Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Svim koji zele ,a ne mogu da plate Lp12 da javnem da je jedan Heybrook tt 2 bio na ebay.co.uk ovih dana za 275 funti,sa armboardom za linn rucke.Vise nego odlicna zamena za lp12.Odlican u paru sa linn ruckama i L/N sistemima u ostatku...bolji gramofon od Aksisa.Probao ga sa Ittokom ...

https://www.ebay.co.uk/itm/Heybrook-TT2-Lovely/163437274009?hash=item260d9ee399:g:hAUAAOSwkERcBwCH:rk:4:pf:0

Link to comment
Share on other sites

Hvala Sondek za info :)

Znači, pored cene koju prodavac traži, treba računati još da treba da se plati:

1. Ručka,

2. Glava,

3. Kablovi za ručku,

4. Interkonekt kablovi,

5. Eksterno napajanje (možda?)

6. Pretpojačalo (možda?)

7. Poklopac,

8. Transport iz UK,

9. Servis kada gramofon stigne.

Koliko bi to otprilike moglo da košta? Da li postoji još neki trošak koji sam zaboravio?

Hvala puno unapred na odgovorima, pozzz NL.

Link to comment
Share on other sites

treba samo rucka sa kojom dođe i kabl i glava naravno.Napajanje postoji u gramofonu.Znaci oko 200 za linn basic plus ili akito.To se samo usrafi u već postojeće rupe.Znam da si razmisljao o adiKt-u i to je jako lep gramofon i 79,7% :lol: posto ustede u odnosu na lp12... ustedu pretvoriti u vinile ....ho ho ho :xmas

Link to comment
Share on other sites

Svim koji zele ,a ne mogu da plate Lp12 da javnem da je jedan Heybrook tt 2 bio na ebay.co.uk ovih dana za 275 funti,sa armboardom za linn rucke.Vise nego odlicna zamena za lp12.Odlican u paru sa linn ruckama i L/N sistemima u ostatku...bolji gramofon od Aksisa.Probao ga sa Ittokom ...
https://www.ebay.co.uk/itm/Heybrook-TT2-Lovely/163437274009?hash=item260d9ee399:g:hAUAAOSwkERcBwCH:rk:4:pf:0


Šteta sto je armboard za Linn ručku samo. Ne znam koji je pivot to spindle distance ali ako je 222 onda bi mogla i Rega 330 da ide na TT2, a ona nije skupa ni nova (oko 300e ako se ne varam). Rega već dolazi sa kablovima, poklopac nije neophodan, Phono preamp kao kupovina se podrazumeva ako ga nema u (pre)ampu ... glava svakako ide posebno. Za nekih 700-800e je sredjen TT2 bez glave u Srbiji.
Link to comment
Share on other sites

 

servis naravno kao i kod svakog,belt nije skup.preamp ti ne treba imas u dsm-u MM.poklopac se napravi i kod nas ...to cudo svakako treba skloniti kad se slusa jer samo kvari zvuka

2 sati ranije, No1Livz4Ever said:

 

 


Šteta sto je armboard za Linn ručku samo. Ne znam koji je pivot to spindle distance ali ako je 222 onda bi mogla i Rega 330 da ide na TT2, a ona nije skupa ni nova (oko 300e ako se ne varam). Rega već dolazi sa kablovima, poklopac nije neophodan, Phono preamp kao kupovina se podrazumeva ako ga nema u (pre)ampu ... glava svakako ide posebno. Za nekih 700-800e je sredjen TT2 bez glave u Srbiji.

 

ima jedan tetejac repariran sa novom rega ruckom za oko 700...a i nije svemirska tehnologija napraviti armboard.Inace linn standard je dosta rasprostranjen...ide tu i kuzma, roxsan, zeta...lako jako za motazu.Samo tri imbus srafa odozdo ...snasla bi se svaka žena

....i linn rucke dolaze sa kablom.

Link to comment
Share on other sites

inace ti hejbruci su imali i dodatno napajanje kod mk2...moj kum je imao takav sa Zeta ruckom.Ali poređenje direktno sa lp12 sam radio direktno sa mojim starim ittokom i u to vreme sam imao K9.Lepo je radio ,rockerskije sa malim dip-om u stednjim i nesto manje detalja u visokim.Ali sve u svemu vrlo mala razlika.Nekom bi se mogao i vise tt2 svideti...btw to je lajt motiv svakog prodavca heybrooka :D ja nikad ne preferiram gubitak detalja.Ima ko voli.Kod rock muzike moze da bude veća slusljivost sa dip-om u srednjim ali ja to ne volim...to kod nize klase uređaja sa losim srednjim pali opasno,kad ne valjaju nije lose ih malo sakriti...tzv ekvilajzer sa V izrezom kad smo bili klinci po zurkama

Link to comment
Share on other sites

...ekvilajzer podešen u “V” , kakvo divno poređenje, gde me samo nađe sa tim :D :D :D

u svom starom Technics sistemu sam imao i ekvilajzer kao posebnu komponentu, model SH-GE70, zapravo ga još uvek imam, ostao je negde kod roditelja. Imao je preset za “rock punch” koji je bio naravno u V rasporedu, sa blago višim basom u odnosu na visoke. Kad god sam odvrtao “volume”, uvek sam ekvilajzer podešavao u “V”, jer je tada bass ozbiljno rokao, a visokotonci samo caktali...  nije tu bilo mesta za srednje tonove... ;) 

Iako su ta vremena davno prošla, i dalje ponekad volim da odvrnem rock i imam jake simpatije za taj zvuk sa slabijim srednjim spektrom... podseća me na gimnazijske dane i vraća osmeh na lice. Recimo, kako The Cult - She sells sanctuary da se sluša sa izraženim srednjim? ...jednostavno ne ide.

Link to comment
Share on other sites

i ja sam mislio da je nemoguće sa dosta srednjih slusati rock glasno.Sad mogu i nirvanu i metalicu i jazz i klasiku do daske,Lou reed-om ,starim Bowiem, Queenom opasno rasturam komsiluk.Radi se o velikim izoblicenjima na srednjim tonovima koja nam ne daju da uzivamo.Najveće probleme prave naravno zvucnici najcesće,ali treba da bude i sve ostalo cakum-pakum i uoareno.Ironicno je da je dosta danasnjeg "visokog" hifia je ustvari vrlo neslusljivo.Bitno je napadnim detaljima na brzinu fascinirati,a sto ne moze da se slusa na duzi period,i sto se maksimalno slusa samo superproducirana muzika, to nikom nista...Treba poneti bas normalne snimke na probu sistema.Btw naim ima taj mid bass koji tzv pravi boogie da se moze dobro i glasno slusati rock...mslm osnivač firme je kad je krenuo s firmom bukvalno je ziveo u pabu...a i linn sprave imaju veliku slusljivost i danas kao glavnu karakteristiku...pustis glasno 2 sata pa visis jel valja cemu sistem,bez sminkanih snimaka....moje razmisljanje,ne mora da je ispravno-svako ima svoj par usiju

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...