Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

On 21.6.2022. at 22:26, Engine said:

Dosta je tiši od drigih stanica tako da traži vuši volume. Kvalitet je visok, reprodukcija sa ploča redovno se čuje puckanje i nesavršenosti ploča.
Izbor muzike je kontraverzan, čas ide elektronika, čas rok, čas klasika. Puštaju dosta nepoznate stvari. Al kad pročitaš na netu, žele da muzički obtazuju slušaoce i da je izbor veoma stručan i smislen, znači upravo ono što nedostaje u sadašnje doba.
Potreban veći protok interneta, sa optikom moguće slušati.
Nalazi se u HiRes Naimovom izboru stanica.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 

Zanimljiva stanica! Jeste dosta tiša od recimo Radio Paradise ili Naim radija, ali je kvalitet pojedinih numera fantastičan! Ponegde se čuje pucketanje ploče. Sve u svemu vredno preporuke, ubacio sam je u favotite. Hvala! :)  

Link to comment
Share on other sites

Kanda je zlatno doba vinila tu. Ni u najbolje vreme nije bilo ovoliko zvucnica u Linn katalogu. Koil je nesto sto mi je u dometu... neodoljivo podseca na At..nadam se da nije samo rebrendirana oc9 sa modifikacijom  cena x 2. Praticu malo po lp12 grupama, neko je to vec uporedio. Iako znajuci sebe , najverovatnije ce Troika u Goldring.

Link to comment
Share on other sites

Ekstatik, Kendo - EMT,

Kandid - Lyra,

Addikt, Krystal - Armour/Goldring,

Koil - AT

Linn cooperated with AT on a variant of the OC9 range built to Linn's specs with a change to the suspension said to take it to the next level of perfromance. It has a boron cantilever and nude microlinear stylus.

https://www.audio-technica.com/en-gb/cartridges/line-series/at-oc9x-series/at-oc9xml

Nisam siguran samo ko im pravi Addikt, koji je već jako dugo u ponudi.

 

 

Edited by NL.
Gore sam dodao info da i Addikt pravi Goldring. Hvala @Sondek
Link to comment
Share on other sites

ajte mi pojasnite malo ovo:

https://pinkfishmedia.net/forum/threads/lp12-stick-or-twist.269271/page-5

"I can only compare the LP12 to the PTtoo, Ekos on the Linn and RB300 on the PT.. the main improvement for me was to be able to listen to all my albums, rather than a selective few on the LP12."

"Interesting about Linn arms vs. Rega arms. I would agree that I used to have records which didn´t sound as good as others on my LP12/Ittok up until when I fitted the blue belt and found the best way round to fit it "

 

jel to sad ispada da  LP12 sa/Ittok ili Ekos nije zvuk toliko allround,koliko sa Rega RB300?

:blink:

thanx

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u drugom delu sistema lezi all rounding. Rucka treba da imoguci glavi i igli da izbaci sve informacije, ali ako nastavak sistema nije allrounderski dzaba ga. Protiv toga sam da se u strartu zakine nesto kako bi lose producirana muzika bila slusljivija. Btw lp12/Ittok je kombinacija vrlo otvorena za bilo koji tip muzike..cak sam sokiran sta se sve slusa medju sondekasima ...iz iskustva Lp12 grupe. Medju predlozima za slusanje je od sex pistolsa do nirvane i silvane... 

Treba uvek gledati sta je sa cime sklopljeno. Ja sam recimo sa Sbl bio zestoko upucen na neke zanrove muzike, dok su meki zvucali neslusljivo, sad apsolutno nemam nikakav problem sa bilo cime i cesto se hvatam u situacijama da kazem e bas kao da je za ovo sistem sklopljen, a isto sam pomislio pre neki dan za sasvim drugaciju muziku...gramofon je ostao isti, ittok evo vec 30g rabim. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u drugom delu sistema lezi all rounding. Rucka treba da omoguci glavi i igli da izbaci sve informacije, ali ako nastavak sistema nije allrounderski dzaba ga. Protiv toga sam da se u startu zakine nesto kako bi lose producirana muzika bila slusljivija. Btw lp12/Ittok je kombinacija vrlo otvorena za bilo koji tip muzike..cak sam sokiran sta se sve slusa medju sondekasima ...iz iskustva Lp12 grupe. Medju predlozima za slusanje je od sex pistolsa do nirvane i silvane... gotovo nikad "audiofilska" izdanja

Treba uvek gledati sta je sa cime sklopljeno. Ja sam recimo sa Sbl bio zestoko upucen na neke zanrove muzike, dok su neki zvucali neslusljivo, sad apsolutno nemam nikakav problem sa bilo cime i cesto se hvatam u situacijama da kazem "e bas kao da je za ovo sistem sklopljen" , a isto sam pomislio pre neki dan za sasvim drugaciju muziku...gramofon je ostao isti, ittok evo vec 30g rabim. 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, sondek said:

Mislim da u drugom delu sistema lezi all rounding. Rucka treba da omoguci glavi i igli da izbaci sve informacije, ali ako nastavak sistema nije allrounderski dzaba ga. Protiv toga sam da se u startu zakine nesto kako bi lose producirana muzika bila slusljivija. Btw lp12/Ittok je kombinacija vrlo otvorena za bilo koji tip muzike..cak sam sokiran sta se sve slusa medju sondekasima ...iz iskustva Lp12 grupe. Medju predlozima za slusanje je od sex pistolsa do nirvane i silvane... gotovo nikad "audiofilska" izdanja

Treba uvek gledati sta je sa cime sklopljeno. Ja sam recimo sa Sbl bio zestoko upucen na neke zanrove muzike, dok su neki zvucali neslusljivo, sad apsolutno nemam nikakav problem sa bilo cime i cesto se hvatam u situacijama da kazem "e bas kao da je za ovo sistem sklopljen" , a isto sam pomislio pre neki dan za sasvim drugaciju muziku...gramofon je ostao isti, ittok evo vec 30g rabim. 

ma u proteklih cca 40 godina sve i svasta sam citao za LP12/Ittok,samo ne da on radi preselekciju od muzickog materijala,sta voli,sta ne voli...sad sto se tice ostatka sistema s cim se uparuje,to je opet neka druga prica....B)

Link to comment
Share on other sites

Kakva ti je zena, takav ti je život...

Kakvi su ti zvucnici, takav ti je izbor muzike koju mozes da slusas.

Da su komentarisali za glave pa da jos razumem, ovako neozbiljan komentar.

Recimo kad sam je skinuo sa sondeka i montirao na tetejca (Heeybrook) cuo se jasan okret ka rock muzici, blag gubitak na srednjim i opstoj detaljnosti zvuka, pa da kazes prija kod nekog krs snimka...a eto ista rucka ista glava, pa cak i potpuno isti tip gramofona.

Link to comment
Share on other sites

Nemam iskustva sa Ittok ručkom koje Sondek ima, tako da o toj kombinaciji ne mogu da se izjašnjavam.

Ali mogu da govorim iz sopstvenog iskustva sa Akito 2B ručkom i Addikt i Krystal glavom, kao i Ekos SE ručkom i Ekstatik glavom - da nisam primetio da je bilo koja od ovih kombinacija “izbirljiva” po pitanju muzike. Naravno materijal koji je dobro snimljen i narezan se čuje bolje, lošiji snimci zvuče lošije, ali smatram da je to normalno, čak i poželjno, jer predstavlja vernu reprodukciju.

Link to comment
Share on other sites

DB6AC15A-EAE9-4969-AA21-6B568756288F.thumb.png.ef3d6d0aa6ef0da82cad43d4a7ee5a7e.png
 

https://kudosaudio.com/linn-kudos-event-at-the-sound-organisation/
 

E ovo je veoma zanimljiva kombinacija, koju bih voleo da čujem! Kudos Titan 808 sa Linn Klimax izvorom, Klimax Solo pojačalima i Klimax aktivnom skretnicom.

Kudos Titan 808 je potpuno kompatibilan sa Naim Snaxo, Linn Exakt i Devialet Expert sistemima, kojima se zaobilaze pasivne skretnice, a sistem postaje full active.

Link to comment
Share on other sites

Evo Kudos Titan 808 sa ostatkom sistema koji je Linn, povezanih pasivno na dva monobloka Linn Klimax Solo (2x500w). Verujem da to svira mnogo, mnogo lepo! :) Zanimljivo je da su ih gurnuli skoro do zida... Inace ovi Titan 808 imaju isobaric bass, kao stari Linn Sara ili Linn Isobaric... ili noviji Linn Akubarik... ili neke od Neat kutija. 

 

 

457F1BAF-2C67-4201-BCB2-E4F91114B0AF.thumb.jpeg.cbefc72adec66569ed7fb4df9909b38d.jpeg

1DF135EC-FBC2-49E4-88CA-5C8917F05D86.thumb.jpeg.88a9f46256171c697a5b4bc72b6b5fcc.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Cena je niska obzirom na tradiciju firme od pola veka i samo postojecu bazu kupaca. Firmice koje rade 10x krace udaraju sa 2, 3x vecim cenama...ne znam odakle im vise inspiracija ...zapravo znam "dok nije skupo nije ni dobro". Uostalom i naim je shvatio da kupci tako razmisljaju. Value for money vise nije pokretač nikome.

Link to comment
Share on other sites

Што се тиче цене то ме и не занима нешто јер га сигурно нећу пазарити али скидам капу Наим-у што је грамофон спаковао у стандардну величину а не к'о  неки где је ручка обашка као и тањир а мотор преко пола собе скоро па на тераси ...

Link to comment
Share on other sites

Rado bih posedovao taj gramofon! :) 

Ručka deluje fenomenalno - unapređeni Aro... možemo slobodno da kažemo: Aro 2 . To bih odmah nabavio, već sam se i raspitivao, ali je ne prodaju odvojeno od gramofona... za sada.  

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, NL. said:

Rado bih posedovao taj gramofon! :) 

Ručka deluje fenomenalno - unapređeni Aro... možemo slobodno da kažemo: Aro 2 . To bih odmah nabavio, već sam se i raspitivao, ali je ne prodaju odvojeno od gramofona... za sada.  

Да ручка делује безобразно добро 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, NL. said:

Rado bih posedovao taj gramofon! :) 

Ručka deluje fenomenalno - unapređeni Aro... možemo slobodno da kažemo: Aro 2 . To bih odmah nabavio, već sam se i raspitivao, ali je ne prodaju odvojeno od gramofona... za sada.  

Nepopravljiv :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...