bez gasenja u mojoj sobi (365 x 24 daje 8760 sati). 4 lampe po 100e prosecno, 400e. nije bas naivno, no dobro, ako je zaista najbolji onda OK, prezivece se.

 

Lampe koje su  non stop radile u radio stanicama tj svih 365 dana od 0 do 24 ,posle godinu dana su imale bolje karakteristike nego kada su bile ugradjivane u te uredjaje,kao nove.

Izvor Audio Cyclopedia

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Posebno mi se svidja natpis na jednoj kutiji -----  Pearl Jam -----moji miljenici iz grunge ere, sa A In Chains i Soundgardenom nesto najbolje ,barem za moj ukus......secam se njihovog koncerta u Budimpesti, 17 novembar 1996 godine, leb te hebo,davno bese.....a dzemovci otprasili brat bratu  citavih 3 sata...ma, sta da vam pricam,atmosfera je bila fantasticna.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, zeljko1974 said:

Posebno mi se svidja natpis na jednoj kutiji -----  Pearl Jam -----moji miljenici iz grunge ere, sa A In Chains i Soundgardenom nesto najbolje ,barem za moj ukus......secam se njihovog koncerta u Budimpesti, 17 novembar 1996 godine, leb te hebo,davno bese.....a dzemovci otprasili brat bratu  citavih 3 sata...ma, sta da vam pricam,atmosfera je bila fantasticna.

:listen Blago tebi jer si ih gledao 1996 god. Ja sam ih gledao proslog leta u Milanu i to mi je najbolji koncert koji sam gledao u zivotu, mada je i TOOL koncert tog ranga, ali na koncertu Pearl Jam je bila neka specijalna emocija gde od 60000 ljudi vecina place od radosti. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, covek vuk said:

:listen Blago tebi jer si ih gledao 1996 god. Ja sam ih gledao proslog leta u Milanu i to mi je najbolji koncert koji sam gledao u zivotu, mada je i TOOL koncert tog ranga, ali na koncertu Pearl Jam je bila neka specijalna emocija gde od 60000 ljudi vecina place od radosti. 

Da, u pravu ste, prava sreca je bila gledati ih 1996, No Code turneja.....a price ide sledeca, nekih 10 meseci pre koncerta sam saznao kada i gde ce biti, i naravno,posto nisam radio, stekao sam kintu i to onako tvrdo sto bi rekli,ako se secate, trebalo je tada platiti 100maraka prilikom izlaza iz nase zemlje (eh taj dobrotvor Sloba Milosevic). Karta za sam koncert je bila nekih 20 maraka........karte smo nabavili preko Exploziv records-a, takodje je i prevoz bio dogovoren sa njima. Dosli smo u BUdimpestu ujutru, pravi jesenji dan, nedelja, nista ne radi, kisa pada i to ona radnicka, koncert je bio uvece.

U jednom trenutku mog sopstvenog  ludila, probijam se u prve redove i tu ostajem celo vece, zamalo da dohvatim bacenu trzalicu od Majk Mekridija, Edi Veder fantastican, svi u bendu briljiraju,  3 sata potpunog uzitka. Repertoar je bio sarenolik, prvih sat vremena je bio sviran No Code, posle idu ostali hitovi sa prethodnih albuma, u jednom trenutku cela hala peva refrene pesama Black, Jeremy, Alive, to kada jednom covek dozivi, taj osecaj ostane dozivotno utkan u dnk strukturu..........Pearl Jam zauvek !!!!

Alice In Chains, Soundgarden, Mother Love Bone takodje!!!!

Link to comment
Share on other sites

Odlicno izgledaju novi zvucnici. Mozda bi mogao dati neke komentare kako se ponasaju u odnosu na prethodne?

Da li je mozda McIntosh gramofon bio u razmatranju? Meni se recimo dopada a mislim da bi se i vizuelno uklopio uz ostale komponente? Girodec je super ali mene je uvek bolela glava od tih valjaka koji kruze u nedogled i hipnotisu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...