Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

12 sati ranije, 空也 said:

2b6906f8094d23c82dcd0bab1a0ff7c6f56bc764_2_451x500.jpeg

:thumbsup2

Ovo iznutra još malo pa k'o Cyrus Dvojka ili Kec! :)

Još da može da mu se doda napajanje... :)

36513711_640576736292953_6018437135290335232_n.thumb.jpg.78d8f18c9ded5c23473bc0bcdfd243e6.jpg

 

Istini za volju, ipak treba reci da iznutra novi 20cm Nait 50 vise podseca na nova naim pojacala spakovana u staro kuciste, prepun je Smd-a. Ovde je dosta lepo prikazana unutrasnjost starog uz proces restauracije. 

https://liquidaudio.com.au/gorgeous-naim-nait-amplifier-restoration-review/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
On 7. 7. 2023. at 12:23, sondek said:

Pa kazem "Muppet", ti koji kupuju taj prestiz tip robe ne komentarisu, ne borave po forumima . Pfm je pravo mesto ko voli mapetovce ..i nait50 je prosao ko bos po trnju kod vecine

ovo mi zvuci intrigirajuce:

"

I listened to the Naim Nait 50 today at a dealer and it is very good. Faster and lighter than a Supernait 3 with a good musical flow and focus. I did detect a slightly bright treble for my tastes. I asked for a home demo.

Then I got home and my new Marantz HD AMP 1 had arrived, bought for a second system in my study. I slotted it into my main system where the Supernait 3 was, driving some Proac Tablette 10’s (easy to drive), and -

Wow ! It was very good too. A less wide soundstage than the SN3, but again it has a lighter more musical sound. It was punchy and focused. A superb match for the Tablette’s, and its not even run in yet. Possibly slightly rolled off at the extremes and a splashy but not bright treble, but I’m being super critical here. I wasn’t expecting it to be this good.

The sound was similar to the NN50, and they share a similar size and power output. Marantz of course are famous for their ‘musical sound’ with a focus on the midrange and the musical flow.

I think Naim have ‘done a Marantz’ with the sound of the NN50 !"
Naim Nait 50 | Page 42 | pink fish media
Marantz D klasa,komercijala (?) do 00...msm...no comment:lol:
sta se tu stvarno desava sad vec ?...pre nekih mozda mesec dana,slucajno natrcao na sistem sa Naim 300/350(?)NS333(?) uparen sa UsherTD10,i to je odvratno dobro sviralo :facehearts
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav svima,

Ima vec cca dve godine kako mi je crko displej na NAC-N 172XS. Nikako da ga popravim zato sto sve, svakako, radim preko aplikacije. Ali zatrebace displej kad tad pa bih ga popravio. Kome da se obratim? Video sam ranije u temi da je NShappy imao isti kvar koji je popravio Gox co. Ali sve je to bilo odavno pa se moyda do sad promenila prica....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, beast said:

Proveri prvo da nisu samo konektori na kablu, sa kojim je displej povezan na ploču, izgubili kontakt. To se često dešavalo na Naim komponentama te generacije.

Provericu prvo ovo. Secam se da je jednostavno prestao da radi posle nekog paljenja, pa sam pomislio da je crko. Zato ga nisam ni otvarao da pogledam sta je unutra.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, dusanbe said:

Pozdrav svima,

Ima vec cca dve godine kako mi je crko displej na NAC-N 172XS. Nikako da ga popravim zato sto sve, svakako, radim preko aplikacije. Ali zatrebace displej kad tad pa bih ga popravio. Kome da se obratim? Video sam ranije u temi da je NShappy imao isti kvar koji je popravio Gox co. Ali sve je to bilo odavno pa se moyda do sad promenila prica....

I kod mene ne radi displej duže vreme ali nikako da se nakanim da poručim taj sa Ebay-a,uvek ima nešto preče a sve radim isto sa aplikacije ,tako da pratim šta si odlučio

Link to comment
Share on other sites

 

On 9/28/2023 at 10:46 AM, beast said:

Proveri prvo da nisu samo konektori na kablu, sa kojim je displej povezan na ploču, izgubili kontakt. To se često dešavalo na Naim komponentama te generacije.

Konacno nadjoh vremena da pogledam kablove... proverio, i nisu oni. Tako da mi ostaje da se fokusiram na nabavku dela i servis. 

20231004_183652.jpg

20231004_183700.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pre nego sam porucio ekran, konsultovao sam Gox co. ali on nema neki kanal odakle bi porucio deo pa sam ga porucio na osnovu procene, njegove i svoje, da bi trebalo da je ok. Cena je 99,00 eur plus postarina do Hrvatske. 12,90. Prodavac salje i uputstvo za zamenu pa ko je nekad malo prckao po komponentama i ima alat, moze sam da zameni ekran, bar sam ja tako procenio prema uputstvu...

Odmah u subotu sam prionuo na posao zamene. Posao je prilicno jednostavan i jedino sto je meni pravilo sumnju je odvrtanje vijka koji drzi transformator, koji je vrv zasrafljen sa malo lepka pa za njegovo odvrtanje treba uloziti malo jacu silu.

20231112_184820.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...