Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Pasivne 350-ke su "samo" 26k evra :) iliti "elektronika" je ono sto "nabija" cenu.

 

  

11 minuta ranije, sondek said:

Sve razumem, mozemo da se vidimo ovih dana da cujes razliku od jedne komponente. Kao da slusas druge zvucnike.

Moze :thumbsup2

Ovaj vikend sam u NSu, a vreme nesto ne obecava.

Link to comment
Share on other sites

Phono je za njih oznaka za RCA ulaz ili izlaz,zapravo tip konektora.Da vas ne zbunjuje.Ima redovan rca i balansirani ulaz i tu se da prostite ubode fono sekcija ili neki drugi analogni ulaz.Postoji fono sekcija za analognim i digitalnim exakt izlazom.Urika 1 i Urika2. Ne verujem da se to promenulo jer bi obesmislilo klimax gramofon u koji ide Urika phono sekcija. Na jeftinijim dsm uredjajima majik i akurate postoji fono sekcija.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Delija said:

Zaboravih ovo da prokomentarisem.

Tolike razlike tesko da pravi samo promena pojacala. I stara pojacala su sigurno bila odlicna - iako ne sumnjam da su nova jos bolja.

Rekao bih da je jednostavno drugaciji "voicing" zvucnika - drugacije su "gadjali" njegov FR, sa manje energije na tih kriticnih 34 Hz iliti na najnizim frekvencijama. I to je dobro za tebe - i verovatno vecinu u normalnim sobama manjim od 50m2 :) U tom ultra kratkom testu koji sam poslusao - i taj novi SO+ se ipak "cuje", ali treba to tek fino podesiti. Sa takvim konceptom mora biti bolji od starog. Ako moze da se totalno izoluje samo na bas driver-ima - sjajno.

Verujem da je i ostatak price vezan za promenu karaktera zvuka posledica promene "voicing"-a - vrlo verovatno sa malo atenuiranim podrucjem od 1 do 4 kHz. Pomenuo si i malu promenu pozicije zvucnika, ali to opet ne pravi toliku razliku - onaj bazni karakter zvuka ostaje vrlo slican.

Steta sto nismo detaljno izmerili stari odziv, pa da mozemo da uporedimo sa novim - cisto zabave rade :) Mada, realno je to najmanje vazno - vazno je da to sada radi sjajno.

Tako je! Osim pojačala, trebalo bi da veliku razliku prave i digitalne skretnice u odnosu na stare analogne. Interesantno je da sada (po prirodi stvari) te skretnice na putu signala dolaze pre DAC-ova, pa se pojedini delovi frekventog opsega zasebno konvertuju u analogne signale, za svaki drajver posebno. Zato bu trebalo, ako SO+ interveniše u najnižem opsegu (do 100Hz), da ta intervencija pogađa samo donji bas drajver. Ovo poslednje je moja pretpostavka, koju ću morati da proverim. Uz sve to su putevi analognog signala mnogo kraći u odnosu na raniji koncept.

Svakako sada sledi ozbiljna i dugotrajna vežba podešavanja celog sistema, uz pomoć REW. :)     

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, sondek said:

U pitanju je i Novi Organic dac, nova pojacala,nov klimax streamer,novi space optimisation ...svasta tu ima novo.Ne cudi velika razlika.

Upravo tako. Kada se izmeni više elemenata uvek je teško da se razume šta je sve i u kojoj meri doprinelo pravljenju razlike. Najvažnije je sada iz ovog sistema izvući maksimum, u mojim datim uslovima slušanja :) 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, NL. said:

Tako je! Osim pojačala, trebalo bi da veliku razliku prave i digitalne skretnice u odnosu na stare analogne. Interesantno je da sada (po prirodi stvari) te skretnice na putu signala dolaze pre DAC-ova, pa se pojedini delovi frekventog opsega zasebno konvertuju u analogne signale, za svaki drajver posebno. Zato bu trebalo, ako SO+ interveniše u najnižem opsegu (do 100Hz), da ta intervencija pogađa samo donji bas drajver. Ovo poslednje je moja pretpostavka, koju ću morati da proverim. Uz sve to su putevi analognog signala mnogo kraći u odnosu na raniji koncept.   

 To je jako validna pretpostavka, posto bukvalno ne mogu da zamislim kako bi drugacije radilo....

 Ti (isti) digitalni signal posaljes na svaki "drajver", s'tim da on ide na DSP koji radi i deo vezan za "skretnicu" i deo vezan za "Space Optimizaton", onda rezultat samo prosledi DAC-u, i dalje u pojacalo. To je jedini nacin da se sve radi u digitalnom domenu.

 Mana je sto imas DSP i DAC po drajveru, sto kosta. Prednost je sve to sto si naveo.... Ne vredi, moracu ja da odvojim 2h da kad dodjem do tebe malo to poslusam. :) Volim ja muziku, ali me ovo kopka sa jedne druge strane koja je meni mnogo jaci "svrab".

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, nkrgovic said:

Ti (isti) digitalni signal posaljes na svaki "drajver", s'tim da on ide na DSP koji radi i deo vezan za "skretnicu" i deo vezan za "Space Optimizaton", onda rezultat samo prosledi DAC-u, i dalje u pojacalo. To je jedini nacin da se sve radi u digitalnom domenu.

Nope. Ima i drugi nacin (Linkwitz), bar tako je kod mene. Digitalni signal ide do dsp/xo, dalje digitalno ide do 4 dac-a.....

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, NL. said:

Tako je! Osim pojačala, trebalo bi da veliku razliku prave i digitalne skretnice u odnosu na stare analogne. Interesantno je da sada (po prirodi stvari) te skretnice na putu signala dolaze pre DAC-ova, pa se pojedini delovi frekventog opsega zasebno konvertuju u analogne signale, za svaki drajver posebno. Zato bu trebalo, ako SO+ interveniše u najnižem opsegu (do 100Hz), da ta intervencija pogađa samo donji bas drajver. Ovo poslednje je moja pretpostavka, koju ću morati da proverim. Uz sve to su putevi analognog signala mnogo kraći u odnosu na raniji koncept.

Svakako sada sledi ozbiljna i dugotrajna vežba podešavanja celog sistema, uz pomoć REW. :)     

Таман тако, напокон нећеш да ломиш мозак као до сада ако успешно интервенишеш на ниским ФР шта ћеш покварити у остатку ФР.

Само у таквом случају који је код тебе има смисла користити SO, остали примери су сеци уши крпи педу.

Link to comment
Share on other sites

Tako je! Osim pojačala, trebalo bi da veliku razliku prave i digitalne skretnice u odnosu na stare analogne. Interesantno je da sada (po prirodi stvari) te skretnice na putu signala dolaze pre DAC-ova, pa se pojedini delovi frekventog opsega zasebno konvertuju u analogne signale, za svaki drajver posebno. Zato bu trebalo, ako SO+ interveniše u najnižem opsegu (do 100Hz), da ta intervencija pogađa samo donji bas drajver. Ovo poslednje je moja pretpostavka, koju ću morati da proverim. Uz sve to su putevi analognog signala mnogo kraći u odnosu na raniji koncept.
Svakako sada sledi ozbiljna i dugotrajna vežba podešavanja celog sistema, uz pomoć REW.      

1000+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...