Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Wow... ali WOW!!!

Linn u One-HiFi

Sjajna vest.Da Vam odam jednu tajnu,svoj prvi Linn zvucnik sam kupio od vlasnika One hifi pre 20g. iz jednog Linn/Naim sistema sa LP12.Prva ljubav zaborava nema,odnedavno su ponovo kod njega.To sto su obe firme kod istog zastupnika sjajna je vest.Iako je razvod braka bio sad vec stvarno davno,mnogo je nas koji te dve firme i dalje vidimo u potpunoj sinergiji,koja je da ponovim po 100-ti put vaznija od svega.

Linn Sondek sa Naim Armagedon napajanjem i Aro ruckom i Akiva MC :facehearts

post-11818-0-87706300-1302112424_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ono sto mene oduseva kod Linn-a je Leia DS. Neko je krenuo da pravi Open source projekat za kontrolu Linn DS plejera, a momci iz Linn-a ne da se nisu bunili, vec su to podrzali! Kao rezultat, Linn DS plejerima je moguce upravljati i sa *nix platformi bez problema. :D Iskren, otvoren pristup.

Mada, mene sad konacno svrbi upgradeitis, za gramofonom.... :D. Izdrzacu neko vreme, sigurno, samo je pitanje koliko :).

Link to comment
Share on other sites

Ono sto mene oduseva kod Linn-a je Leia DS. Neko je krenuo da pravi Open source projekat za kontrolu Linn DS plejera, a momci iz Linn-a ne da se nisu bunili, vec su to podrzali! Kao rezultat, Linn DS plejerima je moguce upravljati i sa *nix platformi bez problema. :D Iskren, otvoren pristup.

Mada, mene sad konacno svrbi upgradeitis, za gramofonom.... :D. Izdrzacu neko vreme, sigurno, samo je pitanje koliko :).

A Å¡ta, ako ti "Å¡apnem", da se "priÄa" da Accuphase planira high-end music-server, hoćeÅ¡ li dobiti blagu(naravno) tahikardiju ???

Nemoj samo da me sad razoÄaraÅ¡, da "bi ipak raÄ‘e uzo naim"...

Link to comment
Share on other sites

A Å¡ta, ako ti "Å¡apnem", da se "priÄa" da Accuphase planira high-end music-server, hoćeÅ¡ li dobiti blagu(naravno) tahikardiju ???

Nemoj samo da me sad razoÄaraÅ¡, da "bi ipak raÄ‘e uzo naim"...

Gde se to priÄa?

Link to comment
Share on other sites

Jao, je li još uvek ne smeš da nam kažeš koji sistem imaš? :rolleyes:

Da si Äešće svraćao na chat, umesto Å¡to samo "utrÄiÅ¡", baciÅ¡ pogled, pa se vratiÅ¡ nazad "u kulu stražaru", mogao si da proÄitaÅ¡... !!!

Uostalom, nisi ni ti otkrio svoje mezimce, tako da...

A mogao sam lepo, na obostrano zadovoljstvo, da budem "surround recezent" !!!

Ihhh... gde bi nam bio kraj, a ne ovako...

Link to comment
Share on other sites

Mada, mene sad konacno svrbi upgradeitis, za gramofonom.... :D. Izdrzacu neko vreme, sigurno, samo je pitanje koliko :).

Znam vrlo precizan odgovor na to.Dok ne probas.:rolleyes:

Superteska droga ,jednom probas i gotovo.Na tome pociva uspeh te firme vec skoro 40g.,uredjaje prodaju iskljucivo demonstracijom.Izazovu te da stavis svoj gramofon pored njihovog...i ostalo je samo stvar tvog kreditnog savetnika.

Mene je izludjivao poslednih par dana ovaj oglas http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=97139 ponajvise zbog onog crvenog trosrafog djavola na Ittoku,da je hteo da pakuje i salje bio bi "Joe is dead Sondek for sale",mislim... odrobijala bi me apotekarka na ovu oskudacijaciju 100%.

Link to comment
Share on other sites

Znam vrlo precizan odgovor na to.Dok ne probas.:rolleyes:

Superteska droga ,jednom probas i gotovo.Na tome pociva uspeh te firme vec skoro 40g.,uredjaje prodaju iskljucivo demonstracijom.Izazovu te da stavis svoj gramofon pored njihovog...i ostalo je samo stvar tvog kreditnog savetnika.

Mene je izludjivao poslednih par dana ovaj oglas http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=97139 ponajvise zbog onog crvenog trosrafog djavola na Ittoku,da je hteo da pakuje i salje bio bi "Joe is dead Sondek for sale",mislim... odrobijala bi me apotekarka na ovu oskudacijaciju 100%.

Žena... farmaceut ???

Ufff, baš nezgodna kombinacija...

Link to comment
Share on other sites

Ma ja bi samo Majik LP12.

Za pocetak.

A na neki nacin i za kraj - ne bi ga vise nikad prodao. Samo upgradeovao.

Sto na ovu krizu znaci da je u pitanju dobra i razumna investicija, zar ne? :crno-na-belo

Uhh... Samo da malo razresim trenutne finansijske muke... Ionako sam provalio da iako CD-ove kupujem 15 godina a ploce manje od dve - imam isto original CD-ova koliko i ploca (OK, ploce su neke licence... ali opet).

P.S. Jedino bi se dvoumio... Armageddon - ili Radikal. Meni geddon deluje kao bolje napajanje, ali radikal ima bolji motor... Aro mi je sure bet, a onda bi bilo Akiva ili neka Lyra... Hmm...

Mozda da ipak ne pocinjem tu igranku, deluje da je stvarno bez prestanka... Mada.... hhmmmmm.... Videcemo koliko cu da izdrzim :).

Link to comment
Share on other sites

Mene je izludjivao poslednih par dana ovaj oglas http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=97139 ponajvise zbog onog crvenog trosrafog djavola na Ittoku,da je hteo da pakuje i salje bio bi "Joe is dead Sondek for

Свуђа ми Ñе боја те главе :facehearts а не знам зашто?!

Ma sta da ti pricam.Kad god me uvati kako krijumcarim vinile u kucu posle popijem litar mleka,za svaki slucaj-trebalo,ne trebalo sto kaze Lane "ne moz' da skodi"...

ЗамиÑли мене Ñа дековима и никада ниÑам био ухваћен :roll: .

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Mene je izludjivao poslednih par dana ovaj oglas http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=97139 ponajvise zbog onog crvenog trosrafog djavola na Ittoku,da je hteo da pakuje i salje bio bi "Joe is dead Sondek for sale",mislim... odrobijala bi me apotekarka na ovu oskudacijaciju 100%.

Ja ti ipak zelim onu drugu, jednog dana... Onu sto zAkiva. Za fotelju, je'l. :)

Link to comment
Share on other sites

pitanje za sondeka i ostale da li ste culi ili procitali kakvu sinergiju ima naim 1 ili2 sa tanoyima ,fostexima i ostalom garniturom fulrenge,nesto kontam da bi to moglo isto biti dobar mach

proviri malo na PFM forum,ima tamo par korisnika koji se kunu na to da to radi dobro sa starijim DC-ima,kolaju price da Tannoy koristi i da je koristio u razvoju i Naim elektroniku izmedju ostalog..makar kolko se cinilo da dolazi mozda do sukoba interesa=velike membrane mozda nisu idealni partner za tu PRaT orijentaciju,al rade posao..doduse okrecu celu stvar mozda u drugaciji pravac no sa cevima ili vintage Sansui/Marantzima,ali ima necega u celoj toj prici oko cudne sinergije...

Link to comment
Share on other sites

Ma ja bi samo Majik LP12.

Za pocetak.

A na neki nacin i za kraj - ne bi ga vise nikad prodao. Samo upgradeovao.

Sto na ovu krizu znaci da je u pitanju dobra i razumna investicija, zar ne? :crno-na-belo

Uhh... Samo da malo razresim trenutne finansijske muke... Ionako sam provalio da iako CD-ove kupujem 15 godina a ploce manje od dve - imam isto original CD-ova koliko i ploca (OK, ploce su neke licence... ali opet).

P.S. Jedino bi se dvoumio... Armageddon - ili Radikal. Meni geddon deluje kao bolje napajanje, ali radikal ima bolji motor... Aro mi je sure bet, a onda bi bilo Akiva ili neka Lyra... Hmm...

Mozda da ipak ne pocinjem tu igranku, deluje da je stvarno bez prestanka... Mada.... hhmmmmm.... Videcemo koliko cu da izdrzim :).

Pa neka teska transformacija na vidiku,kolko vidim od nekog ko je do skora tesko zagovarao digitaliju,otvarao cudne teme da su LP-isti vise zaljubljeni u omote,slike sa njih,no u zvuk koji je takav,kakav je sa 12" :D

Majik LP12 ti je sa Pro-ject 9cc ruckom,to pametni ljudi uzmu zajedno,zbog povoljnog cenovnog paket aranzmana,rucku tako kako je prodas negde na stranskom forumu za dobre pare,jos neotpakovanu, B) i od dobijenih para uzmes neki dobar polovnjak Linn sa PFM-a ^_^

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje zagovaram digitaliju kao, po mnogo pitanja bolju. Ono sto se meni svidja kod vinila je - produkcija. Vinil nije podlegao loudness war-u, niti to moze iz tehnickih razloga. Zato sam poceo da kupujem ploce, zato cu ih i dalje kupovati. Dalje, ja sam tvrdio da se MENI svidjaju omoti, ne vidim tu nista lose - jesu lepi. :D

Glavni razlog zasto ja "trosim" vinil je nemogucnost da sve sto zelim nabavim kao ultra-turbo-dobro produciranu digitaliju.... valjda. Mada, ja volim i CD da vrtim, a imam CD koji se rucno otvara i koji ima "clamp", tj. puck. :) Konacno, ima albuma koji nikada nisu izasli na pristojnom CD izdanju, a jesu na vinilu. Samim tim, za njih je vinil - jedino resenje. Ili bar povoljnije u odnosu na juriti stara CD izdanja koja kostaju basnoslovno puno...

A cuj - Majik LP12 jeste ono na sta ciljam, ali sumnjam da cu menjati rucku odma. Slusam kako jeste, pa onda polako.... Jedan upgrade po jedan. :) Moze cak da se desi da to bude i PRVI upgrade mog sistema, videcemo. :) Za sad sam u nekoj drugoj prici, kad bude vise para i vise vremena - lako cemo. Ako nista, to je komponenta za koju mi je zena rekla "toliko lepo izgleda - samo mi nemoj reci koliko si ga platio i uzmi ga" svojevremeno :). Tako da, cim se malo sredim finansijski... :D

Link to comment
Share on other sites

proviri malo na PFM forum,ima tamo par korisnika koji se kunu na to da to radi dobro sa starijim DC-ima,kolaju price da Tannoy koristi i da je koristio u razvoju i Naim elektroniku izmedju ostalog..

Osim losos ekipe, ima i ljudi na Naim forumu punih reci hvale za Tannoy. Slobodno i tamo malo pretrazi.... :)

Link to comment
Share on other sites

nemoj nista da se cudis,ako je na slici "Two" gramofonski set-up sa slike je naznacen na testu u HFNRR-u sredinom '80 kao perfect match za njega..no comment..

Meni se nedavno vratila moja Dvojka + PSX sa kompletnog refresh-a (zamenjeni svi kondenzatori, sve rasklopljeno i detaljno ocisceno),

Sansui trentno malo odmara, a ja se secam kako je to bilo pre 20 godina kada sam kupio Cyrus One. :)

...U raznim kombinacijama sa drugim uredjajima bilo sta od ovoga,nije bilo ni blizu dobro kao u kombinaciji linn/naim...

...Voleo bi cuti i pozitivna iskustva sa drugim uredjajima.

Ne znam da li si slusao Cyrus Two + PSX sa LP12?

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...