Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Prirodan zvuk je ujedno i prijatniji uhu. Poslusajte violinu uzivo, a posle preko hifi sistema...a onda preko digitalnog izvora zvuka, pa gramofona i trake. Ubacite ili izbacite lampe iz sistema. Isto vazi i za druge instrumente i verujte svojim usima. Sto ste vise muzike i instrumenata uzivo i bez ozvucenja slusali imate bolju referencu. Vokal je po meni najbolja jer to svi lako uocimo da je prirodno to sto slusamo preko hife ili ne. Naravno, jako zavisi sve i od toga koliko je neko bio vest da nesto usnimi i sta je od opreme koristio, kakav mikrofon i sve dalje u lancu snimanja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Iz zezanja uzeo Naim 5i i uz sve mane koje sam našao shvatim da ima nešto zarazno u tom zvuku. Sada bih naravno jaču dozu tog "nečega" pa bih uzeo Supernait, ali nema ga trenutno na oglasima, ima samo nekoliko SuperUniti-ja. 

Pitanje glasi da li mu je ugrađeni DAC iz SU identičan onom u SN1, i drugo da li se zvuk generalno može okarakterisati kao malo puniji u mid-bas segmentu od malenog mu brata 5i, i opšte da li je promena u SQ samo suptilna ili vredi truda. 

Zvučnici su dynaudio focus 160 a planiraju se veći iz iste firme u skorijoj budućnosti. 

Link to comment
Share on other sites

Malo puniji zvuk u mid bass je jedna od glavnih karakteristika naim zvuka. Zato ga i hvale za rock muziku, pored ostalog. Ujedno zato i najbolje zvuci uz kompresione zvucnike uz koje je u startu bio partner i uopsteno zvucnike koji imaju dobro kontrolisan bas...Muljaci obavezno od naima polude..  Uz nesto bolji i snazniji amp mozes ocekivati nesto bolji i puniji zvuk na tihom slusanju kao i kontrolu zahtevnijih i "punjenje" veceg prostora. Uz DY su standardno dobar match.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu nigde da pronađem podatak da li je isti dac iz Supernait 1 u SuperUniti -u? 

To bi mi jedino donekle opravdalo razliku u ceni sobzirom da su im pojačala(predpojačala?) ista, a ostale zezalice sa SuperUniti-a mi ne trebaju. 

Pogotovo mi ne treba zamena displaya🙂 na sada već dosta matorim uređajima.

Znači da li je dac iz SuperUniti bolji od ovog lošeg iz Supernait 1?

 

Što se tiče količine midbasa sa malog 5i, ili hajde da kažemo celog donjeg dela spektra, ja sam stekao utisak da toga nedostaje.

Možda samo zato što imam i HK990 za poređenje... 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sivuk said:

Ne mogu nigde da pronađem podatak da li je isti dac iz Supernait 1 u SuperUniti -u? 

To bi mi jedino donekle opravdalo razliku u ceni sobzirom da su im pojačala(predpojačala?) ista, a ostale zezalice sa SuperUniti-a mi ne trebaju.

  • Nije isti DAC
  • Ima streamer
  • Nije identicno pretpojacalo - za pocetak SNAIT moze da ima eksterno napajanje SUniti ne.
  • Nije isti trafo u napajanju
  • Nije identicno pojacalo snage (ako nista trafo pravi razliku)

 Ne ulazim u to koje je bolje - samo da nije isto.

Link to comment
Share on other sites

Išao da kupim jedan SuperUniti i pošto nije u Beogradu lepo pitam jel displej ok. "radi sve ok" kad ono displej na samrti. Jedva vidljiv a pola piksela u sredini već mrtvo. 

Bilo mi glupo da ponudim 400e manje pa sam se samo okrenuo. Skoro 4h vožnje za dž. 

Neverovatno i od Naima, a i od poštenja naših prodavaca sa KP... 

Link to comment
Share on other sites

Nije ti za utehu, ali ja sam za svoj prvi naim putovao iz Banata do Prilepa, busom pa vozom cca 12 sati, pa jos toliko nazad ... Jbg. opet bolje nego da ti se to desilo iz inostranstva, gde si ga unapred platio pa nema nazad. Sve polovno je macka u dzaku, ali na koju pristajemo..

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, sivuk said:

Išao da kupim jedan SuperUniti i pošto nije u Beogradu lepo pitam jel displej ok. "radi sve ok" kad ono displej na samrti. Jedva vidljiv a pola piksela u sredini već mrtvo. 

Bilo mi glupo da ponudim 400e manje pa sam se samo okrenuo. Skoro 4h vožnje za dž. 

Neverovatno i od Naima, a i od poštenja naših prodavaca sa KP... 

Kragujevac ili Apatin?

Cenim da je KG, s obzirom na to šta piše u oglasima koje je okačio na KP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...