Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

I ja glasam za Adikt! :)

Svojim Adiktom sam bio veoma zadovoljan, a mislim da je i kolega @brale zadovoljan kako on sada svira. Prodao sam ga jer sam želeo da pređem na MC glavu (Linn Krystal) iz više razloga, između ostalih i zato što sam prešao na novi Linn Akurate DSM preamp koji u sebi ima i ugrađeji MC phonostage, pa mi je to otvorilo vrata i da dalje unapređujem svoj LP12.

Bilo bi mi jako drago da svoj LP12 što pre kompletirate i počnete da uživate u njemu. Znam da ste ranije imali LP12 u više navrata, ali takođe znam da ćete ponovo da se iznenadite kako lepo svira, kada ga budete ponovo čuli u svom setapu! 😀

 

Link to comment
Share on other sites

S vremena na vreme se neko istrci pa objavi pre Linn neku novinu,pa nek bude to slucaj i na ovoj temi.Evo slike nove nove MC glave, a izlazi i nova verzija Radikal. Naziv modela zvucnice je Ekstatik ...ima čuveno K u nazivu, a i 3 point mounting.Za ostalo sacekacemo Linn 😁

 

Screenshot_20210922-221653_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo i nove verzije Radikal napajanja za motor i phonostage. Uz novi Radikal ide i potpuno novi DC 12v motor. Kućišta su ostala ista.

 

 

New Radikal 'hyper-accurate' speed management:

~ Sustained rotation closer to 33⅓rpm than ever before, thanks to a hyper-accurate and responsive FPGA-managed motor control unit, Linn's most precise and responsive MCU ever.

~ New housing decouples the motor from the deck more effectively.

~ Precision engineered motor produces ultra-smooth rotation.

~ All new 6-layer board facilitates shorter signal paths, smaller componentry and minimal overall noise, via dedicated ground and power planes.

~ Quieter, regulated supply rails have the added halo effect of improving sound quality from Urika/Urika II phono stages.

RRP £4250 in Akurate casework, £6500 in Klimax casework

2-E3-FA920-C546-495-D-B6-B7-C18560816505

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Klimax 350a su sada apgrejdovane i postale su Klimax 350 Exakt Organik, što znači da u sebi imaju digitalne skretnice, Organik DAC-ove nove generacije, zatim pretpojačala i pojačala snage. Pojačala snage su dosta pojačana.

IMG_3442.thumb.JPG.670427ffe0be2bc1cd3f421658750e68.JPG

 

IMG_3443.thumb.JPG.eab717624925c8c4ce7d9ec93ffc9696.JPG

 

IMG_3441.thumb.JPG.1399c64f7b3c0c3dc8d8244b89d398f8.JPG



IMG_3450.thumb.JPG.9d0986f883027d0beaf5a014cd58dae3.JPG

 

IMG_3445.thumb.JPG.8cb1ade04863bfe47f1b686afa574dd7.JPG

 

IMG_3449.thumb.JPG.ebed86ae692a32043e25718a369b0657.JPG

 

IMG_3452.thumb.JPG.edb1a2ffcf157617a6eafdea64ddd90e.JPG

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče zvuka, na prvo slušanje su mi se veoma dopali, ali se još uvek privikavam, jer ceo sistem sada zvuči drugačije u poređenju sa onim pre apgrejda. Moraju još da mi se slegnu utisci, pa ću da napišem opširnije. Nažalost Klimax DSM nema u sebi phonostage. Probao sam da gramofon priključim preko malog Cambridge Audio 640p, ali se jednostavno izgubilo čitavo jedno područje u srednjem opsegu, pa sam odustao i isključio ga. Sada Akurate DSM koristim kao phonostage, ukinuo sam mu kontrolu glasnoće. U njega sam uključio gramofon, pa iz njega u Klimax DSM idu analogni, spdif i optički kablovi, probao sam sve varijante, najviše mi se dopada kako zvuči preko optičke veze, iako je 96/24, lepše mi zvuči neko spdif koji je 192/24. A oba mi zvuče preciznje nego analogna veza... a i dosta su glasniji.   

Link to comment
Share on other sites

To što ste Vi uspeli da zaokružite u sistem je, ako ne grešim, plafon od Linn.
Mislim da će taj zvuk biti jednostavno drugačiji (isto dobar kao i onaj ranije, za Linn i objektivno verovatno i bolji naravno) jer ne mogu da razumem šta bi u onom zvuku (koji sam slušao ranije) moglo uopšte da se poboljša.
Kako li će tek to da se čuje?
Još jednom čestitam!

Link to comment
Share on other sites

Imao sam cast i priliku da u prolazu poslusam premijerno par minuta ove nove zmajeve i ukratko - vise sam nego zadovoljan onim sto sam cuo. Pun pogodak! :thumbsup2

Vec u tih par minuta je mnogo toga jasno - zvuk koji je dinamican, transparentan, detaljan, otvoren, a ne "napada", nije "in the face", sto mi je bila u principu i jedina zamerka na prethodnu "verziju" sistema. Ocekivao sam ono sto je bilo ranije podignuto na jos visi nivo - dobitak je za mene licno veci od toga, jer je karakter zvuka sada priblizen onome sto preferiram u svom sistemu.

Kad malo sve "legne" - dolazim na druzenje i degustaciju sistema :listen

 

@NL.

Bio bi red da konacno kreiras temu o svom sistemu! :P

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Srecko said:

To što ste Vi uspeli da zaokružite u sistem je, ako ne grešim, plafon od Linn.
Mislim da će taj zvuk biti jednostavno drugačiji (isto dobar kao i onaj ranije, za Linn i objektivno verovatno i bolji naravno) jer ne mogu da razumem šta bi u onom zvuku (koji sam slušao ranije) moglo uopšte da se poboljša.
Kako li će tek to da se čuje?
Još jednom čestitam!

Hvala puno! Čućete i sami kada budete svratili da se čuje drugačije :) 

22 sati ranije, sondek said:

Sjajno, čestitam !!!

Slobodno napisi isti izraz odusevljenosti novim zvukom kao i meni u poruci...da te malo odrukam 😉

Hvala puno! Na prvo slušanje su me oborili s nogu - preciznošću, naročito u midbas i bas području. Bas udari i zaćuti, a pre apgrejda udari i nastavi da rezonira. Kao da sam skinuo neki tanki, nevidljivi veo sa starih zvučnika - sve deuje jasnije i svežije. Visoki su recimo manje napadni, a čitava scena je udaljenija od slušaoca, slušanje je opuštenije, manje je "in the face". Pored toga, za veliku većinu numera nije uopšte više neophodan Space optimisation. Neke numere koje su pre apgrejda bile "šampioni" u pikovima na cca 34Hz i sada ipak traže da uključim SO.

Inače, sada imam Space optimisation+, koji radi u svakom zvučniku "nezavisno", a interveniše direktno na digitalnoj skretnici i to samo u frekventni opseg koji je potrebno da bude "tretiran".

Sada me mnogo muči gramofon, jer nisam više siguran da li digitalija zvuči bolje, a on isto, pa je razlika manja. Ili je gramofon lošiji, jer nemam adekvatan phonostage. Dinamika je i dalje na strani gramofona, i u ovoj postavci, tu nema sumnje... ali kada stigne Urika (ili Urika 2) sve će se to razotkriti i prikazati kao na dlanu :)

Još zapažanja ću napisati u narednim danima.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, srdjan_cvetkovic said:

Svaka čast Nikola, top sistem, bravo!

21 sati ranije, ab said:

Стварно добро изгледа све то, свака част!

21 sati ranije, Father said:

Neka je sa srećom i dugo da te služe nove igračke.

Ne žuri sa utiscima, mora to sve da legne na svoje. Biće interesantno čuti utiske ovako značajnog upgrade-a.

🍻

Hvala puno! Biće mi drago da budete moji gosti, pa da i čujete kakav je karakter sada :) 

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Delija said:

Imao sam cast i priliku da u prolazu poslusam premijerno par minuta ove nove zmajeve i ukratko - vise sam nego zadovoljan onim sto sam cuo. Pun pogodak! :thumbsup2

Vec u tih par minuta je mnogo toga jasno - zvuk koji je dinamican, transparentan, detaljan, otvoren, a ne "napada", nije "in the face", sto mi je bila u principu i jedina zamerka na prethodnu "verziju" sistema. Ocekivao sam ono sto je bilo ranije podignuto na jos visi nivo - dobitak je za mene licno veci od toga, jer je karakter zvuka sada priblizen onome sto preferiram u svom sistemu.

Kad malo sve "legne" - dolazim na druzenje i degustaciju sistema :listen

 

@NL.

Bio bi red da konacno kreiras temu o svom sistemu! :P

Hvala na lepim rečima, da zaista je karakter drugačiji sada. Laganiji su za slušanje, manje su utišani u donjem području, jer ne radi SO. Možda i zbog toga čitava prezentacija deluje "bogatija". U bas području je punija, pa se onda čini da srednji i visoki manje dominiraju nego ranije.

Radujem se skorom druženju! :) 

Da, definitivno bi mogao i da otvorim temu o svom sistemu. Jedino što mi se sistem potpuno uklapa u Republikansku temu, pa zbog toga malo oklevam.  

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, NL. said:

Hvala puno! Biće mi drago da budete moji gosti, pa da i čujete kakav je karakter sada :) 

Ја сам критиковао твој претходни сетап, сада већ то има много више смисла и драго ми је због тога.

уживај, заслужио си

Link to comment
Share on other sites

On 11.10.2021. at 20:36, NL. said:

...Pored toga, za veliku većinu numera nije uopšte više neophodan Space optimisation. Neke numere koje su pre apgrejda bile "šampioni" u pikovima na cca 34Hz i sada ipak traže da uključim SO...

Zaboravih ovo da prokomentarisem.

Tolike razlike tesko da pravi samo promena pojacala. I stara pojacala su sigurno bila odlicna - iako ne sumnjam da su nova jos bolja.

Rekao bih da je jednostavno drugaciji "voicing" zvucnika - drugacije su "gadjali" njegov FR, sa manje energije na tih kriticnih 34 Hz iliti na najnizim frekvencijama. I to je dobro za tebe - i verovatno vecinu u normalnim sobama manjim od 50m2 :) U tom ultra kratkom testu koji sam poslusao - i taj novi SO+ se ipak "cuje", ali treba to tek fino podesiti. Sa takvim konceptom mora biti bolji od starog. Ako moze da se totalno izoluje samo na bas driver-ima - sjajno.

Verujem da je i ostatak price vezan za promenu karaktera zvuka posledica promene "voicing"-a - vrlo verovatno sa malo atenuiranim podrucjem od 1 do 4 kHz. Pomenuo si i malu promenu pozicije zvucnika, ali to opet ne pravi toliku razliku - onaj bazni karakter zvuka ostaje vrlo slican.

Steta sto nismo detaljno izmerili stari odziv, pa da mozemo da uporedimo sa novim - cisto zabave rade :) Mada, realno je to najmanje vazno - vazno je da to sada radi sjajno.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih ovo da prokomentarisem.
Tolike razlike tesko da pravi samo promena pojacala. I stara pojacala su sigurno bila odlicna - iako ne sumnjam da su nova jos bolja.
Rekao bih da je jednostavno drugaciji "voicing" zvucnika - drugacije su "gadjali" njegov FR, sa manje energije na tih kriticnih 34 Hz iliti na najnizim frekvencijama. I to je dobro za tebe - i verovatno vecinu u normalnim sobama manjim od 50m2  U tom ultra kratkom testu koji sam poslusao - i taj novi SO+ se ipak "cuje", ali treba to tek fino podesiti. Sa takvim konceptom mora biti bolji od starog.
Verujem da je i ostatak price vezan za promenu karaktera zvuka posledica promene "voicing"-a - vrlo verovatno sa malo atenuiranim podrucjem od 1 do 4 kHz. Pomenuo si i malu promenu pozicije zvucnika, ali to opet ne pravi toliku razliku - onaj bazni karakter zvuka ostaje vrlo slican.
Steta sto nismo detaljno izmerili stari odziv, pa da mozemo da uporedimo sa novim - cisto zabave rade  Mada, realno je to najmanje vazno - vazno je da to sada radi sjajno.

+1000
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...