Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Posedujem Bowers & Wilkins 685 , planiram da promenim pojacalo . U igri su Musical fidelity M3i , Naim Nait 5i. Prevashodno me interseuje da li je neko koristio naim u kombinaciji sa Bowersima. Naravno bez slusanja nista, ali Vase iskustvo sa Naim-om je verujem relevantno.

Naim 5i i B&W 685 su cest entry-level combo, imas dosta iskustava na Naim forumu. Mislim da te kombinacija nece razocarati, stavise mislim da je odlican kombo, samo ne zaboravi da uzmes i malo NAC A5 za pravu meru :).

Koji izvor planiras?

Link to comment
Share on other sites

Sad prvo napajanje, pa posle i upgrade na NDS? :D

Korak po korak. ;-)

To je normalno za redjaje da se dosta greju pre nego sto riknu. :P

Bez sale, jesi a zakacio na filter ili direktno u zid?

Još uvek se nadaš da će da rikne neki NAIM? Pa ne prave to kinezi. :P

U zid. Nema mesta u ËfilteruË.

Link to comment
Share on other sites

Korak po korak. ;-)

Još uvek se nadaš da će da rikne neki NAIM? Pa ne prave to kinezi. :P

U zid. Nema mesta u ËfilteruË.

Ne nadam se, salim se. Mnogo sto-sta ne prave Kinezi. Pun impuls primera... :)

Izvadi nesto iz filtera pa ubodi Naim. Cisto da vidis razliku ako te ne mrzi a mrzi te, znam... :)

Link to comment
Share on other sites

Ma nije to problem. Bockao sam ga ali ne mogu po sećanju da Äujem razliku u zvuku. A nemam dva NDXa da bi ih uporeÄ‘ivao, jednog ukljuÄenog u PS 510 i drugog ukljuÄenog u zid.

U mom power supply-u imam dve velike utiÄnice i tu su ukljuÄeni pojaÄalo i cd. NDX Äeka neko svoje napajanje.

Link to comment
Share on other sites

Ne bockajte u te filtere,to vam je savet direktno iz fabrike: we do not reccomend power conditioners...bilo je vec ovde o tome.Ima primera po stranim forumima gde ljudi koji su probali kazu da su to "music killeri" kad je naim u pitanju. Sto se tice naim/B&W slusao sam dva puta jednom 112/150 neki noviji flarstander i bilo je dosta bolje nego nekim novim visim modelom Rotel pre/power.Drugi put pre dosta godina naim nait1 sa ovim "ormancicima" http://www.soundsgoodtomehouston.com/bw801/801_pairopen.jpg i Sondekom,to je bilo odlicno.Ono sto svaki put kazem,nista bez probe. Inace bas sam pre neki dan slusao nait 5 kod sebe na kratko,goni solidno cak i SBL.Ne bas kao odvojeni stepeni iz proslog veka ,ali vrlo solidan amp za svoju cenu,vili malo te donje srednje,to cesto cujem kod novog naima,tamniji zvuk ipak od olive serije.Za nesto vise svetline treba ocigledno vise para,kod 282/200 je nije falilo,dapace...

Link to comment
Share on other sites

Da ne zapostavimo LINN ,sjajne vesti iz Linn Recordsa Decca Classics and Deutsche Grammophon remasterizovani sa originalnih anlognih master traka na 96khz 24bit stereo u okviru linn recordsa! http://linnrecords.c...07C5D7C792C0FF8

indžoj

Ja sam odlepio kad mi je stigao mail... Mrzim ih. :) Moram da sto pre pribavim. Ima li za nas sa jevtinijim ulaznicama neki savet kako najbolje raditi downsample i rezanje na CD? Je'l Burn.app podrzava transkodiranje uz ffmpeg?

Link to comment
Share on other sites

Da ne zapostavimo LINN ,sjajne vesti iz Linn Recordsa Decca Classics and Deutsche Grammophon remasterizovani sa originalnih anlognih master traka na 96khz 24bit stereo u okviru linn recordsa! http://linnrecords.c...07C5D7C792C0FF8

indžoj

Kol'ko kosta to zadovoljstvo za download?

Link to comment
Share on other sites

Naim 5i i B&W 685 su cest entry-level combo, imas dosta iskustava na Naim forumu. Mislim da te kombinacija nece razocarati, stavise mislim da je odlican kombo, samo ne zaboravi da uzmes i malo NAC A5 za pravu meru :).

Koji izvor planiras?

Kao prvo, hvala na odgovoru. Mislim da cu sebi skratiti muke. Drugo, izvor ce biti CDP, Naim naravno, kablove koje sada koristim su Chord silver screen.
Link to comment
Share on other sites

Ako ti je CPD Naim ne treba ti interkonekt, dobices ga u kutiji, DIN naravno i bolji neces naci za manje od par stotina evra. Zvucni kabl obavezno promeni, NAC A5 je a must. Neces spaliti Nait bez njega, ali nema boljeg za zvuk.

Plan je da se zavrsi sve sa NAIM i B&W 804. to je cilj , moj... sad videcu kada ce biti ostvariv sto se zvucnika tice. Za kablove se slazem, nece nista da se desi. morace neko vreme da svira sa ovim. CDP ce biti sledeca stvar posle pojacala, pojacalo uskoro.
Link to comment
Share on other sites

Plan je da se zavrsi sve sa NAIM i B&W 804. to je cilj , moj... sad videcu kada ce biti ostvariv sto se zvucnika tice. Za kablove se slazem, nece nista da se desi. morace neko vreme da svira sa ovim. CDP ce biti sledeca stvar posle pojacala, pojacalo uskoro.

Lep plan :). Koji Naim merkas za taj 804? I koji 804, aktuelni (diamond) ili neki polovni? Nisam siguran da je 5i pojacalo za te kutije, mada to verovatno i nije konacni plan....

Link to comment
Share on other sites

Lep plan :). Koji Naim merkas za taj 804? I koji 804, aktuelni (diamond) ili neki polovni? Nisam siguran da je 5i pojacalo za te kutije, mada to verovatno i nije konacni plan....

Kutije najverovatnije.....skoro sigurno polovne.Znam da 5i nije pravo resenje za 804, za ove sada bice i vise nego dobro. Videcu sta ce da se desi mozda se spakujem pa kod prijatelja do Engleske, seckond hand je tamo veoma zanimljiv. ako pronadjem NAC 122x i NAP 150x bicu zadovoljan.
Link to comment
Share on other sites

Morao sam da ovo podelim sa vama:

...the NDS has 512 clocks for each sample frequency which allow for a variation of +/- 150ppm in the clock speed. This should be enough to encompass the clock drift in *ANY* reasonable digital source (certainly it's far in excess of what is allowed as clock variation by the Red Book standard).

For anything outside that then we fall back to a sample rate converter.

Aman!

Link to comment
Share on other sites

Evo ka komsijskom forumu link http://www.audiofil....?TID=12863&PN=3 gde se moze videti da se Naim slusa vezan na strujni filter Shunyata Hydra8, preko Shunyata strujnih kablova a i zvucnicki sa slika mi ne lce bas na NAC Mac CAC... ili kako se vec zove.... Naim strujni kabl. Sve aprpo price koju smo pre par dana vodili na ovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...