Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Pridruzio bih se preporukama za isprobavanje "sedmice" u sistemu.

Bez obzira koliko dobro zvuci, na 505-ci se ipak shtedelo, narocito na napajanju digitalnog dela...

Odgovarajuci uredjaj iz "serije sedam" bi bio CDP-X707ES ili CDP-X779ES (koji su "for all intents and purposes" identicni uredjaji).

Pozdrav! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Pridruzio bih se preporukama za isprobavanje "sedmice" u sistemu.

Bez obzira koliko dobro zvuci, na 505-ci se ipak shtedelo, narocito na napajanju digitalnog dela...

Odgovarajuci uredjaj iz "serije sedam" bi bio CDP-X707ES ili CDP-X779ES (koji su "for all intents and purposes" identicni uredjaji).

Pozdrav! :thumbsup2

Malo sam pricao sa ljudima koji su testirali sve cd plejere iz Esprit serije i dosta njih mi je reklo da je najbolji model CDP-X 77 ES. Nabavio sam jedan komad iz Nemacke koji je kao nov i koji je kako kaze vlasnik, malo radio i u besprekornom je stanju.Cak ima i fabricko pakovanje,original daljinski i keramicke nozice koje su kao rezervne.Stize mi za mesec dana, a evo i slika bas tog primerka.

post-4257-128511126469_thumb.jpg

post-4257-128511126475_thumb.jpg

post-4257-128511126483_thumb.jpg

post-4257-128511126489_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Malo sam pricao sa ljudima koji su testirali sve cd plejere iz Esprit serije i dosta njih mi je reklo da je najbolji model CDP-X 77 ES. Nabavio sam jedan komad iz Nemacke koji je kao nov i koji je kako kaze vlasnik, malo radio i u besprekornom je stanju.Cak ima i fabricko pakovanje,original daljinski i keramicke nozice koje su kao rezervne.Stize mi za mesec dana, a evo i slika bas tog primerka.

Mozda ptanje i nije bas na mestu, al' dozvolicu sebi mal'o slobode: Kol'ko para ako nije tajna? :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kolega ZoranBG je imao nekoliko Sony-ja iz serije 7,pa bi mogao da najbolje kaze u vezi njih.Kod Audiofila Sony Esprit je uvek bio omiljen u svojim klasama cene(vazio za najbolje).Pored cdpx-77es tu su i modeli 777,779,707,cdpxa-7,posebno su cenjene i Swoboda modifikacije(primer : 707 es Swoboda 2).

Link to comment
Share on other sites

Imam mogućnost da uporedo testiram, pod istim uslovima, CDP X7ESD i CDP-X779ES. Iako ovaj drugi važi za bolji, noviji je jedno pet godina i ima novi, pulsni DAC, stari mi je primetno muzikalniji i nekako "životniji". Toliko mi se sviÄ‘a, da sam rekao "stop" (aktivnom) traženju bolje solucije. Ako neÅ¡to naleti,... Mada, Äisto sumnjam.

Možda se odluÄim za neki refresh ili tveak ovog 779 modela, pa prosvira drugaÄije. InaÄe, daleko od toga da loÅ¡e svira. :cheers

X77ES je prvi plejer sa tim pulsnim DAC-om, lansiran je godinu dana iza ovog mog starijeg modela. Iza njega slede maÅ¡ine koje su poboljÅ¡ane verzije - po toj logici, X77ES ne bi trebalo da je najbolji, ali, ukusi su razliÄiti, sistemi takoÄ‘e... :nono Ni X7ESD ne bi trebalo da je bolji od X779ES, a meni jeste. :thumbsup2

http://www.thevintageknob.org/SONY/sony ... X77ES.html

Link to comment
Share on other sites

Imam mogućnost da uporedo testiram, pod istim uslovima, CDP X7ESD i CDP-X779ES. Iako ovaj drugi važi za bolji, noviji je jedno pet godina i ima novi, pulsni DAC, stari mi je primetno muzikalniji i nekako "životniji". Toliko mi se sviÄ‘a, da sam rekao "stop" (aktivnom) traženju bolje solucije. Ako neÅ¡to naleti,... Mada, Äisto sumnjam.

Možda se odluÄim za neki refresh ili tveak ovog 779 modela, pa prosvira drugaÄije. InaÄe, daleko od toga da loÅ¡e svira. :thumbsup2

X77ES je prvi plejer sa tim pulsnim DAC-om, lansiran je godinu dana iza ovog mog starijeg modela. Iza njega slede maÅ¡ine koje su poboljÅ¡ane verzije - po toj logici, X77ES ne bi trebalo da je najbolji, ali, ukusi su razliÄiti, sistemi takoÄ‘e... :nono Ni X7ESD ne bi trebalo da je bolji od X779ES, a meni jeste. :cheers

http://www.thevintageknob.org/SONY/sony ... X77ES.html

Sony je u kasnijim modelima forsirao svoje DAC Äipove. Moj je utisak, ali ne mora da znaÄi, da su ipak najbolji CD uredjaji i/ili DAC-ovi (svih firmi) raÄ‘eni oko DAC Äipova drugih proizvoÄ‘aÄa, i to oko odreÄ‘enjenih. To su: TDA 1541A, PCM58P, PCM63P-K, PCM1702 i 1704, AD1852 i 1853, itd. Tu je i jedan reÄ‘e zastupljen ali koriÅ¡ten u dobrim i skupim ureÄ‘ajima, najÄešće DAC-ovima - UltraAnalog D20400A sa kontrolerom PMD100.

Taj stariji Sony je rađen sa 2xPCM58P. :nono

P.S. Crystal i Wolfson mogu da ga puvaju. :nono

Link to comment
Share on other sites

Malo sam pricao sa ljudima koji su testirali sve cd plejere iz Esprit serije i dosta njih mi je reklo da je najbolji model CDP-X 77 ES. Nabavio sam jedan komad iz Nemacke koji je kao nov i koji je kako kaze vlasnik, malo radio i u besprekornom je stanju.Cak ima i fabricko pakovanje,original daljinski i keramicke nozice koje su kao rezervne.Stize mi za mesec dana, a evo i slika bas tog primerka.

Deluje odlicno, verujem da ce odlicno obavljati posao! :thumbsup2

Shto se cisto "tehnicke strane" price tice, u odnosu na x77ES (i x7ESD), x707/779ES ima noviji digitalni filter - koji se koristio u svim Sony-evim cd player-ima do prelaska na SACD uredjaje, savremenije DAC-ove, kao i bolje i elaboriranije napajanje. To bi ga kvalifikovalo kao neshto boljeg kandidata, pogotovo ako se trazi zvucni karakter slican x505ES.

Naravno, na kraju ipak pobedjuju licne preference, a i ovom rangu Sony-evih uredjaja, greshke pri odabiru skoro da i nema...

Pozdrav! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Kakav je po tebi zvucni karakter koji ima model 505 u odnosu na model 77 ili 779...i da li si imao prilike da poredis 779 i 77 ?

Nazalost, nisam imao priliku da poredim navedene modele.

Odgovarajuci uredjaj iz serije "sedam" sam predlozio zbog srodnog zvuka, ipak sa x505ES deli(e) i identican DSP (CXD2500) (kao i celu dekodersku plocicu!), Dig. filter (koji sa sobom nosi veliki deo "zvucnog karaktera" uredjaja), kao i DAC-ove, ali nudi i bolji analogni izlazni stepen + napajanje (vazan preduslov za optimalno funkcionisanje prethodno navedenih "delova").

Pozdrav! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Lepo :thumbsup2 .779 es je testiran 5/1992 godine u Stereoplay-u,cena mu je bila 3500 dm.Kod njih je bio tada jedan od najbolje ocenjenih CD plejera(Absolute Spitzenklasse I),bio je za klasu bolje ocenjen od 77 es(Absolute Spitzenklasse II,3000 dm,6/1990).Takodje je bio(779 es) odlicno ocenjen u Audio-u(Referenzklasse,5/1992),Stereo-u(Exzellent,5/1992) i HIFI Vision-u(Absolute Spitzenklasse,7/1992).Postoji i Swoboda modifikacija ovog modela sa cenom od 4900 dm(Audio 10/1992).

Link to comment
Share on other sites

Generalnio, gledajuci ocene iz tog perioda, gomila CD plejera je bilo ocenjeno poprilicno dobrom ocenom, cak i oni iz realno dosta nize klase.

Ovaj Sony je bio svojevremeno ocenjen u klasi sa skupim masinama,primera radi u Audio 12/1994(od 5/1992 do 12/1996) bio je u klasi sa modelima od 2200-2500 dm(Marantz cd-17 i cd-10) do 20.000 dm(Technics SH-X 1000/SL-Z 1000),tu su bili i Pioneer PD-95(6000 dm),Naim NA CDI(7000 dm),Roksan Atessa(4000 dm),Accuphase DP-70V(11.000 dm),T+A CD-2000 AC,CAL Tempest II SE,Burmester Basic 939(5900 dm),Burmester Concerto cd player(5500 Dm),Sony cdp-x 707 es(3500 dm),Sony CDP-XA 5 es(2300 DM),Rake Oyster(16.000 dm),Restek Concret(5000 dm),Einstein CD(7400 dm)...Ako gledamo danasnju klasu po poenima u Audio-u(95 poena bio nekad) kojoj pripada Sony to su onda modeli od 300-900 evra(sto je vec nerealno).

U Stereoplay-u u Absolute Spitzenklasse I sa:Marantz cd-11 le,Sony 777es,Yamaha gt cd-1,Pioneer PD-95,T+A PreCD 2000 AC...(Marantz,T+A I Pioneer su bili upisani masnim slovima i vazili za referentne u toj klasi).Bilo je u istoj klasi kasnije i modela od 2000 do 2800 dm(poput :H/K hd-7725,Technics slp-2000,Pioneer pd-77,Meridian 506(2800 dm) ali i Denon dcd-s 1 koji je bio 9000 dm,Teac X-1 S 10.000 dm,Kenwood LD-1 sa cenom od 6400 dm itd).

Bez obzira na sve nabrojano,ostaje nam nepobitna cunjenica da je ovaj Sony 779es bio kudikamo postenije napravljen u odnosu na danasnje cd plejere.Njemu nije mogao kvar da se desi tipa crkla mehanika,laser...

Link to comment
Share on other sites

Ovaj Sony je odlicna sprava, nema tu mnogo price, nego je poenta bila da su za razliku od recimo pojacala i zvucnika, CD plejeri iz veoma razlicitih cenovnih klasa imali dosta bliske i relativno visoke ocene.

Kod CD plejera je bilo takvih raznolikosti tipa cd od 500 dm(primer Akai CD-57 i Sony cdp-791),Pioneer PD-9700(1000 dm) i cd od 3650 dm(Meridian 206) da budu ocenjeni u istoj klasi(medjutim to je bio slucaj u Stereoplay-u,u Audio-u bas tako nesto nije moglo da se desi.Licno sam se uverio kako je Meridian 206 zvucno odrao Pioneer-a pd-9300 ili 9700 (ne mogu tacno da se setim,uglavnom jedan od ta 2 modela).

Link to comment
Share on other sites

Oni macani koji su imali malo vecu lovu niko od njih nije kupovao Sony nego neke druge firme .

Moguce, ali se bojim da u ovom slucaju Whiskas nije pravo reshenje...

Doslo je do promene plana....moj drugar je preuzeo cd 77 ES, a meni stize pocetkom oktobra 779 ES sampanj. Evo slika bas tog primerka. Vlasnik kaze da je plejer kao nov i da je u savrsenom fizickom i tehnickom stanju...valjda je tako...

:listen

Ako bude prilike, da li bi mogao napisati jedno zvucno poredjenje ova dva uredjaja?

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Mislim na sve ove CD plejere, to predomišljanje u letu, a sve to bez slušanja i probanja u sistemu.

Ma znas kako...sto se tice Esprita isao sam logikom ako mi se svideo cdp-x 505,onda cu verovatno jos vise biti odusevljen sa 779 ES...Naim je spakovan u kutiju i ceka novog vlasnika,a zvuk cd-a YBA sam apsolvirao,tako da sam trenutno okruzen prilicnim brojem dobrih plejera i jako je zanimljivo praviti uporedne testove...Za par dana bice tu i cd 77 ES i 779 ES pa cu i njih da testiram...Odabrao sam 3 cd naslova za testiranje...Yello, Tool i Lee Ritenour...prilicno impresivno..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...