Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Miles_Gurtu postujem svakako i taj album mi je postao jedna od ozbiljnih referenci, al' to moze i na KEF LS50 u dobrom sistemu da zvuci vrlo solidno - culi smo kod tebe Soline. Electric Frame, nazalost, ne moze. I to smo culi - pardon, probali da cujemo. A i PMC stuca ozbiljno :) I da je samo PMC, vec i osetno veci i jaci zvucnici.

Tako da - i Yello mi je ozbiljna referenca.

Link to comment
Share on other sites

Evo šta smo slušali:

Yello - Electric Frame 

Jain - Come (extended ver)

Diana Krall - No moon at all

Bob Dylan - Man in the long black coat

Lou Reed - Walking on the wild side

Abdullah Ibrahim & Ekaya - Calypso minor

Tina Turner - Foreign Affair

Bruce Springsteen - The ghost of Tom Joad

Jen Chapin - You haven’t done nothing 

Steely Dan - Hey nineteen, Babylon sisters

Toto - Hold the line

Chuck Mangione - Children of Sanchez,

Eiji Oue - Rachmaninoff: Symphonic…

Maria Callas - Carmen, Act 1

Bilo je još po par numera, ne mogu da se setim… Sve je zvučalo jako dobro! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Electric frame zvuči impresivno u basu, a čuju se i sve “audiofilske čarolije” u visokom tonovima tokom cele numere. Bass je jako moćan, ali ni jednog trenutka nije prezasićen, niti boomy, niti se (kao nažalost kod mene) javljaju rezonance… već precizan, a udara jako!

Link to comment
Share on other sites

Nezavisno za naim, ali voleo bih Delijine zvucnike cuti i sa pojacalom toplijeg zvuka. Izuzetno mi se svidja detaljnost koju imaju, ali ako nesto nekom moze da zafali to je nesto topliji zvuk. To je naravno subjektivna stvar, evo ni sam ne mogu da se opredelim sta mi se vise svidja, topliji zvuk sa manje izrazenim detaljima koji je i tolerantniji prema raznoraznim produkcijama i zanrovima ili superdetaljan zvuk gde to fali. Devialet ima tu karakteristiku,sa nekoliko zvucnika koje sam slusao.  Naim bi uveren sam legao, ali i Moon sam slusao sa DY i tu ima isto onog punog zvuka instrumenta koji zafali i blizi je onom uzivo. Imam sad te dve krajnosti i dileme u kuci, jedan objektivno bolji zvuk sa vise detalja i jedan uz koji se uz svaku pesmu peva dok se slusa.Nije lako odabrati sta je tu bolje.

Link to comment
Share on other sites

Nezavisno za naim, ali voleo bih Delijine zvucnike cuti i sa pojacalom toplijeg zvuka. Izuzetno mi se svidja detaljnost koju imaju, ali ako nesto nekom moze da zafali to je nesto topliji zvuk. To je naravno subjektivna stvar, evo ni sam ne mogu da se opredelim sta mi se vise svidja, topliji zvuk sa manje izrazenim detaljima koji je i tolerantniji prema raznoraznim produkcijama i zanrovima ili superdetaljan zvuk gde to fali. Devialet ima tu karakteristiku,sa nekoliko zvucnika koje sam slusao.  Naim bi uveren sam legao, ali i Moon sam slusao sa DY i tu ima isto onog punog zvuka instrumenta koji zafali i blizi je onom uzivo. Imam sad te dve krajnosti i dileme u kuci, jedan objektivno bolji zvuk sa vise detalja i jedan uz koji se uz svaku pesmu peva dok se slusa.Nije lako odabrati sta je tu bolje.
Lako je, ovaj drugi.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Imam oba. Odlican snagas je u Linn streameru i uzet je sa namerom imanja "letnje varijante". Medjutim uz koriscenje lampaskog preampa pojavila se ideja da se to pretvori u celogodisnje resenje jer je prevazisao sva ocekivanja, zvucno.Premestanjem budzeta u bolji slican snagas. Bio delija pa potvrdio da je to sasvim druga slika sistema i zvucnika. Dosta veliki troskovi odrzavanja i servis su stvari koje odbijaju, a u 80% je i zvuk realno bolji. Opet postoje i tih 20%... Ima uvek nesto i protiv i za svakog resenja. Lampe su pandorina kutija...

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva opcija bi ti bio First Watt Aleph J. Ima ulaznu impedansu od preko 200 k, znači da bi lampaški preamp imao lep transfer a ima i balansirani ulaz.

Babelfish J je varijacija na tu temu i kontam, lako nabavljiv za probu...

Takođe, ima i relativno nizak damping faktor, to na dipolima zna da da malo topliji i dublji bass. Može biti zanimljiv kombo sa EAR preampom i Quad-ovima...

Link to comment
Share on other sites

Evo šta smo slušali:
Yello - Electric Frame 
Jain - Come (extended ver)
Diana Krall - No moon at all
Bob Dylan - Man in the long black coat
Lou Reed - Walking on the wild side
Abdullah Ibrahim & Ekaya - Calypso minor
Tina Turner - Foreign Affair
Bruce Springsteen - The ghost of Tom Joad
Jen Chapin - You haven’t done nothing 
Steely Dan - Hey nineteen, Babylon sisters
Toto - Hold the line
Chuck Mangione - Children of Sanchez,
Eiji Oue - Rachmaninoff: Symphonic…
Maria Callas - Carmen, Act 1
Bilo je još po par numera, ne mogu da se setim… Sve je zvučalo jako dobro! 
 
 
Nije loša lista, al većinom je orjentisana ka detaljnosti i dinamici. Fali dosta toga, više instrumenata, jazz, uživo muzike, simfonjskog orkestra (ima samo Sergej Rahmanjinov koji je dosta atipičan, Deuche gramofon produkcija je potpuno drugačija). Kao što već rekosmo, ne želim da čujem svaki ton i instrument posebno, ta muzika je zamorna za duže slušanje, težim ka muzikalnosti. A Naim je upravo sinonim za to.
Nebih da banalizujem ali "neorganska" muzika kao Yello i na mobilnom tel zvuči čisto i analitično.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne košta ništa da se proba, al' ajd...

SE A klasa zna potpuno drugačije da se ponaša sa različitim zvučnicima.

Aleph J nema sprežni kond na izlazu i ima visoku ulaznu impedansu pa može zvučati življe uparen sa lampaškim preampom. Ja bi probao ako se ukaže prilika, pa čuo kako to radi, jedno je sigurno u ovom hobiju po mom iskustvu a to je da je sve relativno...

Link to comment
Share on other sites




Aleph J nema sprežni kond na izlazu

А који модерни амп има конд у излазу, мислим да је то поодавно превазиђено као и "А" класа.



Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...