Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Zvucnici-B&W Nautilus 802-sa pojacalima od 50 do 500w-8 ohma-70 kg komad

Snagas Rotel RB 1080-2x 200 w na 8 ohma-1000 damping faktor-17 kg

Preamp Rotel RC 1082- 10 kg

Cd plejer Unison Research model je Unico CDE- 4 lampe EE 83- 15 kg

Preamp za gramofon Korato KVP-PHONO- lampe na izlazu i na napajanju- 8 kg

Gramofon Nad C-555- postavljeno kompletno Van Den Hul ozicenje-Grado glava silver

Postolje za gramofon rucno pravljeno u Koratu

Postolja za zvucnike-rucno pravljena po jednom studijskom nacrtu i to bas za 802-ke-kombinacija drveta, gumiranog sundjera i plute

Strujni kablovi-Zen Acoustic Tsunami

Zvucnicki kablovi-Bi Wiring-gore Van Den Hul model Breeze, na basu Audioquest Midnight

Interkonekti-Cable Talk Studio 2-ostalo u fazi eksperimentisanja

:blah

Svaka cast !!!

B & W 801 sam imao prilike cuti, "razbolio" sam se i moj budzetni hi-fi nijesam koristio nekih mjesec dana.Imam Nad,ali Rotel je Rotel,skoro da bih ga pupio na slijepo ,bez slusanja.

Ajde i ja da se pravim pametan.Gramofon ti ne stoji pored zvucnika kao na slici?

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast !!!

B & W 801 sam imao prilike cuti, "razbolio" sam se i moj budzetni hi-fi nijesam koristio nekih mjesec dana.Imam Nad,ali Rotel je Rotel,skoro da bih ga pupio na slijepo ,bez slusanja.

Ajde i ja da se pravim pametan.Gramofon ti ne stoji pored zvucnika kao na slici?

Stoji bas kao na slici.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Milje, gramofon direktno na udaru zvucnika nikako nije dobra kombinacija ... jos posebmo sa 4 m dugackim kablom do RIAAe!

Vrati ga nazad izmedju zvucnika, kratak kabal a na policu (koja se zove Expedit) stavi CDp i digitaliju ili nesto drugo od komponenti. Iako, i tu, RIAA moze da kupi sve sa TVa ili antenskog kabla.

Je li primjecujes da pri sviranju gramofona, posebno na pocetku LPa, bas skakuce kao zecic?

Link to comment
Share on other sites

smeta mi ovolika mržnja prema cd-ovima ...

Vlajo, ja mislim da je CD-ovima danas mesto na hard-disku, a ne na polici. Nova vremena donose i nove izazove, a jedan od većih izazova je - kako prihvatiti Äinjenicu da CD koji je svojevremeno plaćen 20 dojÄ-maraka ili 15 dolara sada vredi ~Ø.

Link to comment
Share on other sites

Vlajo, ja mislim da je CD-ovima danas mesto na hard-disku, a ne na polici. Nova vremena donose i nove izazove, a jedan od većih izazova je - kako prihvatiti Äinjenicu da CD koji je svojevremeno plaćen 20 dojÄ-maraka ili 15 dolara sada vredi ~Ø.

Nije baÅ¡ tako crno. Ja sam vrednost diskova koje sam posedovao doživljavao kroz zadovoljstvo koje su mi priuÅ¡tili. I da su odjednom nestali u plamenu, otplatili su svoju cenu. Dalje, Äak i gledano striktno ekonomski - ne vrede Ø već 5-10e na srpskom S/H tržiÅ¡tu. Ja sam od prodaje diskova finansirao kupovinu nDAC-a.

Link to comment
Share on other sites

Milje, gramofon direktno na udaru zvucnika nikako nije dobra kombinacija ... jos posebmo sa 4 m dugackim kablom do RIAAe!

Vrati ga nazad izmedju zvucnika, kratak kabal a na policu (koja se zove Expedit) stavi CDp i digitaliju ili nesto drugo od komponenti. Iako, i tu, RIAA moze da kupi sve sa TVa ili antenskog kabla.

Je li primjecujes da pri sviranju gramofona, posebno na pocetku LPa, bas skakuce kao zecic?

Sve radi kako treba.Bas ne skakuce,na polici nema apsolutno nikakvih vibracija,a razlika u zvuku izmedju duzeg i kraceg kabla se ne primecuje....Sve je ok.

Link to comment
Share on other sites

Crni Milje...

Sa druge strane, možda je čovek u pravu. U neku ruku je super kada ljudi ne čuju/ne vide ili ne žele da čuju/vide neke stvari. Manje boli glava. Kao moj zet, producent, pa još i gitarista, stalno nešto lovi po vazduhu dobacujući zamerke na ovo i ono. A meni lepo, ne čujem ni desetinu od onoga na šta se on žali. :bounce

Link to comment
Share on other sites

Sa druge strane, možda je Äovek u pravu. U neku ruku je super kada ljudi ne Äuju/ne vide ili ne žele da Äuju/vide neke stvari. Manje boli glava. Kao moj zet, producent, pa joÅ¡ i gitarista, stalno neÅ¡to lovi po vazduhu dobacujući zamerke na ovo i ono. A meni lepo, ne Äujem ni desetinu od onoga na Å¡ta se on žali. :bounce

Bas tako, mislim da granica mora negde da se postavi radi prevencije ludila. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...