sondek

LINN & NAIM republika

Recommended Posts

Jedna tuzna vest za republikance.Preminuo je cuveni hifi kriticar i veliki Linn/Naim fan Malcolm Steward.Pisao je mnoge tekstove o naim i linn novotarijama i cesto bio taj koji je napravio najvaznije intervjue sa J.V.Pisao je za Hifi Choice i jos neke poznate casopise,uzivao istinski u tome sto radi.Svirao gitaru.Mnogi tweakovi i saveti da se unapredi zvuk,koji su i naim usmeravali na nekom sledecem modelu.

Njegovi sistemi su bili bazirani na Sondeku sa razlicitim adaptacijama tipa Funk firm,Pink linnk napajanjem,Vivid...koristio je Aro rucku, najcesce Lira ili linn gramofonske glave.Ostatak sistema je bio WOW full aktivni DBL sa tri 250 i fantasticnim 52 preampom,supercap napajanjima.U drugom B sistemu koristio je naim kombinovan sa Neat zvucnicima.

Njegovi saveti su se mogli uzimati zdravo za gotovo,nije uvek slusao slepo proizvodjace i podrzavao alternativce po pitanju Lp12.Jedan od omiljenih besplatnih apgrejd saveta mu je bio da se skinu i vrate kablovi na ampu,dinovi se tako ociste i zvuk je bolji,a ne kosta nista.Uradite to danas i pustimo omiljenu numeru,da ga se setimo kad cujemo bolji zvuk ! 

R.I.P.

2 minuta ranije, ab said:

Јесте ли избрали новог председника?

Prvo ovog dosadašnjeg što ih je navuk'o u sektu da isprate kako dolikuje... S katranom i perjem...;)

12 minuta ranije, Zexx said:

Prvo ovog dosadašnjeg što ih je navuk'o u sektu da isprate kako dolikuje... S katranom i perjem...;)

Ено управо паралеле као што рекох малопре у теми “Загађење ваздуха”.

Prvo ovog dosadašnjeg što ih je navuk'o u sektu da isprate kako dolikuje... S katranom i perjem...
Da znaš koliko zadovoljstvo meni čini posjedovanje jednog uređaja shvatio bi kolika je zasluga "gurua" :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Dok se na drugim mestima raspravljaju ,,čiji je veći,,, i menjaju uređaje tražeći sveti gral, članovi ove sekte uživaju u muzici. Neki naprave poneki izlet, ali se često vrate u staro jato :)

5 minuta ranije, bogdan63 said:

Dok se na drugim mestima raspravljaju ,,čiji je veći,,, i menjaju uređaje tražeći sveti gral, članovi ove sekte uživaju u muzici. Neki naprave poneki izlet, ali se često vrate u staro jato :)

:thumbsup2:thumbsup2:thumbsup2

2 sati ranije, Engine said:

Da znaš koliko zadovoljstvo meni čini posjedovanje jednog uređaja shvatio bi kolika je zasluga "gurua" :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ma kako bih znao, nisi pomenuo ni stošezdesetosam puta do sad...:rolleyes:

16 sati ranije, bogdan63 said:

Upravo tako,90% naimovaca slusaju vise 10g isti amp.Bas uzivaju u muzici.Ja planiram uzivati pola godine u lampama,pola godine u naimu.Evo ja ove godine punih 30g uz naim .:cheers

Ps.za Linn je malo i milion puta. :x Jednostavno firma iza koje stoje dva prazna mesta pa svi ostali 

Naim CD5 XS je dobio drugara, Naim Hi-Cap DR, koji mu odvojeno napaja analogni audio izlaz :D

Razlika u zvuku definitivno postoji, ali je skromna... i to samo kada se koristi analogni izlaz, što je i logično.

Eto, čisto da prijavim da se sekta i dalje razvija :D

Živeli :cheers

1088244478_IMG-1594(3).thumb.JPG.f3eec9d2491e49a53ffa9532cc79e2b0.JPG

U je...za te pare si mogao N dac,kakav danak neiskustvu :-o  Taj Hicap DR je za preampe prava stvar,za sta i jeste prevashodno namenjen.

Kupio sam ga za veoma dobru cenu, pa nisam mogao da odolim... :D

Imao sam u vidu da ću verovatno pazariti neki Naim phono preamp, pa da se nađe i napajanje... jer kao što je poznato, ti preampi nemaju sopstveno napajanje, a ja nemam drugih Naim sprava, koje bi napajale preamp...

2 sati ranije, NL. said:

Kupio sam ga za veoma dobru cenu, pa nisam mogao da odolim... :D

Imao sam u vidu da ću verovatno pazariti neki Naim phono preamp, pa da se nađe i napajanje... jer kao što je poznato, ti preampi nemaju sopstveno napajanje, a ja nemam drugih Naim sprava, koje bi napajale preamp...

Hehe ...pogledaj u nase forumske oglase 8)

da, da... video sam dve zanimljivosti, drugu tek danas.

Prva je da bogdan63 prodaje stageline N, za MM kertridž, kakav je moj Adikt. Kontaktirao sam pre neki dan Bogdana, međutim on je već sve dogovorio sa kupcem, Stageline putuje u ponedeljak, zakasnio sam  

Druga je da ti prodaješ svoj Prefix K, koji je nažalost za MC.

btw bio je još jedan Prefix u našim oglasima, ali je koliko vidim oglas je pod katancem. Na KP se nude još po jedan Prefix i Stageline, ali oba za MC. Vidim sada da u našim oglasima neko nudi i Korato lampaški phono preamp, ali ne znam kako bi se to slagalo sa ostatkom mog sistema.