Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Srecno Vam Badnje vece svima....i tako ja pre neki dan odlucim da ipak zadrzim u sistemu Mcintosh cd plejer da ne rasturam koncepciju...medjutim juce me nazove Kosta iz Korata i kaze da su stigle porucene nove lampe za Ayon cd za napajacku sekciju. Pre nekih 15 dana stavljene su mu nove izlazne lampe i ostalo je jos da stignu lampe za napajacku sekciju. I tako dodje Kosta juce i zameni i te lampe. Onda ga povezem da cujemo da li sve radi kako treba....i opet LUDILO od utiska...I meni i njemu je vilica bila do poda....On je samo prokomentarisao u jednom momentu da nikada nije cuo bolji bas na cd plejeru i njegovo misljenje je da je to zbog tih lampi u napajackom delu. Dakle tolika kolicina vazduha u reprodukciji jednog diska, toliko topline, sirine i dubine zaista nisam cuo. Utisak je kao da svira mnogo dobar magnetofon. Ipak ce mala Mcintosh porodica biti uskracena za jednog clana. Definitivno.

 

Link to comment
Share on other sites

On ‎6‎.‎1‎.‎2019 at 19:48, covek vuk said:

 

 

 

Ako smem da primetime da je zvuk na strain 38 bio bolji. :blink:

Da li je došlo do promene kamere sa lošijim mikrofonom ili je boja zidova zatamnela i isisala život zvuku sistema ne znam, ali ovaj poslednji video me nije baš ubedio da se nešto uznapredovalo.

Želim da verujem da je kamera u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, sondek said:

ja takodje ne mogu da poverujem da ljudi slusaju sisteme preko YT,msl ljudi da al audiofili  :plakanje

Kad čuješ neki sistem u nekoj sobi snimljem nekim mikrofonom čuo si baš to: zvuk u nekoj sobi. Naravno, na sopstvenom sistemu.

Pa kad čuješ drugi snimak na istom mestu sa, pretopostavlja se, istim mikrofonom, onda se ti snimci mogu uporedjivati. 

Naravno, nijedan neće u potpunosti i realno prikazati kako sistem zvuči na mestu gde se nalazio mikrofon/snimač. To može, možda, Nojmanova glava. Srećom, nije skupa pa ćemo lako proveriti te razlike u snimcima, evo, sutra.

Opet, snimci sa jutjubeta, radjeni nekakvim telefonima, su pre svega snimci sobe. Snimci reverba te sobe. Milje zna, snimao je bubnjeve, to je vrlo akustičan instrument i vrlo glasan pride, prostorija mnogo utiče. A bubanj suvo snimljen napolju, na otvorenom, tek to iznenadi. 

Sad zamisli da čuješ snimak svog sistema iznetog na livadu a snimljenog telefonom. 

Nisu jutjub snimci bez ikakve informacije, naprotiv, samo ih treba staviti u odgovarajući kontekst.

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se na oftopiku, neću još mnogo.

Ali, baš u vreme kad sam renovirao gajbu, (stara sto godina, uradismo zidove do cigala), živeo sam kod devojke na NBG a dolazio samo da vidim kako ide sredjivanje gajbe. I baš u to vreme sam imao one horne koje su prikazivale svaku promenu u zvuku. I namontirao sam ih par puta. I prilično sam uveren da je sve to zvučalo  onako™ na golim omalterisanim zidovima a da je farbanje zidova promenilo zvuk sobe.  I baš to što nisam tad tu živeo održavalo mi je uši čistim, dodjem, poslušam, odem i dodjem ponovo par dana kasnije kad se farba osuši.

 

A? A ovde se smeju pričama o osiguračima?

Naravno, kad sam okačio sve police i knjižurine i ploče, soba je postala mnogo slušljivija/udenfovanija. Par puta sam postavljao i jedne male Premier bubnjeve (20" bas) i snimao ga ad hoc. I to je prilično lepo zvučalo.

Link to comment
Share on other sites

Milje, vidi ovog lepotana mališana:

 

ZEe1z8l.jpg

 

7mL7tEx.jpg

 

 

To bi trebalo da je   model iz onog što je Premier sedamdesetih i osamdesetih nazivao Elite. (javor, reinforcement rings).Svakako, nije mu odgovarao Ludwig Super sensitive doboš 6,5 alli tad nisam imao drugi. Posle sam ga svirao s nekim Mapex metalnim od 3 ili 3,5 inča.

No, da ne davim dalje. Ranije sam uvek svirao velike bubnjeve, 24" bas i super je to ali ovaj mališa peva. I peva lepo. I navodio me je da sviram drugačije. Da sviram bolje.

 

Dakle, ako hoćeš hifi apgrejd, menjaj sobu ili barem zidove  :D 

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Bujodrag said:

I prilično sam uveren da je sve to zvučalo  onako™ na golim omalterisanim zidovima a da je farbanje zidova promenilo zvuk sobe.  I baš to što nisam tad tu živeo održavalo mi je uši čistim, dodjem, poslušam, odem i dodjem ponovo par dana kasnije kad se farba osuši.

Koje boje su koristili moleri? Jupol, Maxima, Oikos, Er-Lak, Johnstones ...?

Radio sam jednu gajbu sa ovim Johnstones farbama za zidove i baš sam se iznenadio kako se debeo sloj nanosi, kao nekakva akrilna/silikonska plastifikacija. Mislim da su je majstori baš namazali za medalju, a pod rukom osećaj je bio posebno satenski. O perivosti da i ne govorim.

Izvinjavam se za skretanje sa teme.

Mislim da je u video primeru na koji sam ukazao očigledno, da se radi o lošem mikrofonu na snimaču videa, ali me zanima da li je došlo do promene snimača ili se radi o istom aparatu. Malo sam se našalio na račun moleraja, ali začas nastane neka fleka. :P

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, darT_Vader said:

Какву?

Beržeru, naravno.

4 minuta ranije, sondek said:

Ja kupio zeni berzeru za spavacu sobu...odma se poravila sobna akustika u dnevoj...

Bujo Ikea is your friend ,ovaj dizajn samo su pogresnu biljku stavili https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/30361043/#/40359855

Ne mož' ovo, ovo ti je kao jeftini DAC i digitalija. Moja beržera je stara preko 50 godina. treba joj samo refresh da bi bila opet skroz analogno funkcionalna.

Mora se održavati. imao sam dve ranije ali smo jednu devojka i ja slomili, skroz. 

Hm, ili je to bila neka druga.....fotelja....ili devojka....?

Al' ste bre bezobrazni vi audiofili, samo na seks mislite.

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, sondek said:

Ja kupio zeni berzeru za spavacu sobu...odma se poravila sobna akustika u dnevnoj...

Bujo Ikea is your friend ,ovaj dizajn samo su pogresnu biljku stavili https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/30361043/#/40359855

Oće i moja ovakvu, kako se pokazala posle više dana korišćenja?Meni je bila superudobna, ali sam u njoj proveo nekoliko puta po 5 minuta.

Link to comment
Share on other sites

On 10.1.2019. at 9:15, Father said:

 

Ako smem da primetime da je zvuk na strain 38 bio bolji. :blink:

Da li je došlo do promene kamere sa lošijim mikrofonom ili je boja zidova zatamnela i isisala život zvuku sistema ne znam, ali ovaj poslednji video me nije baš ubedio da se nešto uznapredovalo.

Želim da verujem da je kamera u pitanju.

Nisam nikada obracao paznju na te stvari ali evo da odgovorim...Snimci na strani 38 su snimljeni sa HD Canon kamerom, a ovi najnoviji snimci su snimljeni sa Huawei telefonom...

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, covek vuk said:

Nisam nikada obracao paznju na te stvari ali evo da odgovorim...Snimci na strani 38 su snimljeni sa HD Canon kamerom, a ovi najnoviji snimci su snimljeni sa Huawei telefonom...

Pozdrav.

To dosta objašnjava. Kamera ima usmeren mikrofon, a telefon usmeren ka podu ili na jednu bočnu stranu.

Čemu snimci ako se ne obraća pažnja na koliko toliko korektnu informaciju. Nije da se može proceniti išta iz snimka, ali je vrlo evidentno da je poslednji snimak bio daleko nižeg kvaliteta od prethodnih. Ako su lampice i vumetri predmet snimka onda zanemari moj komentar.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Father said:

To dosta objašnjava. Kamera ima usmeren mikrofon, a telefon usmeren ka podu ili na jednu bočnu stranu.

Čemu snimci ako se ne obraća pažnja na koliko toliko korektnu informaciju. Nije da se može proceniti išta iz snimka, ali je vrlo evidentno da je poslednji snimak bio daleko nižeg kvaliteta od prethodnih. Ako su lampice i vumetri predmet snimka onda zanemari moj komentar.

Pa naravno da su predmet snimka lampice, vumetri,polica  i tome slicno.....sigurno ne postavljam video snimke da bi se cuo kvalitet zvuka....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...