Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Ovde je u pitanju pored zvuka i voznja.
Evo vec neko vreme od kad je dosao Sondek kod mene malo nesto podesim pa preslusavam. I dalje mi je neverovatno koliko je osetljiv i koliko male promene setovanja mogu da uticu na zvuk.
Zezao sam se najvise sa oprugama, stezao dotezao, menjao mesta, i bukvalno pomeranje od 2-3 navoja na nekom od tri oslonca mogu promeniti zvuk. U tom menjanju sam pronasao da je jedna opruga slabija i mora da se vise zategne i ... nove opruge su na putu. Pre njih ce doci ulje ....
A materijala na metu milion ...
Kao kad slusas plocu koja na omotu ima sve tekstove peaama, slike sa koncerata i diskografiju umetnika ili kao nekada kada na Maidenovim ploci nadjes tekst "Indiana Jons was here"

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Brale,probaj gramofon sa i bez poklopca ako vec nisi...solidna razlika,ja strogo bez poklopca slusam.Izveštio sam se da skinem poklopac u toku rada i ako je solidna,bogata detaljima produkcija cuje se odmah.Sto se opruga tice to verujem,moraju se jako dobro podesiti da zaista budu nosaci pravilno pod 90 stepeni postavljeni da se pravilno krece subsasija.Linn za svoje servisere pravi alate za to...Ima razlike i u stezanju srafova.Linn tu uvek savetuje jako stezanje svih srafova.Gavra ima i neki svoj sistem jer je probao vise nacina.Stezanje glave za shel srafovima takodje je preporucljivo da bude vrlo jako.Zato se i koriste imbus srafovi.Da pojasnim u jednoj recenici,da prsti pobele.Nema sanse da se tako dobro stegne obicnim  sraficima,inbus je tu zakon.

Link to comment
Share on other sites

Za poklopac sam odmah provalio, od drugog dana stavljam Igorov cisto zbog prasine aaaa lako se skidaaaa jer se on ne uglavljuje. Takodje sam skinuo i donji poklopac i tu ima razlike. Ne slusam ni sa clampom koji mi je ranije bio obavezna oprema. Osovine su upucane u 90, ali u pravu si, nije losa ideja da se zamene imbusima, oni pored bolje zatezne sile imaju i potpuno ravnu glavu ...
Generalno ovaj moj iz prvih generacija nije kompleksna naprava, pogotovo za jednog masinskog inzenjera, tako da sta god uradis ne mozes bas da zeznes

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, Srecko said:

Upravo smo se vratili iz posete gospodinu Nikoli.
Pišem u okviru ove teme jer, kao što znate, gospodin Nikola poseduje verovatno najreprezentativniji Linn sistem u Srbiji.
Verujem da je ova tema najbolje mesto za jedan osvrt na izuzetno ugodno provedena 2 puna sata u društvu gospodina Nikole i njegovih sistema.

Da počnemo od Linn “Klimax 350A”.
Kao prvo zvučnici su u prirodi višestruko lepši nego što sam i pomišljao, na osnovu slika i klipova. istovremeno su i veliki, sugerišući i “veliki” zvuk, a pri tom ne pretenciozni po prostor.
Prosto neverovatno i na prvi pogled kontradiktorno, dok ih ne vidite.
Ozbiljnost i kvalitet izrade sugerišu vanserijsku aktivu.

Network music player sa preampom, “Akurate DSM” je priča za sebe. Ne sećam se da sam video tako lepu aplikaciju za kontrolu stream-inga i pri tome tako User Frendly; a “Akurate DSM” u pozadini odrađuje sve sto treba jednostavno fenomenalno. Prosto Vam dođe žao sto je računarska aplikacija ukrala šou prelepom delu hardware što “Akurate DSM” definitivno jeste.
Ne mogu da se ne zapitam šta dodatno uopšte može da ponudi “Klimax DSM” kada je zvuk “Akurate DSM” naprosto neverovatan.
Malo je reći da sam oduševljen DSP-iem “Akurate DSM”, koji tako perfektno odrađuje svoj posao u zahtevnoj sobi, kojoj nije osnovna namena da bude slušaonica, i koji je svakako divnu radnu sobu pretvorio u koncertni prostor.

Gramofon “Linn LP12”, je svima znan, ali malom broju u gotovo maksimalno ekstendovanoj postavci kakvu Nikola poseduje (Subšasija-“Kore 2”, “Karousel”-Ležaj, “Lingo 4”-eksterno napajanje sa kontrolom motora koji ima gotovo sve sto nudi i top model “Radical”, Ručica-“Akito 2/B”, Zvučnica-“Kandid” MC i ........ ).
Prosto da Vam bude žao sto ste jednu lepu igricu, kao što je “Linn Sondek LP12”, gotovo apsolvirali-prešli jer jedino možete još zameniti ručicu top modelom “Linn Ekos SE” i to bi bilo sve najbolje sto danas Linn ume i može, kada je “Linn Sondek LP12” u pitanju.
Subšasija Keel ne mora nužno značiti (za pojedine ljubitelje) pobolšanje u zvuku.

Naravno ovo su samo glavne komponente sistema, jer i ovako ovaj post dobija konturu romana.
Samo ću pomenuti Nikolin Sistem B (naprosto je nemoguće ga zaobići), takođe u potpunosti Linn uz “Arcam AVR”; u 5.1 konfiguraciji, koji bi u 99,9 % domova u Srbiji bio izuzetan A sistem.

Neću upasti u zamku opisivanja pojedinosti zvuka sistema. To bi bilo neprilično za moje godine.
To ostavljam: mladima, formalno muzički obrazovanim i stručnim.
Reći ću samo naš utisak.
Veliki zvuk! Ogroman!
Da li može biti bolji?
Nisam siguran. Ne znam.
Znam jedino da može biti drugačiji i verovatno isto toliko dobar.

Na kraju reći ću i ovo.
Gospodin Nikola je i sam, u ovoj temi, prelepo predstavio svoj sistem tako da se može reći da je ovaj post suvišan.
Šta niste iz njegovih postova mogli da vidite.
Gospodina Nikolu.
Neverovatno zadovoljstvo smo danas imali moja supruga i ja da upoznamo sjajnog mladog gospodina koji Vam naprosto vraća veru u ovu našu Srbiju.

Gospodine Nikola zahvaljujem Vam, ponovo, na 2 neverovatna sata koje ste nam posvetili.

PS: Gospodine Nikola zamolio bih Vas ako sam nešto pogrešno napisao da u nekom od narednih postova to ispravite.

Hvala mnogo Vašoj supruzi i Vama na odvojenom vremenu za divno druženje i veoma interesantan razgovor. Mogu samo da kažem da mi je dva sata proletelo, te da za naredni put definitivno treba više vremena. Bila mi je velika čast i zadovoljsvo da budem vaš domaćin juče.

Takođe Vam se zahvaljujem na lepim i ljubaznim rečima u gornjem postu. 

Drago mi je da Vam se dopao moj sistem, koji naravno ima puno mana, ali se ja već skoro tri godine trudim da ga unapređujem korak po korak.

 

Link to comment
Share on other sites

On 4.4.2021. at 18:39, sondek said:

Ovako nesto bi ti leglo http://www.targethifi.co.uk/vw2.html

Pogledaj molim te ovo http://www.targetaudioproducts.com/component-stands.html

Da li je u pitanju ista firma? Osnovna polica vw1 ima isti naziv, ali je cena u Kanadi duplo viša. Logo je takođe drugačiji, ovaj kanadski mi se čini kao na starim Target policama.

 

Link to comment
Share on other sites

Jes taj kanadski logo kao stari Target.

Tu duplu su pravili nekad.Treba da vidis sa Basarom da ti napravi. On to pravi bolje od Targeta.Ja sam imao zidnu od njega nekad...savrsena izrada.Naravno uslov je odlican zid od cigle,tako mi deluje kod tebe.Naravno i dobra i laka nivelacija.Ova Turbova koju ja imam ima nivelaciju jao dobro resenu.Mozes da je nivelises ako hoces i dok radi sondek i nece preskociti.Mslm nemoj...samo kazem kako lako ide.

Link to comment
Share on other sites

Samo da se pohvalim, stigao ADIKT
Iako nisam planirao tako brzo da ga usvojim desilo se. Iskrsla dobra prilika, prakticno nov, svirala 10h.
Plan mi se odmotava, cekam delove za podmladjivanje mog matorca, bearing ulje i springs, a ulete mi sad i 'zavisnik'. Pokusacu da menjam jedno po jedno bas lagano kako bi video sta svako donosi i koliko.
Ima li predloga kojim redosledom, isao bih od ocekivane najmanje ka najvecoj promeni? Predpostavljam da je redosled ulje, springs, glava u tom smislu pravi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samo ti pazari Lingo i ne brigaj.Potpuno druga klasa gramofona.Zao mi sto izgubih vreme...

Btw.Cestitam na novoj glavi,vrlo detaljna u visokim.Ja preferiram malo topliji srednji ton,ali sa novijim naim ampovima sjajno lezi i jos bolje se uklopio nego kod mene.Drugar je bas imao stageline i 122/150,a glava je bila na mom Axisu.Prelaskom na ittok MC je bio logican korak dalje.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, brale said:

Samo da se pohvalim, stigao ADIKT
Iako nisam planirao tako brzo da ga usvojim desilo se. Iskrsla dobra prilika, prakticno nov, svirala 10h.
Plan mi se odmotava, cekam delove za podmladjivanje mog matorca, bearing ulje i springs, a ulete mi sad i 'zavisnik'. Pokusacu da menjam jedno po jedno bas lagano kako bi video sta svako donosi i koliko.
Ima li predloga kojim redosledom, isao bih od ocekivane najmanje ka najvecoj promeni? Predpostavljam da je redosled ulje, springs, glava u tom smislu pravi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Čestitam na Adiktu! Ako si ga kupio od Basare, onda si zaista napravio dobar posao! :)  

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Lingo je u planu ali ce sacekati, istresao sam se za ovaj veliki servis koji je morao da se desi pa cemo chip tuning odraditi drugom prilikom

Da, od Basare sam uzeo, namirisao sam da ovu priliku ne treba propustiti. Nl pretpostavljam da si mu je ti prodao ili poznajes ko je. Mali je ovaj svet ...

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

Uf, bio sam kod coveka u sred smene, pa nisam mogao da se zadrzavam. Stan mu je u haosu jer se seli, ali video sam i sistem i isobarike ali nazalost nije bilo prostora ni vremena da ih cujem na kratko.
Covek mi rece da sastavlja svog sondeka a na podu su mu sve iznutrice koje cekaju na ugradnju. Rece mi i da ima linn alatke za sklapanje, mada me ne bi cudilo da je i njih napravio , posto mi je rekao da je napravio 2 plinta i top plate, sa razlikom da je njegov 2mm debljine dok je original 1.6


Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, brale said:

Da, od Basare sam uzeo, namirisao sam da ovu priliku ne treba propustiti. Nl pretpostavljam da si mu je ti prodao ili poznajes ko je. Mali je ovaj svet ...

Odlična odluka, neka te dobro služi! Tako je, Adikt je bio moj i zaista je jako malo radio, igla mu je kao nova. Basara je od mene otkupio dosta delova koji su mi bili višak nakon što sam apgrejdovao svoj LP12, pa je među njima bio i Adikt.

Link to comment
Share on other sites

Još se nisam odlučio za Streamer. Hteo bih da bude NAIM, ali je preskupo. A posle opet... verovatno cu hteti i neki bolji DAC... tako da upadam u to neko vaše kolo...

Razmišljam o varijanti NAIM Uniti Atom.

Meni kao nekom ne-audiofilu to bi verovatno bilo mnogo lakše. Sve u jednom.

Je l' pogrešno razmišljam? :D

Je l' čuo neko Atom?

Hoće li tih 2x40W biti dovoljno za Naim Ariva, pošto zvučnike ne planiram da menjam ikada :D.

 

Za "Sistem B" odnosno ono što će mi biti u radnoj sobi, svakako planiram neki all in one uz Dali Oberon 1 zvučnike. Nešto poput bluesound. Pa se premišljam i da ovaj glavni sistem iz dnevne sobe bude takav

Link to comment
Share on other sites

Mislim da neizostavno treba da probaš. Bio bi zadovoljan sigurno (neko vreme :D ), Atom svira odlično! Pored Atoma, tu su i starije sestre Uniti Star i Uniti Nova, koje su takođe jako dobar izbor... a baš trenutno na KP se nude sva tri modela. Mislim da Star u sebi ima u CD plejer. A razlika je naravno u snazi pojačala, pa od Atoma do Nove ide uzlazna putanja, analogno onoj od Nait 5 SI do Super Nait 3.

Mislim da sa Atomom nema promašaja! 

Link to comment
Share on other sites

 Jesi poslao pitanje njima? Jedan od nalljubaznijih korisnickih servisa koje sam ikad sreo.

 Jednom sam hteo nesto da narucim, One HiFi mi rekao da to nema u ponudi/katalogu, fazon "ne prodaje se". Ja im napisem mail, oni mi ljubazno napisu, ne, ne, prodaje se, recite da vam naruce part no. taj-i-taj, sve ok.

 Bukvalno sta god da te zanimalo, sve moze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...