Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

5 sati ranije, srdjan_c said:

 

Ozbiljna firma.:thumbsup2

170 zaposlenih,skupe kvalitetne evropske radne snage,dobrim delom su zene(3 od 4 moja prizvoda je napravila,testirala i zapakovala zena,od pocetka do kraja jedna osoba radi proizvod i imate na svakom iredjaju njeno ime.Skup dugogodisnji razvoj proizvoda,ličnog softvera, skup masinski pogon,hi tec elektronika i veliki krediti,samo za par masina u masinskom delu 2 miliona funti kredita prosle godine...

I onda sve to neko poredi sa garaznim pogonom,sa gotovim plocama,kineskim gotovim kutijama i jeftinom podcenjenom radnom snagom iz "treceg sveta" (mahom kineskom) i sl.

Sve manje evropskih firmi,koje posluju po ovom sistemu gde se od pocetka do kraja proizvod zaista proizvodi u evropi...a cene evropske,profit x 3,5...

Skidam kapu nasim proizvodjacima,i zato i treba da prolaze sve bolje kao evropski proizvodjaci.Treba zaista da sa ponosom napisu na proizvodu Made in Serbia,Europe.

Link to comment
Share on other sites

Uz dužno poštovanje svega što je Kina donela čovečanstvu (a nije malo), ovo što rade u poslednja 2 veka je ništa drugo do besomučna krađa intelektualne svojine na krajnje pokvaren način.

Znam šta i kako rade u domenu zdravstva i to se može definisati samo i isključivo kao organizovana krađa pod patronatom države.

Ni u drugim oblastima nije bolje, mislim da je čak i gore, pošto je oblast zdravstva prilično zahtevna u pogledu patentnih prava i regulative. 

 

edit: Samo bih molio da se ovo ne pretvori u svojevrsan "rat" zapad vs. istok, pošto ako neko misli da sam pro-zapadno orjentisan u startu da to demantujem, nisam, niti su oni cvećke. Ali krađa je krađa, kakav god da je onaj od koga se krade, pa čak i ako je i sam taj neko nekad bio lopov.

Link to comment
Share on other sites

Izmeštanje proizvodnih pogona na daleki istok da bi se pojeftinila proizvodnja, ali je u tom procesu nekako i sam proizvod "pojeftinio".

Inače, danas je po meni za poštovanje svaka kompanija (gde god da se nalazi) koja ne pristaje da svesno žrtvuje kvalitet zarad povećanja margine profita. Poštenije je po meni zidati cene na konto zadržavanja identičnog kvaliteta proizvoda (ili čak pravljenja kvalitetnijeg), nego držati (ili smanjivati) cenu na konto kvaliteta, a sve pod imenom kompanije koja je to ime zaradila na konto kvaliteta i pouzdanosti.

Na kraju, ima dosta primera za ovo što pišem, ali eto Linn izgleda da ne treba gurati u taj koš.

Link to comment
Share on other sites

50 minuta ranije, srdjan_c said:

zapadno orjentisan u startu da to demantujem, nisam, niti su oni cvećke.

Ne treba da se stidiš! Evo ja se ne stidim (druga je stvar što je takva atmosfera u društvu da lako i na ulici mož da dobiješ preko tambure kad se javno deklarišeš), ali sam zbog ubogosti prinuđen da koristim kineske proizvode.
Da ne tupim dalje, mislim da Srbija nasilno 400 godina držana van okrilja zapadne civilizacije.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zeljko1974 said:

Kina takođe zna da radi kvalitet. 

Znam da umeju.Ali drugar kupi zvucnike od 2k.Crkne mu bass u prvih godinu iz cista mira.Garancija vazi,dobro je,novi su.Stigne mu nov bass zvucnik,montira mu ga servis,a on vidno drugacije boje,vidi se iz aviona razlika u nijansi ...mslm znam da nije pravilo al jbg.Bili nekad ugledna firma 

Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, sondek said:

Znam da umeju.Ali drugar kupi zvucnike od 2k.Crkne mu bass u prvih godinu iz cista mira.Garancija vazi,dobro je,novi su.Stigne mu nov bass zvucnik,montira mu ga servis,a on vidno drugacije boje,vidi se iz aviona razlika u nijansi ...mslm znam da nije pravilo al jbg.Bili nekad ugledna firma 

Jel stvarno samo "Kinezi" crkavaju? :)

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko od kolega sa foruma imao priliku da čuje ove naim strimere,  ND5 XS 2 i NDX 2. Razlika u ceni je značajna. Zanima me da li razlika u funkcionalnosti i reprodukciji zvuka opravdava razliku u ceni. Zanima me i opšti utisak o ovim uređajima bez poređenja. :)

(Displej i pogodnosti koje on donosi mi nisu bitne) 

ND5-XS-2-Product-Thumbs-with-shadow-(1160x700).png

NDX-2-Product-Thumbs-with-shadow-(1160x700).png

Link to comment
Share on other sites

Prethodni modeli NDX i ND5X razlika u zvuku u korist NDX ,mnogo analognije i toplije,izrazenost detalja ,bolja pozornica .

Funkcionalnost je ista .

Losi snimci zvuce losije,bolji snimci zvuce jos bolje

Oba modela su sa displejem koji ni ne koristim ,mozda je i crkao nisam ni koristio daljinski upravljac otkako sam ga kupio

Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2020 at 4:20 PM, ivanp said:

Ne treba da se stidiš! Evo ja se ne stidim (druga je stvar što je takva atmosfera u društvu da lako i na ulici mož da dobiješ preko tambure kad se javno deklarišeš), ali sam zbog ubogosti prinuđen da koristim kineske proizvode.
Da ne tupim dalje, mislim da Srbija nasilno 400 godina držana van okrilja zapadne civilizacije.

Iskreno mislim da je veći problem do kompanije, a ne do toga što se radi u Kini. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2020 at 3:24 PM, srdjan_c said:

Uz dužno poštovanje svega što je Kina donela čovečanstvu (a nije malo), ovo što rade u poslednja 2 veka je ništa drugo do besomučna krađa intelektualne svojine na krajnje pokvaren način.

Znam šta i kako rade u domenu zdravstva i to se može definisati samo i isključivo kao organizovana krađa pod patronatom države.

Ni u drugim oblastima nije bolje, mislim da je čak i gore, pošto je oblast zdravstva prilično zahtevna u pogledu patentnih prava i regulative. 

 

edit: Samo bih molio da se ovo ne pretvori u svojevrsan "rat" zapad vs. istok, pošto ako neko misli da sam pro-zapadno orjentisan u startu da to demantujem, nisam, niti su oni cvećke. Ali krađa je krađa, kakav god da je onaj od koga se krade, pa čak i ako je i sam taj neko nekad bio lopov.

Sve jasno šta ste hteli reći.... Ali ne tako davno su kolonijalne sile čerupale ne samo tu istu Kinu, tako da obrni, okreni sve je to veoma slično. 

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da vam jako dobro ide sa offtopicom,ne preostaje mi nista drugo vec da prosledim jos jedan video koji prati proizvodnju Select DSM uredjaja u videu napravljenom takodje u Linn fabrici uz prikaz masina i uredjaja koji se koriste u njegovoj proizvodnji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Displej ima bukvalno samo estetsku funkciju,ko voli da mu nesto svetli sa uredjaja.Iovako se sve kontrolise sa telefona na njemu je vise nego dosta informacija.Jos ako se uzme neki tablet umesto daljinca maltene se stvara osecaj fizickog medija u ruci.Jos da samo kraj svakog albuma ima link ka discogs pijaci :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...