Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

razmišljao sam o tom... uz njega mih morao da kupim i pretpojačalo, pošto ja na DSM-u nemam MC ulaz...

On košta kao novi Majik... to me jedino buni. Znam da ćeš sigurno reći da je taj sa Aro 100 puta bolji, ali star je više od 20 godina i pri tome može da dođe sa rasklimanim Arom, pa da se ubijem :blink:

 

Link to comment
Share on other sites

Taj gramofon ima ugrađenu fono sekciju,kao i moj.Prefix.Nije to za tebe.Taj prefix zahteva jos i Hicap ili teddy.To je za naimase zbog din standarda...a i realno je preskup.

Btw. Ni ittoka nema novijih od 25-30g.Ali to su Japanci pravili.Vrlo trajno.Ako se bijis starosti,onda neki noviji sa Akito 2 ti se smesi.Ima na hifisharku za 1500€ jedan takav iz Austrije ,dodati mu Adikt i to je to.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nova entry level Linn rucka iz Mikroseiki :cheers

https://www.stereonet.co.uk/news/linns-2019-majik-lp12-turntable

Kurtalisaše se Projekta.Ko je i uzeo Majika da jeftinije dođe do lp12 skidao ga odmah pa u potragu sa Ittok .Ipak uz Linn lezi bolje made in Japan quality.Neki kazu da je to nekadasnji Mission 774 u novom izdanju

Link to comment
Share on other sites

Da iskoristim priliku, jes da nije direktno u vezi sa Linn-om ili Naim-om, al jeste sa poznavaocima istog. Lepa priča i neobavezno slušanje muzike sa Sondekom (Milanom), i prilika da se ne samo proceni kvalitet sopstvenog sistema nego da se malo i nauci o raznim varijantama Naim/Linn kombinacija, iz ličnog iskustva pravog ljubitelja muzike (analogije). Veliki pozdrav za Milana, a posto smo sugradjani, druženje je lako nastaviti. U najavi jedno nefer poredjenje gramofonskih sistema :). Ali o tom potom ...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, No1Livz4Ever said:

Da iskoristim priliku, jes da nije direktno u vezi sa Linn-om ili Naim-om, al jeste sa poznavaocima istog. Lepa priča i neobavezno slušanje muzike sa Sondekom (Milanom), i prilika da se ne samo proceni kvalitet sopstvenog sistema nego da se malo i nauci o raznim varijantama Naim/Linn kombinacija, iz ličnog iskustva pravog ljubitelja muzike (analogije). Veliki pozdrav za Milana, a posto smo sugradjani, druženje je lako nastaviti. U najavi jedno nefer poredjenje gramofonskih sistema :). Ali o tom potom ...

izuzetno prijatno vece sinoć...ostadoh bar sat duze preko plniranog sto znaci da je imalo i sta da se cuje i o cemu da se poprica.All naim sistem u punom sjaju i sad mi je bas drago sto su SBL zavrsiliili u pravim rukama.Dobili nove grilove pa sad izgledaju kao da su novi.Pre toga forenzicarski :D podeseni uz pomoć vaser vage uz pomoć mojih par instrukcija,prepakovani sa novim silikonom i limčićima.Ja predlozih od limenke ali i konzerva od sardine je odradila posao.

Na prvu sekundu se cuje apsolutna sinergija uređaja all naim sistema i koliko sobi prija kompresioni zvucnik.Uz malo pozicioniranja ili jos jednostavnije promena mesta za slusanje - audionirvana. Pobednik među izvorima je Technics 1210...koji je izbacio osmeh na lice i odmah stavio foot tapin' u pogon...cim se nasao na svom terenu uz Daft Punk.Naimova ritmicnost i technics groove odlican kombo.

Sondek uzvraća udarac uz novi Jamiroqui u sledećem broju druzenja.

Jedna zelja za novu godinu za forum: Druzite se i slusajte mjuzu,nosajte jedni drugima sprave,menjajte ploce i diskove sirite znanja i ljubav prema muzici... i mante se forumskih prepametovanja i svađa.Biće ovo jos lepse mesto za druzenje,kratak je zivot da se trosi na svađu i prepucavanja.Fantasticne ljude sam sreo uz pomoć ovog foruma,stekao pod stare dane nove drugare kakav je Miljan,Goran,Lazar, Nikola,Aca,Bogdan, Sćepan, Dejan.....dugacak spisak.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

(....)

Jedna zelja za novu godinu za forum: Druzite se i slusajte mjuzu,nosajte jedni drugima sprave,menjajte ploce i diskove sirite znanja i ljubav prema muzici... i mante se forumskih prepametovanja i svađa.Biće ovo jos lepse mesto za druzenje,kratak je zivot da se trosi na svađu i prepucavanja.Fantasticne ljude sam sreo uz pomoć ovog foruma,stekao pod stare dane nove drugare kakav je Miljan,Goran,Lazar, Nikola,Aca,Bogdan, Sćepan, Dejan.....dugacak spisak.

Lepo je to, Sondeče. Pridružujem se tvojim novogodišnjim željama. Mis'im, ume i prepucavanje da bude zabavno ali sve češće preteramo.

 

A thezox mi je donosio svoj Nait 5 i to vrlo lepo svira. Doduše, čuje se malo da je vojsovano za audiofile, svi oni "vazdusi" i reverbi što hifisti vole su malo (pre)naglašeni. podsetio me je zvuk na lepozvuku Goldring elite zvučnicu. Toga nema u toj meri na ozbiljnim studijskim uredjajima ali nema veze, Nait lepo zvuči. I ja bih voleo da čujem all Naim sistem.

Link to comment
Share on other sites

Tačno.

Kritikovao sam uredjivačku politiku™ foruma što zabranjje psovke ali priznajem da je to možda ipak OK a svakako je na vlasniku foruma da odlučuje o tome. 

No, brisanje postova koji se sastoje samo od smajlija, e to mi je bez veze. Smajliji su deo internet rečnika i ponekad mogu biti izražajniji i precizniji nego deset rečenica.

Evo predloga za vlasnika i moderaciju: ukinite tu zabranu. Ovde ima mnogo nepismenih a oni pismeni....oni znaju kako i kad da upotrebljavaju smajlije.

Evo, ovaj mi je omiljen:

:wave2

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, sondek said:

izuzetno prijatno vece sinoć...ostadoh bar sat duze preko plniranog sto znaci da je imalo i sta da se cuje i o cemu da se poprica.All naim sistem u punom sjaju i sad mi je bas drago sto su SBL zavrsiliili u pravim rukama.Dobili nove grilove pa sad izgledaju kao da su novi.Pre toga forenzicarski :D podeseni uz pomoć vaser vage uz pomoć mojih par instrukcija,prepakovani sa novim silikonom i limčićima.Ja predlozih od limenke ali i konzerva od sardine je odradila posao.

Na prvu sekundu se cuje apsolutna sinergija uređaja all naim sistema i koliko sobi prija kompresioni zvucnik.Uz malo pozicioniranja ili jos jednostavnije promena mesta za slusanje - audionirvana. Pobednik među izvorima je Technics 1210...koji je izbacio osmeh na lice i odmah stavio foot tapin' u pogon...cim se nasao na svom terenu uz Daft Punk.Naimova ritmicnost i technics groove odlican kombo.

Sondek uzvraća udarac uz novi Jamiroqui u sledećem broju druzenja.

Jedna zelja za novu godinu za forum: Druzite se i slusajte mjuzu,nosajte jedni drugima sprave,menjajte ploce i diskove sirite znanja i ljubav prema muzici... i mante se forumskih prepametovanja i svađa.Biće ovo jos lepse mesto za druzenje,kratak je zivot da se trosi na svađu i prepucavanja.Fantasticne ljude sam sreo uz pomoć ovog foruma,stekao pod stare dane nove drugare kakav je Miljan,Goran,Lazar, Nikola,Aca,Bogdan, Sćepan, Dejan.....dugacak spisak.

 

neka tako bude! :order

sheers :cheers

Link to comment
Share on other sites

On 22.12.2018. at 9:15, No1Livz4Ever said:

Za divni čudo, i ako ti je lakše, nisu samo Bosanci. Ja imam rodbinu u SLO i oni isto tako završavaju razgovor. A to mu sad vec dodje ozbiljan zapad za nas emoji3.png

Ja nemam rodbinu u SLO ali mi se basista pre desetak godina udao tamo i otišao.I mi smo svirali tamo. Prvi put u Novom Mestu.

I tad su baš bili uveli zabranu pušenja u klubovima.

I mi treba da počnemo da sviramo, zavšili tonsku i tako to,  a nema nikoga u klubu. I gazda nam kaže, ma samo počnite. Nije  ni pola pesme prošlo a klub je bio pun. Svi su bili izašli napolje da puše i ušli čim smo počeli svirati :D 

Tako je bilo tih godina, sad je normalnije ;) 

 

Ne znam kako završavaju razgovor ali piju kao nenormalni. Piju mnogo. Više čak i od mene.

Link to comment
Share on other sites

Srećna Nova godina, drage kolege!!! :xmas

 

Pa da, osetio sam da gašenje Linn foruma nije bilo slučajno... već je izgleda u pitanju veliki cost cutting. Iskreno mi je žao što firme koje ozbiljno ulažu u razvoj zapadaju u finansijske probleme... 

@Delija nisam mogao da pročitam celi članak, traži registraciju... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ulažu mnogo i u masinsku proizvodnju, veliki krediti su uzeti oko toga.Pored razvoja koji je naravno vrlo skup.Skupa je strucna radna snaga,mogli su kao i ostali prebaciti proizvodnju u kinu...mozda bi bilo bolje spakovati uređaj u obicnu limenku i naći 10x jeftiniju radnu snagu i prepakivati poznata resenja...ali moraju da postoje i oni koji razvijaju nova i idu napred.

evo kako se pravi jedan linn streamer

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...