Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Supruga u drugom delu stana ceo dan drži online predavanja studentima, tako da nisam mogao da previše odvrnem volume pot, ali sam ipak uspeo da napravim neka preliminarna poređenja između originalnog CD-a i Linn i EMT vinil ripova.

U startu je uočljivo da CD zaostaje. Sve je tu, ali opet kao da nekako nije. Na prvu loptu zvuk je OK, ali je ipak malo nezanimljiviji, sivlji i "šupljiji" (ako se tako kaže :) ).

LP12+Ekstatik+Urika 2 su super precizni i detaljni, bogatiji mikro detaljima i vazduhom.

U poređenju sa EMT 950 + EMT TSD 15 + Klimo Lar kombinacijom, Linn kombo svira malo laganije i nekako ispoliranije, da ne kažem "hromiranije". EMT nekako više "ljulja" i ima za mrvu puniji i relaksiraniji zvuk.

Tu se sada razlike svode na to šta se kome više sviđa i kakav mu je ostatak sistema. LP12+Ekstatik+Urika 2 rip je ovde izvučen "izvan konteksta" i verujem da sija u full Linn sistemu.

Dodatno, Ekstatik je praktično nerazrađen i verovatno daleko od svog punog potencijala - biće veoma zanimljivo čuti ponovljene snimke kada stvari legnu na svoje mesto.

Već sada je zvuk odličan i primetno bolji od originalnog CD-a, što daje puno nade za budućnost. :):thumbsup2

Uglavnom, sada više ne mogu da slušam moj CD i nadam se full ripu celog albuma kada se Ekstatik razradi! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, 空也 said:

Supruga u drugom delu stana ceo dan drži online predavanja studentima, tako da nisam mogao da previše odvrnem volume pot, ali sam ipak uspeo da napravim neka preliminarna poređenja između originalnog CD-a i Linn i EMT vinil ripova.

U startu je uočljivo da CD zaostaje. Sve je tu, ali opet kao da nekako nije. Na prvu loptu zvuk je OK, ali je ipak malo nezanimljiviji, sivlji i "šupljiji" (ako se tako kaže :) ).

LP12+Ekstatik+Urika 2 su super precizni i detaljni, bogatiji mikro detaljima i vazduhom.

U poređenju sa EMT 950 + EMT TSD 15 + Klimo Lar kombinacijom, Linn kombo svira malo laganije i nekako ispoliranije, da ne kažem "hromiranije". EMT nekako više "ljulja" i ima za mrvu puniji i relaksiraniji zvuk.

Tu se sada razlike svode na to šta se kome više sviđa i kakav mu je ostatak sistema. LP12+Ekstatik+Urika 2 rip je ovde izvučen "izvan konteksta" i verujem da sija u full Linn sistemu.

Dodatno, Ekstatik je praktično nerazrađen i verovatno daleko od svog punog potencijala - biće veoma zanimljivo čuti ponovljene snimke kada stvari legnu na svoje mesto.

Već sada je zvuk odličan i primetno bolji od originalnog CD-a, što daje puno nade za budućnost. :):thumbsup2

Uglavnom, sada više ne mogu da slušam moj CD i nadam se full ripu celog albuma kada se Ekstatik razradi! ;)

 

Hvala puno trudu i na prenošenju detaljnog zapažanja! :cheers

Evo šta sam pronašao:

 Ekstatik requires at least 15hrs ‘burn-in’; we’ve found that performance continues to improve and reaches its peak after ~40hrs.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, Delija said:

@NL.

Kad razradis gramofon imas zadatak da digitalizujes celu kolekciju :P

to ću sigurno i da uradim, samo uz svako slušanje ploče kliknem crveno "Rec" :D

29 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

I podeliš je sa svima nama…😝

što da ne, lepota je u davanju i deljenju :listen

Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao da poslušam strimer od prošle subote :D Ali hoću danas da malo poslušam, pa javljam impresije.

Trenutno sam na devetnaestom Sheffield lab direct-to-disc albumu. Moram da primetim da LP12 Klimax radi sve bolje i bolje. Prezentacija postaje opuštenija, nekako muzikalnija ukupno gledano, detalji su se malo umirili rekao bih :) Napajanje (Radikal 2) uopšte nisam gasio nedelju dana, a tanjir sam ostavljao da se vrti i po par sati, dok ne slušam muziku.    

Link to comment
Share on other sites

Pored klimax lp12 bi bilo cudo da slusas streamer 😄 ,vec je i Akurate Sondek bio bolji...ovog jedva cekam da cujem.

Ja sam samo Qobuz probao, tidal je nesto losijeg zvuka pa ga retko i koristim, to mi je uzivancija za auto u kome zvuci brutalno pa FM retko palim. Moguce i da je do neceg drugog.Menjao sam interkonekt i tu se neke promene desavaju vec mesec dana...a i lampe su ziv organizam pa sa njima nikad ne znas. Ipak promena zvuka mi se cini tacno posle apdejta softvera koji sam juce uradio.

Inace fercera odlicno Majik ds, to mi je jedan od uredjaja kojim sam perfektno zadovoljan. Mogu da kazem da mi je potpuno promenuo slusalacke navike ali zbog odlicnog snagasa koji mi je tu za letnji period  rezervni snagas u kuci tesko ce van sistema. 

Link to comment
Share on other sites

On 1.4.2022. at 23:57, sondek said:

Jel neko slusao Linn streamer od jucerasnjeg softver apgrejda. Brutalno zvuci Qobuz. Opravi ga Djenka svaka mu čas' ...ili je mesto drugo "proradilo" nisam nista drugo menjao pa me zanima jos necija potvrda. Nikola ?

Qobuz звучи фантастично и боље од пре неког времена, мора да и од њих потиче то побољшање за Linn стримере

Link to comment
Share on other sites

Moguce naravno i to. Povezao sam sa time sto je stigao apdejt softvera za streamer i to vece nakon instalacije je mnogo bolji 3d. Neverovatan fokus i preciznost zvucne slike, sto je i inace osobina ovih zvucnika i sa gramofonom je to bilo bolje, ali sada je to dodatno doslo do izrazaja i sa streamerom. Qobuz je i dosad bio detaljniji i prostorno precizniji od tidala.

Ja sad ne mogu unazad ali ako neko nije apdejtovao softver mogao bi da obrati paznju pre i posle.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam primetio razliku u zvuku! Ali iskreno bih pre to pripisao Qobuzu, nego Linnu, jer koliko vidim apdejt softwarea se odnosio na omogucavanje nekih funkcionalnosti koje ne bi trebalo da imaju veze sa kvalitetom reprodukcije. Evo šta dole kažu u “release notes” za taj apdejt. Iskreno, nisam baš siguran da li IPv6 pobiljšanja utiču na bolje zvučno iskustvo… pre mi deluje da su time rešavali problem oko toga da Kazoo i Linn software-i ne prepoznaju DSM uredjaje koji su na mreži, da prepoznavanje dugo traje itd. Mislim da se @chika_milanna to žalio. 
… ali opet… nikad se ne zna. Možda je ipak i malo na zvuk uticalo :listen

Davaar 88 Build 439 (4.88.439) Released on 31 March 2022Click to view more..

  • Kustom DSM correctly reports that airable Radio is supported (Requires Linn v4.5.4 or later)
  • Fix occasional crashes when on NetAux source (#7795, #7798)
  • IPv6 improvements
  • Added configuration option to disable IPv6 support
Link to comment
Share on other sites

Isti slucaj, sa ovim sto dodje sa sbb jednostavno nece da radi kako treba.U medjuvremenu sam promenuo sbb, presao na Eon paket i mislio sa novim ruterom nece biti problema medjutim opet isto..secka inretnet radio.Jedan Asus od 60-70eur resio sve. 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, NL. said:

I ja sam primetio razliku u zvuku! Ali iskreno bih pre to pripisao Qobuzu, nego Linnu, jer koliko vidim apdejt softwarea se odnosio na omogucavanje nekih funkcionalnosti koje ne bi trebalo da imaju veze sa kvalitetom reprodukcije. Evo šta dole kažu u “release notes” za taj apdejt. Iskreno, nisam baš siguran da li IPv6 pobiljšanja utiču na bolje zvučno iskustvo… pre mi deluje da su time rešavali problem oko toga da Kazoo i Linn software-i ne prepoznaju DSM uredjaje koji su na mreži, da prepoznavanje dugo traje itd. Mislim da se @chika_milanna to žalio. 
… ali opet… nikad se ne zna. Možda je ipak i malo na zvuk uticalo :listen

Davaar 88 Build 439 (4.88.439) Released on 31 March 2022Click to view more..

  • Kustom DSM correctly reports that airable Radio is supported (Requires Linn v4.5.4 or later)
  • Fix occasional crashes when on NetAux source (#7795, #7798)
  • IPv6 improvements
  • Added configuration option to disable IPv6 support

Qobuz звучи много боље негде у задњих месец дана вероватно, нисам обраћао пажњу тачно али заиста прилично боље него раније. Некако без примеса дигиталије за разлику од раније. Ја га не могу поредити са грамофоном, али ценим то се већ сада приближило неком добром грамофонском сетапу. 
Могао би да нам направиш твоје запажање и поређење?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...