Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

To je kao sto rekoh jedna relativno cesta manifestacija Alps blue velvet potenciometra. Zauzvrat taj pot jako dobro zvuci i vrlo je cenjen pritom nije preskup kao rezervni deo.Nezavisno od naima je cenjen i ugradjuju ga mnogi.To je bas na samom pocetku,mozda prvi mm,kao sto rekoh na vrlo tihom nivou dok se cd nije pojavio,ume stvarno da nervira.Ja sam imao 6-7 naimovih predpojacala,nekih i vrlo starih, pa nije cudo da sam naleteo na slucaj...znam da je prestalo sa 72 koji je imao variable board za CD pa je stišan.Glasnije je bolje je verovatno bilo u glavi bolidu koji je tako glasan signal za CD standard odredio.Resenje je da zamenis pot novim, ali ti se to moze desiti i kod novog tako da srecno.Da si u garanciji sa tim ampom resilo bi se o naimovom trosku.Ovako, na hifi colective je 13funti,a GoxCo sa ovog foruma je prava adresa i verovatno ih ima ili se nabave u lokalu.

Link to comment
Share on other sites

Hm... pokusao da izazovem ponovo to sa tihim slusanjem pa da snimim i ispada da je sve OK.

Sad pocinjem da mislim da je u stvari problem jer mi je nejednaka soba. Ako se secate fotografija, levi zvucnik je usmeren pravo ka trpezariji i duzina do zida je rec 6m. A desni zvucnik ka zidu daljine 3.5m pri tom tu  i postoji neki otvor.

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, nkrgovic said:

 Ja bi prvo pojacalo na servis, to je glup problem sa potom, ali resiv - i ne bi smelo da bude preskupo.

 Za streamer, mislim da je jako glupo da neko ko zapravo nema problem da instalira i podesi neki linux distro ne stavi jednostavno R-Pi sa par dodataka. :) Baci pogled na Allo - ja imam njihov kompletic, poigras se lepo malo, instaliras, podesis, namestis, spojis plocice, onda kupis jos jedan R-Pi pa stavis PiHole, pa jos 3-4 da dignes K3s.... ;)

Rece mi ti kod mene u temi. Uzecu verovatno onaj digione. Jedino nisam razumeo "posle mozes i neko bolje napajanje". Ima boljih napajanja za rpi?

 

Taj digione je 100$ ako se dobro secam, i plus kupujem rpi4? Uzeo bih radije mozda rpi4 odmah zbog 4K, pa mozda posluzi i kao HT

Link to comment
Share on other sites

 Izemliga.... R-Pi 3 vuce manje struje, za R-Pi4 ti treba hladnjak. S'druge strane, R-Pi4 ima bolje resen cip, odvojen je USB od mreze.... Uzmes oba, probas, stavis jedan kao Pi-Hole :) (Toplo preporucujem, pogledaj projekat, samo ako nemas vec nesto tipa pfSense).

 I da, napajanje navodno znaci - linearno napajanje bi trebalo da dosta poboljsa stvari. Ima ih raznih, guglaj malo ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš mogućnosti, pruži se za Allo DigiOne Signature i Allo Shanti linearno napajanje ili da ti neko napravi linearno napajanje za Clean side kojem treba samo 1 A, dok RPi traži 3 A. Za clean side možeš koristiti i baterijsko napajanje, nije veliki potrošač ali je malo nepraktično...

Evo ga John Darko review

a i meni je trenutno na slušanju kombo Allo DigiOne Signature + Shanti linearno napajanje na RPi 4 i zvuči stvarno dobro, kao efekat uvođenja M2Tech EVO kockica u sistem, samo za nijansu muzikalnije, a i sam hat, tj 2 hat-a (u slučaju signature verzije) su odlično urađeni.

Link to comment
Share on other sites

Po meni nema mnogo smisla linearno napajanje ako se hat napaja preko Pi matične, no u slučaju Signature verzije, razlike ima i to osetne.@sakal pogledaj kakvo je rešenje u pitanju i kako se šta napaja i razdvaja u slučaju Signature verzije, ima podataka na netu, da ih ne prepisujem bzvz...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Probao sam ja na Allo DigiOne Signature sa ifi iPower čoperima i na clean i na dirty power napajanjima (2 komada) i sa Allo Shanti-jem i ima razlike u korist linearnog. Nestane zrnatost, naglašenija je dubina i širina zvučne scene, postaju očigledniji spatial ques u snimku, trajanje tonova se produži i sve je nekako tečnije.

Sada, opet kažem, to je kada hat ima poseban vod napajanja za SPDIF i kada je njeno napajanje u potpunosti odvojeno od matične ploče, koja je takođe žestok izvor smetnji. U slučajevima kada se hat napaja direkt sa ploče Pi-ja, verujem da je razlika manja, koliko, ne znam. Možda ću biti u skorije vreme u situaciji da isprobam, pa javljam rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Evo pokusao sam da snimim sta se desava.

 

Znaci na pocetku sam pustio "tiho" pa kad balance pomerim skroz u desno desni zvucnik skoro da prestane da se cuje. 

 

Pa sam pojacao malo da se vidi da se tad normalno cuje, vrario balance pa onda jos jednom isto

 

 

 

Znaci da iskljucim da mi je mozda izvor los, ili to sto sam samo gurnuo zice u zvucnike bez konektora.

Ovo definitivno lici na taj neki poznati Naim problem sa potenciometrom?

 

 

Kontaktirao sam Gox-a, samo da visim kako da se organizujem posto je on iz BG

 

 

Edit,

 

Evo jos jednog.

Znaci pojacano koliko treba da se oba zvucnika cuju normalno, pa kad stisam cuje se kako se prepolovi zvuk, okrenem balance u desno i onda se cuje samo par tonova na desnom

 

Glasno slusam samo kad sam sam. A ovako za svakodnevno u backgroundu ovo mi je preglasno da bi oba zvucnika radila.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, CoyoteKG said:

Evo pokusao sam da snimim sta se desava.

 

Znaci na pocetku sam pustio "tiho" pa kad balance pomerim skroz u desno desni zvucnik skoro da prestane da se cuje. 

 

Pa sam pojacao malo da se vidi da se tad normalno cuje, vrario balance pa onda jos jednom isto

 

 

 

Znaci da iskljucim da mi je mozda izvor los, ili to sto sam samo gurnuo zice u zvucnike bez konektora.

Ovo definitivno lici na taj neki poznati Naim problem sa potenciometrom?

 

 

Kontaktirao sam Gox-a, samo da visim kako da se organizujem posto je on iz BG

 

 

Edit,

 

Evo jos jednog.

Znaci pojacano koliko treba da se oba zvucnika cuju normalno, pa kad stisam cuje se kako se prepolovi zvuk, okrenem balance u desno i onda se cuje samo par tonova na desnom

 

Glasno slusam samo kad sam sam. A ovako za svakodnevno u backgroundu ovo mi je preglasno da bi oba zvucnika radila.

Treba prvo zaključiti da li je problem pojačalo!

Zameniti zvučničke kablove na pojačalu levi i desni kanal.

Ako se greška prebacila na drugi kanal problem je zvučnik.

Ako je ostala na istom kanalu problem je pojačalo, ili izvor.

Prebaciti činč kablove na ulazu pojačala.

Ako smetnja promeni kanal problem je u izvoru.

Kada se isključe zvučnici i izvor, problem je verovatno potenciometar pojačala!

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam, jer je vec dugo pojacalo kod mene, svakako ga ne bih vracao, popravicu.

A i on me je upoznao sa tim problemom, doduse rekao mi je da to nije kvar nego da je to normalno kod Naim-a, skoro pa "feature" :). Tek pre neki dan ovde u temi shvatio da je to kvar.

Ali sad kad citam po Naimovom forumu, toliko se cesto desava da vise ne moze ni da se kaze da to nije normalno ponasanje pojacala.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam takih Alps blue nekoliko (3kom.) od 100klog i nikad nisam imao takav problem. Jedan imam baš izdrndan, malo krcka jedan kanal na početku, bio u upotrebi 30god. i još radi dobro kad prođe prvih 10 stepeni. Šta je to specifično za Naim da se tako ponaša Alps? Da nije samo neki prekid na štampi, loše zalemljeno...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...