Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Dragi Republikanci,

Od skora su moji dragi Linn i Naim uređaji dobili adekvatnu potporu i podršku. Nakon dužeg razmišljanja i traganja, rešio sam da polica takođe treba da pripada Linn & Naim ekipi  -  Naim Fraim

Želeo bih da se puno zahvalim kolegi @bogdan63 na ljubaznosti da mi je ustupi, a takođe i na velikoj pažnji sa kojom je brinuo o polici dok je bio njen vlasnik (dok je bila prikladna za njegove uređaje).

 

IMG_5530.thumb.JPG.f69926071dc30d4dac8f7dd3416de3fe.JPG

 

IMG_5528.thumb.JPG.bdf315c609026b70f00f7bad0a9e8808.JPG

Na slikama se vide i Linn Majik 2100 power amp (najniža polica) i Linn Majik DSM/3 (na polici iznad Majik-a 2100) koje sam, priznajem teška srca, rešio da ustupim nekom ljubitelju Linn zvuka koji ulazi u Linn priču, ili koji zna o kakvim se uređajima radi. Nabavkom novog Linn Akurate DSM/3 sam rešio da idem dalje Linn putem, pa sada razmatram novu amplifikaciju ili novi par aktivnih zvučnika, kroz koje će talenat Akurate DSM-a u potpunosti da dođe do izražaja.

Uživajte u ovom nedeljnom prepodnevu, bez obzira na sve što nas je snašlo! 

Uzdravlje! 

:cheers 

Link to comment
Share on other sites

Uz taj Majik dsm3 zaista treba samo par zvucnika, Tidal pretplata i smartphone da se uziva.Nacin kako se on bukvalno igra sa zahtevnim  esl zvucnicima niske efikasnosti dok iz nekih pojacala smrdi farba od pregrevanja samo govori koliko je dobar i amp u njemu.Zvuk odlicne detaljnosti,moderan,a svo vreme na lakoj analognoj strani bez agresije koja cini da ga mozete slusati satima bez traga zamora.Zaista velik izbor analognih,digitalnih,pa i hdmi ulaza ga cini centrom sistema sa odlicnim digitalnim streaming/dac izvorom zvuka od cega se krenulo.

MM fono sekciju nisam testirao kod kuce,ali jesam jednom slusao sa vrhunskim nemackim gramofonom na kome je bila Naim Aro rucka i to je zvučalo odlicno.

Znam da zvuci kao epp za prodaju NL dsm-a , ali prenosim samo licno iskustvo sa uredjajem u svom sistemu koji trenutno ne mogu da priustim,ali bi mi jako dobro dosao i kao odlican digitalni izvor da zamenim svoj vintage digitalni set up,ali i kao amp u letnjim mesecima ili pogon B sistema u zimskim.

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, NL. said:

Dragi Republikanci,

Od skora su moji dragi Linn i Naim uređaji dobili adekvatnu potporu i podršku. Nakon dužeg razmišljanja i traganja, rešio sam da polica takođe treba da pripada Linn & Naim ekipi  -  Naim Fraim

Želeo bih da se puno zahvalim kolegi @bogdan63 na ljubaznosti da mi je ustupi, a takođe i na velikoj pažnji sa kojom je brinuo o polici dok je bio njen vlasnik (dok je bila prikladna za njegove uređaje).

 

IMG_5530.thumb.JPG.f69926071dc30d4dac8f7dd3416de3fe.JPG

 

 

Na slikama se vide i Linn Majik 2100 power amp (najniža polica) i Linn Majik DSM/3 (na polici iznad Majik-a 2100) koje sam, priznajem teška srca, rešio da ustupim nekom ljubitelju Linn zvuka koji ulazi u Linn priču, ili koji zna o kakvim se uređajima radi. Nabavkom novog Linn Akurate DSM/3 sam rešio da idem dalje Linn putem, pa sada razmatram novu amplifikaciju ili novi par aktivnih zvučnika, kroz koje će talenat Akurate DSM-a u potpunosti da dođe do izražaja.

Uživajte u ovom nedeljnom prepodnevu, bez obzira na sve što nas je snašlo! 

Uzdravlje! 

:cheers 

Sa zadovoljstvom mogu da konstatujem da je polica otišla u prave ruke.

:cheers

 

Link to comment
Share on other sites

On 13.7.2020. at 15:44, laky said:

molim jel ima nekih zvucnih pomaka.

Izvinjavam se svima što nisam ranije javio utiske. Ima pomaka, kako da ne!

Razlika ima više, rekao bih da dolaze sa različitih strana.

1. Novi DAC. Mislim da on pravi najveću razliku. Streaming sa Tidala, internet radio i muzika sa mreže se čuju prilično drugačije, takođe i CD kada ga slušam preko digitalne veze, tj.kada Naim CD5XS koristim samo kao transport. Tako da je u ovom delu pomak na bolje najvidljiviji.

Reprodukcija digitalnih izvora zvuči "svežije i rezolutivnije", to su prave reči koje sam skoro čuo od jednog kolege, pa mi se taj opis dopao, jer je zaista zvuk svežiji :) . Sada zvuk mojih M140 malo podseća na BBC monitore, što se meni sviđa, jer takav zvuk volim. Ali M140 sada imaju čvršći i dinamičniji bas, mada sve mislim da to nije do DAC-a, već do pretpojačala u Akurate DSM-u. Jer ja sam i ranije koristio ista pojačala snage, kao i sada, ali je bas bio mekši i manje dinamičan. Novi DAC mi prilično bolje zvuči od internog DAC-a u CD plejeru. Naim-ov DAC ima neki svoj šmek, naročito za rock muziku, ali generalno gledano DAC koji se nalazi u Akurate DSM-u mi se dosta više dopada. Zbog toga sada razmišljam i da li mi je potrebno eksterno napajanje za analogni izlaz CD-plejera (Naim Hi-Cap DR) koji sam nabavio početkom godine, jer je pitanje koliko ću uopšte da slušam CD plejer preko analognih izlaza - najverovatnije neću, pa će Hi-Cap DR veroatno uskoro da ide na prodaju. 

2. Novo pretpojačalo. Kao što sam gore napisao, mislim da je izmena u tom delu donela bolju definiciju, veću dinamičnost i udarac basa i, što bi kolega šaljivo primetio u prethodnom postu, uticala je na zvučnu sliku koja je postala šira (i viša), pojavilo se više "vazduha između instrumenata", a 3D slika je još impresivnija... "wall of sound" je postojao i ranije, sa utapanjem i nestankom zvučnika u prednji zid, ali je sada taj zid "golem" :) Srednji spektar je i sa Majik DSM bio divan, a divan je i sa novim DSM-om. Kad kažem srednji spektar zapravo najčešće su mi u glavi frekvence ljudskog glasa. To se zaista predivno čuje, ali se čulo i ranije. 

3. Novi interni phonostage. Ovde ne mogu da primetim razliku za sada, iskreno. Odnosno, ne mogu da razlučim da li se razlika u zvuku gramofona pojavila zvog internog phonostagea, ili zbog novog linijskog pretpojačala. Rekao bih da je MM mod phonosagea gotovo identičan sa MM phonostage karticom u Majik DSM-u... a da je razlika zapravo kada se phonostage pokrene u MC modu. Pošto još uvek nemam MC cartridge, ovo nisam još uvek mogao ni da testiram, a da otvaram kućišta dva DSM-a i da probam Akurate DSM sa MM phonostage-om iz Majika nisam imao živaca da radim. Tako da razlike u ovom delu zapravo ne mogu da odvojim od razlika već opisanih u prethodnoj tački.

Razlika u korisničkom software-u i podešavanjima nema, sve je isto. Čim sam Akurate DSM povezao na mrežu, odmah ga je video "Kazoo" i ubacio ga je kao još jedan od uređaja u Linn multi room sistemu.

Da zaključim: razlika u reprodukciji digitalnih izvora je značajna, dok je u reprodukciji sa gramofona skromna. Novina je da kod Akurate DSM nema podešavanja koje omogućava potpuno analogni tok signala kroz DSM (od gramofona do zvučnika), već se zvuk gramofona nakon ulaska u DSM obavezno digitalizuje i prolazi kroz DSP (space optimisation software), a nakon toga dakle i on ide u kroz DAC pa u linijsko pretpojačalo. Razlika u odnosu na Majik DSM je u tome što se zvuk gramofona (i ostalih analognih ulaza) kod Akurate DSM-a digitalizuje na 192/24, dok Majik DSM analogne izvore digitalizuje na 96/24. To znači da je u Akurate DSM ugrađen i novi ADC.

Eto toliko za sada.

Čuvajte zdravlje!

Pozdrav svima i živeli!

:cheers

 

 

 

        

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Интересантно, хвала на линк.

Како нисам имао већих контакта са Linn опремом, након видеа ми је мало јасније зашто такав приступ маркетингу.

Конкретно питање Сондекашима овде - је ли ико користио споменути зелени папир?

Link to comment
Share on other sites

Нисам индицирао да је snake oil. :)

Цена му је 10 фунти за један лист (претпостављам димензије сличне A4 формату), па било ми интересантно прочитати искуства.

Link to comment
Share on other sites

Prvi put cujem da je to neko platio.Uglavnom ljudi prenose da to dobiju gratis od dilera. Verovatno kao linn kupci,istresli ih vec sasvim dosta pre toga,pa ko ce da pita za 10eur :lol:

Ps.ja sam buntovnik,koristim NoNo thing od Clearaudia,Elixir of sound.

Link to comment
Share on other sites

Proveri,ali vrlo moguce je da ti je u ampu takav trafo da mozes uraditi konverziju.Čovek za servisna pitanja na nasem sajtu ti je član Gox co.Radi servis(zvanican) za naim tako da moze doci do servisnog uputstva.Mozes se sa serijskim brojem ampa obratiti i direktno naimu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...