Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

23 minuta ranije, ab said:

Kallax носи своју вредност (плоче) али није адекватне висине, много боље би било да не прелази 60-70 максимално у висину. 
Размишљај о ХиФи полици сада у старту. 
Битно је што пре почети користити пун потенцијал, а не само се ослањати на тај богаљи room corection који ради какав такав посао али не и најбољи. 

nabavio sam Pro-ject zidnu policu za gramofon, koju ću sada da montiram. Razmišljam da nabavim još jednu, pa da na nju stavim preampr i to je to što se tiče uređaja... a da Kallax ostane za ploče. 

U pravu si apsolutno za room corection i pozicioniranje, na tome ću morati sada dosta da poradim i da eksperimentišem 

Link to comment
Share on other sites

Cao ljudi,

prvo da cestitam NL, bas si se super ponovio. Polako, ocekujem i da ce se zvucnici smestiti tamo gde su najbolje podzemne vode, i u tom premestanju 50tak kg treba uzivati  :)

Molim za pomoc. Skoro kompletirah full Linn-Naim sistem s LP12 Sondekom, SN 032816. Nisam siguran da ima dovoljno bearing ulja pa bi ga svakako zamenio, trenutno je unutra izgleda white ulje, sto ni trebalo biti ok.

Koje ulje ide u mog sondeka, obzirom da sam video da se crno ulje koristi od 87, a po serijskom broju moj  primerak je negde izmedju 79 i 81? I jos bitnije, gde da ga kupim?

Link to comment
Share on other sites

Prvo da se zahvalim :)

Drago mi je da ima još poklonika Linn-Naim zvuka! :) 

Što se tiče ulja za ležaj, verujem da će @sondek da odgovoru na ovo pitanje, jer je od mene mnogo upućeniji. Sa druge strane, nema greške ni da postaviš pitanje u jednoj rečenici na [email protected] , zaista odgovaraju u kratkom roku, a daće ti najprecizniji odgovor.

pozdrav! NL.

 

Link to comment
Share on other sites

To je stari lezaj,znaci nemoj uzimati Black oil .Vec naglasi da je (naj)stariji lezaj dileru.Diler je sad Audio plus u Novom Sadu.Njima koliko znam stizu neke sprave pa ti mozda to uklope da stigne sa tim.Imas i na ebay dilera koji se oglasavaju,ako omanes kod njih.

Edit.Mozes se jos konsultovati sa Gavrom,on verovatno ima odgovarajuci tip ulja.

Link to comment
Share on other sites

Super hvala. Podesavanje Sondeka bukvalno pravi nebo-zemlja razliku u zvuku, toliko je nezan i osetljiv.
Uspeo sam sam da ga podesim i upucam u nekoliko dana tako da sam zasad bas zadovoljan. I dalje cu da se zezam sa tim, bas me vozi.
Opet, nosicu ga kod Gavre sigurno, samo da pustim crva da naraste, jedino sto me brine je vracanje od Gavre posle podesavanja, kod mene. Ovih par dana upucavanja me je uverilo da je moguce da jedna nezna voznja kolima moze da mu razdrnda iznutrice.
Da li imas neki savet za voznju, osim skidanja oba tanjira sto je must?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Upucavanje je izraz za tweakovanje nisana puske sa mestom gde pada metak, ko je bio u vojsci znace a u prevodu aka tweakovanje opruga, alignmenta glave, rucice i ostalih iznutrica i ekstremiteta u cilju pogotka pravo u metu u centru brazde ploce

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, brale said:

Upucavanje je izraz za tweakovanje nisana puske sa mestom gde pada metak, ko je bio u vojsci znace a u prevodu aka tweakovanje opruga, alignmenta glave, rucice i ostalih iznutrica i ekstremiteta u cilju pogotka pravo u metu u centru brazde ploce

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Skidam kapu za ovaj post pojasnjenja.Pravi gramofondžija :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Naleteo sam na još jedan dobar sajt sa rekao bih bazicnim stvarima o Linn LP12 datim kroz FAQ nekih korisnika.

 

http://www.hoth.uk/LP12-FAQ.htm#arminfo

 

Interesantan je sto je nekako na jednom mestu sve sto može prosečnog korisnika Linn LP12 da interesuje.

Konkretno mene su interesovale Rega ručice zato sto su Linn ručice nenormalno poskupele (baš se iz materijala i vidi rast cena, trenutno je “Akito 3” oko 2500 GBP a “Ekos SE” nešto ispod 5000 GBP) i to je jedini sajt na kome sam pronašao neko konkretno iskustvo sa Regom na Linn platformi a da to nije post na nekom forumu.

Nije više stvarno pitanje da li će čovek odvojiti novac za Linn ručicu već što imam utisak da bih se ja osećao kao magarac da dam 5000 GBP za nov “Ekos SE” koji po iskustvima mnogih daleko manje vredi.

“Akito 1” kada je napravljen 1990. je bio ustvari “ulazna ruka” za LP12 i koštao je 149 GBP. Najgore od svega sto je to izgleda bio loš dizajn (ruka je znala da se “koči” pa su je mnogi kako kažu “bacili u korpu za đubre”). Paradoksalno je da je cena tih ručica na ebay između 300-700 € danas a rekoh da je dizajn problematičan naročito ležajevi koji su lepljeni i jako ih je problematicno zbog toga remontovati.

Generalno provejava stav da Linn ručice nisu za kupovinu kao polovne izuzev “Itok LV...” .

Najgore od svega je sto objektivno ljudi kada govore o dobro zvučećim “Linn LP12” onda su na njima neke druge ručice: “Naim ARo”, Graham, Nima i mnoge druge.......

Naravno “Linn Ekos SE” je dobra ručica ali kako kažu daleko od tog cenovnog razreda u kome je.

Nasuprot Linn ručicama Rega ručice svi hvale kao odličan izbor za kupovinu kada su u pitanju polovne ručice.

Suština je da za malte ne novac dat za “Akito 3” koja je projektovana (“Akito 1”) kao ulazna ručica za LP12 vi možete kupiti najbolju Rega ručicu RB3000 ili polovni RB3000 bezmalo košta kao polovni “Akito 2”.

Suština je da je čovek napravio divan overview osnovnih dilema koje imamo mi korisnici “Linn LP12” (upgrade, nezavisni proizvođači .......... )koji naravno nije savršen i ne sadrzi baš sve odgovore.

Link to comment
Share on other sites

@braleMogao bi postovati neku sliku Sondeka/sistema.Interesantno bi bilo cuti sta je ostatak gramofonskog set-up a.Koja rucka,glava phono preamp.Naravno i ostatak sistema odnosno amp i zvucnici.

Upucavanje je,da se osvrnem jos jednom, odlican izraz,vazi isto i za ostatak sistema,medjusobnu udesenost komponenti i narocito pozicioniranje zvucnika.Ovo poslednje mi je pored VTA poseban pik.Najbolje od svega je i sto je besplatno.Nekad je 5 cm u poziciji zvucnika ili 0.5mm u Vta veci apgrejd od citave nove komponente.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam iskreno sokiran nekim novim cenama iz gramofonskog sveta.Akito mi je do skoro bila preskupa sa cenom od 1200.Mslm gde su granice hajpa ??? Btw inace noviji tipovi Akito nemaju problem lezajeva i mnogi ih ocenjuju boljim od ittok.Od starih basicnih rucica bolje je ici na basic plus.Ne treba samo imati preterana ocekivanja od njih.Dok je recimo Ittok bio skuplji od sondeka te bazicne rucke su isle u gramofone koji su sa ruckom kostali 200-300funti.To je bio period kad je linn pravio i dosta uredjaja nize ili srednje klase.Lepo su oni to oznacavali zvezdicama u svom kvalitetu od 2 do 5...samo se to zaboravlja.

Link to comment
Share on other sites

Nisu bitni apsolutni iznosi cena ručica.

Suština je da je “Linn Itok LVII” bio top Linn ručica u tom momentu a Akito je bio ulazna baš kao i Basik pre nje.

Takođe (mnogo procitah o ručicama u poslednjih par nedelja) Itok je očito bio odličan dizajn po svemu, da kažu da je “Itok LVIII” bio bolji od “Ekos 1” koji je napravljen da ga zameni.

Itok je jednostavno pogođen dizajn koji se pokazao kao veoma dobar i trajan-dugovečan, što izgleda da ostali nisu.

PS: Moguće je da “Akito 3” neki karakterišu bolje od “Itok”. Ja sam naprotiv nailazio, uglavnom, na suprotna mišljenja.

Link to comment
Share on other sites

LVIII mi je neka nedosanjana prica.Postao mi je preskup,1000evra za polovnu rucku nema sanse.Jednostavno se prenamnozilo gramofondžija,a koliko god je toga proizvedeno je malo.Cak i kod nas gde je mrtvo more za hifu brzo odu sondeci. Sledece godine 50g mogu da zamislim ...

Link to comment
Share on other sites

Sve me mrzi preko dana da slikam pa da nakacim al za ukazanu pomoc moram da se malo pomucim. Evo i sistema da se ubacim u Republiku, na kvarno bez PCRa, a karantin cu svakako dobrovoljno prihvatiti :)

Main> Naim XS, Naim CD5, Naim Stage Line, Linn Pekin, Sondek LP12 (Linn Basic Plus, AT VM540ML), Auris Poison 3

Rest> sve naim kablovi, hand made polica, 500 ploca i otprilike toliko original diskova ...

Pronadjite uljeza, pomoc - uljez nije Auris :)

sistem1.jpg

sistem2.jpg

sistem3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...