Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

...a jel tebi poznato da naim svake godine u martu dize cene za u proseku 10%.Redovna politika firme,ne omane ni jedne godine.Samo nap 250 je sa 1100 funti stigao na skoro 4000.Ja sam svoj prodao skoro skuplje nego sto je bio nov.Inflacija postoji...ja sam sad Ear preamp platio koliko je pre 15g kostao nov,i malo preko toga.Zadnja cena mu bila vise nego x2.

Mslm ja bih se naravno cenkao,ponudio svoju cenu,nikad nisam kupio polovnu stvar bez toga i u 90%slucajeva uspeo.

Btw.2012 cena bila 3250funti.

Link to comment
Share on other sites

Ја сам овде на њих више пута налетао за 2000, али кад сам рекао да је цена коректна, мислио сам на тамошње прилике, где се за пар година старе ствари, од власника углавном траже јаче цене.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, beast said:

Da budemo precizniji, NAIM podiže svake godine cene za 4 %.

Moguce,u funtama je pa nisam znao precizno uglavnom za par godina cena uvek veca.Bude naravno kao i kod drugih da izadje neki mk2,s,xs i sl gde se nekom manjom ili vecom modifikacijom popravi malo zvuk i,a bogami popravi solidno i cena.

Evo malog primera ...prvi Sbl oko 1000 funti.Proizvod godine u UK.Malo po malo cena raste i izlazi mk2 sa novom bass jedinicom.Zvuk znacajno bolji ali cena stigla do 2200.Posle 10-tak godina izlazi novi model sa nesto drugacijim kabinetom i sistemom unutrasneg stalka na drugaciji nacin resen,skretnica sa boljim kvalitetom delova ali istog tipa i rez na istoj frekvenciji.Zvucne jedinice potpuno iste.Cena oko 7000.

Za nas koji nemamo novaca da pratimo naim ludorije ostalo je da se ta skretnica prikaci na Sl.Spoljna je pa je to sasvim moguce.Mogla se kupiti kao deo od naima,mislim da je bila oko 300funti...dakle jeftin upgrade,ujedno i refresh. Ko ima novaca prati trendove u tehnici i placa ih,nema vremena za nasu forumsku zayebanciju.

Link to comment
Share on other sites

On 15.12.2020. at 23:13, CoyoteKG said:

Dugo se prodaje ovaj par s-400 , a cena im je skakala i padala tokom vremena, to je verovatno bila nekakva taktika prodavca... u jednom trenutku prošle godine su bili oglašeni po 1600€ za par. Kontaktirao sam prodavca tada i shvatio da ih je kupio kao Ex-demo. Po serijskom broju je lako utvrditi da su napravljeni 2011., što znači da su verovatno svirali 3 godine u salonu, pre nego što su kupljeni. Na Ebay-u su se pojavljivali i za 1000€ za par... koliko mislim da bi bilo Ok platiti za ove sa KP, imajući sve okolnosti u vidu.

Link to comment
Share on other sites

Stigao mi LINN K-20 kabl iz Engleske, ali shvatih da ja to neću znati da zalemim a da ne oštetim temperarurom kabal i konektore.

Još mi se čini da je kabl malo deblji nego što su žljebovi na Naim konektorima.

Vidim da je kabal orjentisan i da trouglić u logotipu pokazuje smer ka zvučnicima. Nisam provalio koji je "crveni" 

Imate li neku preporuku gde u NS da odnesem da mi zaleme to kako valja?

Link to comment
Share on other sites

Taj naim konektor je s namerom tako tesno konstruisan i zaista deluje da ne staje kabl u njih.On mora da se stavi u stegu,kabl malo stegne i spljosti i ugura jedva u zljeb,a zatim samo odozgo zalemi da taj spoj nebi spao.Veza je tu izmedju zzice i konektora tesna i direktna,lem sluzi samo da ne ispadne.Na taj nacin on pod 90 stepeni drzi kabl prema dole i to je tako radjeno jer se koristio kod closse to wall zvucnika koji su na 5cm od zida, izolacija kabla vrlo kruta,a na zvucnicima najcesce bile samo 4mm rupice.

Imao sam drugaciji princip bananica i zaista je to bilo P.I.T.A pod tezinom i krutocom kablova su se stalno lomile ili odlemljivale. Tako da je taj konektor vise nego odlican.Objasni to nekom ko ti lemi i olakšaćeš mu mnogo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo ti je jedan od najvecih naim SH dilera u UK.Znam da je imao u ponudi Sbl spajkove i nisu bili skupi.Ne vidim mu sad taj deo sa tim sitnim delovima.Moguce da su ti isti sa novojem kao sto tebi trebaju.U svakom slucaju znace da ti kaze da li su isti,pa ga kontaktiraj mailom  http://www.tomtomaudio.co.uk/why-buy-preloved-naim.html

Link to comment
Share on other sites

Proveri kod nas,recimo kod kemp-a ili boze na kp,obojica su iz NS.Kod ovog lika(tomtom) su bili ako se dobro secam 8-9 funti.Ima ih i na Amazonu, bas ovako su izgledali ti koje je naim stavljao  https://www.amazon.co.uk/AudioSerenity-Floor-Speaker-Subwoofer-Spikes-Black/dp/B00AOBPWE4/ref=pd_aw_sbs_23_1/257-1553603-3713060?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00AOBPWE4&pd_rd_r=5b40286d-46cb-4635-bb1f-539d7f5100b4&pd_rd_w=vIo6l&pd_rd_wg=T0VPY&pf_rd_p=c67833b2-8027-4953-b6e0-2aad854e5980&pf_rd_r=RCZ49DW0DFQRFYPQMBN4&psc=1&refRID=RCZ49DW0DFQRFYPQMBN4

P.S.proveri naravno prvo šublerom kolika je rupa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...