Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

 Ja razmisljam da li ima nesto drugo.... bilo je brdo USB->SPDIF adaptera mora da ima nesto na oglasima? Baci pogled, pa vidi ima li podrske za Linux, ili pogledaj Volumio npr., za dokumentaciju, da li ima drajvera za jos nesto? Da se ne smaras sa carinom, ako ima neki polovan na oglasima....

Link to comment
Share on other sites

On 11.3.2021. at 13:21, CoyoteKG said:

Idem onda sigurno na Allo.

Samo sad da vidim kako sto jeftinije da prodjem. Imam losa iskustva sa Carinom. Jednom sam porucio slusalice od 100$ ukupno sa postarinom i platio carinu i PDV 70E

Pre nego što sam kupio Linn strimer (tj. all-in-one uređaj), alternativa mi je bio Naim Nait XS2 pojačalo+ Naim ND5 XS strimer.

Slučaj je tako hteo da prvo naiđem na dobru ponudu za Linn, inače lako je moglo da se dogodi da sada bude vlasnik pomenutog Naim combo-a.

Dakle, moje predlog je Naim ND5 XS (ili možda Naim ND5 XS2, ako može da se uklopi u budžet). A onda sledeći korak može da bude upgrade pojačaja. Ne bi mi sigurno bilo žao da na izvor potrošim malo više, jer je izvor važna karika.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NL. said:

Ne bi mi sigurno bilo žao da na izvor potrošim malo više

image.png.12b8d3242f84dc3f899735b94e52867f.png

 

Malo više? :D

Čak i polovan da je u pola cene (što izgleda nikad nije slučaj sa Naimom), bio bi preskup.

Voleo bih da čujem istovremeno recimo taj Allo kombo i neki od ova dva, da vidim da li bi moje uši bile sposobne da primete razliku.

 

Ali da su lepi, lepi su :D

Link to comment
Share on other sites

Izvini, zaboravih da napišem da sam ja gledao polovno, a i sada tebi predlažem polovni ND5 XS. Kao što reče Sondek, ima ih ispod 1000 EUR u inostranstvu, a možda i ovde neko bude prodavao. Secam se da je bio jedan ranije oglašen na KP... naravno, kako to obično biva, pojavio se nakon što sam ja već obavio kupovinu :) 

Link to comment
Share on other sites

Konačno kupih normalan pravi bakarni kabl 2X5m “Linn LK20”, direktno od Linn-a.

86728178009540466330810134d83187.jpg


Upravo su mi stigle i WBT Spade viljuške (naručio sa ebay) za zvučnike.
Ovih dana ću ih montirati, pa bez obzira sto ja neću osetiti verovatno bilo kakvu razliku (mator sam za HiFi kao Federer za tenis) bar ću znati (mozgom) da je kabl pristojan; što ni najmanje nije nebitno.

b71576979755b99eb148edc1c92aa893.jpg

Link to comment
Share on other sites

Odličan izbor Srećko! Javite obavezno utiske kada ih priključite.

Koristim K-20, po mom mišljenju je to odličan kabal, a cena veoma pristojna. S tim što sam ga i sa jedne i sa duge strane terminisao pozlaćenim BFA bananicama od berilijuma... koje sam takođe kupio preko Ebay-a :)  Nosio sam ih kod Kanibala, pa ih je lepo utopio u kalaj, a zatim preko stavio termo bužir.

Imam i K-200, ali je 2x3m pa mi je sada kratak i zato ga ne koristim. To je najkvalitetniji Linn zvučnički kabal, takođe bakarni. Ali da budem iskren, nisam čuo razliku između njega i K-20. Možda bih čuo da imam kvalitetnije zvučnike... :D      

Link to comment
Share on other sites

Probao sam Linn K20.
Čini se da je dobar kabl.
Ja inače trenutno koristim neki Oelhbach (bio je 10€/m, sa dodatkom srebra) i sa Harbeth M40.1 više volim njega jer sa njim kao da Supernait 3 bolje kontroliše bas (jako mi je bitno jer sam ih nagurao u ćošak) i nekako je otvoreniji sto opet prija Harbet (za moj i suprugin ukus) pogotovo zbog toga so sam ih loše postavio.
Potpuno je suprotna priča sa Quad ESL 63. Mnogo mi se više dopada Linn K20.
Bas je fenomenalan kao i srednje tonsko podrucje. Nekako je i dalje sve kristalno jasno ali nekako ne prsti kao sa Oelhbach.
Nažalost ne umem da opišem ono sto čujem bolje.
Sto se tiče WBT Spade viljuski uopšte mi se ne sviđa kako leže na terminalima Harbetha a Quad ESL 63 ima terminale za banana konektore te su se WBT Spade viljuške preselile na klupu za rezerve.

Link to comment
Share on other sites

kabal je "pravi" bakar, wbt je posrebren vrhunski, a od cega li su oni linn valjci u crnoj plastici?
zna li se?

To su prostački Naim konektori koji Naim isporučuje uz pojacavač. Mislim da su pinovi bakar sa nekom prevlakom ali ne znam sigurno.
Moram da priznam da mnogo bolje leže-drže-imaju bolji kontakt u Naim konektorima pojačavača.
Linn K20 je za te pare stvarno dobar kabl.
Podseća me jako na onaj elektricarski za u zid.
Verovatno da grešim ali stvarno mnogo liči.
Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Srecko said:


To su prostački Naim konektori koji Naim isporučuje uz pojacavač. Mislim da su pinovi bakar sa nekom prevlakom ali ne znam sigurno.
Moram da priznam da mnogo bolje leže-drže-imaju bolji kontakt u Naim konektorima pojačavača.
Linn K20 je za te pare stvarno dobar kabl.
Podseća me jako na onaj elektricarski za u zid.
Verovatno da grešim ali stvarno mnogo liči.

daj Boze da je tako ali znajuci engleze to je mesing niklovan.

 

wbt od e-baya do klupe za rezerve mereno u satima, kukala mu majka nije dovoljno dobar za drustvo :plakanje, a meni se to jedino svidja.

Link to comment
Share on other sites

[mention=43501]Srecko[/mention] kad budete hteli nesto od WBT-a da kupite u buduce javite se, u Bg je skoro sve na lageru, danas za danas, bez postarine, carine i jeftinije nego bilo gde na svetu.

Da sam znao ranije.
U pravu ste stvarno viljuške izgledaju dobro i lepo ali nisu za mene.
Namestao sam ih da i terminali mojih Harbeth uhvate dobro 15 minuta (krut je kabl naravno ne kao Naim NAC A5 ali ipak jako krut) priselo mi slušanje.
Posle ovog iskustva bar znam da više volim banana konektore, ipak sam ja matorac.
A kabl Linn K20 sam uzeo samo da vidim da li Naim bar trepne kad laze o toj električnoj specifikaciji za kabl na kojoj insistiraju u uputstvima za upotrebu pojačavača.
I konstatovah da ne trepnuše.
Link to comment
Share on other sites

daj Boze da je tako ali znajuci engleze to je mesing niklovan.
 
wbt od e-baya do klupe za rezerve mereno u satima, kukala mu majka nije dovoljno dobar za drustvo :plakanje, a meni se to jedino svidja.

U pravu ste, mada ja volim tako da imam te fine stvarcice koje je neko jako pametno konstrukciono osmislio.
Logično je što Vi “jedino volite” takve stvari, Vi ste ozbiljan zaljubljenik i poznavalac a ja sam šalabajzer i uz to i veliki konformista.
Link to comment
Share on other sites

40 minuta ranije, Srecko said:


U pravu ste, mada ja volim tako da imam te fine stvarcice koje je neko jako pametno konstrukciono osmislio.
Logično je što Vi “jedino volite” takve stvari, Vi ste ozbiljan zaljubljenik i poznavalac a ja sam šalabajzer i uz to i veliki konformista.

ocigledno Vama nisu pogodili ergonomiju.

Link to comment
Share on other sites

Mogu potvrditi da je ubedljivo najgori izbor, bez obzira na poziciju, upravo posrebreni Oehlbach. Ja sam ga imao bukvalno na svim pozicijama, i sa svih je izbacen, desetine metara (mozda i stotine).

EDIT: Ispravka. Los je izbor za sistem kvaliteta kao sto je Sreckov, za niskobudzetne je solidan.

Link to comment
Share on other sites

[mention=43501]Srecko[/mention] Zasto bi iko pored ekstra cena kod Slobe pazario WBT sa ebay-a? Plus - zbog prakticnosti uvek pre biram locking bananice.

Dodatno, nije posrebreni Oehlbach za tvoj sistem ni pod razno. Nije ni za mnogo losije sisteme.

 

Ne znam Slobu i nisam znao da drži WBT.

Zvao sam ljude sa KP koji drže normalne konektore: CMC, Yarbo; koji zbog problema sa transportom nisu imali na lageru gotovo ništa.

Zbog pandemije ne idem nigde, sve kupujem online pa mi je tako bilo nekako najlakše (rekoh da sam lenj).

Takođe prosle godine-decembar sam naručio kabl Naim NAC A5 od zastupnika (telefonom jer ga na site nemaju) i 4-5.meseci niko mi se nije ni javio..

Što se tiče Oelhbach upravo, sam hteo da ga zamenim sa bakarnim kablom koji Naim preporučuje (od kako sam kupio Naim nisam izvadio iz ormana Dynaco ST-70 i Quad 405-2 Keith Snook MOD koji je namenjen za Quad ESL 63) jer se meni i supruzi dopada kako sviri Naim a i samo je jedna kutija i komforan mi je (daljinski).

Što se viljuški WBT tiče nikad ranije ih nisam imao, prelepe su vidi se da su dobra stvar ali rekoh da sam se (možda i zbog krutosti kabla) namučio se da ih korektno postavim. Nekako su mi bananice mnogo manuverabilnije a ja se ponekad uzelim ESL i stavim ih par dana pa nekako mi je sve sa bananicama lakše. Verujem da su viljuške za mene bolji izbor zato sam ih i kupio ali trenutno ni tenis ne igram (verujem da nisam samo ja psihički down) pa im nisam dao ni šansu (dobiće taj kabl ponovo šansu) ali mi sad nešto nije “legao”.

Dakle ja stvarno nisam dobar primer ni u čemu: mator sam i pitanje je koliko korektno čujem iako usni lekar kaže da je to ok, ne volim da slušam i poredim stvari, nemam formalno muzičko obrazovanje, nestrpljiv sam, lenj, nisam posvećen, .... da ne ređam sve moje mane ali trenutno mi: Naim, Harbeth, Oelhbach ... odgovaraju i to ne samo meni nego i supruzi.

Naim sam inače kupio samo zato sto je mali i ima oko 14kg a više nisam mlad da pomeram sprave od 30 i kusur kilograma.

Naravno da bi sve bilo bolje da sam mogao da se posavetujem sa nekim (Milan Sondek mi je ranije pomogao mnogo pri izboru Naim i ovo je prilika da mu zahvalim. Znam da mnogi ne vole Naim i da bi npr. Hegel bio bolji izbor ali bar kod mene preovladali su neki drugi razlozi da ne objašnjavam i čak sam veoma zadovoljan Naiom i izborom koji sam učinio) ali vreme je tesko i nikome nije lako, samo sam im ja potreban da ih masiram glupim pitanjima.

No ipak idu bolji dani, uvek sam bio optimista pa i sada sam, biće vremena da ispravim pogreške.

Iako Vam se verujem ne čini tako, puno čitam i pamtim savete koje dajete na forumu i prilagođavam ih sebi jer nisam spreman da zbog kvaliteta zvuka poremetim konfor svoje dnevne sobe na koji sam navikao (daleko bilo to u mojim godinama može biti okidač za Alchajmera).

Link to comment
Share on other sites

dobro jutro!

da li sam dobro shvatio:

Linn LK20 nije lekao na Harbeth (koji uglavnom slušate) pa je tamo ostao Oelbach?

"trenutno koristim neki Oelhbach (bio je 10€/m, sa dodatkom srebra) i sa Harbeth M40.1 više volim njega jer sa njim kao da Supernait 3 bolje kontroliše bas (jako mi je bitno jer sam ih nagurao u ćošak) i nekako je otvoreniji sto opet prija Harbet (za moj i suprugin ukus) pogotovo zbog toga so sam ih loše postavio.

Potpuno je suprotna priča sa Quad ESL 63. Mnogo mi se više dopada Linn K20."

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sigurno nisam u pravu ni u čemu jer da se mogu mojim pristupom postići dobri rezultati u ovoj oblasti ne bi se u ovoj grani industrije vrtele milijarde.
Dobra je stvar sto ja ipak, tokom vremena, ispravim svoje greske i uklopim neke komponente baš kao što i treba (kako poznavaoci i savetuju) jedino sve to: duže traje, mnogo više me košta ................. ali tako i treba da bude.
Neznanje nikom dobra nije donelo i treba da se plati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...