Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Linn drustvo, srecna nova godina i bozic i svi praznici ko sta slavi :):)

 

imam jedno pitanje za vas :)

kako slusate tidal i flac na linn?

 

mnogo mi nesto sporo radi njihova app. imam do kraja feb pretplatu za roon, ali bih voleo da izbegnem taj trosak.

imam dosta svojih flac, plus tidal, to slusam.

uredjaj je linn majik dsm 2020

hvala unapred :)

Link to comment
Share on other sites

Imao sam ozbiljnih problema dok nisam promenuo ruter sa dsm. Nista poseban trosak, neki Asus od 70-80 eur...direktno u sbb ruter jednostavno ne ide. I Nikola je imao nekih startnih priblema koliko se secam sa Sbb. Nakon podesavanja ili u mom slucaju uglavnom nema problema.Nekad kad ga vise zabunim ili kad u memoriju ubaci previse se zablokira, pa ga restartujem, ali mogu da kazem da u nije nesto problematican i slusam sa njegove aplikacije Tidal, Qobuz ili tune in.Sa fajlovima sa PC nisam imao problem ali sam od toga odustao,Qobuz radi sasvim ok...i tidal zvuci mnogo bolje kad se koristi kao streamer nego preko spdif ...zapravo to je iz sadasnjeg ugla bio bas zvucni ocaj.

Link to comment
Share on other sites

On 1.1.2022. at 10:07, NL. said:

 Sondek se trudio mnogo godina da održi Republiku, on je prekaljeni i dokazani borac! Zbog tih zasluga Sondek mora da bude naš doživotni predsednik! :D

Tako sam i ja zezn'o komsiju da bude predsednik skupstine stanara .Pohvalio ga ... 🤣

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sondek said:

Imao sam ozbiljnih problema dok nisam promenuo ruter sa dsm. Nista poseban trosak, neki Asus od 70-80 eur...direktno u sbb ruter jednostavno ne ide. I Nikola je imao nekih startnih priblema koliko se secam sa Sbb. Nakon podesavanja ili u mom slucaju uglavnom nema problema.Nekad kad ga vise zabunim ili kad u memoriju ubaci previse se zablokira, pa ga restartujem, ali mogu da kazem da u nije nesto problematican i slusam sa njegove aplikacije Tidal, Qobuz ili tune in.Sa fajlovima sa PC nisam imao problem ali sam od toga odustao,Qobuz radi sasvim ok...i tidal zvuci mnogo bolje kad se koristi kao streamer nego preko spdif ...zapravo to je iz sadasnjeg ugla bio bas zvucni ocaj.

Aha, ako dobro shvatam - ruter je problem ?

ok, imam dobar ruter, probacu sa njim. 
nije mi jasno zašto Roon radi bez greske, a linn app sa linn kazzo serverom na mbp zeza…

 

edit:

bas bi bili carevi kada bi stavili tidal connect.

spotify connect radi odlicno.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

…Qobuz radi sasvim ok...i tidal zvuci mnogo bolje kad se koristi kao streamer nego preko spdif ...zapravo to je iz sadasnjeg ugla bio bas zvucni ocaj.

Можеш ли молим те да појасниш ову реченицу? Мислио си можда лан каблом или спдиф-ом? Да ли је то генерално тако или само код тог уређаја?

хвала

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, chika_milan said:

Linn drustvo, srecna nova godina i bozic i svi praznici ko sta slavi :):)

 

imam jedno pitanje za vas :)

kako slusate tidal i flac na linn?

 

mnogo mi nesto sporo radi njihova app. imam do kraja feb pretplatu za roon, ali bih voleo da izbegnem taj trosak.

imam dosta svojih flac, plus tidal, to slusam.

uredjaj je linn majik dsm 2020

hvala unapred :)

Hvala, takođe srećna Nova godina i… vaistinu se rodi! :)

Da li možeš sa malo više detalja da opišeš šta radi sporo, odnsno šta se deševa? Da li sporo otvara i flac fajlove koji su na lokalnoj mreži? ili Tidal numere, kada ih označiš i ubaciš na plejlistu? Ili to radi Ok, a kada ih sa plejliste pustiš treba vremena da počne da svira? ili i jednino i drugo?

Meni aplikacija Kazoo radi savršeno na PC-ju, a i na Ajfonu. Najvise koristim PC verziju. Koristim dva muzička servera, Kazoo server i Minim server, oba rade savršeno… Minim možda još bolje, jer brže prepoznaje i indeksira fajlove.
 

Postoji za Ajfon, Mek i Android još jedna aplikacija - Linn (nema je za PC :( ), koja radi dobro i novija je, ali se nisam na nju navikao na telefonu. Jedini problem mi je to što SBB ponekad pravi probleme, pa Tidal i Qobuz sporije otvaraju i zastajkuju. Ali to je do interneta. Fajlove sa lokalne mreže otvara u trenutno i to radi savršeno uvek, bez obzira na internet.

pozdrav! :cheers

 

Link to comment
Share on other sites

NL. hvala na interesovanju :)

 

najcesce mi se desava da, kada starutjem app, bilo na iphone, ipad ili mpb, dugo pise 'waiting for room'.

i desi se da mi, kada, na primer, ide radio sa tunein koji sam pinovao na neko dugme - totalno ne mogu da pridjem app. radio svira, mogu na linn da promenim radio (imam dve stanice setovane na 1 i 2), a app uopste nece da se startuje. pise 'waiting for room'.

koristim na iphone i na ipad onu novu, linn app.

na mbp koristim kazoo. slicno se ponasa i ona.

 

i, desava se, relativno cesto, da mi za tune in i tidal, kada idem na browse, pise service unsupported.

kapiram da ima veze sa mrezom. 

svakako roon radi kako treba.

probacu minim server takodje.

a probacu i da zamenim ruter, nije to prevelik posao.

linn mi je povezan direktno u ruter, sbb je u pitanju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo taj "waiting for room" sam imao i ja kao problem.Sa starim tipom sbb uredjaja i brzinom koja je manja nego sad kad sam presao na novi paket.Nekad je bilo sporo mekad da te izludi.Sve proradilo kad sam presao na novi ruter. Probaj ruter ako ga imas , nista te ne kosta.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, chika_milan said:

NL. hvala na interesovanju :)

 

najcesce mi se desava da, kada starutjem app, bilo na iphone, ipad ili mpb, dugo pise 'waiting for room'.

i desi se da mi, kada, na primer, ide radio sa tunein koji sam pinovao na neko dugme - totalno ne mogu da pridjem app. radio svira, mogu na linn da promenim radio (imam dve stanice setovane na 1 i 2), a app uopste nece da se startuje. pise 'waiting for room'.

koristim na iphone i na ipad onu novu, linn app.

na mbp koristim kazoo. slicno se ponasa i ona.

 

i, desava se, relativno cesto, da mi za tune in i tidal, kada idem na browse, pise service unsupported.

kapiram da ima veze sa mrezom. 

svakako roon radi kako treba.

probacu minim server takodje.

a probacu i da zamenim ruter, nije to prevelik posao.

linn mi je povezan direktno u ruter, sbb je u pitanju.

 

 

Pogledaj diskusiju na donjem linku, ima par saveta koji mogu da budu od pomoći

https://www.hifiwigwam.com/forum/topic/130051-kazoo-waiting-for-room/page/2/

 

Link to comment
Share on other sites

Realno, na uredjaj od 3-4k dodati 70-80 za ruter uz koga ce da proradi (nadam se) je smesna investicija. Tako mi je i Lale kome je to uza struka rekao. Upalilo je, iz prve. Sad radi kako treba, k9ntrolise se sa sa dva, androida i jednim iphone ko ga kad dohvati u kuci.

Link to comment
Share on other sites

Probaj BubbleDS:

BubbleDS for Linn DS / OpenHome - Apps on Google Play

Ne postoji verzija ove aplikacije za iOS uređaje, pa preostaje ili nova Linn aplikacija, koja je u suštini prešminkani Kazoo sa još uvek nerešenim problemima, ili eventualno Lumin aplikacija, kojoj ne nedostaju funkcionalnosti, što je odmah vidljivo i na pretrpanom GUI, ali ni bagovi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...