Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

3 hours ago, NL. said:

Apsolutno se slažem da je dobro da posao obavi Goxy.

Pronašao sam nešto što će možda da ti bude interesantno, a to je servisno uputstvo za Linn Majik. Trebalo bi da tu piše sve što je potrebno. Neka profesionalac sredi stvari sada naravno, ali te ohrabrujem da malo čitaš i gledaš i sam. :)

 

https://www.manualslib.com/manual/816598/Linn-Majik.html 

Tek sada videh da je ovo service, a ne user manual... 

Slagah danas... puno hvala!!! :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sondek said:

Nas bivsi kolega koji je iskusan serviser gramofona je svoj Axis pocastio fantasticnom Alphason ruckom koja je u nivou Linn Ittok,po njemu na Axisu i bolja.Sjajno izgleda i dobio je odlican gramofon za neku normalnu sumu novaca.

20200719_160807.jpg

Hvala na preporuci, imaću to na umu, ali, za sada... prostor, žena, ploče... :D

Ispričana priča...

Ali svakako, dobro je imati to na umu... 8)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Nas bivsi kolega koji je iskusan serviser gramofona je svoj Axis pocastio fantasticnom Alphason ruckom koja je u nivou Linn Ittok,po njemu na Axisu i bolja.Sjajno izgleda i dobio je odlican gramofon za neku normalnu sumu novaca.

20200719_160807.jpg

Super izgleda, ali mislim da i ovu moju kombinaciju retko da neko ima.

F051AAD1-3C33-4F9C-BD5D-7BE1114BD720.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Sjajan je to ampić.Slusao sam kako voza B&W 801 i nisam verovao s kojom lakocom u zvuku to radi.Onako opusteno i razigrano do 11h,sa odlicnim nasem...kao da mu je ko zna koliko W.Nikad mi nebi pala takva kombinacija napamet,al eto radila je kod drugara.doduse b&w su tvrdili da su laki za pohon i da im je dosta i 50w. 

Ako bih inace uzimao naim integralac,uvek bi to bio 1 ili 2,eventualno 3.Ovo posle me nije nikad zanimalo.Imao sam nap 90 tako da racunam da sam 3 cuo , nije ni to lose.

Nait 1 i map 160 su najtrazeniji  kolekcionarski primerci tako da su im nazalost cene zestoke.

P.S.Julian Wereker se uvek zezao sa time koliko ustvari nait ima wati.Kad bi mu u Usa reki da radi fascinantno za 18w amp,on bi rekao ma ima ustvari 15w. ...verovatno negde i tih 13 koje Nikola navodi.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu nikako da nadjem Naim bananice za zvucnike. A bas mi trebaju da bih mogao zvucnike uz zid.

O nekoj eventualnoj zameni razmisljam o AudioQuest SureGrip 300 BFA/Banana Gold, preporucio mi ih je kolega.

Mogao bih sam da krimpujem, ali jbg cini mi se da bih morao da odvojim zvucnike skoro 10cm od zida jer su i sami kablovi jako kruti.

 

Takodje ne znam da li su nekako "orjentisani" Posto je na njima naznaceno koji idu u pojacalo, koji u zvucnik.

Da li bih ove sto idu u pojacalo mogao isto za zvucnik? Da kupim ovo jedno pakovanje i da mi pokrije oba kabla.

Na strani pojacala imam vec konektore, ali ne bih mogao da izrotiram pa da te konektore ubodem u zvucnike, jer je taj Linn 20 kabl orjentisan, a i polica mi je knap pa mi bas odgovaraju ovakvi konektori jer ne oduzimaju puno mesta

Link to comment
Share on other sites

Hehe ne znas ti sta je krut kabl.Da si pazario naca5 za te tvoje bi mislio da su tvoji "lastiš".Potrudi se jos malo da nadjes,zaista ti konektori pod pravim uglom nisu dzaba napravljeni em krut kabl,em pravili te closse to wall zvucnike...bas ume ta situacija da bude P.i.T.A.

Link to comment
Share on other sites

Tesko ja mogu nesto da napisem, neku recenziju jer nisam puno toga poslusao.

Ja sam zadovoljan. Bas konacno nije zamarajuc pa da posle nekog vremena moram da gasim muziku da odmorim.

 

Cini mi se jedino da moraju bas glasno da se slusaju da bi se culo.

A ako stisam maksimalno onako za slusanje u pozadini, tad desni kanal kao da se iskljuci. Ali to sam upoznat.

 

Izvor mi je los. Slusam Tidal sa TV-a zakacen optickim kablom. Tako da verujem da sve ovo moze jos puno bolje da se cuje, ali polako. Taman zadovoljstvo kod svake komponentice koju unapredim usput :).

Voleo bih jednog lepog dana da uzmem neki DAC i Streamer, ali ovi Naim-ovi su papreno skupi.

Link to comment
Share on other sites

Vec jedan skvizboks ti odlicno radi posao,solidan je dac unutra u ampu pa bi koristio samo streamer. Povezes koaksikalnim kablom i uzivaj.Mslm resio si sa 100 eura solidno problem,steta da stanes na tome.Ima i drugih streamera do 100 eura,novijih imas temu bas o tome.Sve varijante preko toga su i dosta skuplje... Ipak bar neki minimum kvaliteta na izvoru mora postojati jer nije da nisu osetljive sprave na izvor zvuka.Naprotiv,taj sistem zasluzuje dobar izvor i solidan gramofon.

Link to comment
Share on other sites

Наим технологија је заиста испред свих, гаси један канал када се утиша. Надам се да ће и за нас смртнике који не слушамо Наим, брендови које ми слушамо, а нису на нивоу Наима, омогућити делић те чаролије. 

Link to comment
Share on other sites

Stari problem alps potova koje koriste.Cudi zaista da to nisu promenuli.Mislio sam da je to problem iz proslosti koji sam imao.Pre cd plejera sa gramofonom i tjunerom to nije dolazilo do izrazaja ali kad se pojavio cd mrzeo sam to ali bas kod starih predpojacala,vec od olive serije to nisam primecivao ...bas cudi za relativno nov uredjaj.

Link to comment
Share on other sites

Ништа страшно ни егзотично као што сам хтео нагласити :)

Те Алпс је продавао Микро принц за 20-25евра, па треба проверити да ли их још увек има у свом асортиману.

Link to comment
Share on other sites

 Ja bi prvo pojacalo na servis, to je glup problem sa potom, ali resiv - i ne bi smelo da bude preskupo.

 Za streamer, mislim da je jako glupo da neko ko zapravo nema problem da instalira i podesi neki linux distro ne stavi jednostavno R-Pi sa par dodataka. :) Baci pogled na Allo - ja imam njihov kompletic, poigras se lepo malo, instaliras, podesis, namestis, spojis plocice, onda kupis jos jedan R-Pi pa stavis PiHole, pa jos 3-4 da dignes K3s.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...