Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Verovatno zvuce dosta bolje sad kad su konacno na spajkovima.Probavsi sa dva Linn zvucnika sa ili bez spajkova razlika je zestoko u korist spajkova prema recimo bluetac .Linn Kan su sasvim drugaciji stalci,open frame tipa, pa je taj novi tip stalka sigirno bolji za Majik.Inace po meni treba originalni stalak koristiti kad god postoji dizajniran za zvucnik.Meni se btw. mali Majik vise svidja od velikih.Vise svakako volim kombinaciju malci+woofer nego floarstander.Mnogo lakse za uklopiti sa sobnom akustikom.Po meni je uz floarstander Majik 140 Sound optimisation je must have.Neverovatno koliko popravi zvuk...do te mere da zvuce ko neispravni kad se iskljuci...sjajna f-cija.

Link to comment
Share on other sites

CA61BD32-296E-4168-8578-8CB5DE68DAA7.thumb.jpeg.bce319904c408e90af569561a673111e.jpeg
 

Stigao mi je Linn green stylus paper :)

Da li je neko koristio ovo, kakva su vaša iskustva?

Značio bi mi neki tip - da li da odmah isečem papir na manje trake, pa da onda iglu čistim tim parčićima? Koliko često treba čistiti itd.

hvala i pozdrav svima

 :cheers

Link to comment
Share on other sites

On 29.1.2021. at 21:49, sondek said:

Ne jedna,ne dve vec tri Editors Choice nagrade.Dobar pocetak godine.

20210129_213841.jpg

Kažu da za 2023. (jubilarna 50-ogodišnjica Linna) planiraju novu Klimax seriju, sa potpuno novim dizajnom kućišta. Taman da do tada skupljam sredstva... :D

Link to comment
Share on other sites

Poštovani republikanci, 

posle decenija "tumaranja" po raznoraznim vodama pasioniranog audiofila, pre par dana uzeh na slušanje (a što i ostade u imovnom stanju) Linn Majik-I i počeh da čitam ovu (nadam se, ubuduće našu) zaista nesebičnu deobu znanja, informacija, tehničkih detalja o ovoj specifičnoj magiji zvuka... 

Naime, linn-a sam slušao nekolicinu puta, kao i naim-a u raznolikim kombinacijama, i uvek je to zvučalo savršeno, naravno sa hi-end kablažom, stotinama "džidža - bidža", tako da sam unekoliko i zazirao od upliva u novu dimeziju "bolesti" kojoj, rekoh, dugo već "robujem". Proletos, dok sam bio u "izolaciji" van Bgd-a, pojave se, povoljno, linn index mkII zvučnici, koje sam uzeo, i bio fasciniran zvukom "entry level" kutija koje su fenomenalno svirale u kombinaciji sa Luxman-om u vikendici... i tu su oni našli svoje mesto, jer je to mesto, mesto za potpuno uživanje u analognoj muzici (ploče, kasete, cd-ovi), naravno zbog "mira u kući"...

Elem, ovaj sveže i dobrodošavši Majik je zamenio (inače mom uhu izuzetno prijatnog NAD C325bee) i učinio da moji Vienna Acoustics Haydn-i (o, JERESI!!!) prosviraju kao nikada pre! Svirali su oni jako lepo i do sada, ali sa Linn-om doživeh potpuno drugu dimenziju svega što čuh...

Da se ne "raspišem previše", pitao bih vas nešto...

Kupljeni Linn Majik je stigao kod mene sa ugradjenom phono sekcijom (koju nisam isprobao, ali se na displeju pojavljuje kao "namenjeni" ulaz, kao i KUDOS FM karticom, koju takodje prijavljuje, nalazi radio stanice, ali nema zvuka... Po rečima čoveka od koga sam ga uzeo, nije povezana, samo je "postavljena" na svoje mesto...

Moje pitanje je: da li neko od dobrih ljudi sa foruma, a video sam da ih ima i te koliko, a i da su tehnički veoma stručni i da baš vladaju materijom, zna i/ili može da me uputi kako/gde bi ovo sa KUDOS karticom, kao i phono moglo da se vidi/ispita/reši???

Unapred zahvalan,

pozdrav svima!

 

p.s. nadam se da može i državljanstvo u Republici...

Link to comment
Share on other sites

Moze naravno.Ima jedan Kudos i kod mene.Sjajan tjuner,steta sto nam nije bolji.Imao sam negde servisno uputstvo na mailu za kudos pa cu probati da ga nadjem u mailovima.Slobodno kontaktiraj i Linn mailom.Dilera nazalost nemamo.

Sto se drzavljanstva tice,Vas zahtev je resen pozitvno. :D

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sondek said:

Moze naravno.Ima jedan Kudos i kod mene.Sjajan tjuner,steta sto nam nije bolji.Imao sam negde servisno uputstvo na mailu za kudos pa cu probati da ga nadjem u mailovima.Slobodno kontaktiraj i Linn mailom.Dilera nazalost nemamo.

Sto se drzavljanstva tice,Vas zahtev je resen pozitvno. :D

Hvala najlepše! 
I na brzom odgovoru, a i državljanstvu...

A taj Kudos kod Vas je tuner, ili kartica za upgrade Majik-a?

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, alxandr said:

Poštovani republikanci, 

posle decenija "tumaranja" po raznoraznim vodama pasioniranog audiofila, pre par dana uzeh na slušanje (a što i ostade u imovnom stanju) Linn Majik-I i počeh da čitam ovu (nadam se, ubuduće našu) zaista nesebičnu deobu znanja, informacija, tehničkih detalja o ovoj specifičnoj magiji zvuka... 

Naime, linn-a sam slušao nekolicinu puta, kao i naim-a u raznolikim kombinacijama, i uvek je to zvučalo savršeno, naravno sa hi-end kablažom, stotinama "džidža - bidža", tako da sam unekoliko i zazirao od upliva u novu dimeziju "bolesti" kojoj, rekoh, dugo već "robujem". Proletos, dok sam bio u "izolaciji" van Bgd-a, pojave se, povoljno, linn index mkII zvučnici, koje sam uzeo, i bio fasciniran zvukom "entry level" kutija koje su fenomenalno svirale u kombinaciji sa Luxman-om u vikendici... i tu su oni našli svoje mesto, jer je to mesto, mesto za potpuno uživanje u analognoj muzici (ploče, kasete, cd-ovi), naravno zbog "mira u kući"...

Elem, ovaj sveže i dobrodošavši Majik je zamenio (inače mom uhu izuzetno prijatnog NAD C325bee) i učinio da moji Vienna Acoustics Haydn-i (o, JERESI!!!) prosviraju kao nikada pre! Svirali su oni jako lepo i do sada, ali sa Linn-om doživeh potpuno drugu dimenziju svega što čuh...

Da se ne "raspišem previše", pitao bih vas nešto...

Kupljeni Linn Majik je stigao kod mene sa ugradjenom phono sekcijom (koju nisam isprobao, ali se na displeju pojavljuje kao "namenjeni" ulaz, kao i KUDOS FM karticom, koju takodje prijavljuje, nalazi radio stanice, ali nema zvuka... Po rečima čoveka od koga sam ga uzeo, nije povezana, samo je "postavljena" na svoje mesto...

Moje pitanje je: da li neko od dobrih ljudi sa foruma, a video sam da ih ima i te koliko, a i da su tehnički veoma stručni i da baš vladaju materijom, zna i/ili može da me uputi kako/gde bi ovo sa KUDOS karticom, kao i phono moglo da se vidi/ispita/reši???

Unapred zahvalan,

pozdrav svima!

 

p.s. nadam se da može i državljanstvo u Republici...

Dobrodošao u Republiku! :) 

Moja malenkost je takođe ljubitelj Linn-ovog šarma i Naim-ovog šmeka.

Relativno skoro sam na svom Linn DSM-u podešavao Phono karticu, sa MM u MC položaj. Tada sam video da je ugraditi karticu jako prosta stvar, samo treba čovek da se drži uputstva. Na matičnoj ploči postoji za krticu predviđeno mesto, sa preciznim oznakama na koju stranu treba kartica da se okrene, gde idu šrafovi, a gde konektori. Siguran sam da je i u tvom slučaju isto. Super bi bilo ako bi Sondek pronašao uputstvo za Kudos, ali i ako ne pronadje, potraži na internetu, siguran sam da ćeš da pronađeš. 

Uživaj!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio na servisno uputstvo koji je interni dokument,uputstvo za servisiranje.Ali u pravu su nek proba prvo sa obicnim user manualom mozda je sve uredu.To je nesto sto bi i linn poslao mailom.Ne mogu da nadjem medju mailovima,od pre par godina je.Ako nadjem saljem na pp

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, NL. said:

Dobrodošao u Republiku! :) 

Moja malenkost je takođe ljubitelj Linn-ovog šarma i Naim-ovog šmeka.

Relativno skoro sam na svom Linn DSM-u podešavao Phono karticu, sa MM u MC položaj. Tada sam video da je ugraditi karticu jako prosta stvar, samo treba čovek da se drži uputstva. Na matičnoj ploči postoji za krticu predviđeno mesto, sa preciznim oznakama na koju stranu treba kartica da se okrene, gde idu šrafovi, a gde konektori. Siguran sam da je i u tvom slučaju isto. Super bi bilo ako bi Sondek pronašao uputstvo za Kudos, ali i ako ne pronadje, potraži na internetu, siguran sam da ćeš da pronađeš. 

Uživaj!

:cheers

Hvala na interesovanju i podršci... 

Juče sam iščitavajući Republiku našao i kontakt Gox co. (koga sam, btw, ne znajući da je to on imao i u svom tel. imeniku), koga sam kontaktirao i sada je Majik već kod njega, na pregledu i računamo rešenju "problema"...

Ipak ste vi ljudi koji mnogo bolje barataju svim ovim "tehnikalijama", a ja (kao smrtnik, uživalac u muzici i mom uhu prijatnom zvuku - izgleda da se još nisam "baš ozbiljno razboleo" :)) ), uvek preferiram da svako radi svoj posao, za koji se školovao i zna šta radi!!!

Hvala svakako!!!

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sondek said:

Ja sam mislio na servisno uputstvo koji je interni dokument,uputstvo za servisiranje.Ali u pravu su nek proba prvo sa obicnim user manualom mozda je sve uredu.To je nesto sto bi i linn poslao mailom.Ne mogu da nadjem medju mailovima,od pre par godina je.Ako nadjem saljem na pp

User manual za Kudos sam našao/"skinuo", ali se tu "sneaky Kudos" opisuje samo u smislu podešavanja već propisno ugradjene karte...

Ako nekome treba UM, izvolite...

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slažem da je dobro da posao obavi Goxy.

Pronašao sam nešto što će možda da ti bude interesantno, a to je servisno uputstvo za Linn Majik. Trebalo bi da tu piše sve što je potrebno. Neka profesionalac sredi stvari sada naravno, ali te ohrabrujem da malo čitaš i gledaš i sam. :)

 

https://www.manualslib.com/manual/816598/Linn-Majik.html 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, NL. said:

Apsolutno se slažem da je dobro da posao obavi Goxy.

Pronašao sam nešto što će možda da ti bude interesantno, a to je servisno uputstvo za Linn Majik. Trebalo bi da tu piše sve što je potrebno. Neka profesionalac sredi stvari sada naravno, ali te ohrabrujem da malo čitaš i gledaš i sam. :)

 

https://www.manualslib.com/manual/816598/Linn-Majik.html 

Hvala puno, iščačkao sam i to...

Ali si ti, izgleda mi, rešio da me (već zaraženog), izložiš "dovoljnom broju virusnih partikula" toliko, da mi više "povratka" ne bude :D:D:D 

Ne sekiraj se, već sam, izgleda, "pečen", za par dana ove magije...

Maločas ponovo "ukopčah" NAD-a (kojim sam bio sasvim zadovoljan do sada) i upitah se, ko pusti ovaj trazistor...:D

Link to comment
Share on other sites

Inace ko voli da hordasi te Linn sprave iz 90-tih ,tzv Lk serije,korisna informacija je da su one tacno dimenzija Lp12 ploce i ko ih ima puno Ikea Kalax je izuzetno mesto za skladistenje.Ne greju se,dugo traju dobro podnose nisku impedansu.Jedan UK forumas ih drzi vec preko 25g ukljucene.Ipak,nista nije vecno pa nek ti Gox pregleda kondove na tom Majik-u.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sondek said:

Inace ko voli da hordasi te Linn sprave iz 90-tih korisna informacija je da su one tacno dimenzija Lp12 ploce i ko ih ima puno Ikea Kalax je izuzetno mesto za skladistenje.Ne greju se,dugo traju dobro podnose nisku impedansu.Jedan UK forumas ih drzi vec preko 25g ukljucene.Ipak,nista nije vecno pa nek ti Gox pregleda kondove na tom Majik-u.

Dogovorili smo se, pregledaće ga lepo... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Treba da znas da su i te budzet Linn sprave kao i all in one uredjaji opremljeni po pravilu odlicnom phono sekcijom,tako da bi greota bilo da ti uz njega ne zasvira gramofon.Linn Axis je tu kandidat br 1.Predivno uradjen, meni dizajnom jos lepsi od sondeka.Prirodni furnir koji na svim primercima izgleda odlicno,aluminijumski tanjir i subtanjir, napajanje u A klasi ,dobar lezaj koji je sustina dobrog gramofona.Nista od toga ne odaje izgled jeftinog gramofona,a danas ne kostaju previse.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...