Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

IMG_3069.thumb.jpg.29c3730ee9b8a5038f2b9cf9721dd5e4.jpg

Evo i M109 na stalcima Kan 2. Upravo sam sklopio stalke, stegao sam imbusom manijački sve spojeve i na kraju sam udario imbusom stalak - zaista zvone kao zvučna viljuška! Neverovatno, baš kao što si rekao! :D Uzdužne šipke su jako masivne i uopšte je cela konstrukcija veoma solidna i kvalitetna. Btw širina gornjeg dela stalka je identična širini zvučnika, tako da je fino i na oko :wink: Sve spajkove, zavrtnje i ostalo sam prvo lepo "okupao" u WD-40, pa sam krenuo sa sastavljanjem, kada su se ocedili i povratili stari sjaj :grin: Javljam kada ih budem testirao i poredio sa M140. Moram sada posebno da odradim Space Oprimisation, da unesem podatak da su oni u sistemu. 

Link to comment
Share on other sites

Prosto je neverovatno sta su ti stalci radili uz linn kan.Sa nima zvucnik radi odlično,staviš ih na komodu pored rade kao da su od minilinije,vratiš ih na njih opet super.Nije cudo da su pri testiranju naglasavali "on original stands".Nadam se da si dobio gornje siljke...bodu kao trn...i da nisi od onih podvirivača pod kutije( :D )sto im smetaju rupice odozdo.Od onda,a ima tome skoro 30g. smatram stalke za (vrlo važan) deo zvučnika,a ne prateću opremu.Ja nisam znao odmah u startu da treba da su prazni,pa punio peskom cevi kako se to uglavnom preporucuje.Sad se uz google takve stvari za 5 minuta saznaju.

Zato i volim da se javno na temi razmenjuju pitanja i informacije.Pre par meseci si slabo sta znao o Linn,za par meseci ja tebe pitam za savet...i to mi neće teško pasti.

Zalim pomalo sto sam par puta ispraznio PP sanduče od 400 poruka umesto javne komunikacije na temi.Ne znam zasto je ljude sramota da pitaju javno,i naročito da posle prenesu iskustvo.Tako svi nesto naučimo,u protivnom od foruma samo danguba...ima sprdologa koji demotivišu, al' ima i sjajnog sveta na forumu.

Link to comment
Share on other sites

...da ne zaboravim,servis Heybrooka nebi trebao da bude skup.Naravno ako je ispravan primerak.Linn opruge nisu preskupe...dok se ne dosete,a ide im to.Englezi to zovu " Milkin an old cow"

Btw.Uveliko se se slavi 45 rođendan,niko da se javi sa sondek tortom,ima ih po net-u

Link to comment
Share on other sites

Aaauuuh kakvo prijatno iznenadjenje su mi priredili M109 na stalcima!

Jako je mala ralika izmedju njih i M140. Rekao bih da imaju 95% performasi velikih, stvarno neverovatno!

Ali mali lagano kreću da gube bitku kada pojačam preko 50, dotle se odlično drže. Već na 60 se veliki čuju osetno bolje. Ali izmedju 30 i 40 je razlika veoma, veoma skromna, a u tom opsegu najviše i slušam...

Link to comment
Share on other sites

Kada mi stigne još jedan par kablova, a stižu nadam se tokom radne nedelje, probaću naravno i kako zvuče priključeni istovremeno... ;) imam osečaj da ću da dobijem predivnu, produbljenu i proširenu 3D muzičku sliku. Javljam naravno kada isprobam. 

Dok pišem sve vreme rade 109 i jako sam zadovoljan.

Slušam iz fotelje koja se vidi na slici, ili sedim za radnim stolom koji je iza fotelje, stolica radnog stola je oko 2m iza fotelje - tu upravo sedim. Iz fotelje se ipak čuje bolje, jer je iza radne stolice zadnji zid. Kada se probližim dosta blizu zadnjeg zida, bass se kvari, bostaje boomy. Naročito kada ustanem sa stolice i krenem ka zadnjem uglu sobe, tu postaje još lošije. Unmik-1 mi stiže takođe sledeće nedelje, pa ću sve lepo da premerim, i da ciframa proverim ono što čujem, da subjektivno malo ustupi mesto objektivnom :order 

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih gore da napišem - nažalost nisam uz stalke dobio gornje šiljke... :wacko: već sam preko šrafova odozgo (na mesta na koje naležu kutije) zalepo male odbojnike od tvrdog silikona... Tako me je posavetovao prodavac, mada ja tada nisam ni znao da postoje šiljci sa gornje strane, inače bih mu to odmah prigovorio... ali avaj. Pitao sam ga juče da pogleda da li ih ipak još uvek ima i zamolio da mi pošalje ako ih nadje. Ali sam paralelno sa tim malo njuškao po Linn forumu i pronašao moguće rešenje - firmu koja prodaje razne vrste šiljaka za zvučnike  http://www.qtasystems.co.uk/loudspeaker-components/speaker-spikes.htm#SpikeKits i već sam im pisao i poslao slike i mere, sa molbom da mi predlože rešenje. Btw jeeeedva sam odvrnuo jedan šraf, koliko sam ga bio stegao :blink: da bih ga izmerio...

Link to comment
Share on other sites

evo kako da izgleda oruginalni spajk.boc-boc.Ja u svojim sbl floarstanderima imam ugrađen sakriven takav stalak,pa je slika sa njih ali takav identican je kod linn.To je inace Target radio za njih.Ne znam da li target uopste postoji još pa da se nima obratis ili da ti neko odradi na stugu.Ostro je ko dovro zarezana grafitna olovka,malo jace stisneš kreće krv...onda se namažemo i kreće obred :D

Mogu da pitam jel ima neko od pfmovaca ps.

wp_ss_20180730_0001.png

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno! Vala baš, u pravu si za obred, možda preterujem... :D

Ali šta da radim... sada kada znam da postoje originalni šiljci koje nemam... da nastavim da koristim silikonske odbojnike? Iskreno mi je žao, ali to  ne mogu  :nono :rolleyes:

Iz QTA Systems su mi javili sledeće:

  In viewing your pics our best suggestion is our part numbers  SPKM6SC2 OR SPKM6SC1 which can be found on our “High End Spikes” page. There is a gold option too. The page has dimensioned parts drawing.

             If you unscrew the Tee Nut then the Threaded end 10mm long will screw directly into the M6 insert you have. The Large cone end, diameter 14mm will obscure the internal bevel/recess  on your frame.

             These parts are in black chrome finish which incidentally is not pure black.

Note, I don’t think you will be able to get OEM manufacturers parts for this, so this is the  best we can do.

Hope this is of some help.

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam i Linn, odgovorili su (sa žaljenjem) da gornje šiljke za Kan 2 više nemaju na stocku, niti će imati... :nono 

Pronašao sam i Target, pisao sam i njima, pa čekam i njihov odgovor. Evu na dnu ove stranice ima nekih artikala koji liče na ono što si ti poslao http://www.targetaudioproducts.com/accessories.html 

U medjuvremenu ću još malo da tražim po netu.

Naravno, značilo bi mi da, ako ti nije teško, priupitaš kolege sa PF foruma, ako neko ima, ili zna ko ima :D 

Hvala puno unapred :)

Link to comment
Share on other sites

...nista od Targeta, tražim dalje...

 

"I believe Royd Audio made these stands for Linn way back in the day.

The specific threaded connector/spike with the beveled base is unique to Royd.

They are very hard to obtain and regretfully we will not be able to help.

Recommend you connect on the forums of the Royd Audio https://www.roydaudio.org/ website."

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...