Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Zahvaljujem na objašnjenju.
Pitao sam zato što znam da se izlazi uređaja koje priključujemo razlikuju po električnim parametrima (ne dramatično ali se razlikuju) pa sam mislio da se i dedicated ulazi na Naim razlikuju, te ako se uređaj ne priključi na dedicated ulaz da može za posledicu imati losiju reprodukciju.
Hvala jos jednom.

Link to comment
Share on other sites

Svi ulazi kod naima imaju 40db overload,na svim frekvencijama tako da budi uveren ne dolazi do zasicenja ili bilo kakvih izoblicenja tako da racunaj da je nebitno sta kacis i koliki mu je izlaz.

Na tom din ulazu gde pise pwr kroz snaic ide i napon,24v za napajanje fono sekcija.Ako bolje pogledas on je drugacijeg rasporeda da nebi doslo do nekog kurslusa.Zato se i koriste razliciti tipovi din ulaza,da sve da hoces ne mozes nesto da zeznes.Realno, mislim i da su zbog toga BNC stavili za gramofon na starijim predpojacalima ,da neko ne zabode recimo CD u phono deo.

Imam dva Prefiksa,jedan vec rezervisan za kolegu ali ako pozelis tvoj je ovaj drugi,ukoliko budes hteo u MC avanturu.Znam da si planirao Adikt glavu,ali kod Tome su cene AT sjajne i moguce da za te pare imas vec i odlican MC.

Polako se rastajem od zadnjih komada naima,ali jako mi je drago sto nisu zavrsili van Srbije.

Link to comment
Share on other sites

Još nisam u potpunosti ni pojačavač opredelio ("zakucao" bar za par narednih godina) da ne kažem da zbog korone ni ručicu "Linn Itok LVII" nisam kupio.
Jedno je sigurno da u MC vode sigurno neću (isključivo MM), jer mi ni "LP12" neće biti preferirani izvor već DAC (znate da nisam neki audiofil da nemam neku viniloteku i ne planiram je, više kao u Koštani "žal za mladost").
Zahvaljujem na ponudi naravno.

Link to comment
Share on other sites

Mali update internet radio stanica na Naim strimerima 

We’ve got a little something extra for everyone, starting from today. Info below:

Naim is delighted to announce new and higher-quality radio options for users of its streaming speakers, systems and separates – all freely available from today.

Dedicated Naim Jazz HD and Naim Classical HD stations will join a revamped Naim Radio HD stream; all three available in up to CD quality. They will join a dedicated HD Radio category to browse and enjoy from the Naim App. This curated collection of the highest-quality radio streams from around the world, including Radio X, Intense Radio, the full Radio Paradise network, Frequence 3 network, NRJ Paris, Rondo Classic and Sector Network.

Users of Naim Mu-so and Mu-so Qb 2nd Generation wireless speakers, Uniti Atom, Star and Nova systems, and ND 5 XS2, NDX 2, ND 555 players will be able to enjoy the three new Naim Radio stations as high-quality, 16bit/44.1kHz FLAC streams, and the HD Radio selection at their native resolutions – some as high as 24bit/96kHz.

Meanwhile, users of legacy Naim streaming products also get a quality upgrade, with AAC 320kbps streams now available, matching the highest-quality output from BBC Radio stations.

The higher-quality radio options will be available via the Naim App from today; no software upgrade required.

Link to comment
Share on other sites

Konačno i ja kupih svog Naim-a.
Sada sam i oficijelno i Republikanac.
fdfec0d3d2ac85adf7ce10dce34fd52f.jpg

Šta da kažem, do sada sam i sam bio jedan od skeptika kada su u pitanju Naim proizvodi.
Da li je se Naim promenio ili ja ne znam (pre će biti ovo drugo), mogu reci samo da uživam.
Bez nekih epiteta i ocena kvaliteta i pojačavača i reprodukcije, koji bi mogli nekoga izazvati na reakciju, rekao bih da MI je Naim trenutno (u kombinaciji sa ostalim komponentama sistema i sobom) beskrajno zabavan i baš baš uživam.

Link to comment
Share on other sites

Fenomenalno! Čestitam!!! :bacanje

Mene takođe kopka ta Naim amplifikacija već duže vreme... ali sam sada već krenuo malo drugačijim putem, koji bih da zaokružim, a onda ću kasnije možda da probam i Supernait, ili neki NAP/NAC kombo :D

Sada preostaje da i LP12 "privedete nameni" i da uživajte! :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Srecko said:

Konačno i ja kupih svog Naim-a.
Sada sam i oficijelno i Republikanac.
fdfec0d3d2ac85adf7ce10dce34fd52f.jpg

Šta da kažem, do sada sam i sam bio jedan od skeptika kada su u pitanju Naim proizvodi.
Da li je se Naim promenio ili ja ne znam (pre će biti ovo drugo), mogu reci samo da uživam.
Bez nekih epiteta i ocena kvaliteta i pojačavača i reprodukcije, koji bi mogli nekoga izazvati na reakciju, rekao bih da MI je Naim trenutno (u kombinaciji sa ostalim komponentama sistema i sobom) beskrajno zabavan i baš baš uživam.

Svaka cast, da vas dugo sluzi i uveseljava svojim szvukom.

P.S.

Sta vas brinu komentari drugih, to su uglavnom sitne duse.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Srecko said:

Konačno i ja kupih svog Naim-a.
Sada sam i oficijelno i Republikanac.
fdfec0d3d2ac85adf7ce10dce34fd52f.jpg

Šta da kažem, do sada sam i sam bio jedan od skeptika kada su u pitanju Naim proizvodi.
Da li je se Naim promenio ili ja ne znam (pre će biti ovo drugo), mogu reci samo da uživam.
Bez nekih epiteta i ocena kvaliteta i pojačavača i reprodukcije, koji bi mogli nekoga izazvati na reakciju, rekao bih da MI je Naim trenutno (u kombinaciji sa ostalim komponentama sistema i sobom) beskrajno zabavan i baš baš uživam.

Čestitke, dobro došao u sektu

Link to comment
Share on other sites

Sjajan izbor,čestitam.Ono sto si usputno pomenuo je glavna i nabolja karakteristika naim ampova,a to je veliki Fun faktor. Uostalom,Naim je nastao u pabu.Pokojni vlasnik Naima Julijan Verker ziveo je u to vreme bukvalno u pabu odnosno u stanu iznad paba.Taman posla da ne budu zabavna pojacala.

Link to comment
Share on other sites

Baj d vej tema je sve bolja odkad nemam naim.Evo danas otisao u prave ruke i Prefix i dualteddycap.Pa veselo i dalje bilo,ja sam tu da podelim sto znam.

Necu ja puno izdrzati bez naima,planiram već jedan moj omiljeni naim nap za letnji period,obzirom da lampe tada prave temperaturni pakao u sobi.Bice to svakako kultni nap160 boltdown.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Baj d vej tema je sve bolja odkad nemam naim.Evo danas otisao u prave ruke i Prefix i dualteddycap.Pa veselo i dalje bilo,ja sam tu da podelim sto znam.

Necu ja puno izdrzati bez naima,planiram već jedan moj omiljeni naim nap za letnji period,obzirom da lampe tada prave temperaturni pakao u sobi.Bice to svakako kultni nap160 boltdown.

Prihajo Sondekov Teddydualcap, montiran. Svira u odnosu na Flatcap koji sam ranije imao mnogo lepse.

D3BE006D-2BE4-4C7C-A111-6F866DF1D97C.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Vrlo praktican i cost efective uredjaj koji menja cak 3 napajanja.Predpostavljam cistije preciznije,bez naduvenog mutnog midbasa i sa boljim 3d.To su bile osnovne razlike izmedju naim hicapa sa nac 82 i tedija.Interesantno,slicni su opisi i naim hicap DR.Ocigledno su to zvucne razlike izmedju kvaliteno odradjene diskretne regulacije i lm317.Takodje i potreba za stalnim servisiranjem naimovih hicapova ne postoji kod teddija.

Tako da uz zahvalnost na kupovini i cestitam na pravom izboru sa zvucne,nama najbitnije strane.

Iskreno jedva cekam da cujes prefix.

Ako neko ima ili zna gde ima 4 pol din da se kupi nek javne kolegi.Mislim da bi ga i Dave iz flashbacka poslao,ali da probamo da ga nadjemo u lokalu.

Link to comment
Share on other sites

Baj d vej tema je sve bolja odkad nemam naim.Evo danas otisao u prave ruke i Prefix i dualteddycap.Pa veselo i dalje bilo,ja sam tu da podelim sto znam.

Necu ja puno izdrzati bez naima,planiram već jedan moj omiljeni naim nap za letnji period

Vratićeš se ti ponovo (sebi), pogledaj samo ove ljepote:7ce500b406b9828f19631613ddee9a41.jpg

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko probao aplikacije: Naim desktop client (Win), Naim (for IOS), n-Serve (for IOS).
Verujem da ove app postoje i za Android i OSX (nisam gledao).
Za šta one služe?
Da li bi neko mogao nesto da napiše o njima?
Postoji li neka aplikacija za telefon koja bi mogla da zameni Narcom5 daljinski upravljač?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...