Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

NAC-272 ide u penziju, ako vec nije, preporuka je ne ulagati u isti. Streamer u istom je "stara generacija", ne moze da podrzi neke nove servise i Naim nece izbacivati update-e za njega.
 Inace bi voleo da vidim Vladu kao repera. MC Delija
Preamp deo je odličan (za moje uši izvanredan).
Za strimer ste u pravu no to je uglavnom situacija sa svim uređajima u kojima je više funkcionalnosti smesteno u jednu kutiju.
Ako se izuzme da strimer ne podržava neke servise i on je više nego pristojan.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nkrgovic said:

 Ja vec godinama imam XS + FlatCap - to je vrh kombo. FlatCap ga malo utegne u basu i maalkice doda vazduha u visokim, onako, bas fino bude. Cisto doda ona malo sto preampu fali - a i, verujem da cinjenica da amp ima ceo trafo za sebe, prija.

Pa sad citam malo, svi kazu da je jako mala razlika u zvuku izmedju XS i SN. da SN ima DAC, ali pretpostavljam da je to sad matori DAC. SN takodje ima i jacu snagu, ali ne verujem da je to toliko potrebno ovim Sonus Faber Venere 1.5. Mali su to zvucnici.

Je l' bolja kupvina XS i odvojeno neki noviji DAC poput Audiolab M-DAC+, ili samo Supernait?

 

E da... bitno mi je da bas ne bubnja i umara. Videh da XS to bolje hendluje od 5i, inace bih mozda odlucio i za 5i

 

 

Jesam li se mnogo nalupao sada? :)

Link to comment
Share on other sites

Nije velika razlika ali racunaj da sa SN dobijaš dac koji je veoma dobar. Imao sva tri integralca i najlaksi prelaz mi je bio sa 5 na xs. 
 Ovaj SN ima veoma dobru cenu i da nemam vec jedan lako bi odlučio za kupovinu.

Kad upoređujem SN  verzije 1,2 i 3 po meni je bolje da ima dac nego da kupujem odvojeni. Phono sekcija je dodatak koji je dobro došao za gramofondžije, mada ima i drugih rešenja.

 Kod 5 ima razlika i to treba znati. Opet po meni najbolja je verzija 5 mk2!

Starije verzije 5 nisu tako sonicne kao ova.

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, CoyoteKG said:

Pa sad citam malo, svi kazu da je jako mala razlika u zvuku izmedju XS i SN. da SN ima DAC, ali pretpostavljam da je to sad matori DAC. SN takodje ima i jacu snagu, ali ne verujem da je to toliko potrebno ovim Sonus Faber Venere 1.5. Mali su to zvucnici.

Je l' bolja kupvina XS i odvojeno neki noviji DAC poput Audiolab M-DAC+, ili samo Supernait?

 

E da... bitno mi je da bas ne bubnja i umara. Videh da XS to bolje hendluje od 5i, inace bih mozda odlucio i za 5i

 Pazi, razlike ima. Sta je malo u ovom hobiju je vrlo diskutabilno... ;) S'druge strane, meni je pojacalo odlicno. Vodi racnuat SupeNait ima DAC samo u prvo verziji :)

 Sta je bolja kupovina? Meni odvojeno, a koji DAC je drugo pitanje - i ja treba da kupim neki, nego nikako da se smislim, odlucim, organizujem..... neckam se da narucim Ares II i tako...

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, goran_p said:

Starija 5 je blize zvuku starih Naima nego ovi noviji ,a i nema nikakve veze sa  5i verzijama.

Nait 5 je prethodnik Naita XS .

Pozdrav Gorane, mozda je blize ali lepo napisah da se meni najvise sviđala mk2. Imao i stariju i noviju verziju 5. 

Link to comment
Share on other sites

 Pazi, razlike ima. Sta je malo u ovom hobiju je vrlo diskutabilno... S'druge strane, meni je pojacalo odlicno. Vodi racnuat SupeNait ima DAC samo u prvo verziji
 Sta je bolja kupovina? Meni odvojeno, a koji DAC je drugo pitanje - i ja treba da kupim neki, nego nikako da se smislim, odlucim, organizujem..... neckam se da narucim Ares II i tako...
Videh po forumima ljudi ga vole i koriste a i jedan moj poznanik, izuzetan audiofil, mi ga je toplo preporučio Chord Hugo 2 (Qutest, isti DAC kao kod Hugo 2) kao odličan izbor uz Naim generalno.
Analitičnost Chord DAC-ova i mnoštvo detalja (koju mnogi ne vole) kažu odlično leži uz filosofiju zvuka Naim.
Ja nisam imao priliku da probam Chord Qutest u svom sistemu, da li ste možda Vi probali i šta mislite o tom DAC-u?
Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Oknarb said:

Najbolja kupovina integralca između 5, XS i Sn je svakako Xs. Mnogo bolji od 5 zvučno, a ne mnogo " lošiji " od SN.

XS je koštao pre desetak godina oko 1800€, petica oko 900€ dok Sn je bio oko 2800€.

 

Pošto se ovde pominje Supernait koji sam ja postavio u oglas, mislim da ne bi bilo loše da se prikažu cene Naim integralnih pojačala, koje je tada zastupao One-HiFi. Cene su iz 2012. godine a pojačalo koje prodajem je proizvedeno 2013. godine. Inače, pojačalo je još uvek u ponudi, pa ako je neko zainteresovan može da me kontaktira.

Naim cene ceo.JPG

Naim cene.JPG

Link to comment
Share on other sites

Gospodine@Oknarb zahvaljujem na pozivu.
Veoma ste ljubazni.
Potpuno ste u pravu, slušanje i razmena mišljenja nema alternativu.
Problem je što sam ja čovek u godinama i spadam u rizičnu grupu pa zbog virusa SARS-CoV-2 već mesecima ne idem u posete i ne primam ih; i tako cu se ponašati do vakcine.
Biću slobodan da Vam se obratim PP.
Još jednom zahvaljujem na pozivu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, CoyoteKG said:

Kupio Supernait od Bogdana :)

Sad da trazim polako zvucnike.

Cestitam! U zdravlje kolega!

Kablovi, vidi player - mada su ti kablovi poskupeli debelo u zadnje vreme. Mozda i neki Chord ako nalete mogu da posluze, ili Linn. Pogledaj oglase... :/

Da, trebalo bi da si, za stranu pojacala, dobio konektor uz pojacalo. Ako nisi, nabavi ga, to verovatno moze da se naruci od Player-a....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...