Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Nisam video post,sorry.Cuo sam inace ovakvo napajanje i vrhunski apgrejd jos 1992.g  ...imao sam vec tad sondeka i eto...od onda danascu sutra cu ...

Kao kad je u Velikom Bečkereku Lala konačno ubio sosu  pa ga pita sudija:

-Što Lalo?...,lepo tolke godine ziveli i sad odjednom tako.

-Ta nije gosn sudija,nije to odjednom ...nego danas cu, sutra cu :D:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Tako je,isto kuciste.To je mk 2 ,ali poslednja serija.Ko kupuje treba da gleda ser.brojeve preko 65000,to je noviji tip maticne ploce sa drugacijom montazom delova koja donosi i zvucni napredak.Dok su prvi stariji lingo2 samo prepakovani lingo1 ovaj je kao lingo3 tako da kome nije do dizajna ne mora da baca pare na lingo3 koji je noviji pa i skuplji. Lingo4 koji ti imas je vec sasvim druga prica,dosta drugaciji dizajn sa dodatom plocicom koja ide na gornju plocu ispod tanjira kod motora i vodi konstanu brigu i o najmanjim oscilacijama u brzini i regulise rad elektronike u skladu sa tim.Ovo moje je ipak prostiji uredjaj koji eto daje upeglano i cisto konstantno napajanje koje se "čuje". U skladu sa tim i uticaj na zvuk prijavljuju korisnici manje vise isti od 1-3 ,sa blagim skokom kod ovog mog tipa,a sa 4 jos dodatno bolji.Pored toga postoji i Radikal sa kojim ide i promena motora u DC.Ja sam se za ovo lingo2 odlucio zbog delom value/for money koji sam imao dooosta vremena da istrazim ali i da se slozi sa istim ostalim Lk kutijama.

Zvucno kad presaberem sta sam iscitao je da je kljucna razlika je prelazak sa Valhalle ili basic Majik napajanja na neko od zasebnih(ima ih i od dosta drugih proizvodjaca) i to su mi uvek predlagali kao kljucni napredak,pa tek onda fono sekcije kojoj sam ja dao prednost, mislim na Prefix da ostanemo sto vise u L&N vodama.Zaista razlika/napredak koja dobije se moze opisati i vecom.

Eto da skratim mozda nekom dilemu,da ostane na temi nakuckano,mada znam koliko nas je relativno malo .Mesta gde sam se ja po netu raspitivao i citao podrazumevaju hiljade korisnika lp12,kao i dugogodisnjih linn dilera, servisera, alternativnih proizvodjaca,forumasa...

Link to comment
Share on other sites

Quad ESL 63” kad bolje razmislim, stvarno se od svih zvučnika koje sam čuo, čuju najpribližnije slušalicama; kako to lepo jednom reče gospodin [mention]prophet [/mention] .

Nikada nisam do sada čuo takav epitet za zvuk “Quad ESL 63” i po meni je to možda i najbolji- najjezgrovitiji opis onoga sto se sa njih čuje.

Prosto je neprijatno koliko loše stvari (snimci) losije zvuče na ESL i kako perfektni snimci perfektno zvuče.

Standardno ESL, mogu se slušati milenijum i da vas glava ne zaboli, postajete nesvesni da nešto uopšte svira.

Sto bi mi Srbi rekli “Šta je kuća bez jednih ESL”.

Naravno ovo nije poređenje Noleta i Federera pa da čovek veoma lako shvati da je Nole za Federera sišao sa druge planete.

Kada su u pitanju “Harbeth M40.1” i “Quad ESL 63” mogu samo da ponovim da su to jednostavno dva potpuno različita zvuka, prelepa svaki na svoj način i opredeljivati se za bilo koji od njih bi bilo kao kad bi se čovek izjašnjavao koje dete više voli.

Prostački, nešto (meni) je lepše na “Quad ESL 63” (klasika pa i džez) a nešto na “Harbeth M40.1” (ostalo da ne elaboriram).

Jedino je nepobitno da iako fizički lakši i po zapremini manji “Quad ESL 63” traže znacajno više prostora za smeštaj (da bi dobro-pristojno zvučali) i opet idu na klupu za rezervne igrače.

Da pohvalim i “Naim Supernait 3”, rekao bih veomaaa lepo ide uz “Quad ESL 63”.

Link to comment
Share on other sites

Srecko uzivaj ! :cheers

Naim i Quad su klasicna kombinacija, potvrdjuje i sajt quadesl.org i to najcesce nait1 !  Dovoljno reci da je pok.Julijan Vereker osnivac i vlasnik naima koristio Quad i da je imao projekat izrade Esl zvucnika.Narocito prvim esl57 je pogodovao naim kojem i sa malom snagom nema nikakav priblem sa impedansom. Uglavnom su kvalitetna pojacala sa dobrim napajanjem bila i snaznija te su Quadovi bili u ozbiljnoj opasnosti i cesto unisteni.Njima su idealni bili lampasi,a naim se prosto nametao medju tranzistorcima sa dobrim pojacalima do 50w.Za nap250 se vec radio tzv.Quad mod tj fabricki ogranicavala snaga. Esl 63 je vec bolje podnosio vecu snagu ali cak i ovim mojim pise u manualu da se vodi posebna paznja sa pojacalima preko 100w.

Ja sam negde izmedju linn streamera sa ampom za letnji period i kupovine nap 160....koji je btw.ostao Julijanov omiljeni amp.Po meni je bolji od 250,svakako muzikalniji.Probao sam i 180 ali nije to to.

Link to comment
Share on other sites

Gospodine [mention]sondek [/mention] prelepo sviraju ESL-ovi kad se ovako podsetim.
Iznenađen sam ustvari kako dobro sa ESL-ima radi “Naim Supernait 3”.
Da ne grešim dušu prelepo je to radilo i sa lampama “Dynaco ST-70” ali, potpuno ste u pravu, leti je stvarno vruće sa lampama (ne podnosim da sedim u istoj sobi sa upaljenom klimom pa palim drugu u drugom delu stana).

Link to comment
Share on other sites

Drugar inace vozi esl63 sa 72/180 ,malo je slabiji bass ali predivan zvuk.On je doduse imao male zvucnike pa mu taj bass manjak ne smeta ni najmanje.Ja volim dobar bass i nikad ga nisam vise imao,tu i jeste najveca razlika sa novima.Samim tim su i tolerantniji i prema snimku i vrsti muzike.

Bas me je neko pitao za nove quad i novi naim200 pa ce mu ova tvoja potvrda za SN dobro doci.

Ps.u sto maraka sam znao da ce da se usunjaju opet u d.boravak :D ...ima i ja harbeth,nije da nemam

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Srecko said:

Gospodine [mention]sondek [/mention] prelepo sviraju ESL-ovi kad se ovako podsetim.
Iznenađen sam ustvari kako dobro sa ESL-ima radi “Naim Supernait 3”.
Da ne grešim dušu prelepo je to radilo i sa lampama “Dynaco ST-70” ali, potpuno ste u pravu, leti je stvarno vruće sa lampama (ne podnosim da sedim u istoj sobi sa upaljenom klimom pa palim drugu u drugom delu stana).

Kupio si idealan sistem,i da se ladi i grejes :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2021 at 4:47 PM, sondek said:

Hehe ne znas ti sta je krut kabl.Da si pazario naca5 za te tvoje bi mislio da su tvoji "lastiš".Potrudi se jos malo da nadjes,zaista ti konektori pod pravim uglom nisu dzaba napravljeni em krut kabl,em pravili te closse to wall zvucnike...bas ume ta situacija da bude P.i.T.A.

Uspeo da ih nadjem :) Jedva. Probao i preko ebay i par nekih UK dilera, niko nije ni odgovarao.

Pisao i Naimu nisu odgovorili.

Pisao i Plejeru i nisu odgovorili, pa im pisao opet i onda me pozvao lik na tel, kaze da Naim to vise ne proizvodi i prodaje i da ce probati da mi nadje.

Uspeo preko nekog poznanika Naim kolekcionara :). Bas se iscimao lik pa sve pohvale za Plejer.

Stigli konektori danas, potpuno su novi. Vidim da zljebovi nemaju ni malo kalaja

 

20210303_133242.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...